Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Post by Zdzisława Polak »

Z nieoficjalnych źródeł mam informację, że w dniu 20.09.2021 r ma być Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku.
Jeśli tak jest to dlaczego Pan Sołtys nie dał takiego ogłoszenia np. na stronie Sołectwa i fb? Przecież jest taki obowiązek powiadomienia wszystkich mieszkańców sołectwa o Zebraniu Wiejskim (z 14 dniowym wyprzedzeniem).
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Post by kinga98 »

Ten sołtys to w ogóle nie ma pojęcia co jest jego obowiązkiem i za co bierze pieniądze
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku w dniu 20.09.2021 godz. 17

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj tj. 10.09.2021r interweniowałam u Pana Sołtysa o podanie terminu tego Zebrania Wiejskiego i uzyskałam informację, że Zebranie będzie w dniu 20.09.2021 r (poniedziałek) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku. Pan Sołtys obiecał mi też, że wkrótce wywiesi zawiadomienie o zebraniu. Więc czekamy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Post by Zdzisława Polak »

Ogłoszenia o zebraniu są (wprawdzie bez podania porządku obrad). W takim razie porządek Zebrania ustalimy jutro. Czyli Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku jest jutro tj. 20.09.2021 godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Żarkach letnisku.
Zapraszam wszystkich mieszkańców.
Z Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Post by Zdzisława Polak »

Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku odbyło się dzisiaj tj. 20.09.2021r. Na Zebranie przybyło bardzo dużo mieszkańców Żarek Letniska i bardzo chętnie zabierali głos, przedstawiając swoje niezadowolenie dotyczące: złego stanu dróg, chodników, braku kanalizacji, systematycznego zalewania ul. Letniskowej, braku amfiteatru, zamkniętego basenu kąpielowego, braku zadaszeń nad schodami prowadzącymi do przejścia podziemnego pod torami PKP, zagradzania dróg gminnych itp. itd.
Próśb, pretensji i uwag do Władz Gminy było dużo. Mieszkańcy Żarek Letniska pokazali, że bardzo nam zależy na rozwoju naszej letniskowej miejscowości i chcemy wpływać na kierunki wydawania gminnych(naszych) pieniędzy i poprawiać wygląd Żarek L. jak również rozwijać infrastrukturę aby lepiej nam się tu mieszkało i żyło.
Na Zebraniu podjęliśmy ważną Uchwałę w sprawie przeznaczenia Funduszu Sołeckiego na rok 2022r. Przy kilku głosach przeciwnych i wstrzymujących się przegłosowano, że Fundusz Sołecki w kwocie 47 tys. zł wydatkowany zostanie w 2022 r na wkład w budowę amfiteatru ( a właściwie jego dachu).
Bardzo cieszy mnie tak liczna obecność naszych mieszkańców i Wasze zaangażowanie społeczne.
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za tak liczne przybycie i Waszą aktywność na dzisiejszym Zebraniu.
Z. Polak
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Post by kinga98 »

Zebranie poszłoby znacznie sprawniej gdyby pani nie zamulała go swymi idiotycznymi pretensjami.
A tak na marginesie to zastanawiam się jako KTO pani napisała ten tekst w tak paternalistycznej tonacji ? Jaśnie pani na Żarkach dziękująca poddanym? Przywódczyni lokalna dziękująca mieszkańcom? ??? :mrgreen:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zebranie Wiejskie w Żarkach Letnisku

Post by Zdzisława Polak »

Kinga 98
Ty Kinga 98 chyba nie jesteś mieszkanką Żarek Letniska, bo gdybyś nią była to byś takich bzdur nie napisała. Jesteś zwykłym trollem. A może "Sok z buraka" reprezentujesz?
Post Reply