sokpol niesmiec

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę

Akt erekcyjny 2021

W sobotę (9 października) odbyła się uroczystość symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego pod Amfiteatr w Żarkach Letnisku.

Ten, staraniem Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska, powstaje w miejsce dotychczasowego, zniszczonego przez ząb czasu i zagrażającego bezpieczeństwu uczestników imprez plenerowych, starego amfiteatru. Budowa odbywa się z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego, pożyczki z Urzędu Gminy Poraj, wsparciu prywatnego przedsiębiorcy i zbiórki publicznej na ten cel. Już za parę miesięcy Żarki Letnisko będą mogły być dumne z nowego obiektu kulturalnego.

Akt erekcyjny 2021 01   Akt erekcyjny 2021 03

W miejsce starego amfiteatru powstaje nowy. Stary amfiteatr doskonale był znany uczestnikom imprez plenerowych organizowanych przez Gminę Poraj, Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju czy Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska im. Stefanii Hrabiny Raczyńskiej. Budowany jest na gruncie należącym do Gminy Poraj. Nowy obiekt powstaje staraniem Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska, dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, pożyczki z Urzędu Gminy Poraj, wsparciu prywatnych darczyńców i zbiórki publicznej.

logo UG

Uroczyste wmurowanie aktu zgromadziło aktywnych mieszkańców Żarek Letniska. Specjalny list z gratulacjami przesłał Starosta Myszkowski. Obecni byli m.in. członkowie TPŻL z prezes Barbarą Woźniak na czele, wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, radna Jolanta Chmura, dyrektor Przedszkola w Żarkach Letnisku Joanna Sawicka. Aktu poświęcenia dokonał ks. proboszcz dziekan Maciej Klekowski.

Napisali o nas

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Seniorzy

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Jak na majówkę przystało wszystkie potrawy pochodziły z grilla.

Więcej…

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer