Monitoring w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Monitoring w Żarkach Letnisku

Post by BARBARA »

Jeszcze w tym roku /lipiec-sierpień/ zostanie zainstalowanych 6 kolejnych kamer w ramach planowanego monitoringu naszej miejscowości. Dotychczas minitorowane są obiekty oświatowe i Orlik, nowe kamery będą zainstalowane w centrum przy ulicy Raczyńskiej.
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Barbara
Może by Pani powiedziała jaki mamy monitoring na dzisiaj.
Atrapy- a nie monitoring. Komu to i na co to służy? Kolejne bicie piany.
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

:)
Last edited by kijaszek2010 on 01 Dec 2012, 21:41, edited 1 time in total.
Byly
VIP
Posts: 736
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

A ja od ponad roku mam prywatny monitoring i czy jestem w Żarkach, czy w Krakowie, czy gdziekolwiek to odpalam laptopa i widzę każdy pojazd który przejeżdża koło mojego domu, każdą osobę która podchodzi do furtki, nawet widzę czy już trawa nie za wysoka i nie trzeba jej kosić:)
Kosztowało mnie to około 1000 złotych.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu, jeżeli uważasz, że kamery są atrapami to spróbuj się o tym przekonać na własnej skórze, a jak dostaniesz mandatem po kieszeni to wyleczy cię to z malkontenctwa. Tą wypowiedzią prowokujesz chuliganów do sprawdzenia sprawności systemu. A fe :evil:
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

P.Barbaro
Chuligani to już sprawdzili łamiąc znaki drogowe i wybijając lustra i nic.
Jak zwykle kłamie Pani.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

też chciałbym się dowiedzieć, które przestępstwa zostały wykryte dzięki temu monitoringowi.
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Choć uważam, że kamery to fajny pomysł, uważam że w naszej miejscowości monitoring to wielka ściema. O jakich puszkach pisze Kijaszek? Czy te wiszące na słupach białe urządzenia wyglądające na kamery nazywa puszkami, do których raz coś się wkłada a raz wyciąga? I nie rozumiem jak podejmowano decyzje w sprawie tego co "rejestrują" (?) Czemu np. przy przejeździe kamery "gapią" się na ulice a nie na park? To tam pleni się towarzystwo, które pije i obok którego trudno przejść bez strachu czy obrzydzenia. Czy ktoś to zmieni po remoncie parku? Też proszę o listę wybryków zarejestrowanych przez kamery w ŻL i ewentualnych osobach ustalonych dzięki ich zarejestrowaniu :-) Może być bez nazwisk. Wystarczy liczba i kwota za wystawione mandaty :-)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Wszystkich niedowiarków informuję, że w dzisiejszej Gazecie Myszkowskiej jest zdjęcie z jednej z kamer zainstalowanych w naszym centrum. Ja wiem, wbrew temu co twierdzi widz, że część kamer ma urządzenia rejestrujące. Nie radzę więc sprawdzać na własnej skórze, które kamery działają a które nie. W określonym momencie rejestrować będą wszystkie i będzie ich przybywać.
Lucyfugus
Stały bywalec
Posts: 82
Joined: 12 Jun 2008, 23:20

Post by Lucyfugus »

No to koniec z sexem w krzakach :lol:
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

Monitoring ze wszech miar potrzebny!!!! Brawo dla Pana Wójta. Jednakże, wątpliwe jest to.... czy ktoś tutaj uprawia seks w krzakach???????
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Ależ panowie wam jak temu Jasiowi w dowcipie wszystko się z jednym kojarzy, macie jednak rację chyba tego aspektu instalatorzy kamer nie wzięli pod uwagę. :evil:
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Słyszałem, że całkiem niedawno ktoś okradł kiosk Ruchu w centrum Żarek Letniska. No, to teraz godziny tego złodzieja na wolności są policzone. Na pewno zarejestrowała go kamera, policja wie jak wygląda, namierzy go i zaraz do niego "zapuka". Prawda? Bo kamera go chyba nagrała? A może już go złapali? Czy ktoś coś wie na ten temat? Jeśli tak się stało dzięki kamerze, to chylę czoła
Harnaś
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Nov 2011, 20:11

Post by Harnaś »

Kamera nic nie nagrała, bo została wcześniej zrzucona ze słupa przez złodzieja. :twisted:
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Oj Kijaszku 2010
Samochwała w kącie stała.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

No własnie o to mi wcześniej chodziło...
Instalują wszędzie kamery i dają ułudę bezpieczeństwa, że niby prewencja itd. a jak dojdzie co do czego to się okazuje że albo:
- nie da się jednoznacznie rozpoznać sprawcy
- kamera akurat się zepsuła
- nie było kamery w tym akurat opakowaniu tego dnia
Złodziej dobrze wie jak się ustawić żeby go nie rozpoznać lub jak szybko "rozbroić" taką kamerę. No chyba że jest idiotą, ale do złapania idioty nie potrzeba sieci kamer monitoringu.

Uważam że akcja pod tytułem "miejscowość monitorowana" ma tylko sens w dużych miastach gdzie jest zwarta zabudowa i można ustawić kamery tak aby się nie dało wydostać z jakiegoś obszaru nie będąc uchwyconym. I oczywiście muszą być do tego służby, które reagują tak aby uchwycić sprawce na gorącym uczynku, a nie po zgłoszeniu poszkodowanego.

A u nas to raczej działanie wizerunkowe (że władza nas chroni) i nabijanie kieszeni komuś kto instaluje/sprzedaje ten cały sprzęt.
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Lee
W pełni się z Tobą zgadzam. Dodam jescze ,że oprócz tych firm o których wspomniałeś nabija jeszcze kasę firma ochraniarska Protektor, która to odpłatnie swiadczy usługi ochraniarskie naszej gminie -chroni gminne obiekty.I oni też nic nie wiedzą kto niszczy mienie gminne i okrada kiosk?
Dzięki Lee za wypowiedż obiektywną
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

widz wrote:Lee
W pełni się z Tobą zgadzam. Dodam jescze ,że oprócz tych firm o których wspomniałeś nabija jeszcze kasę firma ochraniarska Protektor, która to odpłatnie swiadczy usługi ochraniarskie naszej gminie -chroni gminne obiekty.I oni też nic nie wiedzą kto niszczy mienie gminne i okrada kiosk?
Dzięki Lee za wypowiedż obiektywną
Last edited by kijaszek2010 on 02 Dec 2012, 10:34, edited 1 time in total.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Jam uważam, że każde działanie poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, nawet tak niedoskonałe jak kamery jest w pełni uzasadnione. Oczywiście im więcej tych kamer będzie tym system będzie skuteczniejszy i o to jako radna będę zabiegała w przyszłym roku.Przecież walka ze stadionowym bandytyzmem, nie byłaby możliwa gdyby nie identyfikacja sprawców nagranych właśnie przez kamery.A, że zapewnienie bezpieczeństwa kosztuje to przecież zrozumiałe, chyba dla wszystkich tylko nie dla widza, dla którego jest to tylko "napychanie komuś pieniędzy". Symptomatyczne jest pojęcie obiektywizmu u widza, obiektywny jest ten kto ZGADZA SIĘ Z WIDZEM. Gratuluję.
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Kijaszku 2010
Strzeliłeś jak kulą w płot.Ale mnie to bardzo cieszy że przypisałeś mi imie
Jest super.Niezmiernie mnie to bawi .Rób tak dalej.
Piszesz że to co ja napisałem" to jest tylko mały kawałek prawdy'.ale choć mały kawałek ale zawsze jest to prawda jak sam przyznajesz.
Wiedz o tym że "Kropla drąży skały" a "prawda jak oliwa zawsze na wierzch wypływa"
Barbaro
Takie zdanie jak Lee ma również Baczny Obserwator.I nie broń bezgraniczne Kijaszka 2010.
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ciekaw jestem bardzo dlaczego zniknęły tabliczki miejscowość monitorowana ? Czy nasze miejscowości przestały być minitorowane czy też tabliczki te zamontowane były w sposób nieuprawniony i nakazał ktoś ich zdjęcie ?
Może ktoś z radnych odpowiedziałby na to pytanie ?
Post Reply