Modernizacja Dworca w Żarkach Letnisku dobiega końca

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Modernizacja Dworca w Żarkach Letnisku dobiega końca

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj zrobiłam sobie spacer po tym obiekcie i tak : wykonane są dojścia do peronów, przejście podziemne , które umożliwia przejście pod torami wzdłuż ulicy PCK oraz wyjście na perony( są tam schody dla pieszych i równie pochyłe dla wózków , rowerów itp.). Na peronach są ławki, tablice z rozkładami jazdy - brakuje mi jednak wiat przystankowych ( mam nadzieję, że będą zmontowane). Nie ma jeszcze ekranów dźwiękochłonnych w wyznaczonych do tego miejscach. Jest stanowisko do mocowania rowerów.
Z żalem zauważyłam brak dróżników w budce kolejowej obok przejazdu kolejowego. Są wprawdzie zapory samoczynne ale dróżników brak, nie jestem przekonana czy zapory zastąpią dróżników przejazdowych i jak wpłyną na bezpieczeństwo ? Czy po nowemu będzie bezpieczniej ? - wątpię. I widzę, że napisane przez nas pismo w sprawie zachowania budki i utrzymania dróżników nie odniosło żadnych skutków.
Mam też nadzieję, że będzie możliwość zapowiadania pociągów na Stacji Żarki Letnisko.
Z.Polak
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Modernizacja Dworca w Żarkach Letnisku dobiega końca

Post by zg »

Pociągi już są zapowiadane, przejście podziemne niestety jest niedokończone, brak poręczy od strony ul. PCK , a brak zadaszenia powoduje, że na schodach i pochylniach już są liście i igły, brak oświetlenia w tunelu.
Co do przejazdu to w sylwestra w godzinach wieczornych była jego awaria co uniemożliwiło wielu ludziom powrót po pracy do domów. Objeżdżali przez Nową Wieś.
Są liczne głosy, że bardzo uciążliwy jest dla mieszkańców sygnał ostrzegawczy przy rogatkach.
Nie działa zegar na budce dróżnika, innego nie zauważyłem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Modernizacja Dworca w Żarkach Letnisku dobiega końca

Post by Zdzisława Polak »

Dzięki za udział w dyskusji i wniesione uwagi. Teraz należałoby się zastanowić co dalej ? Czy czekamy na zakończenie inwestycji , czy wnosimy jeszcze jakieś uwagi. Co na to Sołtys i Rada Sołecka , TPŻL ? Co nasi Radni ? Trzeba przeanalizować odpowiedzi na złożone przez nas pisma w tej sprawie. Może jakieś wspólne spotkanie i wypracowanie wspólnego stanowiska?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Modernizacja Dworca w Żarkach Letnisku dobiega końca

Post by zg »

To co przewidywałem stało się faktem. Brak zadaszenia spowodował, że po ostatnich opadach śniegu przejście pod torami jest nie dla wszystkich. Nieodśnieżone schody są niebezpieczne i śliskie zwłaszcza dla dzieci i starszych , zaśnieżone zjazdy nie ułatwiają prowadzenia roweru czy wózka.....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Modernizacja Dworca w Żarkach Letnisku dobiega końca

Post by Zdzisława Polak »

ZG- na tym ostatnim spotkaniu z przedstawicielami PLK przy torach na ul Wiejskiej mówiłam o tym zadaszeniu nad przejściem a właściwie jego braku, o braku oświetlenia, o rozmieszczeniu ekranów dźwiękochłonnych, o braku dróżników i zbyt głośnym sygnale dźwiękowym przy sygnalizacji świetlnej. Pan przedstawiciel odpowiedział mi, że inwestycja nie jest zakończona i zobaczy co jeszcze można w tej sprawie zrobić.
Post Reply