sokpol niesmiec

Setne urodziny Pani Alfredy Papież z Żarek-Letniska

Alfreda Papiez

Pani Alfreda Papież z Żarek-Letniska obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji u Jubilatki z kwiatami i upominkami gościła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Świetnej formy umysłowej i logiczności myślenia mógłby pani Alfredzie pozazdrościć niejeden młodszy człowiek.

Choć fizycznie niedomaga, zmuszona jest poruszać się na wózku, to z otoczeniem ma świetny kontakt werbalny. Jubilatka, choć mieszka w Żarkach-Letnisku, na co dzień przebywa w Domu Opieki „Eden” w Myszkowie.

Przez całe swoje zawodowe życie zajmowała się księgowością. Pracowała jako główna księgowa w Kopalni Węgla Kamiennego „Klimontów” w Sosnowcu, skąd pochodzi, a następnie prowadziła własną działalność gospodarczą.

logo UG

Jest matką dwojga dzieci, syna i córki oraz jeden raz babcią. Na co dzień jest uśmiechnięta, niekonfliktowa, radosna, życzliwa dla ludzi, dla innych pensjonariuszy domu pomocy. Jej otwarte podejście do ludzi emanowało podczas spotkania z gośćmi, którzy przybyli do Pani Alfredy z życzeniami: wójt Gminy Poraj Katarzyną Kaźmierczak, kierownik USC Iloną Hadzińską i Andrzejem Kozłowskim z UG w Poraju.

„Jubileusz 100. Rocznicy Urodzin to swego rodzaju nagroda za własną dbałość o zdrowie, odpowiedni tryb życia i pogodę ducha. Dzisiejsze święto jest chwilą radości dla Pani i dla Bliskich. Pragnę, w imieniu własnym i władz Gminy Poraj podziękować Pani za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata” - podkreślała wójt Katarzyna Kaźmierczak, w specjalnym grawertonie skierowanym do Szanownej Jubilatki, która nie kryła ogromnego zadowolenia. Podkreślała jednocześnie, że szczególnej recepty na długowieczność nie posiada. Jej dewizą jest to, że trzeba lubić świat i drugiego człowieka, być otwartym i życzliwym.

Goście, w imieniu samorządu przekazali życzenia i gratulacje oraz kwiaty i upominek, jak również adres okolicznościowy od Premiera RP. Odwiedziny Stulatków przez wójt Katarzynę Kaźmierczak, to tradycja, szczególnie w gminie Poraj, która słynie z dużej liczby osób długowiecznych i sporej liczby seniorów powyżej 90 roku życia.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Seniorzy wiedzą, że starzenie się to nie wyrok , a wielki dar , który trzeba wykorzystać. 21 października 2023 roku to dzień w którym  seniorzy pokazali jak potrafią się cieszyć życiem.

Więcej…

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer