Nurtujące nas sprawy.

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Jok
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by Jok »

Mnie nurtuje sprawa przejścia przez tory przy ulicy Wiejskiej.
Proszę o informację co w tej sprawie udało się ustalić.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by Zdzisława Polak »

Można napisać o tym artykuł do Gazety Jurajskiej.
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by zbyszko »

Jak najbardziej trafne tematy . Mam nadzieje,że radni i sołtys podobnie myślą.Tak na marginesie,jako mieszkaniec,chciałbym się dowiedzieć,gdzie te
600 000 zł zostało spożytkowane. Może któryś z radnych by się wypowiedział.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by Zdzisława Polak »

Zbyszko - ja podobnie jak Pan czekam na informacje na co te ok 600 tys. zł zostały przeznaczone przez Szanownych Radnych. Ciekawi mnie też na co przeznaczone zostały pieniądze ze sprzedaży działki Nr 19 ( przylegającej do placu naszej Szkoły) przy ulicy Kopernika w Żarkach Letnisku? Dodam, że Pani Wójt szykuje się do sprzedaży kolejnych działek w Żarkach Letnisku przy ul Sosnowej i ul Porannej. Ciekawi mnie stanowisko naszych Żareckich Radnych w/s wyrażenia zgody lub nie wyrażenia zgody na sprzedaż tych działek.
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by zbyszko »

Jak widzę radni nie są skorzy do udzielenia odpowiedzi na forum dyskusyjnym.Chyba w ogóle nie zaglądają na stronę bo nie widziałem ich wypowiedzi w innych tematach.Szkoda,w obecnej dobie jest to najbezpieczniejsza forma przekazu, zresztą wcześniej nie każdy miał czas uczestniczyć w zebraniach sołeckich. Poza tym też jesteśmy mieszkańcami i wyborcami , więc mamy prawo do informacji np.gdzie zostały zainwestowane pieniądze z dotacji rządowej i ze sprzedaży działek,o których wspomina Pani Polak. Moim zdaniem pieniądze pozyskane przez gminę ze sprzedaży działek powinny być co najmniej w 70 % zainwestowane w Żarkach L,tym bardziej ,że potrzeb jest wiele, chociażby amfiteatr na który czekamy od lat i ciągle słyszymy ,że nie ma pieniędzy , o chodniku przy szkolnej nie wspomnę.
Jeśli nie radni to może pan sołtys coś wie na ten temat. Prosimy o informację.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by Zdzisława Polak »

Oczywiście, że na wczorajszej Sesji Rady Gminy Poraj Radni przegłosowali zgodę na sprzedaż kolejnych działek w Żarkach Letnisku, nawet mimo tego, że wniosek o udzielenie pożyczki w kwocie 150 tys. zł na rozpoczęcie budowy amfiteatru nie został poddany pod głosowanie. Mnie też dziwi podobnie jak Pana Zbyszko, że Radni z Żarek Letniska nie odpowiadają nam na pytania i nie dzielą się informacjami i podejmowanymi decyzjami ze swoimi wyborcami.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by Byly »

Może radni nie potrafią obsługiwać komputerów? Nie wszyscy przecież to potrafią? Nie znam radnych trudno mi oceniać, ale wielu ludzi nie radzi sobie z takimi wyzwaniami. Może Gmina zorganizuje podstawowy kurs w obsłudze komputerów? To nie byłby duży wydatek, bo taki kurs może poprowadzić informatyk gminny. Czyli koszt to tylko oświetlenie sali i ewentualnie nadgodziny informatyka gminnego.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by zg »

Były kpić to jest najłatwiej, a nie pomyślałeś, że udział w dyskusji na tym forum nie jest dla nikogo obowiązkowy?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by widz »

udział na tym Forum nie jest obowiązkowy ale wyborcom naszych radnych byłoby miło, gdyby radni pochwalili się swoimi sukcesami co dobrego załatwili dla Żarek Letniska. Czy to aż tak wiele oczekujemy? Uważam, że radni potrafią obsługiwać media internetowe, tylko może im się nie chce?
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Nurtujące nas sprawy.

Post by zbyszko »

Oczywiście ,że uczestnictwo w dyskusji nie jest obowiązkowe,ale jest to jedyna,oficjalna strona internetowa dot.spraw naszej miejscowości ,z której na pewno korzysta wielu mieszkańców, więc wydaje mi się ,że kto jak kto,ale radni czy sołtys, powinni często korzystać z tej formy kontaktu z wyborcami i informować na bieżąco z realizacji swoich przedwyborczych obietnic. Tym bardziej ,że jest epidemia i ograniczony kontakt bezpośredni.
Post Reply