I znowu kłamstwa?

Dyskusje na temat lokalnego OSP.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Szanowny Zarządzie OSP Żarki Letnisko.

Jak można zauważyć, nie znacie historii własnej Jednostki OSP albo z pewnych względów przyzwalacie na kłamstwa, które zamieszczone zostały na stronie OSP Żarki Letnisko. Oto one:
1. OSP Żarki Letnisko nie otrzymała samochodu pożarniczego marki Mercedes w ciągu ostatnich 7 lat w czasie kadencji obecnego wójta, bo było to
w roku 2009, czyli za kadencji nieżyjącego już wójta św. pamięci Mariana Szczerbaka. Zakup i przekazanie tegoż Mercedesa odbyło się za czasów
gdy prezesem OSP Żarki Letnisko był Marian Słabosz, naczelnikiem Artur Polak a kierowcą już nieżyjący św.p Janusz Kurdziel.

2. OSP Żarki Letnisko nie weszło do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w ciągu ostatnich 7 lat za kadencji obecnego wójta,
lecz kilkanaście lat temu- jeszcze za czasów nieżyjącego już prezesa OSP św. p. Czesława Gocyły i naczelnika OSP też św. p. Jana Czecha.

3. W tym remoncie - termomodernizacji remizy OSP w Żarkach Letnisku nie było wymiany stolarki okiennej. (Chyba, że czegoś nie wiem i może
tylko należy zapłacić za coś co nie zostało wykonane, zamontowane?).

Tak w ogóle to oburzającym jest, że radni Gminy Poraj(z Żarek Letniska nie zostali zawiadomieni o terminie odbioru technicznego tej
termomodernizacji remizy OSP, który ponoć był miesiąc temu ( nie mylić z poświęcaniem i przecinaniem wstęgi, które było 11.11.2017r).

Jeszcze uwaga : artykuł został opublikowany na Waszej stronie bez podpisu. Kto więc jest autorem tych kłamstw? I tu się sprawdziło dziennikarskie przysłowie , że "kłamstwo obiegnie świat szybciej, niż prawda zdąży założyć buty".

Proszę więc Szanowny Zarząd OSP o dokonanie korekty tegoż artykułu.
Z. Polak
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znowu kłamstwa?

Post by widz »

I co na to Komisja Rewizyjna ?
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: I znowu kłamstwa?

Post by fruzia »

Ciekawe ile kosztowała ta impreza i kto płacił? Ale żeby z takiego powodu robić taką fetę? to przesada.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Igor »

No właśnie, i z czego tu robić taką imprezę. Inwestycja oddana prawie rok po terminie. Elewacja wprawdzie ładna, ale po nakładem kilkuset tysięcy ocieplać budynek użytkowany kilka razy w roku, i po co uroczyście przekazywać go strażakom, którzy użytkują go od lat i sami go kiedy ś w czynie społecznym wybudowali. Skoro jednak nie ma czym w zakresie inwestycji w Żarkach Letnisku się pochwalić to trzeba chociaż
"odgrzewać stare kotlety".
memento
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: I znowu kłamstwa?

Post by fruzia »

Mnie się wydaje, że zbliżają się wybory samorządowe i trzeba się pokazać i przypomnieć.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znowu kłamstwa?

Post by widz »

Tak, chcą się pokazać i przypomnieć jak napisała Fruzia. Ale kampanie wyborczą niech robią za swoje pieniążki a nie za gminne( nasze).
Święcenie tynku to też przesada.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Szanowny Zarządzie OSP Żarki Letnisko.

Jak można zauważyć, nie znacie historii własnej Jednostki OSP albo z pewnych względów przyzwalacie na kłamstwa, które zamieszczone zostały na stronie OSP Żarki Letnisko. Oto one:
1. OSP Żarki Letnisko nie otrzymała samochodu pożarniczego marki Mercedes w ciągu ostatnich 7 lat w czasie kadencji obecnego wójta, bo było to
w roku 2009, czyli za kadencji nieżyjącego już wójta św. pamięci Mariana Szczerbaka. Zakup i przekazanie tegoż Mercedesa odbyło się za czasów
gdy prezesem OSP Żarki Letnisko był Marian Słabosz, naczelnikiem Artur Polak a kierowcą już nieżyjący św.p Janusz Kurdziel.

2. OSP Żarki Letnisko nie weszło do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w ciągu ostatnich 7 lat za kadencji obecnego wójta,
lecz kilkanaście lat temu- jeszcze za czasów nieżyjącego już prezesa OSP św. p. Czesława Gocyły i naczelnika OSP też św. p. Jana Czecha.

3. W tym remoncie - termomodernizacji remizy OSP w Żarkach Letnisku nie było wymiany stolarki okiennej. (Chyba, że czegoś nie wiem i może
tylko należy zapłacić za coś co nie zostało wykonane, zamontowane?).

Tak w ogóle to oburzającym jest, że radni Gminy Poraj(z Żarek Letniska nie zostali zawiadomieni o terminie odbioru technicznego tej
termomodernizacji remizy OSP, który ponoć był miesiąc temu ( nie mylić z poświęcaniem i przecinaniem wstęgi, które było 11.11.2017r).

Jeszcze uwaga : artykuł został opublikowany na Waszej stronie bez podpisu. Kto więc jest autorem tych kłamstw? I tu się sprawdziło dziennikarskie przysłowie , że "kłamstwo obiegnie świat szybciej, niż prawda zdąży założyć buty".

Proszę więc Szanowny Zarząd OSP o dokonanie korekty tegoż artykułu.
Z. Polak
Szanowna Pani radna:

Proszę się odnieść konkretnie w którym artykule są rzeczowe błędy które Pani wskazała.
To że Pani nie wiedziała o terminie odbioru to nie sprawa Zarządu OSP Żarki Letnisko i nie jego interes żeby Panią informować.

A tak na przyszłość proszę nie mieszać OSP Żarki Letnisko do swojej brudnej kampanii wyborczej.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Jest to artykuł pt. " Zmodernizowana stażnica" opublikowany na stronie OSP dnia 14 listopada 2017r. Kto jest autorem tego artykułu?

Nie wiem dlaczego zarzucasz mi "brudną kampanie wyborczą". Przecież nie jestem ani wymieniona w tym artylule ani nie widnieje na żadnym zdjęciu.
Gdzie więc robię sobie kampanię wyborczą?
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

Proszę podać adres strony na której widzi Pani takowy artykuł? Na stronie OSP nie ma artykułu o nazwie " Zmodernizowana stażnica"
letnik

Re: I znowu kłamstwa?

Post by letnik »

kobek wrote:Proszę podać adres strony na której widzi Pani takowy artykuł? Na stronie OSP nie ma artykułu o nazwie " Zmodernizowana stażnica"
Podaje stronę: http://www.zarkiletnisko.pl/ ... i kto prowadzi brudną kampanie wyborczą? Kobek. Znowu obrażasz i znowu sobie strzelasz w stopę, stając w obronie kłamstwa. Czy te bolszewickie metody już nigdy nie porzucisz?
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

Aby kogoś krytykować trzeba wiedzieć o czym się mówi (p. Radna Z.Polak). Oskarżać kogoś o kłamstwo jest łatwo ale przyznać się do błędu trudno.

OSP Żarki Letnisko nie jest właścicielem ani nie administruje stroną www.zarkiletnisko.pl więc nie odpowiada za jej treść. Wszelkie nieścisłości proszę kierować do administratora strony i forum na którym PANI pisze.
Adresem strony tut. OSP jest: www.osp-zarkiletnisko.pl

Pani Zdzisławo Polak oskarżyła Pani Zarząd OSP Żarki Letnisko o kłamstwo oczekuje przeprosin.
letnik

Re: I znowu kłamstwa?

Post by letnik »

kobek wrote:Aby kogoś krytykować trzeba wiedzieć o czym się mówi (p. Radna Z.Polak). Oskarżać kogoś o kłamstwo jest łatwo ale przyznać się do błędu trudno.

OSP Żarki Letnisko nie jest właścicielem ani nie administruje stroną http://www.zarkiletnisko.pl więc nie odpowiada za jej treść. Wszelkie nieścisłości proszę kierować do administratora strony i forum na którym PANI pisze.
Adresem strony tut. OSP jest: http://www.osp-zarkiletnisko.pl

Pani Zdzisławo Polak oskarżyła Pani Zarząd OSP Żarki Letnisko o kłamstwo oczekuje przeprosin.
Jeżeli Zarząd OSP Żarki Letnisko nie reaguje na kłamliwy artykuł w http://www.zarkiletnisko.pl/ to jest udziałowcem kłamstwa. Aby odzyskać wiarygodność to właśnie Zarząd powinien sprostować nieprawdziwe informację a nie radni. Jeżeli tak troszczysz się o interes Zarządu to go wzmocnij sprostowaniem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Oj, Kobek proszę nie łapać za szczegóły. Nikogo o nic nie oskarżam tylko proszę Zarząd OSP o reakcję w związku z podaniem przez anonimowego autora nieprawdziwych faktów w artykule dot. OSP Żarki Letnisko.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Oj, Kobek proszę nie łapać za szczegóły. Nikogo o nic nie oskarżam tylko proszę Zarząd OSP o reakcję w związku z podaniem przez anonimowego autora nieprawdziwych faktów w artykule dot. OSP Żarki Letnisko.
Nikogo za nic nie łapię a szczególnie Pani. Administrator tej strony i tego forum jak będzie chciał to sam to zmieni lub usunie artykuł.
Tak też myślałem że Pani nie przeprosi, trudno taki ma Pani styl obrazić,oszkalować aby komuś zaszkodzić. Nie ma Pani żadnej godności aby przyznać się do błędu. Mam nadzieję że kiedyś będzie Pani z tego rozliczona.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Oj Kobek- Sz. Panie S. Kamiński.
Wszyscy kiedyś zostaniemy osądzeni i rozliczeni sprawiedliwie przez Pana Boga. A do Pana mam prośbę aby nie wcielał się Pan w rolę Sędziego i nie oceniał mnie. Proszę o odrobinę refleksji. I na tym poprzestańmy.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
ZP
letnik

Re: I znowu kłamstwa?

Post by letnik »

kobek wrote:
Zdzisława Polak wrote:Oj, Kobek proszę nie łapać za szczegóły. Nikogo o nic nie oskarżam tylko proszę Zarząd OSP o reakcję w związku z podaniem przez anonimowego autora nieprawdziwych faktów w artykule dot. OSP Żarki Letnisko.
Nikogo za nic nie łapię a szczególnie Pani. Administrator tej strony i tego forum jak będzie chciał to sam to zmieni lub usunie artykuł.
Tak też myślałem że Pani nie przeprosi, trudno taki ma Pani styl obrazić,oszkalować aby komuś zaszkodzić. Nie ma Pani żadnej godności aby przyznać się do błędu. Mam nadzieję że kiedyś będzie Pani z tego rozliczona.
Ja przeproszę! Przepraszam wszystkich mieszkańców Żarek Letniska, że muszą mieszkać z takim osobnikiem. Przepraszam Zarząd OSP, że mają w swoich szeregach takiego "obrońce" i pieniacza, jak kobek.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: I znowu kłamstwa?

Post by BARBARA »

Jeżeli ktoś nie wiedziałby na czym polega manipulacja to ma jej najlepszy przykład w tej polemice. Najpierw zarzuca sie strażakom, że nie znają własnej historii i mijają się z prawdą. Potem wykręca się ogonem kota, że to nie są zarzuty tylko prośba o sprostowanie. W sukurs przychodzi letnik (czyli ta sama osoba pod innym nickiem) atakujący kobka. Niby przypadkiem podaje się też nazwisko swojego adwersarza. A na końcu udaje się, że "nic nie było"
i życzy miłego wieczoru. I tak w białych rękawiczkach, udając niewiniątko, przypina się komuś brzydką łatę.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Barbara jak zwykle wszystko wie najlepiej i bezpodstawnie pomawia.
A ja tylko zareagowałam na podawanie nieprawdziwych faktów. Jak widać prawda nie ma miejsca. Zachęcam do refleksji.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

BARBARA wrote:Jeżeli ktoś nie wiedziałby na czym polega manipulacja to ma jej najlepszy przykład w tej polemice. Najpierw zarzuca sie strażakom, że nie znają własnej historii i mijają się z prawdą. Potem wykręca się ogonem kota, że to nie są zarzuty tylko prośba o sprostowanie. W sukurs przychodzi letnik (czyli ta sama osoba pod innym nickiem) atakujący kobka. Niby przypadkiem podaje się też nazwisko swojego adwersarza. A na końcu udaje się, że "nic nie było"
i życzy miłego wieczoru. I tak w białych rękawiczkach, udając niewiniątko, przypina się komuś brzydką łatę.



Ciekawi mnie jedno, czym Pan S. Kamiński sobie zasłużył na takie traktowanie tutaj. Stwierdził tylko fakt, iż przywoływana strona nie jest administrowana przez OSP.
Podobnie jak "BARBARA" czytając i obserwując anonimowo to forum dochodzę do wniosku, iż "letnik" to ta sama osoba co inny użytkownik na tym forum.

A cytując "letnika" faktycznie trzeba przeprosić, iż w naszej miejscowości mieszkają takie osoby jak ta która ukrywa się pod tym nick-iem.
letnik

Re: I znowu kłamstwa?

Post by letnik »

Mi_Ki wrote:
BARBARA wrote:Jeżeli ktoś nie wiedziałby na czym polega manipulacja to ma jej najlepszy przykład w tej polemice. Najpierw zarzuca sie strażakom, że nie znają własnej historii i mijają się z prawdą. Potem wykręca się ogonem kota, że to nie są zarzuty tylko prośba o sprostowanie. W sukurs przychodzi letnik (czyli ta sama osoba pod innym nickiem) atakujący kobka. Niby przypadkiem podaje się też nazwisko swojego adwersarza. A na końcu udaje się, że "nic nie było"
i życzy miłego wieczoru. I tak w białych rękawiczkach, udając niewiniątko, przypina się komuś brzydką łatę.



Ciekawi mnie jedno, czym Pan S. Kamiński sobie zasłużył na takie traktowanie tutaj. Stwierdził tylko fakt, iż przywoływana strona nie jest administrowana przez OSP.
Podobnie jak "BARBARA" czytając i obserwując anonimowo to forum dochodzę do wniosku, iż "letnik" to ta sama osoba co inny użytkownik na tym forum.

A cytując "letnika" faktycznie trzeba przeprosić, iż w naszej miejscowości mieszkają takie osoby jak ta która ukrywa się pod tym nick-iem.
Mi_Ki! Ale błysnąłeś intelektem. Kobek sam się "podkłada" stosując bardzo prostacką polemikę. Radna Polak zwróciła się do strażaków o korektę artykułu "Zmodernizowana strażnica". Kobek w gorącej wodzie kompany (zła cecha strażaka) nie wiedział gdzie pojawił się artykuł, ale znalazł pretekst do ataku, oskarżając radną o brudną kampanie. Czy artykuł na stronie http://www.zarkiletnisko.pl/ jest prawdziwy, czy nie? Czy artykuł pisała osoba z poza OSP, czy nie? Czy zarząd OSP wiedział o tym artykule, czy nie? Czy artykuł to jest czysta kampania wyborcza czy nie? Każdy odpowiadając sobie na te pytania może ocenić etykę i moralność kobka.
letnik

Re: I znowu kłamstwa?

Post by letnik »

BARBARA wrote:Jeżeli ktoś nie wiedziałby na czym polega manipulacja to ma jej najlepszy przykład w tej polemice. Najpierw zarzuca sie strażakom, że nie znają własnej historii i mijają się z prawdą. Potem wykręca się ogonem kota, że to nie są zarzuty tylko prośba o sprostowanie. W sukurs przychodzi letnik (czyli ta sama osoba pod innym nickiem) atakujący kobka. Niby przypadkiem podaje się też nazwisko swojego adwersarza. A na końcu udaje się, że "nic nie było"
i życzy miłego wieczoru. I tak w białych rękawiczkach, udając niewiniątko, przypina się komuś brzydką łatę.
Szanowna Pani Barbaro! Musze przyznać, że zna się Pani bardzo dobrze na manipulacji. Należy jednak pamiętać, że jak się dwa razy wykręci kota ogonem to można narazić się na podrapanie.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

A Ty niby jesteś tym "orłem intelektu" wytykając komuś jak to nazwałeś prostacką polemikę?? Czytam od jakiegoś czasu to forum, i tak się składa, że jak dla mnie to Ty również erudycją w swoich wypowiedziach nie błyszczysz.

Dlatego nie wiem, czy jest rozsądne zarzucać komuś "prostactwo".

Co do artykułu, skoro nie OSP jest administratorem strony, na której się znalazł to proponuję, iż ten, którego w oczy kole owe "kłamstwo" sam napisał do redakcji o sprostowanie.


A skoro tak łatwo dokleja się komuś łatkę to proponuję "PANU" aby zapisał się do OSP i faktycznie poznał trochę naszą jednostkę i jej członków, a w następnej kolejności wypowiadał się na ich temat.
letnik

Re: I znowu kłamstwa?

Post by letnik »

Mi_Ki wrote:A Ty niby jesteś tym "orłem intelektu" wytykając komuś jak to nazwałeś prostacką polemikę?? Czytam od jakiegoś czasu to forum, i tak się składa, że jak dla mnie to Ty również erudycją w swoich wypowiedziach nie błyszczysz.

Dlatego nie wiem, czy jest rozsądne zarzucać komuś "prostactwo".

Co do artykułu, skoro nie OSP jest administratorem strony, na której się znalazł to proponuję, iż ten, którego w oczy kole owe "kłamstwo" sam napisał do redakcji o sprostowanie.


A skoro tak łatwo dokleja się komuś łatkę to proponuję "PANU" aby zapisał się do OSP i faktycznie poznał trochę naszą jednostkę i jej członków, a w następnej kolejności wypowiadał się na ich temat.
Nikomu nie zarzucam "prostactwa". Zarzuciłem prostacką polemikę, a to nie to samo. Najbardziej kompetentnym do takich sprostowań jest Zarząd OSP. Ktoś z zewnątrz nie jest upoważniony do takich sprostowań. Należy zwrócić się do autora artykułu "Zmodernizowana strażnica" i zrobić wiarygodne poprawki. Można się domyśleć, że Zarząd tego nie zrobi ze względu na wójta. Nie wypowiadam się o członkach OSP. Byłem strażakiem i mam pełen szacunek dla strażaków. Wypowiadam się tylko o członku, który dał mi się poznać, nie jako strażak, ale radykalny polemista.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

I proszę zobaczyć jak szybko najważniejszy temat tego postu został zastąpiony " wojną" i wzajemnym dokopywaniem sobie. Czy to nie jest właśnie manipulacja?
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Pani Polak co według Pani jest tu manipulacją?? Bo zgodnie z tezą zawartą w słowniku "Manipulacja (łac. manipulatio – manewr, fortel, podstęp; manus - ręka, manipulus - dłoń) – forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora. Umiejętność rządzenia innymi, znajomość zasad dowodzenia, prowadzenia negocjacji aby skłonić partnera do zmiany zdania"

Z tego co tu czytam to Pani podejmuje próbę wpłynięcia na Zarząd OSP aby zajęli stanowisko odnośnie zmiany artykułu, którego nie są autorem. Skoro do tej chwili tego nie zrobili, to może nie jest im to potrzebne.

Jeśli zatem tak te nieścisłości, lub też "kłamstwa" rażą Panią w oczy, zachęcam do skorzystania z panelu kontaktu na stronie gdzie znajduje się treść z którą się Pani nie zgadza i napisanie do redakcji iż prosi Pani o sprostowanie nieprawidłowości w tekście.

Sama założyła Pani ten temat, sama próbowała oskarżyć Zarząd, a teraz.... nawet nie wiem jak to nazwać.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: I znowu kłamstwa?

Post by fruzia »

A ja uważam,że jeżeli ktoś pisze o OSP to jako zainteresowani tzn.przedstawiciele OSP powinni się odnieść do tej publikacji, która jakby nie było jest na stronie żareckiej i ukrócić wszelkie spekulacje , tak byłoby uczciwie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Jest z tego jeden pożytek. Mi-Ki poczytał słownik i już wie co to znaczy słowo manipulacja. Nauka nie idzie w las. Przyda się
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Pani Polak jest Pani hucpiarską osobą, która w każdej swojej diatrybie plugawi nie tylko swoje stanowisko, ale również ludzi z którymi ma Pani przyjemność dysputować.
Szkoda mi czasu na Pani zjadliwość i uchybianie każdemu kto posiada inne zdanie.

Z poważaniem
Mi_Ki
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Mi-Ki tym razem "ubrał się w togę" i wydał nieuprawniony osąd o mnie ( nie pierwszy raz).
Lepiej by nam było rozmawiać gdybyś wyszedł z pod maski kamuflażu. Ale Tobie brak odwagi by spojrzeć mi w oczy i zaprezentować swoje stanowisko. Jest to typowe dla tchórzy.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: I znowu kłamstwa?

Post by BARBARA »

Mi-Ki sztylecikiem, a Dzidzia go TOPOREM.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Pani Polak notorycznie obraża Pani moją osobę jak również inteligencję. Nie jestem tchórzem, ale zasada forum umożliwia mi pisanie właśnie pod nickiem.

Przypomnę Pani jedną rzecz: jestem potencjalnym wyborcom, a jedna osoba potrafi przekonać min 10 osób aby zagłosowały podobnie jak ona. Proszę to przemyśleć i czasami zastanowić się nad tym co Pani tutaj pisze.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

I znowu muszę sprawdzać czy zapłaci gmina za wymianę stolarki okiennej w Remizie OSP Żarki Letnisko. Już procedurę rozpoczęłam i mimo trudności,
które napotykam obiecuję to wyjaśnić.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Co autor miał na myśli pisząc o stolarce okiennej w remizie?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znowu kłamstwa?

Post by widz »

Zapytaj autora, przecież to twój kumpel.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Widzu Tobie się chyba coś pomyliło, Pani Polak to nie mój kumpel, nawet nie znajomy mojego psa. I właśnie pytam o jaką stolarkę okienną chodzi.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znowu kłamstwa?

Post by widz »

Przygrzało cię słońce czy wróciłeś z knajpy?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

A może w tej sprawie czy wymieniono stolarkę okienną w OSP Żarki Letnisko odpowie nam Pan Prezes Zarządu OSP Jarosław Słabosz.
Pan Prezes posiada wiedzę w tej sprawie ponieważ brał udział w odbiorze technicznym Remizy OSP w Żarkach Letnisku po termomodernizacji który odbył się w dniu 31.05.2017r. (jak wynika z Protokołu odbioru i przekazania w użytkowanie). Pan Prezes OSP jako jedyny przedstawiciel OSP brał udział w tym odbiorze (podpis w tym protokole złożył w poz. 5). Z protokołu wynika, że odbiór nastąpił bez żadnych uwag i usterek. Wartość remontu wg protokołu wynosi 159.786,50 zł.
Proszę odpowiedzieć czy wliczono w koszt tego remontu wymianę stolarki okiennej w Remizie OSP Żarki Letnisko i czy takiej wymiany stolarki okiennej dokonano?.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Widzu zważaj na język, nie masz do czynienia z nastolatkiem.
I nie życzę sobie tego typu komentarzy pod moim adresem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

MI-Ka proszony o odpowiedż na pytanie czy w Remizie OSP w Żarkach Letnisko dokonano w 2017 roku wymiany stolarki okiennej też nic nie odpowiedział. Ale artykuły gminne to bez pytania wprowadził na Forum Żarki Letnisko i w jakim celu?
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Re: I znowu kłamstwa?

Post by jasiek »

Witam po przerwie:)
A kto wstawiał te okna w remizie? Czy to ta firma, co reklamę ma w kalendarzu strażackim 2018? Jeżeli ta firma to ja osobiście mam złą opinię o tej firmie i podpowiadałbym, by drążyć temat :wink:
Taka uwaga też do Panów strażaków, jeżeli na kalendarzu dajecie reklamę jakiejś firmy, to ta firma powinna zapłacić tyle by starczyło na koszty i zysk dla OSP. Nie fajnie wyszło, że firmy się zareklamowały w kalendarzu a później strażacy chodzili z kalendarzami i kasowali pieniądze za te kalendarze. które były juz opłacone przez sponsorów.
Sponsor płaci tyle, by kalendarze były darmowe. Ja zapłaciłem za kalendarz, oczywiście co łaska, a później gdy zobaczyłem tych pseudo sponsorów i co niektórych partaczy w swoim fachu, to podarłem ten kalendarz. :evil:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Jasiek pomijając sentymenty do firm odpowiem tak, że mnie chodzi o to, żeby żadna złotówka gminnych(naszych) pieniędzy nie została wydana za niewykonaną pracę czy niezakupiony materiał. Gdy przeczytałam na stronie OSP Żarki Letnisko informację, że w roku 2017 wymieniono wymieniono stolarkę okienną w Budynku Remizy OSP w Żarkach Letnisku więc zapytałam Szanowny Zarząd OSP czy faktycznie stolarka okienna została wymieniona w tym projekcie termomodernizacji remizy. Niestety zamiast merytorycznej odpowiedzi na moje pytanie doczekałam się krytycznych uwag zwłaszcza pod moim adresem. Dlatego zwróciłam się do Urzędu Gminy o informacje i niektóre konieczne dokumenty z których można by wyczytać czy wymiana okien była , w jakiej ilości i ile za to Gmina zapłaciła. Urzędnicy przygotowali taką informację ale niestety Szanowny Pan Wójt zabronił im wydania mi tych dokumentów (informacji). Zwróciłam się więc ponownie na piśmie do Pana Wójta o udostępnienie w/w informacji. Po upływie kilku miesięcy i ciągłym upominaniu się o te informacje, w dniu wczorajszym po sesji Pan Kierownik Zaczkowski wręczył mi jednozdaniową odpowiedż o treści: "Tak na elewacji tylnej w ilości 5 szt.(okna uchylno-rozwierane o wymiarach 0,8m x 0,9m- 4 szt i 1,4m x0,9m -1szt) jak przewidywał projekt techniczny "Termomodernizacja budynku OSP Żarki Letnisko" . W podpisie Inspektor Nadzoru.
Z takiej informacji wynika bardzo niewiele a na dodatek zauważyć muszę, że na tej informacji nie złożył podpisu ani wójt ani kierownik Zaczkowski.
Odpowiedż taka jest lakoniczna wręcz żenująca, gdyż nadal nic nie wiemy w tej sprawie.
Z przeprowadzonych rozmów z kilkoma druhami dowiedziałam się, że było kilka okienek wymienionych w piwnicy budynku ale to było kilka lat wcześniej kiedy był wykonywany remont piwnic. W związku z powyższym będę w dalszym ciągu prosić o udostępnienie mi dokumentów dotyczących tej termomodernizacji Remizy OSP.
Z.Polak
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

jasiek wrote:Witam po przerwie:)
A kto wstawiał te okna w remizie? Czy to ta firma, co reklamę ma w kalendarzu strażackim 2018? Jeżeli ta firma to ja osobiście mam złą opinię o tej firmie i podpowiadałbym, by drążyć temat :wink:
Taka uwaga też do Panów strażaków, jeżeli na kalendarzu dajecie reklamę jakiejś firmy, to ta firma powinna zapłacić tyle by starczyło na koszty i zysk dla OSP. Nie fajnie wyszło, że firmy się zareklamowały w kalendarzu a później strażacy chodzili z kalendarzami i kasowali pieniądze za te kalendarze. które były juz opłacone przez sponsorów.
Sponsor płaci tyle, by kalendarze były darmowe. Ja zapłaciłem za kalendarz, oczywiście co łaska, a później gdy zobaczyłem tych pseudo sponsorów i co niektórych partaczy w swoim fachu, to podarłem ten kalendarz. :evil:
Nikt nikogo nie namawiał do kupna kalendarzy. Następnym razem proszę odmówić kupna i tyle. A to co i jak jest umieszczane na kalendarzu proszę pozostawić w decyzji samych strażaków.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

Cytat: "Gdy przeczytałam na stronie OSP Żarki Letnisko informację, że w roku 2017 wymieniono wymieniono stolarkę okienną w Budynku Remizy OSP w Żarkach Letnisko"

Nie ładnie tak kłamać Pani radna . Nigdy nie umieściłem takiej informacji na stronie OSP a wiem bo byłem jej administratorem. Tak samo mija się Pani z prawdą jak we wcześniejszym poście o tym jak to strażacy nie znają swojej historii. Tylko oczerniać ale widocznie już tak Pani ma.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Mi_Ki »

Zdzisława Polak wrote:MI-Ka proszony o odpowiedż na pytanie czy w Remizie OSP w Żarkach Letnisko dokonano w 2017 roku wymiany stolarki okiennej też nic nie odpowiedział. Ale artykuły gminne to bez pytania wprowadził na Forum Żarki Letnisko i w jakim celu?
Pani Polak napisze to ostatni raz i oby wreszcie to do Pani świadomości dotarło. Jestem zwykłym mieszkańcem naszej miejscowości z OSP nie mam nic wspólnego. Do tego jestem kobietą?!
Co do linku, to zawsze mnie uczono, iż aby rozmowa była konstruktywna trzeba znać dwie strony medalu a nie tylko jedną.

Jeśli się to Pani nie podoba, proszę się zwrócić do administratora o usunięcie mojego postu. W przeciwnym razie o ile jeszcze żyjemy w demokratycznym kraju będę wrzucała na to forum co mi się podoba?!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znowu kłamstwa?

Post by Zdzisława Polak »

Kobek- Skoro byłeś -jesteś administratorem strony OSP to powinieneś odpowiadać za podaną tam nieprawdę. i proszę nie oskarżaj mnie bezpodstawnie tylko dopilnuj proszę, żeby na stronie którą administrujesz nie podawano więcej nieprawdziwych informacji. Z góry dziękuję.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I znowu kłamstwa?

Post by kobek »

Proszę o dowód na Pani słowa.
Post Reply