sokpol niesmiec

Muzyczne Niedziele w Altance

Muzyczne niedziele w altance 1

Gminny Ośrodek Kultury im. J.Gniatkowskiego zaprasza na cykl koncertów „Muzyczne niedziele w Altance”. Szczegóły na plakacie. Przypomnijmy, że koncerty odbędą się w Altance Hrabiny Stefanii Raczyńskiej w Żarkach Letnisku zawsze o godz. 16.00. Zagrają i zaśpiewają: Zdzisław Zasuń, Jurajska Kapela Biesiadna, Zespół Kalina, Szalona Piątka Plus, Żareckie Jarzębinki.

logo UG

25.07.2021 – ZDZISŁAW ZASUŃ – akordeonista, kierownik muzyczny oraz akompaniator zespołów śpiewaczych „Kalina” i „Żareckie Jarzębinki”. Przez wiele lat akompaniował również Dziecięcemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Poraj”. Na scenie występuje nie tylko z zespołami, które prowadzi – gra również solo, pokazując publiczności jak wspaniale można się bawić przy muzyce płynącej z nieco już zapomnianego akordeonu.
15.08.2021 – „JURAJSKA KAPELA BIESIADNA” z Poraja – powstała w 2001 roku. Przez 3 lata współpracowała z Januszem Gniatkowskim jako zespół towarzyszący na koncertach. Repertuar kapeli jest w całości własny, kompozycje i teksty w większości stworzył kierownik kapeli – Mirosław Podlejski. Zespół koncertuje zarówno na lokalnych uroczystościach jak i na scenach w całym kraju. Kapela towarzyszy również w występach zespołowi śpiewaczemu „Malwy”.
22.08.2021 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „KALINA” – powstał w 2002 roku w wyniku połączenia kół gospodyń wiejskich z Jastrzębia i Kuźnicy. Repertuar „Kaliny” obejmuje m.in. pieśni biesiadne, ludowe oraz znane przyśpiewki. Zespół występuje w szkołach i na oficjalnych uroczystościach podczas dożynek, świąt patriotycznych, oraz innych imprezach. Zdobył w ciągu swojej działalności liczne wyróżnienia i nagrody. Kierownikiem muzycznym jest Zdzisław Zasuń.
29.08.2021 – ZESPÓŁ „SZALONA PIĄTKA PLUS” – powstał w 2011 roku w Żarkach Letnisku. Założycielką i szefową zespołu jest Elżbieta Jatulewicz. Bardzo różnorodny repertuar zespołu obejmuje, między innymi: „Szukaj mnie”, „Intymny, mały świat”, „Najważniejsze, żeby znaleźć przyjaciela”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, czy „Bardzo smutna piosenka retro”. Panie wciąż rozwijają się muzycznie. Mają na swym koncie liczne sukcesy. Zdobyły wiele nagród w konkursach zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.

12.09.2021 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „ŻARECKIE JARZĘBINKI” – powstał w 2009 r. z potrzeby pasji muzycznej społeczności Żarek Letniska. W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku – są osoby zarówno dorosłe, jak i młodzież. Zespół koncertuje na lokalnych wydarzeniach organizowanych w Gminie Poraj. Instruktorem muzycznym zespołu jest Zdzisław Zasuń, a kierownikiem – Zbigniew Wieczorek.

Plakat TUTAJ

Napisali o nas

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer