sokpol niesmiec

Dobra Nutka - Żarki Letnisko

Dobra Nutka 2021

Szkolny zespół „Dobra Nutka” ze Szkoły Podstawowej w Żarkach-Letnisku zwyciężył w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Polskiej w Herbach „Ukryte Talenty”,

w kategorii grupy wokalne i wokalno-instrumentalne. W tym samym konkursie drugie miejsce w kategorii klas I-III odniosła Antonina Warwas z Poraja, a wyróżnienie w kategorii przedszkolnej zdobyli „Przyjaciele Biedronki” z Przedszkola w Poraju. Gminny Ośrodek Kultury w Herbach, w celu wspierania osób uzdolnionych wokalnie, zorganizował po raz drugi Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej „Ukryte Talenty”. Tak jak poprzednio, konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. W tym roku wykonawcy mieli do zaprezentowania własną interpretację piosenek z repertuaru: Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Krawczyka lub Zespołu Perfekt.

logo UG

Wśród wykonawców z naszej gminy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku i jednocześnie członkowie zespołu szkolnego „Dobra nutka” pod opieką Agnieszki Broszkiewicz, zdobyli I miejsce. Antonina Warwas uczennica Szkoły Podstawowej w Poraju zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Najmłodsi wykonawcy „Przyjaciele Biedronki” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju „Leśne Skrzaty” zdobyli wyróżnienie w konkursie.

Do konkursu przystąpiło 49 szkół z całego województwa, poziom wokalny był bardzo wysoki.

Uczniowie z Żarek Letniska wystąpili w składzie: Hanna Rehlich kl.VIII a, Nicole Matysik kl.VIII a, Nikola Morawiec kl. VIII b, Zuzanna Służałek kl. VIII b, Mateusz Iwański kl. VIII b, Alicja Wysocka kl. VIII b, Antonina Broszkiewicz kl. VII b, zaprezentowali utwór z repertuaru Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. „Wiele prób i ćwiczeń i oczywiście talent dzieci, przyniosło wspaniały efekt!” – cieszy się z występu Mariola Karpowicz, dyrektor SP w Żarkach Letnisku. Jak zgodnie podkreślają nasi młodzi wykonawcy: „Radość ogromna, ale i motywacja do dalszej, wytężonej pracy z myślą o kolejnych sukcesach”. Życzymy dalszych sukcesów.

Napisali o nas

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniorów WIGOR 2022 rok w Żarkach Letnisku

Bal Seniorów XI 2022

W sobotę 19.11.2022r w sali remizy OSP w Żarkach-Letnisku odbył się I-szy Bal Seniora organizowany przez nowo powstałe  Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Prezes Stowarzyszenia Józef Zimoląg powitał dostojnych Jubilatów nie tylko z Żarek-Letniska ale również z Choronia, zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników balu.

Więcej…

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem w Żarkach Letnisku prawa wycinania drzew na prywatnych działkach tylko pod zabudowę i w sytuacjach zagrożenia?

Wirtualny spacer

spacer