Zegar na stacji kolejowej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Zegar na stacji kolejowej

Post by zg »

Witam,
minęło już sporo czasu od dnia "zniknięcia" zegara na dworcu PKP.
Wydaje mi się, że kolej stać na taki wydatek a i włodarze Żarek powinni się domagać jego ponownego zamontowania.
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Zegar na stacji kolejowej

Post by zg »

zg wrote:Witam,
minęło już sporo czasu od dnia "zniknięcia" zegara na dworcu PKP.
Wydaje mi się, że kolej stać na taki wydatek a i włodarze Żarek powinni się domagać jego ponownego zamontowania.

Widać, że ten temat nikogo nie interesuje na tym forum, ale ktoś odpowiedzialny powinien chyba zabrać głos w tym temacie...
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

ZG
Za zegar na stacji kolejowej jest odpowiedzialne PKP lub jedna z jej spółek Koleje Śląskie czy Regionalne .
Mamy przecież Żareckiego Radnego /przedstawiciela jednej ze
Spółek PKP / , który mógłby się tym zająć /jeżeli zechce/.
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

widz wrote:ZG
Za zegar na stacji kolejowej jest odpowiedzialne PKP lub jedna z jej spółek Koleje Śląskie czy Regionalne .
Mamy przecież Żareckiego Radnego /przedstawiciela jednej ze
Spółek PKP / , który mógłby się tym zająć /jeżeli zechce/.

No właśnie, a widać, że chyba nikomu nie zależy na tym zegarze, który powinien stanowić podstawowe wyposażenie stacji kolejowej...
Żarki L. ( i inne miejscowości też ) straciły już ciepłą poczekalnie w zimie, kasę, megafony...na co kolej teraz? na wiaty i ławki? a może perony?
zostawić gołe tory w szczerym polu, pociągi będą zwalniać do 20-stki....
pojedzie ten, któremu uda się szybko wskoczyć...
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Nasz radny Klimek - PKP, może startuje do Europarlamentu? Dlatego nie będzie się takimi pierdołami zajmował jak zegar? Od tego jest Spółka zegarowa :P
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Może do Europarlamentu ? , może do Powiatu ? W każdym razie tam gdzie nie ma jednomandatowych okręgów wyborczych.
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

zielony wrote:Nasz radny Klimek - PKP, może startuje do Europarlamentu? Dlatego nie będzie się takimi pierdołami zajmował jak zegar? Od tego jest Spółka zegarowa :P
Drogi zielony w mojej ocenie zegar jest podstawowym i obowiązkowym wyposażeniem stacji kolejowej , nie jest pierdoła i dziwię się, że tak długo nikt się nie zajął tą sprawą...ale widać jakie jest podejście do spraw naszej miejscowości władz skoro nawet na mojego posta nikt nie raczył udzielić odpowiedzi....
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Przepraszam, ja źle czasami pisze te posty :roll: Dawno temu chodziłem do szkoły :(
Nie chodziło mi, żeby skrytykować zg lecz wykazać całkowity brak zainteresowania radnego Klimka. Klimek pracuje na kolei i on powinien tym się zająć. Tak jak napisałem radny Klimek to całkowicie olewa. Przecież mógłby przynajmniej napisać " Ok poruszę tę sprawę" lub "Sorry jestem za cienki bym coś w tym temacie mógł zrobić"
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Po przeczytaniu Waszych postów w sprawie zegara a raczej jego braku na stacji PKP postanowiłam zadziałać.
Dzisiaj na Sesji Rady Gminy zwróciłam się publicznie do Gminnych Władz z prośbą o interwencję w tej sprawie.
Jest obietnica od P.Wójta ,że będzie interweniował na PKP.
Jest więc nadzieja,że zegar będzie wisiał na starym miejscu.
Pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Zdzisława Polak wrote:Szanowni Państwo
Po przeczytaniu Waszych postów w sprawie zegara a raczej jego braku na stacji PKP postanowiłam zadziałać.
Dzisiaj na Sesji Rady Gminy zwróciłam się publicznie do Gminnych Władz z prośbą o interwencję w tej sprawie.
Jest obietnica od P.Wójta ,że będzie interweniował na PKP.
Jest więc nadzieja,że zegar będzie wisiał na starym miejscu.
Pozdrawiam
ZP
Dziękuję serdecznie Pani Radnej za pomoc w sprawie zegara w imieniu własnym oraz wszystkich zainteresowanych. Liczymy na szybkie spełnienie obietnicy Pana Wójta. Skoro już jesteśmy przy temacie "kolejowym" to może warto też pomyśleć o wskrzeszeniu poczekalni kolejowej. Jeśli nie przez kolej to może przez Gminę, choćby tylko w sezonie jesienno-zimowym. Wszak Żarki Letnisko to największe Sołectwo w Gminie Poraj i liczy sobie około 3000 mieszkańców. (dane statystyczne ze str UG Poraj) Sam Poraj jako miejscowość około 5000 i buduje się tam nowy dworzec a u nas nie ma nawet ciepłego pomieszczenia, gdzie można poczekać na pociąg.....
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Trochę cierpliwości drodzy państwo bo w sprawie zegara interweniowało Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska i Rada Sołecka, wystosowując pismo do Zarządu Nieruchomościami PKP może więc uda się coś załatwić, oczywiście interwencja Urzędu może tylko pomóc sprawie.
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

BARBARA wrote:Trochę cierpliwości drodzy państwo bo w sprawie zegara interweniowało Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska i Rada Sołecka, wystosowując pismo do Zarządu Nieruchomościami PKP może więc uda się coś załatwić, oczywiście interwencja Urzędu może tylko pomóc sprawie.
Cierpliwości? Przecież tego zegara nie ma już z rok...a może i 2 lata.....
krzysztof
Gość
Posts: 18
Joined: 26 Nov 2009, 20:02

Sprawa zegara

Post by krzysztof »

Witam Państwa! Odpowiadam na zaczepkę. To, że nie piszę na forum, to nie znaczy, że nic nie robię i wszystko olewam. Przypominam Państwu, że w moim haśle wyborczym było "Mało Mówić, Dużo Robić". Ja nie należę do osób, które tylko potrafią wysługiwać się innymi osobami. Państwa każde sugestie zawsze biorę pod uwagę i działam. Osobiście byłem u przedstawiciela Polskich Linii Kolejowych, do którego należy zegar. W przeprowadzonej rozmowie obiecał, że przychylnie podejdzie do tematu i w przyszłym tygodniu da mi konkretną już odpowiedź (do 11.04.2014r).
Wyjaśniłem dokładnie z Nim sprawę sprzątania terenu kolejowego. Sprzątanie peronów jest ujęte w umowie do żywopłotu, ale również obiecał mi że za wiatami również będą sprzątać. Nadmieniam, że ja nie pracuję w kolejowej Spółce tylko samorządowej Koleje Śląskie zajmującej się przewozami pasażerskimi. Każda z tych firm nie ma nic ze sobą wspólnego tylko działają na zasadach praw rynkowych (Zakład Nieruchomości nie zajmuje się zegarem).
krzysztof
Gość
Posts: 18
Joined: 26 Nov 2009, 20:02

Budynek dworca

Post by krzysztof »

Witam serdecznie! Jeżeli chodzi o budynek dworca, to sprawa w części jest załatwiona, gdyż właściciel tego terenu i budynku ( Zakład Nieruchomości) wyraził zgodę na sprzedaż Gminie Poraj. Teraz tylko pozostała druga strona tej transakcji czyli Gmina Poraj musi wyrazić chęć zakupu.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Krzysztof
Będąc radnym gminy Poraj to należałoby trzymać stronę gminy a nie Zakładu Nieruchomości.
Powiedz Sam jaki interes ma gmina w kupieniu budynku-rudery?
Gmina musiałaby wyłożyć pieniądze na zakup budynku a potem ponosić koszty remontów i bieżącego utrzymania tegoż budynku.
Przecież to Kolej prowadząc swój biznes przewozu pasażerów powinna zadbać o dobro swoich klientów i komfort podróży.
Moim zdaniem gdyby gmina chciała wyręczyć w tym Kolej i wziąć na siebie obowiązek dbania o podróżnych to Kolej z pocałowaniem w rękę Wójta , powinna nie odpłatnie przekazać ten budynek poczekalni Gminie Poraj.
Dobrze by było aby Kolej dołożyła do tego interesu teren /od torów do ulicy Kąpelowej i Raczyńskiej/. Wiemy dobrze, że teren ten jest własnością Skarbu Państwa a Kolej jest tylko jego użytkownikiem a nie właścicielem/do dziś nie posiada aktu własności/.
Sprawa pozyskania tego terenu przez Gminę ciągnie się już ładnych parę lat i jakoś nieskutecznie. I tu mógłbyś pomóc jako przedstawiciel Kolei.
Bylibyśmy Ci wdzięczni.
Pozdrawiam .
ZP
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Szanowni Państwo,
dziękuję za przedstawione informacje, choć przyznam, że oczekiwałem większego zainteresowania tematem ze strony mieszkańców. Widocznie ten temat mało kogo interesuje w dobie komórek, ale przecież tu chodzi o "sprawę" nie o przedmiot. Mija już miesiąc od mojego pierwszego postu w tej sprawie i nie widać żadnego postępu.
Gdy ok. 20 lat temu byłem pierwszy raz u mojej mamy, która na stałe mieszka za oceanem, jadąc windą zauważyłem, że nie świeci się jedna z lamp w windzie. Powiedziałem wtedy, że trzeba by powiadomić "administrację" aby to naprawili. A mama na to: tu nikt nie musi dzwonić, od tego są konserwatorzy, którzy obchodzą cały obiekt i dbają o jego stan. To jest ich rola i praca.
Uważam, że i u nas już powinny być przyjęte takie standardy. Jeśli skradziono zegar to lokalne władze powinny rozwiązać ten problem błyskawicznie. Co by się stało, gdyby ktoś skradł rogatki? Czy przejazd by sobie tak stał przez wiele miesięcy?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG
Jestem winna informacje w sprawie zegara. Z Urzędu Gminy Poraj wyszło pismo w tej sprawie do firmy kolejowej odpowiedzialnej za brak zegara.
Teraz poczekajmy na reakcję z ich strony.
Pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Dziękuję Pani za informację. Może do zimy uda się reaktywować poczekalnie kolejową?
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Nareszcie po długim czasie zegar zawitał na stację kolejową.
Sporo osób, z którymi rozmawiałem na ten temat jest zadowolonych z tego faktu.
W imieniu swoim oraz wielu innych składam podziękowanie za doprowadzenie
sprawy do szczęśliwego finału tym, którzy się do tego przyczynili.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

ZABAWA TANECZNA NA ROZPOCZĘCIE SEZONU

Post by BARBARA »

W sobotę 21 czerwca Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska i Rada Sołecka organizują zabawę taneczną rozpoczynającą sezon letnich rozrywek.
Miejsce zabawy: Amfiteatr
Godz. rozpoczęcia:19
Gra; Romeczek
Wstęp: wolny
:D SERDECZNIE ZAPRASZAMY :D
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

No proszę...nawet potańcówka z okazji odzyskania zegara na stacji....:)
Post Reply