Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by Zdzisława Polak »

W centrum Żarek Letnisko stoją gminne kosze ale bez dna. Wrzucane tam śmieci nie zatrzymują się w koszu tylko na ziemi. Proszę o interwencje w tej sprawie zarówno Sołtysa jak i Radnych.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by zg »

Byłem dziś obejrzeć te kosze, faktycznie jest kilka bez dna a taki kosz to jak by kosza nie było. Wiem że w UG raczej nowych koszy nie ma , więc pomyślałem, żeby je naprawić własnymi siłami, ale te bez dna są tak pordzewiałe, że nie ma do czego spawać blachy...
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by widz »

ZG -jeśli gmina nie ma koszy to niech je zakupi i wymieni te zużyte na nowe. Przecież do gminy podatki płyną to pieniądze na zakup koszy mają. Ale nikt z urzędu nie zareagował na te wpisy. Dlaczego?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by zg »

Nie wiem, może nie czytają tego forum, zgłoś taka potrzebe jako mieszkaniec.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by widz »

A od czego mamy radnych , Radę sołecka i sołtysa?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by zg »

Sołtysa już nie mamy , jego dymisja wisi w gablotce. Rada Sołecka z tego co wiem też się chyba rozpadła.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dziurawe kosze uliczne w Żarkach Letnisku

Post by Zdzisława Polak »

Sołtys jest i funkcjonuje do czasu odwołania Go przez Zebranie Wiejskie. Jest taka zasada prawna kto wybiera ten odwołuje czyli tylko Zebranie Wiejskie. Jeśli chodzi o Radę Sołecką to nadal istnieje, tylko jedna osoba (Izabela Dobosz) na ostatnim styczniowym Zebraniu Wiejskim złożyła rezygnację. Jestem członkiem Rady Sołeckiej w Żarkach L. i posiadam wiarygodne informacje w tej sprawie. Faktem jest, że od ostatniego Zebrania Wiejskiego Pani Przewodnicząca Rady Sołeckiej nie zwołała żadnego spotkania członków Rady Sołeckiej, a szkoda. Nikt też nie reprezentuje Rady Sołeckiej na Sesjach Rady Gminy w Poraju a powinien zawsze ktoś być.
Post Reply