I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do projektu uchwały na Sesję Rady Gminy Poraj na dzień 25.02.2021
https://poraj.bip.net.pl/?a=6691
pod poz. nr 3 znajdziecie Państwo projekt uchwały w/s sprzedaży działek w Żarkach Letnisku . Te 4 działki położone są przy ul. Porannej i Sosnowej o powierzchni powyżej 1600 m2 każda. Ciekawi mnie jak będą w tej sprawie głosować nasi żareccy Radni?.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by krotosz »

Mam nadzieje, że będą głosowali za sprzedażą, bo ten teren aż się prosi o uporządkowanie, tak jak to zrobiono na prywatnych działkach na południowym skrzyżowaniu Sosnowej z Lipową. Nasza miejscowośc powinna się rozwijać, a trzymanie zaśmieconych, zapyziałych działek w centrum jest kompletnie bez sensu. Cała wschodnia część ulicy Słonecznej do ulicy Okrężnej powinna zostać uporządkowana i zabudowana.Czs skończyć z leśnym śmietnikiem.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by widz »

Oj Barbara Barbara zastanów się Co jest dobre dla Zarek
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Igor »

Widzu, a ja też nie rozumiem co jest złego dla Żarek Letniska, że własność gminna czyli niczyja stanie się własnością prywatną. Gmina zyska dochód tak potrzebny na inwestycje, a Żarki Letnisko kawałek ładnie zagospodarowanego terenu. Czy to żle?
memento
Jok
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Jok »

Już taka mentalność, że to musi być "państwowe".
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by widz »

Jak gmina sprzeda działki leśne to prywatne osoby je "zagospodarują" bo wytną drzewa. :D :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

A tuta jest link do uchwały o sprzedaży działek w Żarkach Letnisku oraz jak głosowali Radni gminy Poraj w/s sprzedaży działek przy ul. Sosnowekj i Porannej w Żarkach Letnisku. https://poraj.bip.net.pl/?a=6708
Wszyscy Radni obecni 13 osób głosowali za sprzedażą działek w tym Radni żareccy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

A tutaj jest link do uchwały o sprzedaży działek w Żarkach Letnisku oraz jak głosowali Radni gminy Poraj w/s sprzedaży działek przy ul. Sosnowej i ul. Porannej w Żarkach Letnisku. https://poraj.bip.net.pl/?a=6708
Wszyscy Radni obecni 13 osób głosowali za sprzedażą działek w tym Radni żareccy.
JAN
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 Apr 2020, 14:42

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by JAN »

Osobiście jestem za sprzedażą działek, wystarczy tylko przypilnować wycinki drzew. Osoby prywatne przynajmniej zadbają o porządek, wystarczy popatrzeć na centrum gdzie pod drzewami w parku jest pełno butelek a hitem ostatnich dni był bądź może jest jeszcze zdechły kot.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by widz »

To pilnuj Janie żeby nie wycinali drzew i żeby nie śmiecili. Uważasz że już będzie cudownie w Żarkach Letnisku ?
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by zbyszko »

Sprzedaż działek, wcześniej czy później,musiałaby nastąpić.Ważne jest jednak to czy nasi radni, glosując za sprzedażą ,dopilnowują później by pozyskane środki były inwestowane w naszym sołectwie. Pewnie tego nie dowiemy się bo radni nie są skorzy do udzielania informacji na forum .Albo nas,użytkowników strony nie szanują,albo mają coś do ukrycia i wolą milczeć.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Igor »

Radni, poza Zdzisławą Polak nie przepadają za tym forum, Klimek udziela się na Facebooku, Makuch to w ogóle nie wie co to jest internet, a Chmura jest wyższa ponad to. Przypomną sobie może przed wyborami.
memento
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Bruner »

Hajs się musi Wójtowi zgadzać. Po co My w ogóle o nich gadamy, przy wyborach wystrzelić ich jak kozę z nosa. Przejmować władze we własne ręce, żadnych odgórnych partii z warszlwiwu, tyłku tu lokalnie przejmować władze od dołu. Mówię to wam ja Narodowy endek. Polska dla polaków bez mniejszości narodowych homogeniczna nasza, bez szemranych polityków, w myśl zasady bić ku...y i złodziei.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

oto link do projektów uchwał na sesję 25.03.2021r w tym kolejna sprzedaż działek W Żarkach Letnisku https://poraj.bip.net.pl/?a=672
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by zbyszko »

Pani Zdzisławo,działki 261 i 125 to teren na którym stoją obecnie pawilony po barze i pizzerii,a działka 743/3 to ta którą otrzymaliśmy od PKP ?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

Zbyszko - nie, nigdy żadnej działki nie otrzymaliśmy od PKP. Teren w obrębie od torów PKP, ul Raczyńskiej w kierunku ul. Kąpielowej należał do Skarbu Państwa, nigdy do PKP. PKP przez wiele lat próbowało pozyskać ten teren w drodze zasiedzenia ale nie pozwoliliśmy na to. Ja od chyba dwudziestu lat jak tylko zostałam radną pilnowałam tego i zabiegałam przy współpracy z innymi osobami i instytucjami aby pozyskać ten teren dla naszych mieszkańców na potrzeby kulturalno- rozrywkowe i w ubiegłym roku osiągnęliśmy ten cel. Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek na nasze prośby przekazał za darmo umową darowizny cały ten teren na własność Gminy Poraj z przeznaczeniem jak wyżej na potrzeby kulturalno-rozrywkowe mieszkańców Żarek L jak i mieszkańców całej Gminy Poraj i dla przyjeżdżających do nas gości. I teraz kiedy widzę, że wójt Poraja rozpoczęła procedurę wydzielania z tego terenu działek z przeznaczeniem na sprzedaż to kroi mi się serce. Nie możemy na to pozwolić. Przecież wiemy, że tylko amfiteatr stał na działce gminnej a cała widownia (ławki ) i dalej ten prowizoryczny parking zlokalizowane były na terenie Skarbu Państwa i to nam bardzo przeszkadzało w rozbudowie amfiteatru jako całości obiektu. Jak osiągnęliśmy taki sukces - pozyskaliśmy za darmo piękny teren w centrum miejscowości to teraz musimy go ładnie urządzić i zagospodarować na potrzeby publiczne- ogólnospołeczne i nie wolno pozwolić na wydzielanie działek i sprzedaż. Proszę to przemyśleć i zrozumieć, co jest ważniejsze sprzedaż tego terenu w celu pozyskania dochodu dla Gminy na spłatę odsetek czy części długu czy pozostawienie tego terenu dla ogólnospołecznych potrzeb mieszkańców?
Z. Polak
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by zbyszko »

Chciałem się upewnić,czy chodzi o tą działkę,bo nie mogłem jej zlokalizować na mapach.Zgadzam się z Panią w 100%.Tylko nie rozumiem naszych radnych dlaczego głosują za zbyciem tych działek.To jest zbyt atrakcyjne i piękne miejsc,żeby je dzielić i sprzedawać.Gmina powinna czerpać zyski
z takiego miejsca długofalowo. Przecież były pomysły ,nawet projekty na zagospodarowanie tego miejsca np.skwer z fontanną, kawiarniami itp.przy amfiteatrze przepiękna sprawa.Ja rozumiem,że Gmina po przednich rządach jest w zapaści finansowej,ale nie tędy droga.Jeśli nie ma pomysłu na sfinansowanie inwestycji teraz, to zrobią to następcy. Szanowni radni trochę więcej refleksji i nie pozwalajcie z Żarek Letnisko robić krowy dojnej!Tym bardziej,że to nie Wasza ani p.Wójt zasługa w pozyskaniu tej nieruchomości.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

Tu jest link do uchwały Nr 198/XXV/21 z 25.03.2021 r w sprawie zmian w Prognozie Finansowej i jej załączników załączników https://poraj.bip.net.pl/?a=6739.
Proszą przeanalizować załączniki do uchwały a szczególnie załącznik NR 2 i 3 do tej uchwały.
Nie wiem, czy nasi Radni zauważyli, że tą uchwałą zadecydowali na udzielenie TPŻL pożyczki w kwocie 150.000 zł, którą trzeba zwrócić w 2022 r ale przy tym zabrano nam zaplanowaną kwotę dotacji 50.000 zł na realizację modernizacji amfiteatru w Żarkach Letnisku?.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Zdzisława Polak »

I jeszcze kilka słów wyjaśnienia spowodowane atakiem na mnie Anonima -Igora
Post autor: Zdzisława Polak » 08 kwie 2021, 19:45

Igor każdy sądzi wg siebie. Powinnam nawet na te te oskarżenia twoje nie reagować. Ale chciałabym wyjaśnić może już nie Igorowi, który się anonimowo na mnie wyżywa ale innym osobom. Najważniejszym do zrozumienia jest to, że Powiat nie może pozyskanych pieniędzy podzielić na poszczególne gminy do ich dyspozycji bo byłoby to niezgodne z Ustawą o finansach publicznych. Powiat pozyskane środki może wydać na inwestycje powiatowe.
W poprzednim rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Myszkowski otrzymał 21.138.600 zł z tego:
- 10 mln zł przeznaczono na przebudowę drogi powiatowej 8,5 km od ronda w Postępie (gmina Koziegłowy) do ronda w Mrzygłodzie -ulica Wolności, Krasickiego, Paderewskiego, Krakowska, Zawiercka ( gmina Myszków),
- 4 mln zł na przebudowę drogi powiatowej między Zaborzem a Przybynowem (gmina Żarki),
- 3 mln zł na przebudowę wiaduktu w ciągu ulicy powiatowej nad torami w Kotowicach oraz chodnika w tej ulicy (gmina Żarki),
- 1,7 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Cynków Krusin (gmina Koziegłowy),
- 1,6 mln zł na zakup i montaż angiografu dla SP ZOZ w Myszkowie (oddział Kardiologii),
- 0,8 mln zł na zakup tomografu dla SPZOZ w Myszkowie
Jak można łatwo zauważyć Powiat Myszkowski wykorzystał lub wykorzysta te pozyskane środki na inwestycje powiatowe, które zlokalizowane są w różnych gminach Powiatu Myszkowskiego.
W tym ostatnim rozdaniu Powiat Myszkowski pozyskał ponad 16 mln zł, które przeznaczymy na :
- 10,5 mln zł na kanalizacje dróg powiatowych ul. Wolności i ul. Krasickiego (gmina Myszków),
- 2,1 mln zł na budowę mostu w ul. Mrzygłodzkiej(gmina Myszków),
- 2 mln zł na przebudowę i modernizację strylizatorni i laboratorium w SPZOZ Myszków,
- 1 mln zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w SPZOZ w Myszkowie,
- 1 mln zł na budowę budynku klubu sportowego oraz 2 kortów tenisowych na stadionie w Myszkowie.

Na terenie Gminy Poraj:
- Powiat Myszkowski w 2020 roku przebudował drogę powiatową nr 1012 na odcinku o Gęzyna w kierunku m. Koziegłowy oraz (ul. Jastrzębską) od
ul Jasnej w Poraju w kierunku Jastrzębia oraz most nad Wartą w tejże ulicy. Koszt tej inwestycji ponad 3.232.349 zł.
- Gnina Poraj w 2020r otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czek na kwotę 573.695 zł, która sama zawiozłam Gminy ( już
pominę fakt jak zostałam wyśmiana wtedy. Czek wyśmiano ale pieniądze z niego Gmina przyjęła).
- Na terenie Gminy Poraj budowana jest za ogromną kwotę inwestycja wojewódzka - droga 791 od Poczesnej przez Poraj, Żarki Letnisko, Myszków
aż do Zawiercia.
- Na terenie Gminy Poraj Powiat zaplanował rozbudowę drogi powiatowej nr 3805S od skrzyżowania DW791 Masłońskie- Ostrów Przybynów za kwotę
640.000 zł i jeszcze kilku ścieżek pieszo-rowerowych.
Należałoby też przypomnieć o wielkiej inwestycji na terenie Powiatu myszkowskiego za 7,5 mln zł - jest to wiadukt na torami kolejowymi w Nowej Wsi w drodze wojewódzkiej 789 oraz przebudowa tej drogi wojewódzkiej 789 i 791.
Jednym słowem na terenie Powiatu Myszkowskiego wykonywane są niewyobrażalne inwestycje za ogromne środki własne i pozyskane.
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzić należy , że Powiat Myszkowski jeszcze nigdy od czasów jego powstania nie pozyskał tak ogromnych środków
finansowych na inwestycje i remonty. Należy więc tylko się cieszyć i podziękować osobom, które nam w tym pomogły ( Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej i Posłowi M. Trepce oraz Panu Staroście P. Kołodziejczykowi).

I jeszcze jedno- to co napisał Igor, że " działki leżące na terenie gminnym powinny być własnością gminy" jest jedną wielką bzdurą. Zdrowy rozsądek i zwykła logika wskazuje na to, że na terenie danej gminy znajdują się działki o różnym tytule prawnym własności . Mogą być działki Skarbu Państwa, działki powiatu, działki gminne oraz działki prywatne itp. Terenami Skarbu Państwa zarządza Wojewoda i to On wysłuchał naszych próśb i wydał pozytywną decyzję na mocy, której przekazał nam (Gminie Poraj) nieodpłatnie tereny m.in w centrum Żarek Letniska obok amfiteatru na cele społeczne (kulturalno- rozrywkowe.)
Z. Polak
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: I znów Wójt Poraja chce sprzedawać działki Żarek Letniska

Post by Igor »

Pani Polak, właśnie na tym polega skomunizowane myślenie, ze ziemia na terenie gminy nie jest jej własnością mimo iż nikt terenów od niej nie kupił i nikomu ich nie udostępniła. Bolszewickie zawłaszczenie przez państwo wszystkiego bo musi być państwowe. Własnie żeby przynajmniej w części to odwrócić przeprowadzono ustawową Komunalizacje Mienia. że obecnie na terenach gmin są różni właściciele gruntów to oczywiste, ale państwo, powiat czy województwo powinno mieć własność gruntu w gminie tylko tam gdzie realizuje państwowe, wojewódzkie czy powiatowe zadania. Taka jest normalnośc.
memento
Post Reply