sokpol niesmiec

Muzyczne Niedziele w Altance

Muzyczne niedziele w altance 1

Gminny Ośrodek Kultury im. J.Gniatkowskiego zaprasza na cykl koncertów „Muzyczne niedziele w Altance”. Szczegóły na plakacie. Przypomnijmy, że koncerty odbędą się w Altance Hrabiny Stefanii Raczyńskiej w Żarkach Letnisku zawsze o godz. 16.00. Zagrają i zaśpiewają: Zdzisław Zasuń, Jurajska Kapela Biesiadna, Zespół Kalina, Szalona Piątka Plus, Żareckie Jarzębinki.

logo UG

25.07.2021 – ZDZISŁAW ZASUŃ – akordeonista, kierownik muzyczny oraz akompaniator zespołów śpiewaczych „Kalina” i „Żareckie Jarzębinki”. Przez wiele lat akompaniował również Dziecięcemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Poraj”. Na scenie występuje nie tylko z zespołami, które prowadzi – gra również solo, pokazując publiczności jak wspaniale można się bawić przy muzyce płynącej z nieco już zapomnianego akordeonu.
15.08.2021 – „JURAJSKA KAPELA BIESIADNA” z Poraja – powstała w 2001 roku. Przez 3 lata współpracowała z Januszem Gniatkowskim jako zespół towarzyszący na koncertach. Repertuar kapeli jest w całości własny, kompozycje i teksty w większości stworzył kierownik kapeli – Mirosław Podlejski. Zespół koncertuje zarówno na lokalnych uroczystościach jak i na scenach w całym kraju. Kapela towarzyszy również w występach zespołowi śpiewaczemu „Malwy”.
22.08.2021 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „KALINA” – powstał w 2002 roku w wyniku połączenia kół gospodyń wiejskich z Jastrzębia i Kuźnicy. Repertuar „Kaliny” obejmuje m.in. pieśni biesiadne, ludowe oraz znane przyśpiewki. Zespół występuje w szkołach i na oficjalnych uroczystościach podczas dożynek, świąt patriotycznych, oraz innych imprezach. Zdobył w ciągu swojej działalności liczne wyróżnienia i nagrody. Kierownikiem muzycznym jest Zdzisław Zasuń.
29.08.2021 – ZESPÓŁ „SZALONA PIĄTKA PLUS” – powstał w 2011 roku w Żarkach Letnisku. Założycielką i szefową zespołu jest Elżbieta Jatulewicz. Bardzo różnorodny repertuar zespołu obejmuje, między innymi: „Szukaj mnie”, „Intymny, mały świat”, „Najważniejsze, żeby znaleźć przyjaciela”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, czy „Bardzo smutna piosenka retro”. Panie wciąż rozwijają się muzycznie. Mają na swym koncie liczne sukcesy. Zdobyły wiele nagród w konkursach zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.

12.09.2021 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „ŻARECKIE JARZĘBINKI” – powstał w 2009 r. z potrzeby pasji muzycznej społeczności Żarek Letniska. W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku – są osoby zarówno dorosłe, jak i młodzież. Zespół koncertuje na lokalnych wydarzeniach organizowanych w Gminie Poraj. Instruktorem muzycznym zespołu jest Zdzisław Zasuń, a kierownikiem – Zbigniew Wieczorek.

Plakat TUTAJ

Napisali o nas

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Seniorzy

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Jak na majówkę przystało wszystkie potrawy pochodziły z grilla.

Więcej…

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer