Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Niniejszym przekazuję informację : Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku odbędzie się 28.09.2022 r godz 17:00 w Remizie OSP Żarki Letnisko.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców ŻL do udziału w Zebraniu. Będzie możliwość poruszenia różnych spraw dotyczących naszej miejscowości i naszej gminy.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Marcin »

Czy odpowie pani na żywo skąd rząd weźmie te obiecane przez panią pieniądze dla naszego powiatu czy również będzie pani chować głowę w piasek?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Marcin -jeśli Ty przyjdziesz na zebranie i na żywo zadasz mi to pytanie to Ci na żywo odpowiem.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Marcin »

Do zobaczenia. Proszę się przygotować na więcej niewygodnych pytań, ponieważ uważam, że nie ma pani żadnych kompetencji aby pełnić funkcje publiczne. I nie ma w tym nic osobistego, po prostu czytam pani wpisy i wyciągam wnioski.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Bardzo się cieszę, że poznam Pana Marcina osobiście i mieszkańcy również.
Pozdrawiam i czekam.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Na zebraniu Wiejskim byłam, ale "Marcina", który miał mi zadawać pytania niestety nie było. Chyba, że był ale stchórzył albo nie chciał się ujawniać bo woli zapewne nadal anonimowo mnie opluwać.
Mieszkańców Zarek Letniska było dzisiaj wyjątkowo mało na Zebraniu, nawet pani Wójt zwróciła na to uwagę i stwierdziła, że nawet Choroń nas pobił swoją frekwencją.
Mieszkańcy zawiedli? Czy nie wiedzieli o Zebraniu?
warcaby
Guru
Posts: 208
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by warcaby »

A Pani znowu teorie spiskowe, może ludziom żyje się dobrze i nie mieli żadnych uwag i pytań. Napisała by Pani co z tego zebrania wyniknęło, jakie wnioski a nie ze może byli ludzie źle poinformowani albo w ogóle. Cała Pani Polak.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Byly »

Ja wiedziałem ale nie chciało mi się iść. Liczyłem, że tutaj się coś dowiem. Dowiedziałem się, że było mało ludzi i nawet Pani Wójt zwróciła na to uwagę. Czy nic innego się tam nie wydarzyło? Przecież można w paru punktach napisać jakie tematy poruszono, co załatwiono, co obiecano i tyle. Ucieszyłbym się bo byłbym w temacie :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Były- nie będę relacjonować przebiegu Zebrania Wiejskiego ponieważ było protokołowane, dlatego poproś Panią Wójt o udostępnienie protokołu z Zebrania tutaj i na stronie np. Rady Sołeckiej. Ja nie dam Ci satysfakcji abyś oceniał moje wpisy i kolejny raz mógł mnie upokarzać. Na Zebranie mogłeś przyjść i w nim uczestniczyć oraz podejmować decyzje w sprawach rozwoju naszej pięknej miejscowości.

Warcaby - Ty też nie byłeś na Zebraniu i nic nie wiesz?, albo wiesz tyle co ja napisałam i już mnie skrytykowałeś. To czego jeszcze ode mnie chcesz?
Nie będę już spełniać Twoich zachcianek. Zapomnij.
Poproś może o relacje z Zebrania innych np. Radnych Gminnych bo dwóch z trójki naszych radnych było na Zebraniu.
Zachęcam również do odsłuchania i obejrzenia przebiegu Sesji Rady Gminy w Poraju z dnia 28.09.2022 a szczególnie głosowania i dyskusji w punkcie dotyczącym uchwały w sprawie gospodarowania gminnymi nieruchomościami . Radni tą uchwałą oddali swoje kompetencje na rzecz Wójta Gminy Poraj do podejmowania decyzji w/s sprzedaży, kupna i dzierżawy majątku gminnego w tym działek.
Tylko 3 radnych było przeciw tej uchwale zaś 9 radnych było za, a 3 radnych się wstrzymało. Dyskusja w tym punkcie była wręcz żenująca. A Pani Wójt w ogóle nie uczestniczyła w Sesji.

A tutaj wklejam link do wczorajszej sesji https://ugporaj.sesja.pl/portal/videos/ ... f7551e7372
Pozdrawiam
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Igor »

Te zebrania są żenujące i nic z nich nie wynika. Gdyby nie ustawowa konieczność konsultowania z mieszkańcami przeznaczenia funduszu sołeckiego w ogóle by ich nie organizowano. Wszyscy wiemy, że są stratą czasu i dlatego przychodzi na nie reszta naiwnych i funkcyjni. Sołtys "zblatował" się ze strażakami i ci dostaną 9 tyś. na kolejne inwestycje w remizie. Ale mnie na poprawę BEZPIECZEŃSTWA tylko na poprawę komfortu balujących w remizie. STRAŻACY, którzy na wynajmowaniu sal w remizie zarabiają grube pieniądze i jeszcze dostają setki tysięcy dotacji z gminy. i cóż z tego, że ta garstka mieszkańców upominała się o inwestycje na kąpielisku, KOMFORT weselników był ważniejszy.
Tegoroczny fundusz sołecki został zmarnowany, ciekawe co będzie w roku, a ten przygłupi kurdupel chce przedłużenia kadencji samorządów.
memento
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Marcin »

Zdzisława Polak wrote:
28 Sep 2022, 21:53
Na zebraniu Wiejskim byłam, ale "Marcina", który miał mi zadawać pytania niestety nie było. Chyba, że był ale stchórzył albo nie chciał się ujawniać bo woli zapewne nadal anonimowo mnie opluwać.
Mieszkańców Zarek Letniska było dzisiaj wyjątkowo mało na Zebraniu, nawet pani Wójt zwróciła na to uwagę i stwierdziła, że nawet Choroń nas pobił swoją frekwencją.
Mieszkańcy zawiedli? Czy nie wiedzieli o Zebraniu?
Życzliwi ludzie odradzili mi interakcje z panią. Z grzeczności nie napiszę jakich słów używali na temat pani osoby i tego w jaki sposób pani widzi świat.

„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Skoro nikt, ani Pan Sołtys, ani Rada Sołecka Żarek Letniska nie udostępniła protokołu z Zebrania Wiejskiego z dnia 28.09.2022 to postaram się pokrótce zrelacjonować najważniejsze fakty.
Jednym z punktów Zebrania był podział Funduszu Sołeckiego do wykorzystania przez nasze Sołectwo w 2023 r w kwocie ponad 55 tys. zł
Na Zebraniu padły dwie propozycje podziału tego FS:
1. Jedną wcześniej przygotowaną propozycję podziału powyższej kwoty podał Pan Sołtys:
- 45 tys. zł na wykonanie projektu zagospodarowania części terenu w parku obok Lewiatana,
- 10 tys. zł przeznaczyć na zakup wentylatora do remizy OSP w Żarkach Letnisku
2. Druga propozycja padła z sali :
- 45 tys. zł przeznaczyć na remont niecki basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku,
- 10 tys. zł przeznaczyć na zakup wentylatora w remizie OSP ŻL
Nad tymi propozycjami rozwinęła się rzeczowa dyskusja.
Najwięcej wątpliwości i pytań było w sprawie projektu zagospodarowania terenu obok Lewiatana. Czy potrzebny jest w ogóle projekt na tak małe przedsięwzięcie, jakim jest wyrównanie terenu i zasianie trawy? Czy nie wystarczy tylko zakup ziemi i trawy a samo zagospodarowanie zrobić systemem gospodarczym lub w czynie społecznym? Padła też propozycja aby zaprosić do partycypowania w kosztach właściciela tegoż budynku, w którym jest m.in. Lewiatan, ponieważ w trakcie budowy wykonawca zdegradował część tego terenu parkowego i dlatego należałoby zobowiązać wykonawcę lub właściciela do przywrócenia terenu do stanu poprzedniego.
Były też wypowiedzi ( w tym moja) uzasadniające realizację tej drugiej propozycji w tym remontu basenu. Mówiliśmy jak ważny dla rozwoju naszej miejscowości i gminy jest funkcjonujący basen kąpielowy. Od momentu wprowadzenia przez Panią Wójt zakazu kąpieli w naszym basenie, Żarki Letnisko miejscowość wypoczynkowa, przestała być atrakcyjną, co z kolei skutkuje spadkiem dochodów dla sklepikarzy, hotelarzy i dla innych branży, co w konsekwencji zmniejsza również dochody do budżetu gminy. Dlatego remont i dopuszczenie basenu do użytkowania jest bardzo ważne dla mieszkańców gminy i dla turystów.
Następnie te dwie propozycje podziału Funduszu Sołeckiego poddane zostały pod głosowanie jawne. Głosy liczyła Pani Protokolantka jednoosobowo. Na wyniki głosowania musieliśmy trochę poczekać, bo czyniono jakieś uzgodnienia. Ogłoszony wyniki głosowania to 24:18. Tak więc wygrała propozycja pierwsza, czyli ta podana przez Pana Sołtysa ( projekt zagospodarowania terenu obok Lewiatana i zakupy do remizy OSP).
W dalszej części Zebrania były jeszcze poruszane różne sprawy, m.in. mówiono o złym stanie dróg, pytano kiedy dalsza część kanalizacji w naszej miejscowości, kiedy będzie wykonane przejście kanalizacyjne pod przejazdem PKP, kiedy zorganizowane będzie bezpieczne dojście dzieci do szkoły, kiedy woda w rzece Czarka i basenie będzie czysta, co dalej z basenem kąpielowym i kiedy będzie można się w nim bezpiecznie kąpać?
Szkoda , że Radni Gminy będący na Zebraniu nie poinformowali mieszkańców, że tuż przed Zebraniem w tym samym dniu na Sesji Rady Gminy Poraj Radni podjęli Uchwałę w/s gospodarowania nieruchomościami gminnymi. Uchwałą tą przekazali swoje kompetencje Pani Wójt i dzięki temu może teraz jednoosobowo podejmować decyzję dotyczące zakupu, sprzedaży i dzierżawy gminnych działek. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja.
Już mamy pierwszy ruch w sprawie sprzedaży działek https://poraj.bip.net.pl/?a=7554
warcaby
Guru
Posts: 208
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by warcaby »

No to teraz Pani jako Radna Powiatowa może zasponsorować trawę ;) byłby to bardzo szlachetny gest, propozycje Pana Sołtysa jak dla mnie i widać dla większości bardzo trafione, gratuluję poparcia, proszę Państwa zastanówmy się nad przyszłymi wyborami, może Pan Sołtys na Radnego a Pani Polak na emeryturę w końcu;)
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Byly »

Ja bym głosował tak jak Pani Polak, zgadzam się, że trawnik mozna zrobić w systemie gospodarczym. Ważniejszy jest basen. Żarki Letnisko zawsze były kojarzone z basenem i domami w lesie sosnowym.
Ale także zgadzam się z warcaby, że Pani Polak czas na emeryturę :wink: A może start w wyborach na sołtysa? Myślę, że na tym stanowisku Radna mogła by być najlepszym sołtysem od blisko 20 lat?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Dziękuję warcabom i Byłemu za troskę. Ale proszę Was abyście nie urządzali mi życia i przestali mnie oceniać. Jestem na tyle w dobrej kondycji zarówno fizycznej jak i umysłowej, że potrafię samodzielnie podejmować decyzję.
Ja zrealizowałam Wasze prośby i przekazałam relacje z zebrania i co ustalono a Wy mi tak podziękowaliście.
I znów pokazaliście swoje złośliwe intencje w stosunku do mnie. Jest to bardzo przykre i nieuczciwe.
Dodam jeszcze, że nie ma potrzeby sponsorowania kosztów zakupu trawy, bo na ten cel jest 45 tys. zł. Uważam jednak (podobnie jak inny uczestnik zebrania Pan Andrzej B.), że zamiast wydawać pieniądze na projekt, to zadanie wykonać bez projektu a wtedy pieniążki przeznaczyć na zakup materiałów potrzebnych (w tym trawy) do zagospodarowania tego rozjeżdżonego terenu.
Jeśli chodzi o basen to chcę poinformować, że czynie starania gdzie tylko możliwe, o pozyskanie środków rządowych na modernizację basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku i mam nadzieję, że nam się to uda.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Igor »

A jakież to starania może pani czynić? Ani jako osoba fizyczna ani radna powiatowa więc już zaczyna pani następną pozytywną dla siebie kampanię, chociaż pani rząd przesunął wybory samorządowe. A może gmina zrobi dobry interes na handlu węglem, gdy rząd jej to nakaże, a wtedy będą pieniądze na wszystko, he he!!
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Igor- spokojna twoja "rozczochrana" - dam radę. A jeśli chodzi o zaopatrzenie mieszkańców w węgiel przez gminy to mam nadzieję, że nasza Gmina włączy się w ten program całym sercem i zadba o swoich mieszkańców.
warcaby
Guru
Posts: 208
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by warcaby »

Pani Radna z całym szacunkiem, jaki program, rząd chce się pozbyć problemu, nie ma węgla i za chwile powie że to wina samorządów, czysty debilizm, powiat się włączył całym sercem już??? Szuka już Pani węgla całym sercem??? Jak się będzie Pani tłumaczyć że nie ma tego czarnego złota???
Proszę nie fantazjować!!! Niech się Pani w końcu obudzi. Niszczycie Nasz kraj, za chwile się okaże że wybory i samorządowe i parlamentarne będą non stop przesuwane, z jakiej racji, boicie się o słupki, że Was nie wybiorą, już chodzą głosy że będzie waloryzacja 500 plus na 1000 plus, po co??? Ja mam na to zap......??? Ja nie chce, ale słupki podskoczą, może się uda znowu wygrać Pani Radna, mam nadzieję że teraz wszyscy otworzą oczy na to co robicie!!!

Składy węgla gminne;) śmiech na sali

PORAŻKA

Stoi już Pani pod kopalnią za węglem dla powiatu myszkowskiego???
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Byly »

Zdzicha, ja Cię nie obraziłem, wyraziłem swój pogląd gdzie byś się aktualnie sprawdziła i to nie była ironia.
Co do węgla i dystrybucja przez samorządy. Jeżeli tę informację podaną przez debili aktualnie nam rządzących potraktowałaś poważnie to też nazywam cię tak samo jak ich. Jeżeli cynicznie popierasz ten pomył tych nieudaczników to Cię rozumiem, czego nie robi się dla kariery☹
Durnie ogłosili w mediach, żeby samorządy zajęły się dystrybucją węgla. Nikt nie zapytał żadnego samorządowca osobiście, czy też pisemnie, co oni na ten temat sądzą. W Polsce mamy 80 tysięcy górników i 100 tysięcy ludzi którzy trudnią ale lepiej brzmi trudnili się sprzedażą węgla. Ludzie ci dysponują wiedzą praktyką, samochodami, magazynami, wagami, ładowarkami, przesiewarkami i co? Im nie dadzą węgla, tylko dadzą naszej Wójt, która pewnie by przyjęła kilka samochodów na parkingu przed Gminą.
Durnie, durnie, jeszcze raz durnie ale ci co wierzą w te brednie to durnie do kwadratu. Tak Zdzicha, jak w to wszystko wierzysz, to nie odbiegasz od nich.
Wczoraj jeden ekonomista oświecił mnie, że w rządzie PIS nie było i nie ma żadnego ekonomisty z wykształceniem wyższym w ministerstwie finansów ani w NBP. Więc jak oni mogą cokolwiek dobrze zarządzić bez prawdziwego ekonomisty?
Nieudacznicy w rządzeniu krajem ale trzeba im przyznać, że ogłupianie narodu wychodzi im dobrze, ba, bardzo dobrze. To opanowali wręcz do perfekcji. Nawet śp. Jeży Urban nie potrafił tak ogłupić Polaków.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

A tutaj wklejam link w/s kolejnego wsparcia Rządu dla samorządów w powiecie Myszkowskim w tym dla Gminy Poraj https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0882021077.
Z tych ponad 2,8 mln zł Gmina Poraj powinna przeznaczyć na remont basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku. Wszystko teraz zależy od decyzji Radnych.
Jok
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Jok »

Zgadzam się również z Panią Polak co do basenu.
Może ktoś wytłumaczyć o jaki wentylator do OSP chodzi?
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Marcin »

warcaby wrote:
06 Oct 2022, 08:34
Pani Radna z całym szacunkiem, jaki program, rząd chce się pozbyć problemu, nie ma węgla i za chwile powie że to wina samorządów, czysty debilizm, powiat się włączył całym sercem już??? Szuka już Pani węgla całym sercem??? Jak się będzie Pani tłumaczyć że nie ma tego czarnego złota???
Proszę nie fantazjować!!! Niech się Pani w końcu obudzi. Niszczycie Nasz kraj, za chwile się okaże że wybory i samorządowe i parlamentarne będą non stop przesuwane, z jakiej racji, boicie się o słupki, że Was nie wybiorą, już chodzą głosy że będzie waloryzacja 500 plus na 1000 plus, po co??? Ja mam na to zap......??? Ja nie chce, ale słupki podskoczą, może się uda znowu wygrać Pani Radna, mam nadzieję że teraz wszyscy otworzą oczy na to co robicie!!!

Składy węgla gminne;) śmiech na sali

PORAŻKA

Stoi już Pani pod kopalnią za węglem dla powiatu myszkowskiego???
Z tymi ludźmi już nie można rozmawiać, ich trzeba jak najszybciej się pozbyć, bo zaraz nie będzie czego ratować.

To co Zdzisława P. wypisuje to woła o pomstę do nieba, to jest mentalność baby z pola, która powtarza tylko partyjny przekaz otrzymywany gdzieś z lokalnych struktur. Samorządy nie są ani kompetentne, ani przygotowane do dystrybucji węgla. Koniec kropka. To co obecnie się dzieje to przerzucanie odpowiedzialności za brak opału na samorządy przez władze centralne.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku 28.09.2022 godz. 17:00 OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Drodzy anonimowi ujadacze wyhamujcie trochę. Wróćcie do tematu postu "Zebranie Wiejskie".
Post Reply