Nauczycielskie problemy

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Nauczycielskie problemy

Post by BARBARA »

Myślę, że osobom, które interesują się sprawami publicznymi trudna sytuacja finansowa gminy nie jest tajemnicą. Milionowe odszkodowanie wypłacone w ubiegłym roku, zakłóciło płynność finansową urzędu a dodatkowo I kwartał jest zawsze w budżecie najtrudniejszy. Nie wpływaj ą jeszcze podatki i subwencje z budżetu państwa, dlatego opóźnia się wypłata jednorazowych dodatków wyrównawczych dla nauczycieli, na które potrzeba ponad 400 tyś. zł. Dodatki te zostaną na pewno wypłacone, możliwe jednak, że odbywać się to będzie etapami.Mam jednak dobrą wiadomość, bo w tym roku nagrody dla nauczycieli z całą pewnością będą.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Basiu
Dlaczego taki tytuł "nauczycielskie problemy"?
To raczej Gmina ma problemy finansowe i to nie tylko przez wypłatę tego odszkodowania. Wiesz dobrze ile wynosi zadłużenie gminy- jest ogromne.
Sama się do tego przyczyniałaś głosując zawsze "za" za każdą propozycją
wójta dotyczącą zaciągnięcia kolejnego kredytu czy pożyczki.
To teraz mamy problem my a nie nauczyciele. Nauczycielom się to należy
w oparciu o obowiązujące przepisy i nikt nie robi łaski, że im to wypłaci.
Napisałaś ,że nie wpływają jeszcze do gminy pieniądze z podatków.
Ano nie wpływają bo urząd gminy nie zdążył jeszcze przygotować i doręczyć mieszkańcom ani nakazów podatkowych ani nakazów dotyczących śmieci. /pewno za mało urzędników/ .
Jak więc mieszkańcy mają wpłacać? Wiesz dobrze że inerweniowałam w tej sprawie i pisałam na naszym Forum.
A Ty obiecujesz nauczycielom nagrody w tym roku ? /kiełbasa wyborcza?/. Przecież nie Ty jesteś od przyznawania i wypłacania nagród
gdyż są to kompetencje wójta. Nie jesteś uprawniona do dawania takich deklaracji.
Pozdrawiam ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

najwspanialszą nagrodą dla każdego nauczyciela jest uśmiech dziecka :lol:
bartek
Mieszkaniec
Posts: 40
Joined: 11 Nov 2010, 16:19

Post by bartek »

Coś się z małym na rozumy pozamieniała?
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

bartek :lol: :lol:
u mnie w szkole nie jest tak żle :lol: :lol: nasz dyrektor jest SPRAWIEDLIWY ...doceni , każdego naucczyciela :lol: :lol:
Post Reply