sokpol niesmiec

Ponowne akty wandalizmu na basenie w Żarkach-Letnisku

Lampa zniszcz 001 Lampa zniszcz 002 Lampa zniszcz 003

Po raz kolejny na obiekcie basenu kąpielowego w Żarkach – Letnisku zostały stwierdzone akty wandalizmu. To nie pierwszy akt wandalizmu na terenie kąpieliska i całej gminy. Apelujemy do mieszkańców o sygnalizowanie i zgłaszanie do organów ścigania wszelkich podejrzanych zdarzeń czy osób. Takie zgłoszenie to nie „sygnalizatorowo” ani donosicielstwo, tylko dbałość o wspólne mienie gminy.

Przed kilkoma dniami ofiarą wandali padły lampy oświetleniowe na basenie kąpielowym w Żarkach-Letnisku. „Apeluję o to, aby nie niszczyć mienia gminnego, gdyż są to wydatki z naszych wspólnych, gminnych pieniędzy.” – mówi wójt

logo UG

Katarzyna Kaźmierczak. Urzędnicy, choć nie są w tej sprawie bezradni, to jednak załamują ręce, pomimo, że majątek samorządu jest ubezpieczony. Sama sytuacja skłania do użycia „nieparlamentarnych słów” wobec tych wandali, dla których mienie publiczne, a więc majątek wszystkich mieszkańców gminy, nie stanowi żadnej wartości. Należy mieć nadzieję, że tych którzy po raz kolejny próbowali udowodnić swoją wyższość nad rzeczami materialnymi, spotka zasłużona i sprawiedliwa kara. Póki co, Gminie pozostaje naprawienie uszkodzeń. Co jest każdorazowo czynione. To pochłania i czas, i pieniądze, rodząc jednocześnie dla wszystkich negatywne skutki finansowe. Gmina apeluje, aby sygnalizować i zgłaszać wszelkie podejrzane zdarzenia czy osoby do organów ścigania. Takie zgłoszenie to nie „sygnalizatorowo” ani donosicielstwo, tylko dbałość o wspólne mienie gminy.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2023 r.

Dzien Babci i Dziadka 2023

W sobotę 21.01,2023 r. w klubie „Czarka” Seniorzy zrzeszeni w Oddziale Stowarzyszenia Seniorów „WIGOR” bawili się przy muzyce na żywo z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer