Artykuł w Myszkowskiej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Artykuł w Myszkowskiej

Post by Igor »

Kilkadziesiąt tysięcy odprawy i ekwiwalentu za urlop, a teraz 145 tysięcy odszkodowania za nieprawidłowości w planie zagospodarowania przestrzennego, to kolejna kwota, którą my podatnicy płacimy za interesy byłego wójta Mariana Szczerbaka. Mocno wkurzył mnie artykuł w ostatniej "Myszkowskiej", bo ten pan nadal pełni publiczny urząd.Nie rozumiem jak radni mogli uchwalić taki plan, który pozbawił Gminę jedynej stacji benzynowej, jak komisja rewizyjna nie zauważyła, że nie ma dokumentów poświadczających urlopy, brane przecież przez byłego wójta. Wybory jeszcze daleko, ale my wyborcy powinniśmy o takich wpadkach radnych dobrze pamiętać.
memento
Byly
VIP
Posts: 740
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Jeżeli mnie pamięć nie myli, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej w tamtym okresie była P. Zdzisława Polak?
Koalicja SLD - PiS :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1700
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były i Igor - w jednej osobie o imieniu B.
Wywołana do odpowiedzi chętnie odpowiem na postawione mi bezzasadnie zarzuty.
Jeżeli chodzi o ekiwalent za urlop byłego Wójta to został wypłacony zgodnie z Kodeksem Pracy przez Urząd Gminy bez udziału Rady Gminy.
Wpływ na wysłanie Wójta na należny urlop wypoczynkowy ma jedynie Przewodniczacy Rady Gminy.
Ja, jako była przewodnicząca Komisji Rewizyjnej wielokrotnie formułowałam wnioski o obowiązku wykorzystania urlopu przez ówczesnego Wójta jednak Komisja nie ma takich uprawnień aby przymusić Wójta./można to sprawdzić w protolołach z komisji /.
Sprawę zatwierdzenia Planu Przestrzennego Zagospodarowania Gminy również można sprawdzić w Protokołach z Sesji i Komisji jakie było moje zdanie w tym temacie . Jak głosowałam jako jedyna przeciwko takiemu planowi, który ograniczał dotychczasową dzialalnośc gospodarczą.
Najlepiej to proszę zapytać Pana Brzezińskiego osobę, która wystąpiła o takie odszkodowanie jakie było moje zdanie w tej sprawie przy ustalaniu
planu p.z. Można również o to samo zapytać właścicieli Firmy Jawa w Poraju czy innych osób prowadzących dzialalnośc gospodarczą/np Wtórex/.
Do takich nieprawidłowosci doszło za poprzedniego Wójta tylko dzięki temu , że cała Rada była oprócz mnie pro-wójtowa.
Smiesznym jest faktycznie mówienie o koalicji.
Jeszcze raz wyjaśniam, że bylam i jestem radną niezależną nie należącą
do żadnej partii i to pozwala mi na głosowanie zawsze zgodnie ze swoim
sumieniem i interesem moich wyborców. Tym samym nie obowiązuje mnie dyscyplina partyjna w głosowaniu.
Pozdrawim
Z.Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1700
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
A mnie bulwersuje inny artykuł w Gazecie Myszkowskiej strona 7 tzw.
materiał promocyjny.
Jest to artykuł redagowany przez gminnego urzędnika i za niemałe pieniądze gminne umieszczany co tydzień w tej gazecie.
A na dodatek są to artykuły promujące wybrane osoby władz gminnych
bez względu na ich zasługi. Dodam jeszcze , że obecna Komisja Rewizyjna
odnosi się to tego problemu krytycznie i co - oczywiście bezskutecznie.
pozdrawiam
Z. Polak
Panna Nikt
Gość
Posts: 11
Joined: 16 Nov 2010, 20:12

Post by Panna Nikt »

Pani radna !!!
Artykuły w gazecie myszkowskiej będą do końca kadencji tego wójta,ponieważ spłaca dług p. Mazankowi z naszych pieniędzy które wpłacamy z podatków za sondaż przedwyborczy dzięki któremu ledwo wygrał z p. Szczerbakiem. Pozdrawiam myślących. Niech Pani się dowie ile jeden artykuł kosztuje gminę czyli nas mieszkańców a będzie wiadomo ile szkodniki wyprowadza "legalnie" pieniędzy.
Post Reply