sokpol niesmiec

Sołectwo

Szczepienia w Gminie Poraj

Covid 19 woman

Rok 2021 był kolejnym ciężkim rokiem, w którym pandemia COVID-19 nadal nie odpuszczała. Dlatego działania polegające na ochronie zdrowia i życia mieszkańców naszej Gminy były priorytetem dla władz Gminy Poraj i kierownictwa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Poraju.

Czytaj więcej...

REKO - nowa firma od śmieci

Kosze smieci

Już wiadomo, że od stycznia 2022 roku przez 15 miesięcy za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów zamieszkałych będzie odpowiedzialna firma REKO z Myszkowa. Choć sytuacja na rynku śmieciowym nadal jest trudna, Urzędowi Gminy udało się przeprowadzić skutecznie przetarg i wyłonić nowego operatora na terenie gminy. Na razie nie planuje się zmiany wysokości opłat śmieciowych.

Gmina Poraj na realizację zamówienia w postaci odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Poraj zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości: 5 745 000 zł (brutto). Do przetargu przystąpiły cztery firmy: PZOM Strach Sp.z O.O. Sp.K. (5.161.744,60 zł), Zakład Oczyszczania Miasta (5.085.105,00 zł), P.H.U.”REKO” Jakub Ciupiński (4.874.569,20 zł) i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „SANIKO” Sp. z O.O (4.936.030,00 zł).

Czytaj więcej...

Kolejny etap kanalizacji

CAT 315D L

W Żarkach Letnisku dobiegają końca prace przy budowie kolejnego etapu kanalizacji miejscowości. Na ten cel Gmina Poraj pozyskała z Unii Europejskiej prawie ponad 1,8 mln zł. W sumie inwestycja ma kosztować ponad 2,5 mln zł. Dzięki temu, kolejne gospodarstwa domowe w Żarkach Letnisku będą mogły zostać podłączone do kanalizacji.

Czytaj więcej...

Zebrania wiejskie 20-09-2021

zebranie wiejskie 2021

Tradycyjnie, jak co roku, we wrześniu odbędą się zebrania wiejskie w Gminie Poraj. Ich głównym punktem będzie podjęcie decyzji o Funduszu Sołeckim w każdym z sołectw.  Mieszkańcy zdecydują o Funduszu Sołeckim.

Czytaj więcej...

Będzie remont ulicy Zielonej.

Ulica Zielona

Przed paroma dniami pisaliśmy o procedurach przetargowych dotyczących ul. Mickiewicza w Jastrzębiu. Gmina zaplanowała do cząstkowego remontu także ul. Zieloną w Żarkach Letnisku. Na wyłonienie wykonawcy w procedurze przetargowej Urząd Gminy czeka do 17 czerwca.

Czytaj więcej...

Napisali o nas

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Seniorzy

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer