sokpol niesmiec

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Tym razem Fundacja skupiła się na zbiórce funduszy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na ulicach naszej gminy kwestowało 52 wolontariuszy. Prawdziwą furorę zrobiła internetowa licytacja fantów, z której wpłynęło 20,5 tys. zł oraz e-Skarbonka, zasilona kwotą ponad 4700 zł. Godna pokreślenia jest odpowiedzialność internautów za wylicytowane wirtualnie przedmioty, gdyż już późnym wieczorem wszystkie znalazły nabywców i co najważniejsze zostały również odebrane przez licytujących. Koncert finałowy odbył się tradycyjnie w sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, jednak z powodu obostrzeń sanitarnych, bez udziału publiczności. Ci mogli śledzić wszystkie wydarzenia z Kina w Internecie na oficjalnym kanale youtubowym Gminy Poraj. W porajskim Finale padł rekord. Zebrano blisko 54 tys. zł. Organizatorem Orkiestry w Gminie Poraj jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Aspera” i jej prezes Anna Podsiadlik oraz grupa współpracowników i osób zaangażowanych w organizację tego corocznego wydarzenia. Na uwagę zasługuje organizacyjne zaangażowanie radnych: Bartosza RajczykaGrzegorza BojankaEwy MasłońŁukasza Adamczyka i Dagmary Superson – Kosztyły„Obawy, że pandemia wytraci energię jaka wyzwala się tego dnia okazały się na szczęście zupełnie bezpodstawne. Podczas kwesty, w której aktywnie uczestniczyłam odbieraliśmy liczne dowody życzliwości, wsparcia i hojności. Takie tez sygnały, bardzo liczne, płynęły z mediów społecznościowych. Absolutnym hitem były aukcje internetowe! Koncert odbył się przy pustej widowni ale jego transmisja miała spora oglądalność. Słowem: pełen sukces, którego twarzą jest koordynatorka porajskiego Finału, prezes Aspery, Ania Podsiadlik. W jej ale także swoim imieniu kłaniam się wszystkim wolontariuszom, tym kwestującym, jak i pracującym cały dzień na zapleczu Finału. Dziękuje sponsorom ale przede wszystkim DZIĘKUJE MIESZKAŃCOM GMINY PORAJ! Za życzliwość, hojność i wielka energię jaka niosła nas w Dniu Finału. Aa ” – podsumowuje Orkiestrę Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj.

Dokładna kwota i relacja już wkrótce.

Foto: screeny z internetowej transmisji 29 Finału na oficjalnym kanale Gminy Poraj.
TRANSMISJA DO OBEJRZENIA
https://www.youtube.com/watch?v=96I320x2fzA&t=4365s 

Napisali o nas

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer