Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Wg nowego rozkładu jazdy kilka przyśpieszonych pociągów nie będzie zatrzymywać się w Żarkach Letnisku. Sprawą zainteresowała się jedna z naszych mieszkanek i napisała w tej sprawie pisma do Organów decydujących. Otrzymana odpowiedż jest negatywna, czyli zatrzymywanie się tych pociągów na stacji Żarki Letnisko nie zostanie przywrócone.
W związku z powyższym przekazałam ten problem do Posła PIS Pana M. Trepki i do Pana Starosty P. Kołodziejczyka z prośbą o wsparcie w tej sprawie.
Z. Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

I nikt nie zabierze głosu w tej sprawie?
Jok
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Jok »

Bardzo dobra inicjatywa. Pociągi przyspieszone są jak najbardziej potrzebne. Trzeba walczyc. Brawa dla jednej z mieszkanek. Polskie myślenie jest takie,że nierentowne połączenia się usuwa,a daje to odwrotny efekt, czyli inne połączenia też są usuwane,bo ludzie rezygnują z kolei.
Jok
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Jok »

Witam,
Coś wiadomo w sprawie?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni mieszkańcy Żarek Letniska poprosiłam o pomoc w tej sprawie Pana Starostę Powiatu Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka i Pan Starosta podjął działania w tej sprawie, za co serdecznie dziękuję. Czekamy na odpowiedź od Pana Marszałka Województwa Śląskiego.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Byly »

jest szansa na pozytywne załatwienie sprawy, ponieważ prezes PKP też z PiS :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Zwróciłam się do tych osób, które są chętne do pomocy mieszkańcom i się nie pomyliłam bo podjęli działania w tej sprawie. Nie wiem do jakiej organizacji należy prezes PKP, skoro ty Były wszystko wiesz to podaj nazwisko tegoż prezesa. Kpiny i ironię schowaj sobie Były do kieszeni. Ważne jest żeby nam się udało załatwić sprawę zatrzymywania się pociągów przyśpieszonych na stacji Żarki Letnisko.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Byly »

Kpin z mojej strony nie ma, ironii trochę tak. Przecież nie krytykowałem Cię za te inicjatywy, napisałem, że jest szansa na załatwienie sprawy. Wszystko idzie po linii, więc szanse są duże. Skąd wiem, że prezes PKP to PiS? Przecież Spółki PKP to Spółki Skarbu Państwa, więc kto może być prezesem? Przecież nie z PO, czy Lewicy :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przyśpieszone pociągi nadal powinny zatrzymywać się na Stacji Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Na złożone nasze pismo do Pana Starosty otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Śląskiego za pośrednictwem Starosty. Poniżej link do odpowiedzi:11:09
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8894584962
Post Reply