Emigracja

Dyskusje na temat tutejszej parafii
Post Reply
Hr. Raczynska

Emigracja

Post by Hr. Raczynska »

czy zauwazacie problem emigracji wsrod mieszkancow Zarek Letniska? Znacie kogos takiego? Co o tym sadzicie? A moze wlasnie do nich sie zaliczacie? :?:
Zadomowiony

Post by Zadomowiony »

Żarki Letnisko niczym nie różnią się od innych miejscowości pod tym względem. Z moich wiadomości z Żarek wyjechało przynajmniej kilkanaście osób w młodym wieku. Ja zostałem ale moje dzieci to już nie wiem. Każdy szuka lepiej dla siebie. Ja gdybym miał 30 lat nie byłoby mnie tutaj na pewno przynajmniej od 5 lat. Smutne ale prawdziwe. :(
Guest

Post by Guest »

Problem emigracji dotyka cała Polskę nie tylko Żarki. Młodzi ludzie szukają lepszego życia , zarobków w kraju nie mają na co liczyć chyba że mają bogatych rodziców którzy im pomogą, jeżeli nie to sami muszą się starać. Szkoda tylko, że z Polski wyjeżdżają młodzi za parę lat nie będzie nam starszym ( ci co zostali )miał kto płacić emerytury. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie młodzi, wykształceni wyjeżdżają.
Guest

Post by Guest »

o.
Last edited by Guest on 19 May 2009, 16:59, edited 1 time in total.
Wierzący

Post by Wierzący »

te przedszkolaki też wyjadą jak podrosną
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

emigracja

Post by izabela »

wiem cos otym .wiecej jestem wEUROPIE niz w domu,dlatego chcialabym zeby nasza gmina rozwijala sie . zrobmy wszystko zeby mlodzi ludzie widzieli szanse zyci i pracy w POLSCE wszedzie dobrze gdzie nas nie ma prosze nie wierzyc ze tu pieniadze leza na ulicy. jest jednak tak ze trzeba znac jezyk miec zawod idobrze pracowac,boinaczej do widzenia RAJ to jest w POLSCE robmy wszystko zeby u nas bylo jak najwiecej pracy izeby ci ktorzy sa zatrudniani npdo prac przy domach nie brali cen zsufitu i robili byle jak .np. ci panstwo ktorzy sprzataja Zarki to tragedja ludzie nauczcie sie ze albo cos robic dobrze albo wcale.TOLERANCJA do byle jakiej pracy to marne zarobki i emigracja gotowa CI coemigruja to wracaja iwtedy widza jak w POLSCE jest dobrze,patrza na swiat innymi oczyma.przdszkolaki zostana jak beda slyszaly prawde ze wszedzie gdzie sie ma zawod ichce pracowac to mozna dobrze zyc. kiedy moj syn chdzil do Zarek do szkoly to zlikwidowano nauke rosyjskiego botylko angielski dzisiaj jest tak ze znasz rosyjski to wszedie sie dogadasz. szkoda ale sami sobie jestesmy winni ze dostalismy malpiego rozumu ztym zachodem .jak mawial REJ POLACY NIE GRSI.spiewajmy imowmy po POLSKU bo tu nazachodzie kazdy mowi wswoim jezyku
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

izabela!....Piszesz od "Sasa do lasa" problemy z pracą w Żarkach są takie same jak w całej Polsce ( nieporównywalne). Jeśli chodzi o pracę na emigracji to wierz mi ten co chce pracować ten zarabia godziwe pieniądze i godziwie żyje "tam" a jeszcze pomaga rodzinie w Polsce . Na emigracji Polacy są pracowici , bo wiedzą że to się opłaci ! (wierz mi wiem co piszę).Jak na razie nie zanosi się na to by w Polsce zmieniły się warunki życia w najbliższej przyszłości.Młodzi ludzie z dyplomami nie będą czekać (bez kasy) na to co będzie za 10 lat ! chcą żyć teraz ! więc wyjeżdżają ......większość z nich nie wróci ! (chyba tylko w odwiedziny). Inny kraj daje im poczucie stabilności a z czasem zostaje ich drugą Ojczyzną......
POZDRAWIAM
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

emigracja

Post by izabela »

masz racje ito wlasnie mnie martwi
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

izabela ....... dzieki za odpowiedz , ale nie napisałaś konkretnie ......co Cię martwi... bo z tego co piszesz wnioskuję że martwi Cię .....wszystko co nie jest takie jak wg Ciebie ,być powinno ....
POZDRAWIAM
Post Reply