Zanim pójdziesz ze swoim dzieckiem na Halloween.

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Zanim pójdziesz ze swoim dzieckiem na Halloween.

Post by michalsluzalek »

Zanim poślemy nasze dzieci na Halloween przeczytajmy:

http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=88&doc=33



Czy ktoś w ogóle zastanawia się czyje to jest "święto"?

Pozdrawiam
M.S.
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Post by Ola. »

Tak, tak.

Po nowoczesnych Żarkach L krąży co roku tyle przebranych hallowenowych ludzików, że 31 października strach wychodzić na ulicę... :lol:

A może nie? Może po prostu niektórym szkoda garści cukierków? I boją się tricka, bo na treata ich nie stać? :D Może niektórzy wolą, żeby ich dzieci się opychały przed TV 31 października? :wink: Proszę, nie popadajmy w przesadę. Bo za niedługo dojdzie do tego, że w Żarkach L będziemy chodzić po domach i palić "tego szatańskiego Harrego Pottera".

Czy w takim razie mogę sobie jutro upiec ciasto dyniowe z wydrylowanej dyni, którą chętnie postawię przed oknem? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy mam usiąść i płakać, że zmarnuje dar Matki Ziemi jakim jest dynia...
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

Nie popadajmy w przesadę.

Dla dzieci to jest tylko i wyłącznie okazja do przebierania i dobrej zabawy :)
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

matek_08 wrote:Nie popadajmy w przesadę.

Dla dzieci to jest tylko i wyłącznie okazja do przebierania i dobrej zabawy :)
Dla dzieci tak - dzieci rozumieją to tak jak przekazują im rodzice, szkoła itp.
Dla dorosłych sprawa powinna być jasna.
Halloween to nie tylko niewinne przebieranie, dynie itp.
Halloween to najwieksze święto satanistów. La Vey w swojej bibli szatana wymienia to "święto" jako największe dla czcicieli szatana.
Zagrożenie tym świętem i skutki dla naszych dzieci potwierdzają w Kościele Katolickim egzorcyści.
Każdy postepuje według własnej woli.
Można potraktować całą sprawę z uśmiechem i lekceważeniem, można też do sprawy podejść poważnie.

Pozdrawiam
M.S. :D
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

W tym roku nawet żadne dzieci nie chodziły po domach, przynajmniej u mnie.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Apel do rodziców był słuszny i wlaściwie zadziałał. Dziękujemy Michał za te wyjaśnienia.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Uważam ten zwyczaj za sztuczny i na siłę przeszczepiany do naszej kultury. Jest to oczywiście popierane przez korporacje które widza interes i okazje do dodatkowego zarobku. Ale nie przesadzajmy z oskarżaniem wychowawców o szerzenie satanizmu i praktyk okultystycznych.
A nauczyciel powinien oczywiście nadać temu jakiś kontekst, że jest to zwyczaj z innego kraju itd. i załatwione.
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Post by Ola. »

widz wrote:Apel do rodziców był słuszny i wlaściwie zadziałał. Dziękujemy Michał za te wyjaśnienia.
Taaaak. Faktycznie. :wink: 100% mieszkańców ŻL przegląda to forum i to dlatego, że autor tematu przedstawił swój punkt widzenia, "nie posłali" oni dzieci na Hallowen...

Ludzie! W co Wy wierzycie?! Ja wiem dlaczego dzieci nie biegały po domach. Powiedzieć Wam?

...

Bo było zimno jak cholera. :)
Post Reply