sokpol niesmiec

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę

Akt erekcyjny 2021

W sobotę (9 października) odbyła się uroczystość symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego pod Amfiteatr w Żarkach Letnisku.

Ten, staraniem Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska, powstaje w miejsce dotychczasowego, zniszczonego przez ząb czasu i zagrażającego bezpieczeństwu uczestników imprez plenerowych, starego amfiteatru. Budowa odbywa się z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego, pożyczki z Urzędu Gminy Poraj, wsparciu prywatnego przedsiębiorcy i zbiórki publicznej na ten cel. Już za parę miesięcy Żarki Letnisko będą mogły być dumne z nowego obiektu kulturalnego.

Akt erekcyjny 2021 01   Akt erekcyjny 2021 03

W miejsce starego amfiteatru powstaje nowy. Stary amfiteatr doskonale był znany uczestnikom imprez plenerowych organizowanych przez Gminę Poraj, Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju czy Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska im. Stefanii Hrabiny Raczyńskiej. Budowany jest na gruncie należącym do Gminy Poraj. Nowy obiekt powstaje staraniem Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska, dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, pożyczki z Urzędu Gminy Poraj, wsparciu prywatnych darczyńców i zbiórki publicznej.

logo UG

Uroczyste wmurowanie aktu zgromadziło aktywnych mieszkańców Żarek Letniska. Specjalny list z gratulacjami przesłał Starosta Myszkowski. Obecni byli m.in. członkowie TPŻL z prezes Barbarą Woźniak na czele, wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, radna Jolanta Chmura, dyrektor Przedszkola w Żarkach Letnisku Joanna Sawicka. Aktu poświęcenia dokonał ks. proboszcz dziekan Maciej Klekowski.

Napisali o nas

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Seniorzy

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer