Wybory tuż,tuż

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

Czy ktoś zorientowany może podać zasięg okręgów wyborczych ptzynajmniej w przybliżeniu. Bo co mi z tego, że ktoś kandyduje np. w okręgu 13 jak ja nie wiem gdzie to jest.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Zdzisława Polak »

Oj Barbaro1- Ty na mnie kamieniem a ja na Ciebie chlebem. No cóż ja przebaczam wszystkie wyrządzone mi krzywdy ale pamiętam.
Odpowiem Ci na zadane pytanie dotyczące okręgów.
Ta wiedza przyda się wszystkim wyborcom naszej miejscowości.

W Żarkach Letnisku są 3 okręgi wyborcze: nr 13, 14 i 15.

Nr 13 to jest teren od ulicy Zielonej na południe w tym Dzierżno a w kierunku zachodnim do torów .
Czyli ulice : Bagienna, Boczna, Borowa, Dobra, Górna, Graniczna, Kąpielowa, Koziegłowska, Krótka, Księżycowa, Letniskowa, Lipowa, Nałęczowska, Okrężna, Podleśna, Poranna, Poziomkowa, Rolna, Równoległa, Skrajna, Słoneczna, Sosnowa, Staffa, Tuwima, Wczasowa, Wesoła, Widna, , Wierzbowa, Wrzosowa, Żurawia.

Okręg Nr 14 teren od ulicy Zielonej (włącznie) na północ .
Są to ulice: Akacjowa, Broniewskiego, Cicha, Dolna, Raczyńskiej, Jasna, Jodłowa, Kopernika, Miła, Ogrodowa, Orzechowa, Spokojna, Szkolna, Świerkowa, Zdrowa, Zielona.

Okręg 15 to teren - za torami PKP
S ą to ulice: Brzozowa, Dębowa, Długa, Grunwaldzka, Grzybowa, Jagodowa, Jaśminowa, Leśna, Łączna, Masłońska, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Parkowa,
PCK, Porajska, Prosta, Sąsiedzka, Sportowa, Szymańskiego, ,Wiejska.
Mamy tu właśnie przykład okręgów jednomandatowych wprowadzonych do Gmin tylko poniżej 20 tys, mieszkańców ( w tym do Gminy Poraj) jeszcze za Rządów PO.
Kiedyś wszyscy my mieszkańcy mogliśmy głosować na swoich 3 radnych a po wprowadzeniu powyższych zmian czyli tych okręgów jednomandatowych każdy z nas może wybrać tylko 1 radnego do Gminy Poraj tylko ze swojego okręgu. Bardzo mi się to nie podoba, gdyż jest to ograniczenie naszych praw wyborczych i trzeba to zmienić.
Ważnym jest również zwracanie uwagi na to, którzy kandydaci startują z naszego okręgu, czy nie mamy skoczków z innych okręgów.
To tyle. Jeśli macie jakieś niejasności to proszę pytać odpowiem
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jok »

Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Byly »

Dziękuję za oświecenie:) Teraz prawie wszystko jasne. Dzięki Zdzisławo za wyjaśnienia, może jeszcze proszę o informacje, kto może być tym "skoczkiem. Popieram na skoczków nie głosujemy. Przykro mi to mówić Zdzisławo ale na PIS też nie zagłosuje i na komunistów też nie:) chociaż zdaję sobie sprawę, ze dzisiejsza lewica pewnie nie ma już nic z dawnych komunistów, no ale uraz pozostał :twisted:
Mało tych kandydatów, może to i lepiej, łatwiej wybrać. Ciekawa lista kandydatów na Wójta Gminy, nie ma na niej przedstawiciela PIS? Czy może ten jakiś inny komitet to współpraca z PIS, tylko wstydzą się firmować pana kandydata?
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

Zdzisławo bardzo ci dziękuję za informację, bo naprawdę jej brakuje. Bo co mi z tego, że pani X kandyduje np. w okręgu 14 gdy ja nie wiem gdzie on jest bo dowiem się tego dopiero w lokalu wyborvczym. Byłabym ci też wdzięczna gdybyś podała te "krzywdy", które ci wyrządziłam, nawet na tym forum, bo jesteś jedyną osobą w Żarkach, której ja wyrządziłam krzywdę.Jask napiszesz to się przyznam, mea culpa.
A wracając do wyborów, jednego skoczka znam, to jest nasz obecny sołtys, który mieszka w 14, a startuje z 15, a drugi skoczek z Częstochowy, też startuje z 15 bo tam jest zameldowany.
Narazie pełna jest lista kandydatów na wójta, jeden ukryty PiS, drugi dobrze znany i trzeci niewiadoma.
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory tuż,tuż

Post by widz »

Mamy też import skoczka który mieszka w okręgu 14 a kandyduje z okręgu nr 13.
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Byly »

Może jakieś podpowiedzi osoby niezaangażowanej która zna osobiście kandydatów by zagłosować na radnego by się sprawdził? Na Wójta to wiem jak zagłosować ale radnych nie znam. Ktoś zachwali któregoś kandydata:)
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

Były ja polecę ci z całą odpowiedzialnością Jolantę Chmurę obecną, radną ale ona startuje w okręgu 15 więc mieszkańcy tego okręgu mają szansę dobrego wyboru. Szkoda, że przez większość poprzdniej kadencji nie miała wsparcia dwóch pozostałych naszych radnych. W pozostałych okręgach kiepski wybór, ja osobiście nie mam zaufania do osób, które dotychczas nie dały się poznać z jakiejkolwiek działalności publicznej, tych, którzy jakoś zaistniele pub licznie łatwiej ocenić np. radnego pięciu kadencj czy "nieocenionego" pana Sołtysa.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

widz wrote:
18 Mar 2024, 12:16
Mamy też import skoczka który mieszka w okręgu 14 a kandyduje z okręgu nr 13.
Tak jest i to Pani o mnie pisze.
Okręgi zostały wydzielone jakiś czas wstecz a wówczas nie byłoby problemu z której części miejscowości jestem. Mieszkam przy ul. Jodłowej od zawsze ale podział na okręgi wymusił porozumienie się z którego okręgu poszczególne osoby mogą startować a jako jedyny komitet mamy 15 kandydatów. My z Żarek Letniska wszyscy jesteśmy z centrum. Ilona Makuch-Siwek (kandyduje z okręgu nr 14 czyli centrum, mieszka przy ul. Jasnej), Michał Drzewiecki (mieszka przy ul. Szkolnej a kandyduje z okręgu nr 15) i ja - Anna Słabosz-Ożga (mieszkam przy ul. Jodłowej a kandyduję z okręgu nr 13).
Skąd taki podział?
Ja dbam o swoje podwórko czyli Żarki Letnisko jako całość! Temat toczącej się kanalizacji, stanu dróg i faktu, że codziennie się poruszam po naszej miejscowości (przy ul. Wesołej też dom ostatnio wybudowałam) wymusił na mnie działanie. Pani Wójt zaprosiła mnie na spotkanie gdzie dość krytycznie podeszłam do niej (jak pewnie większość z nas patrząc przez pryzmat długu i poprzedniego wójta). W efekcie rozmów wyjaśniła mi, że wcale nie jest sterowaną marionetką i zaproponowała mi żebym też kandydowała z Żarek Letniska do Rady Gminy. A ona wcale nie ucieka od problemów i też kandyduje.
Nasze postulaty o naprawę nawierzchni(tu jest cała ulic do poprawienia), budowę ul. Wesołej, zlikwidowanie tego niedopuszczalnego zastoiska przy ul. Letniskowej itd - będą bardziej realne gdyż odblokowane zostały środki i przy zmianie władzy możemy je faktycznie otrzymać.
Pracuję w firmie zajmującej się prefabrykacją budynków szkieletowych, nie mam swojej działalności, firm zaprzyjaźnionych, układów nie popieram!
Nie startuję dla korzyści bo nie narzekam na swoją sytuacje ale narzekam na to co się u nas dzieje a jak mogę coś zrobić to chcę to zrobić! Cudów nie obiecuję, górnolotnych haseł też nie będę sprzedawać. Ale z ludźmi rozmawiać lubię i na pytania odpowiadam.
Anna Słabosz-Ożga
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Zdzisława Polak wrote:
16 Mar 2024, 17:16
Oj Barbaro1- Ty na mnie kamieniem a ja na Ciebie chlebem. No cóż ja przebaczam wszystkie wyrządzone mi krzywdy ale pamiętam.
Odpowiem Ci na zadane pytanie dotyczące okręgów.
Ta wiedza przyda się wszystkim wyborcom naszej miejscowości.

W Żarkach Letnisku są 3 okręgi wyborcze: nr 13, 14 i 15.

Nr 13 to jest teren od ulicy Zielonej na południe w tym Dzierżno a w kierunku zachodnim do torów .
Czyli ulice : Bagienna, Boczna, Borowa, Dobra, Górna, Graniczna, Kąpielowa, Koziegłowska, Krótka, Księżycowa, Letniskowa, Lipowa, Nałęczowska, Okrężna, Podleśna, Poranna, Poziomkowa, Rolna, Równoległa, Skrajna, Słoneczna, Sosnowa, Staffa, Tuwima, Wczasowa, Wesoła, Widna, , Wierzbowa, Wrzosowa, Żurawia.

Okręg Nr 14 teren od ulicy Zielonej (włącznie) na północ .
Są to ulice: Akacjowa, Broniewskiego, Cicha, Dolna, Raczyńskiej, Jasna, Jodłowa, Kopernika, Miła, Ogrodowa, Orzechowa, Spokojna, Szkolna, Świerkowa, Zdrowa, Zielona.

Okręg 15 to teren - za torami PKP
S ą to ulice: Brzozowa, Dębowa, Długa, Grunwaldzka, Grzybowa, Jagodowa, Jaśminowa, Leśna, Łączna, Masłońska, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Parkowa,
PCK, Porajska, Prosta, Sąsiedzka, Sportowa, Szymańskiego, ,Wiejska.
Mamy tu właśnie przykład okręgów jednomandatowych wprowadzonych do Gmin tylko poniżej 20 tys, mieszkańców ( w tym do Gminy Poraj) jeszcze za Rządów PO.
Kiedyś wszyscy my mieszkańcy mogliśmy głosować na swoich 3 radnych a po wprowadzeniu powyższych zmian czyli tych okręgów jednomandatowych każdy z nas może wybrać tylko 1 radnego do Gminy Poraj tylko ze swojego okręgu. Bardzo mi się to nie podoba, gdyż jest to ograniczenie naszych praw wyborczych i trzeba to zmienić.
Ważnym jest również zwracanie uwagi na to, którzy kandydaci startują z naszego okręgu, czy nie mamy skoczków z innych okręgów.
To tyle. Jeśli macie jakieś niejasności to proszę pytać odpowiem
Pani Zdzisławo a proszę rozwinąć myśl - dlaczego ważne jest by kandydat mieszkał w danym okręgu?
A jak mieszkam w innym ale sąsiedni też mnie interesuje (bo np nadzoruję tam dom, mam rodzinę itp) jak i cała miejscowość a ktoś wprowadził podział na okręgi (...) to już będę mniej aktywna? Lepiej głosować na biernych bo jestestwo zobowiązuje?
Anna Słabosz-Ożga
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

Pani Anno należy sobie zadać pytanie dlaczego osoba NIE KANDYDUJE W OKRĘGU W KTÓRYM mieszka? czy tam nie ma szansy na wybór bo wyborcy dobrze go znają? Czy też nie mamy "dobrego" kandydata mieszkającego w tym okręgu więc wystawiamy skoczka z innego okręgu, który ma szansę na wybór.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Ma Pani rację Pani Barbaro - jest i takie spojrzenie na sprawę.
W moim przypadku jest żałość mieszkańców, że nie startuję z tzw "centrum" bo tam mam spore poparcie. Jednak chcąc coś wspólnie ZADZIAŁAĆ DLA ŻAREK LETNISKA postanowiliśmy wspólnie kandydować żeby wspólnie głośno mówić o naszym sołectwie i się wspierać bo czytając np P. Polak z kiedyś - ona chciała ale reszta radnych od nas już nie. Wybraliśmy więc drogę współpracy a nie rywalizacji a że wszyscy jesteśmy z centrum to musieliśmy się podzielić. Szkoda, że są te okręgi ale na to już wpływu nie mamy a chcemy działać dla całej miejscowości bo na Radzie nie pytają z którego okręgu. A ja też uważam, że nam zawsze najmniej, drogi u nas najgorsze i to w całej miejscowości a nie tylko w jednym okręgu. Ja się poruszam wszędzie, niekoniecznie też samochodem także: Wesoła, Górna, Ogrodowa, dziury na Jasnej, (Jodłową sami poprawiamy), Wiejska, Sportowa (...), pogrom po niekoordynowanych robotach kanalizacyjnych, nienależycie wykonana przebudowa ul. Letniskowej (brak ciągłości odwonienia, złe połączenie warstwy ścieralnej) i cała litania.
Jedno jest pewne - Żarki Letnisko nade wszystko!
Anna Słabosz-Ożga
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Byly »

Pani Ania ma mój głos. Zachęcam także innych by poparli Panią Anię, niech przyjdzie NOWE i zacznie zmieniać Żarki-Letnisko na lepsze.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Bardzo dziękuję!
Warto rozmawiać! :)
Anna Słabosz-Ożga
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Widziałam baner Pana Bączyńskiego, ale on przecież mieszka w Częstochowie.
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

No właśnieto też skoczek, spoza Żarek Letniska, kiedyś tu mieszkał. A propos naszych ulic, otóż nasza gmina dostała z Polskieg Ładu promesę na 7 mln zł na projekt Remont ulic w gminie Poraj. Starające sie o te środki inne gminy przedsawiły projekty konkretne- remont ulicy X długości X m, remont ulicy Y długości X m. Te gminy maja już zatwierdzone projekty i przystępują do remontów, gmina Poraj natomiast, stosując niewiadomo jakie kryterium wybrała kilkanaście ulic, Sęk w tym, że inwestycja ma być zrealizowana jednym przetargiem, zobvaczymy więc jak urząd w jednym prztargu wyłoni wykonawcę kilkunastu ulic.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Właściwie w gminie Żarki też dokładnie tak samo postąpiono i jedna firma robi kilka ulic dla całej gminy. Firma jest znana tylko w działaniach dla tej gminy. Robią co chcą i jak chcą i trzeba ich pilnować. Oczywiście przez chaos i brak organizacji nie są terminowi. Czyli - jest to możliwe ale nie można polegać na bylejakości bo w końcu coś się ruszy dla gminy. To są pieniądze publiczne i od takiej firmy tym bardziej trzeba wymagać należytości!
Anna Słabosz-Ożga
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

Ja też o tym słyszałem, słyszałem też że osoby z Żarek Letniska, k\tóre poprosiły panią Wójt o wyjaśnienie dlaczego do remontu wybrano krótkie ulice przy których stoi jeden dom, lub w ogóle nie są zabudowane, zostały wyproszone z gabinetu pod groźbą wezwania ochrony. Pierwszy raz wójtem gminy Poraj jest kobieta i broń nas Panie Boże, przed takim wójtem. Mam tylko nadzieję, że ten "wzorzec" nie zniechęci do głosowania na inną kobietę.
memento
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Z ust uczestników zdarzenia brzmi to tak : dwaj panowie z Żarek Letnisko zaczęli obrażać panią Wójt stąd padła sugestia by skończyć rozmowę. W efekcie jeden przeprosił za kolegę. Krótkie ulice to nie nasze solectwa. Mnie teraz interesuje ul. Wesoła - ta pójdzie teraz u nas do zrobienia!
Analizowałam też wybór włodarza gminy: kandydat w czasach swojej rady był przeciw naszemu przedszkolu i żłobku. Poza tym chwali się, że zaryzykował i coś swojego miał ale właśnie - miał więc stracił a na zadłużoną gminę trzeba mieć racjonalny pomysł. Kandydatka z dłuższymi włosami - kilka dni temu w naszej miejscowości nagrywała coś a główno dowodzącym był nasz poprzedni 8letni pan wójt co kredyty brał w parabankach. Także - kobiety jak najbardziej! Ale te nie sterowane, co mają własne zdanie! A obecna wójtowa chce dalej się w tym babrać, coś tam już jej się udało i nie rzuca rękawiczek.
Ale wybór jest indywidualny! :)
Anna Słabosz-Ożga
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Przepraszam, ale to są takie głupoty, że muszę skomentować.

Pani Ożga, która powiesiła sobie baner z Wójtową obok mojego placu bez zgody sąsiadki w takim kształcie. Dlaczego wypowiada się Pani nt. ul. Wesołej z zasłyszanych informacji ? Tak się składa, że to ja byłem jednym z tych Panów z Wesołej, którzy oficjalnie od kwietnia 2020 roku rozpoczęli spotkania ws. budowy nawierzchni w ciągu ul. Wesołej. To ja z tym drugim Panem chodziłem po domach i zbierałem podpisy do petycji w 2021. To również ja zasypywałem UGP wnioskami o udostępnienie informacji publicznej i wreszcie to ja w latach 2020-2023 odbyłem 9 spotkań z Panią Wójt i urzędnikami, które protokołowałem. Mam więc najwięcej informacji w tej sprawie. A Pani gdzie wtedy była ? hmm... Niestety ożywiła się przed wyborami startując nie ze swojego okręgu...

Do meritum, bo te pochwalne peany na cześć obecnej Wójt i potencjalnej budowy ulicy Wesołej trzeba jakoś skomentować.

Po wielu latach próśb (od 2017 czyli odkąd mieszkam) w maju 2021 złożyliśmy petycję ws. budowy ul. Wesołej. Została ona rozpatrzona pozytywnie 09.2021 przez 14/15 radnych (jedyny który petycji nie poparł był... radny Klimek z Ż-L :)). Nomen omen Śląski Urząd Wojewódzki pół roku później unieważnił petycję wskazując (słusznie), że powinna ją rozpatrzyć Pani Wójt (władza wykonawcza), a nie radni (władza uchwałodawcza). Ale to temat na inną, długa historie NIEKOMPETENCJI władz Gminy Poraj, gdzie urzędnicy nie potrafią przygotowywać przetargów (1-2 oferty na gospodarowanie odpadami), radni te przetargi wygrywają (Radny Rajczyk w 2021), a przewodniczący RG (Pan Sawicki), zawodowo pracownik naukowy i instruktor nauki jazdy, zostaje skazany za jazdę.... po pijanemu. Monty Python, ale o dokonaniach władz w kadencji 2018-2024 jeszcze napisze osobno (a właściwie o kadencji 2010-2024, bo to ta sama ekipa...).

Wracając do meritum, w 2022 roku wiele (5) spotkań z Panią Wójt i obietnice realizacji inwestycji zgodnie z przedstawionym przez nas projektem/koncepcją (pas jezdni 3,5m). Obietnice nie poparte działaniami, bo ostatecznie projekt budowy nawierzchni w ciągu ul. Wesołej nie znalazł się w budżecie Gminy Poraj na 2023 rok (a takie były zapewnienia P. Wójt jeszcze na wrześniowym spotkaniu !). Na 2024 oczywiście też nie....

W grudniu 2022 roku władze informują nas ponadto, że drogi nie da się zrobić w pasie 3,5m (Wójt ma ze sobą swojego geodetę). Prosimy o wytyczenie pasa jezdni wg. naszej koncepcji 3,5m. W marcu 2023 geodeta z przetargu potwierdza, że.... da się to zrobić bez większych problemów (praktycznie tylko 2 działki/100 wymagają przesunięcia ogrodzenia). Władze Gminy tymczasem wracają do problemu z brakiem finansowania..

I BUM. W listopadzie 2023 pojawia się decyzja o przyznaniu prawie 8 mln PLN dotacji z Polskiego Ładu. https://ibb.co/ZKbkwY4
Przyjrzałem się sprawie, bo UGP jako jedyna gmina zawnioskowała za ogólnym zadaniem "Budowa i modernizacja dróg gminnych w Gminie Poraj”. Zadaje pytania na sesji 30.11.2023 m.in. jakie konkretne inwestycje będą realizowane. Odpowiedź Wójtowej poraziła nawet mnie. Pani Wójt mówiła, że to środki z chińskich banków, wirtualne i " radni mają pełne ręce roboty i konsultują je na bieżąco społecznie". Tymczasem z Polskiego Ładu powstają inwestycje nawet... w Gminie Poraj, a nawet 4 inwestycje w tym kanalizacja w Ż-L z dotacją 4,1 mln PLN. Natomiast wg. Wójtowej to efemerydy.... Niekompetentną i ogólną odpowiedź pani Wójt można odsłuchać na nagraniu od 48 minuty sesji RD z 30.11.2023:
https://ugporaj.sesja.pl/portal/videos/ ... feffe38719
Natomiast sytuację jak realizuje się inwestycje z Polskiego Ładu i dlaczego UGP popełnił błąd takim ogólnym wnioskiem opisywałem w tym poście i nie chciałbym się tu powtarzać:
https://zarkiletnisko.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1787

Kolejne informacje jakie uzyskałem z UGP utwierdziły mnie w przekonaniu, że projekt "Budowa i modernizacja dróg gminnych w Gminie Poraj” jest niestety... pozorny, tzn. prowadzony po to żeby tylko go prowadzić bez szczęśliwego finału (proszę też mieć na uwadze wypowiedzi Wójtowej że te środki to efemerydy i że szuka projektów w listopadzie mimo że dobrze prowadzony Urząd takich projektów ma całą polkę czekając na ich finansowanie). W lutym 2024 bowiem zadaję kolejne szczegółowe pytania do UGP ws. wykorzystania tych środków. Otrzymuję wykaz 15 inwestycji drogowych w 7 sołectwach o łącznej długości 8,1 km, który tutaj Państwu załączam z uzupełnieniem przeze mnie informacjami (gmina nie ma takich danych) ile domów znajduje się przy tych ulicach. Czy jest sens budować odcinki po 50-100m, drogi przez pola gdzie mieszka kilka gospodarstw, albo 2 ulice prowadzą tylko do 2 firm niepłacących podatków w Gminie Poraj ? Proszę Państwa, to jest SKANDAL....
https://ibb.co/yVYyV0K

I ktoś powie, no dobrze, przecież Wójt dba o równy rozwój, w każdym sołectwie po kilka dróg i będzie super. Ale po pierwsze, IMO trzeba patrzeć na potrzeby gminy kompleksowo, robić priorytety i korzystać z przygotowanych wcześniej koncepcji. My w Ż-L mamy ok. 60 nieutwardzonych dróg, a Wesoła jest najdłuższą z nich (1,8 km, 70 domów, >100 numerów działek) i jest na liście priorytetów obecnych władz od... 2018 roku.
https://ibb.co/KDhkJVf
https://www.ugporaj.pl/p,306,raport-o-stanie-gminy
Tymczasem w planie jest wymiana nawierzchni na wielu dobrych drogach lub budowa ulic do kilku gospodarstw...

Po drugie wreszcie, UGP wkładając 15 dróg w taki przetarg (na podstawie otrzymanej promesy może ogłosić tylko 1 przetarg) powoduje:
- ryzyko nieopracowania PFU (Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który jest podstawą przetargu) w terminie- przetarg trzeba ogłosić do 12.07.2024 żeby środki nie przepadły. A opracowanie PFU dla małej inwestycji drogowej to kilka tygodni pracy. Tu mamy.... 15 odcinków;
- brak chętnych w takim przetargu (proszę poczytać mój poprzedni wpis który linkowałem- firmy nie lubią takich przetargów bo musi na 2 lata wziąć całe koszty na siebie, a zapłata następuje po uzyskaniu PnU, a dodatkowo firma ma 15 rozsianych dróg po całej gminie...;
- przekroczenie budżetu (15 rozsianych odcinków to większe ryzyko, koszty podwykonawców etc. co trzeba wkalkulować w cenę);

Kończąc ten wątek, dopowiem, że termin na PFU zewnętrzny podmiot czyli pracujący stale z UGP Pan Zawadzki ma na 31.05.2024. Wszystko będzie więc po wyborach i ogłaszaniem przetargu będzie zajmować się szczęśliwie nowa władza, ale nawet ona tu nic nie wskóra, Błędy zostały popełnione na etapie składania wniosku o dotację...

A Pani, Pani Ożga, naprawdę dziwie się na podjęcie współpracy (z uwagi na powyższe) z tak nierzetelną i niekompetentną urzędniczką, która jest współodpowiedzialna (przewodnicząca RG, potem v-ce wójt) za praktycznie zbankrutowanie Gminy Poraj w 2017 roku (gmina nie była w stanie obsługiwać odsetek, co potwierdził druzgocący raport NIK z 2018 roku) linkowany poniżej:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... onlKBaop9N
A tu proszę słynne zadłużenie (rekordowe)
https://ibb.co/5TTTyHP
Tutaj opłaty za śmieci +311% w kadencji (najwyższe w regionie i limitowane)
https://ibb.co/w70Y2r6
Tutaj woda +59% w kadencji
https://ibb.co/pRJbj3Z
Tutaj podatek od nieruchomości +54% w kadencji
https://ibb.co/dD4syQt
i wiele, wiele innych, ale to jeszcze opisze na tle sąsiednich gmin.

Na Pani miejscu bym się wstydził takiej osoby, a nie wypisywał głupot o nowym otwarciu etc. Przywoływana "pani z długimi włosami" to podwładna "Pani z krótkimi". Ta sama ekipa która rządzi gminą od 2010 roku. A jak rządzi to pokazałem tylko namiastkę. Każdy niech sobie odpowie na pytanie jak mu się żyje. Niech zobaczy na rozwój sąsiednich gmin, gdzie buduje się drogi w lesie. Ehhh...

Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku w dobieraniu współpracowników/współpracownic !
Krystian Brymora
(ucinając spekulacje prywatnie kuzyn kandydata Tomasza Brymory, za którego mogę poręczyć i którego wspieram w tej nierównej walce)
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Panie Brymora,
dziękuję za przedstawienie swojego punktu widzenia.

Na wstępie informuje, iż zgodę Pana sąsiadki mam! A kształt baneru jest zawsze ten sam - prostokąt. Chyba to Panu o formę chodziło. Bo jej na pewno nie więc proszę nie pisać nieprawdy!

Po takim wstępie napisze króciutko:
1. Proszę przeanalizować ustawę o drogach publicznych i prawo zamówień publicznych. Wówczas możemy merytorycznie porozmawiać. Wiedzieli byście także kto za co odpowiada i do kogo o co się zwracać.
2. Na ten wątek o władzy 2010-2024 czekam bo mnie to bardzo interesuje. (chociaż Pan od 2017 mieszka to lata sprzed chyba tylko z zasłyszenia... Albo znów swój punkt).
3. Chwale Pana za to zacięcie ale bycie w totalnej opozycji nic nie pomogło, jak widać.
4. "Bycie społecznikiem" jest trudne bo zawsze ktoś będzie przeciw i tego się spodziewam. Ja nikogo nie zmuszam do do głosowania na mnie czy kogokolwiek. Każdy ma swój głos i niech go mądrze odda!

A na końcu dodam - proszę się tak nie zacinać i mnie nie punktować. Szanujmy siebie i innych. Ja Panu z niczego się tłumaczyć nie muszę.
Nie jestem też osobą, która obraża innych także udanej niedzieli. :)
Anna Słabosz-Ożga
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Mam pytania do Pana Brymory, startującego na wójta, czym się zajmował, zajmuje obecnie, ponieważ Panie znam, a o Panu nic nie wiem.Wydaje się , że to nie tylko mnie interesuje.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Zdzisława Polak »

Fruzia- Jak widzisz masz pytanie do kandydata na wójta, może masz też pytania do kandydatów na radnych?. Dlatego myślę, że Ty też jesteś za zorganizowaniem zebrania wiejskiego w remizie OSP w Żarkach Letnisku (i innych miejscowościach naszej gminy), by wszyscy kandydujący w tych wyborach samorządowych mieli jednakowe szanse do zaprezentowania się. A jak wiesz nasze obecne władze gminne nie pozwalają na zorganizowanie takich spotkań. Czy to jest w porządku wobec mieszkańców?
kinga98
Ekspert
Posts: 165
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Wybory tuż,tuż

Post by kinga98 »

Próby rehabilitacji obcnej Wójciny to naprawdę działanie w złej sprawie. Ale ja chciałam zwrócić uwagę odwiedzających to forum na na kandydata Z listy Wójciny-naszego obecnego Sołtysa. Nie będę sie pastwić nad jego sołtysowaniem chodzi mi tylko o FUNDUSZ sOŁECKI. fUNDUSZ SOŁECKI to kwota ponad 40 tyś. zł rocznie, którego dysponentem jes Sołtys i Rada Sołecka. W ciągu ich kadencji to kwota ponad 200 tyś. zł. Czy ktoś z mieszkańców Żarek Letniska potrafi powiedzieć n a co wydano te pieniądze? Czy ktoś widzi w naszej miejscowości efekty wydania prawie ćwierć miliona?
Ja wiem, że Fundusz z 2023 roku wydano na wymianę okien w remizie strażackiej, mimo, że stare okna nie miałyt nawet 10 lat.
I taki "świetny" gospodarz kandyduje na radnego.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Dzień dobry Pani Kingo :)
Widzę po Pani wpisach, że nam po drodze.
Z funduszem sołeckim jest tak, że padają propozycje na zebraniu wiejskim i mieszkańcy decydują na co przeznaczony zostanie (pierwszy na siłownię zewnętrzną w lesie niedaleko szkoły, drugi na ławki w amfiteatrze a trzeci - jak Pani napisała, okna w straży).
A może Pani przedstawić swój punkt widzenia co do obecnej kandydatki wójtowej? Lubię mieć pogląd od wszystkich a nie tylko jednej strony.
Anna Słabosz-Ożga
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Ależ Pan Brymora może przecież może napisać w krótkich słowach na stronie Żarek, nie potrzeba do tego zebrania , tym bardziej że u nas jest mało znany.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

Fruzia ty lepiej nie idź na wybory bo jeszcze zagłosujesz na Kaźmierczakową bo ją znasz, z nienajlepszej strony ale znasz.Spotkania przedwyborcze organizuje się po to BY POZNAĆ KANDYDATÓW I ICH PROGRAMY. ale nam mają wystarcxzyć obrazki i to im wyżej powieszone tym lepszy kandydat.
memento
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Pani Ożga,

Prosze wybaczyć, ale odniosę się do Pani dość ogólnikowej odpowiedzi:
Bo jej na pewno nie więc proszę nie pisać nieprawdy!
Baner został powieszony pod nieobecność szanownej sąsiadki. O tym fakcie poinformowałem ją telefonicznie i była zaskoczona kto na nim jest. A proszę mi wierzyć, Pani Wójt obecna na tym banerze, jest na Dzierżnie raczej niemile widziana, o czym poniżej...
A kształt baneru jest zawsze ten sam - prostokąt. Chyba to Panu o formę chodziło.
Proszę mnie nie pouczać o poprawności językowej. Proponuję za to spojrzeć na swoją wypowiedź pod kątem błędów gramatycznych (brak spójności logicznej), stylistycznych (powtarzania) i interpunkcyjnych (o zgrozo !). Niestety podobne błędy pojawiają się również w Pani wcześniejszych wypowiedziach. To detale, ale generalnie w Pani przekazie brakuje rzeczowych argumentów...
1. Proszę przeanalizować ustawę o drogach publicznych i prawo zamówień publicznych. Wówczas możemy merytorycznie porozmawiać. Wiedzieli byście także kto za co odpowiada i do kogo o co się zwracać.
Z powyższej wypowiedzi, a także ze spotu wyborczego dostępnego na portalu YouTube, wnioskuję, że ma Pani pewne kompleksy i problemy z ego. Ale odpowiem spokojnie uzasadniając swoją gotowość do merytorycznej rozmowy. Tak, mam świadomość prawa zamówień publicznych i ustawy o drogach publicznych. Proszę wskazać gdzie w mojej poprzedniej wypowiedzi wkradły się błędy zw. z nieznajomością wymienionych przepisów ? I przede wszystkim dodam, że jednym z gł. obowiązków Gminy wynikających z przywoływanej ustawy jest utrzymywanie nawierzchni w należytym stanie. Czy Pani zdaniem gmina wywiązuje się ze swojego obowiązku ?
2. Na ten wątek o władzy 2010-2024 czekam bo mnie to bardzo interesuje. (chociaż Pan od 2017 mieszka to lata sprzed chyba tylko z zasłyszenia... Albo znów swój punkt).
Skoro to Panią bardzo interesuje, tzn. nie ma Pani wiedzy nt. funkcjonowania gminy w latach 2010-2024, widocznie nie przeczytała Pani mojej wypowiedzi ze zrozumieniem. To dobry wstęp do rozbudowania wątków. A okres 2010-2017 dobrze oddaje linkowany raport NIK. Proszę się z nim zapoznać, szczególnie że Pani kandydat na Wójta również miał pewien wkład w ten stan. Wystarczy zerknąć do CV.

Żeby Panią zachęcić, to w obszernym raporcie NIK z 2018 roku przedstawiono 10 zarzutów dotyczących niegospodarności i ukrywania zadłużenia. Wskazano również na błędy w planowaniu dochodów majątkowych (żeby dostać pozytywną opinię RIO), które były rozdmuchane i nie znajdowały pokrycia w rzeczywistych dochodach (strona 8 raportu). Średnia realizacja planów w 2013-2017 wynosiła wówczas 39%. Co się zmieniło po przejściu Pani Kaźmierczak ze stanowiska v-ce wójt na wójt ? W zasadzie nic o czym świadczy grafika poniżej- KLUCZOWA (średnia realizacja planów 39%)
https://ibb.co/fv2BKxp
W razie czego tu znajdzie Pani cala sprawozdawczość budżetową. Można obrabiać dowolne dane, a wnioski będą podobne...
http://starybip.ugporaj.pl/c558.html
https://bip.ugporaj.pl/p,245,sprawozdan ... ia-budzetu
Konsekwencją powyższego jest rekordowe zadłużenie...
https://ibb.co/5TTTyHP
... i koszty jego obsługi sięgające już >1,6 mln PLN rocznie. W okresie 2010-2023 to 11 mln PLN....
https://ibb.co/cc4wWvL
.... a wie Pani doskonale, że można za to wybudować 11 km dróg. Tymczasem na remonty dróg wydajemy znacznie mniej niż na obsługę długu :)
https://ibb.co/DMVm4c0
3. Chwale Pana za to zacięcie ale bycie w totalnej opozycji nic nie pomogło, jak widać.
Dziękuję, zawsze miło na sercu jeśli chwali fachowiec. Natomiast stanowczo odpieram zarzuty o bycie w przywoływanej "totalnej opozycji". Byliśmy szczęśliwi, kiedy nasza ulica została wpisana na listę priorytetów Gminy w 2018 roku. Żeby przyśpieszyć "temat", w latach 2020-2022 spotykaliśmy się z Wójt wielokrotnie w dobrej wierze. Rozmowy szły świetnie, mieliśmy koncepcje, zbieraliśmy oświadczenia mieszkańców. Byliśmy nawet w stanie współfinansować cześć kosztów projektu jako mieszkańcy. Poczuliśmy się natomiast oszukani, kiedy we wrześniu 2022 zapewnienia o wniesieniu projektu ul. Wesołej do budżetu na 2023 rok nie zostały zrealizowane. W związku z tym w marcu i kwietniu 2024 wystąpiliśmy w TVP Katowice przyłączając się do akcji bezradnych mieszkańców. Był to ciąg pewnych logicznych zdarzeń i konsekwencji, a nie "totalna opozycja"...
https://www.youtube.com/watch?v=YjXvWTc4A5I
https://www.youtube.com/watch?v=Pdhy38uiAZo&t=1135s
4. "Bycie społecznikiem" jest trudne bo zawsze ktoś będzie przeciw i tego się spodziewam. Ja nikogo nie zmuszam do do głosowania na mnie czy kogokolwiek. Każdy ma swój głos i niech go mądrze odda!
Rozumiem i szanuję trudności związane z działalnością społeczną oraz fakt, że nie zawsze można zadowolić wszystkich. Cenię zaangażowanie każdej osoby, która decyduje się poświęcić swój czas i energię na rzecz wspólnoty. Podzielam również pogląd, że wybory są fundamentalnym prawem każdego obywatela i powinny być dokonywane z rozwagą. Mieszkańcy natomiast powinni mieć pełną informację nt. stanu gminy, skoro urząd mieliby powierzyć w te same ręce. W swoich wypowiedziach starałem się przytoczyć (na razie) kilka informacji podlinkowanych źródłami. Starałem podać się je w przystępnej formie, ale każdy może je zweryfikować. Proszę również wskazać gdzie pisałem nieprawdę i przejść do merytorycznej dyskusji skoro etap wymiany uprzejmości mamy za sobą.

Jednocześnie zważając na powyższe dziwię się Pani, jako niewątpliwie fachowcowi, na podjęcie współpracy z władzą, która doprowadziła gminę do ruiny.. Wierzę, że nasza merytoryczna wymiana argumentów zmieni Pani zdanie w tej kwestii. W końcu, mimo różnic, łączy nas wspólny cel: dobro naszego otoczenia i jego mieszkańców...

A na końcu dodam - ja się nie zacinam, ale lubię punktować, szczególnie że to dziecinnie proste :). Tej władzy 2010-2024 po prostu nie da się obronić !

Pozdrawiam,
KB
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

fruzia wrote:
25 Mar 2024, 13:02
Ależ Pan Brymora może przecież może napisać w krótkich słowach na stronie Żarek, nie potrzeba do tego zebrania , tym bardziej że u nas jest mało znany.
Pragnę podkreślić, że nie jestem kandydatem. Moje zaangażowanie społeczne od 2018 roku wynika gł. z niegospodarności obecnych władz i z chęci budowy ul. Wesołej w Ż-L. Dodatkowo jako kuzyn kandydata Tomasza Brymory, staram się również wspierać jego inicjatywy. Jednak moim zamiarem nie jest pełnienie roli "rzecznika kampanii", a jedynie podzielenie się dostępnymi informacjami.

Zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony kandydata http://www.odnowagminaporaj.pl/, gdzie znajdzie Pani pełny zakres informacji na temat jego programu oraz planowanych działań. Wierzę, że bezpośrednie zapoznanie się z materiałami dostępnymi na stronie pozwoli na samodzielne wyrobienie opinii i przekonanie się o wartościach, które są nam bliskie.

Równocześnie pragnę wyrazić nadzieję, że fakt mojego spowinowacenia z kandydatem nie wpłynie na postrzeganie mojej osobistej wiarygodności.

Pozdrawiam,
Krystian Brymora
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Igorze, na kogo mam głosować to moja sprawa a tobie nic to tego.Pana Brymory nie znam więc się chcę dowiedzieć kto TO JEST I TYLE.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

Tutaj jest artykuł z gazety myszkowskiej

https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul ... sz-brymora

Milej lektury
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

warcaby wrote:
26 Mar 2024, 12:30
Tutaj jest artykuł z gazety myszkowskiej

https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul ... sz-brymora

Milej lektury
Trudno nie zauważyć, że artykuł opublikowany w Gazecie Myszkowskiej może być elementem szerzej zakrojonej strategii brudnej walki politycznej. Jest oczywiste, że redaktor, a raczej właściciel bo trudno go nazwać dziennikarzem, ma wyraźne sympatie polityczne (m.in. po wejściu na stronę wyświetla się baner z Wójtową i kandydatami) i nie stroni od angażowania się w lokalną politykę. Taka postawa stawia pod znakiem zapytania obiektywizm i niezależność redakcji, a publikowane treści mogą być interpretowane jako próba wpłynięcia na opinię publiczną w sposób jednostronny i nie do końca etyczny.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_dziennikarska

Od siebie dodam, że bankructwo - choć zawsze trudne i niepożądane - jest nieodłącznym elementem świata biznesu, W Polsce ma pejoratywny wydźwięk. Ponadto tytuł artykułu jest skandaliczny, bo to nie kandydat zbankrutował, a jego firma.... Przedsiębiorcy często podejmują ryzykowne decyzje, które mogą prowadzić do finansowych trudności, a nawet upadłości. Ostatnie lata były bez wątpienia trudne dla przedsiębiorców (efekt końca perspektywy unijnej 2015, COVID 2020 czy wojna 2022), szczególnie w branży obuwniczej. Na skraju bankructwa stanęła firma CCC, lider na rynku obuwniczym w tej części Europy (CEE).
https://www.money.pl/gospodarka/to-byc- ... 1952a.html
https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... ce/30delkg
https://www.fxmag.pl/gielda/notowania-d ... towny-ruch

Jednakże, kluczowe jest zrozumienie, że upadek firmy nie definiuje przedsiębiorcy jako osoby ani nie przekreśla jego przyszłych sukcesów. Bankructwo może być trudną lekcją, ale również szansą na nowy początek i naukę z popełnionych błędów. Historia zna wiele przykładów wybitnych przedsiębiorców, którzy mimo początkowych niepowodzeń, osiągnęli znaczący sukces dzięki wytrwałości i zdobytemu doświadczeniu. Wizja, odwaga i zdolność do ponownego stanięcia na nogach są cenione w świecie biznesu, a upadłość staje się częścią procesu uczenia się i rozwoju. Tak jest na Zachodzie, u nas robimy z tego sensacje na 2 pierwsze strony powiatowego tygodnika w środku kampanii wyborczej...

Tomek ryzykował własnym kapitałem, dążąc do rozwoju i tworzenia wartości. Nie udało się, jego strata. Tymczasem obecne władze, przez nieprzemyślane decyzje, praktycznie doprowadziły do bankructwa gminy Poraj już w 2017 roku (gmina przestała obsługiwać wymagalne zobowiązania- str. 3 wielokrotnie linkowanego raportu NIK). To autorowi posta nie przeszkadza ? Ten garb ukrywanego zadłużenia ciągniemy do dziś, a jak pokazałem niektóre działania obecnej władzy nie zmieniły się w relacji do zarzutów NIK (zawyżone plany w zakresie dochodów majątkowych żeby dostać pozytywną opinię RIO). To pokazuje, gdzie leży prawdziwa odpowiedzialność za dobro wspólnoty. W Gazecie Myszkowskiej o tym Państwo nie przeczytacie...
https://bip.nik.gov.pl/kontrole/wyniki- ... typ,kj.pdf
https://ibb.co/fv2BKxp
https://ibb.co/5TTTyHP

Pozdrawiam,
Krystian Brymora
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

kinga98 wrote:
24 Mar 2024, 16:41
Próby rehabilitacji obcnej Wójciny to naprawdę działanie w złej sprawie. Ale ja chciałam zwrócić uwagę odwiedzających to forum na na kandydata Z listy Wójciny-naszego obecnego Sołtysa. Nie będę sie pastwić nad jego sołtysowaniem chodzi mi tylko o FUNDUSZ sOŁECKI. fUNDUSZ SOŁECKI to kwota ponad 40 tyś. zł rocznie, którego dysponentem jes Sołtys i Rada Sołecka. W ciągu ich kadencji to kwota ponad 200 tyś. zł. Czy ktoś z mieszkańców Żarek Letniska potrafi powiedzieć n a co wydano te pieniądze? Czy ktoś widzi w naszej miejscowości efekty wydania prawie ćwierć miliona?
Ja wiem, że Fundusz z 2023 roku wydano na wymianę okien w remizie strażackiej, mimo, że stare okna nie miałyt nawet 10 lat.
I taki "świetny" gospodarz kandyduje na radnego.
Efekty funduszu sołeckiego sa widoczne i ludzie korzystają z inwestycji. Uzupełnienie placu zabaw na terenie szkoły, urządzenia siłowni w lasku przy szkole, dokonczenie widowni (ławki plus kostka brukowa) w amfiteatrze i nowe okna w OSP (dzieki temu jest ogromna oszczędność cieplna całego budynku). I tak każda grupa została zaspokojona- dzieci, młodzież, seniorzy i preznie dzialająca Straz pożarna. Takie niewielkie inwestycje ale widoczne i uczęszczane, i to zrealizowane za obecnego sołtysa. To jest niepodważalne!
Jak dobrze pamietam sołtys Pan Michał Drzewiecki pełni tą funkcję od 3 lat, bo poprzedni zrezygnował( podobno nie radził sobie z obowiązkami soltysowania). Poznałem pana Michała podczas zbierania opłat za podatki. Bardzo zyczliwy i pomocny czlowiek. Funkcja sołtysa pełni rolę łącznika miedzy mieszkańcem a urzędem. I faktycznie taki jest, bardzo pomocny człowiek. Jestem niemobilny a o cokolwiek go poprosiłem to zrobił. Potrzebowałem deklarcje na śmieci- dostarczył mi, poprosiłem o worki na biodopaddy- na drugi dzień miałem je dostarczone, zgłosiłem mu dziurę w drodze- pracownicy z gminy w ciagu kilku dni przyjechali i uzupełnili dziurawy asfalt.
Teraz podczas kampanii wyborczej zdałem sobie sprawę ze istnieją w naszej miejscowości takie osoby jak "Radni" niby sa ale pokazali sie dopiero teraz ;)
I dlatego zagłosuję na Pana Michała Drzewieckiego bo jest bardzo pomocnym człowiekiem i słownym i aktywnym.
Pozdrawiam wszystkich i zyczę takich rzetelnych radnych po wyborach w każdym okręgu jak Pan Michał.
To tez przykład ze nie ma znaczenia kto z jakiego okręgu kandyduje. Liczy się człowiek!!!
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

Dobre, rejestracja konta dwa dni temu :D a gdzie był Pan wcześniej?
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Owszem nie było mnie na tym forum, ale mieszkam w Żarkach letnisko już będzie jakieś 17 lat.
Ale jak dowiedzialem się od znajomej że takie forum istnieje i poczytałem te wszystkie wiadomości to włos na glowie się jeży.
Ale nie jest źle na forum udziela się tylko kilka osób i to widać że wzajemnej adoracji.

Ja zawsze będę stać za ludźmi dobrej woli i mam taką potrzebe by to głośno wyrażać.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Panie Brymora,
wybaczam :)

Musi Pan też czytać ze zrozumieniem i czasem wyjść poza swoją strefę komfortu Pana schematów wypowiedzi (punktowanie, podkreślanie, wytłuszczanie, linkowanie). Wówczas łatwiej poznać drugą stronę. Wie Pan, że ludzie są różni i każdy ma prawo do odmiennego zdania i też należy to uszanować.
Raz jeszcze podkreślam, że nie muszę się Panu z niczego tłumaczyć. A oceniać może tylko ktoś, kto sam pisze poprawnie, używa poprawnie znaków interpunkcyjnych (o zgrozo gdyż pozwoliłam wrzucić Pana tekst do analizy), składni i logiki. Tak więc kim Pan jest, że punktuje innych!? Ale rozumiem, że to w odwecie za nierozróżnianie kształtu od treści ;)
Ten wątek z Pańskimi wnioskami, że mam "pewne kompleksy i problemy z ego". Troszkę nie na miejscu. Nie zna mnie Pan (chociaż może "z widzenia" z LO) i nie ma Pan prawa do takich ocen ale ja się nie obrażam. Mówcą nie jestem i to fakt. Ale innych problemów nie mam i każdy kto mnie zna poświadczy (chociażby Pana sąsiadka :))

Baner został powieszony za zgodą i propozycją właścicielek. Jest Pan bardzo dobry w analizowaniu więc może Pan za niebawem dojdzie do tego czemu tak podkreślam, że mam pełną zgodę właścicielki :)

To, że to Pana prywatna niechęć do pani wójtowej to inna sprawa. Ja nikogo do niej nie przekonuję. Każdy zrobi co uzna za słuszne.

Co do merytoryki przekazywania argumentów - znów Pan odnosi się do obecnej Pani wójt. Ja jej nie bronię i nie wychwalam gdyż sama mam uwagi do lat 2010-2024 (mieszkam tu od 1987r. a Pan się "sprowadził w 2017r." stąd pytanie skąd Pan zna stan sprzed tego okresu?). Jednak geneza mojej kandydatury wzięła się z negatywnego stosunku do działań władz w wykonywaniu pewnych dróg za publiczne pieniądze.
Pani wójt mi sama zaproponowała kandydowanie a skoro wcale nie byłam aż taką jej zwolenniczką i wie, że na celu mam Żarki Letnisko, to czemu nie? Mam narzekać i milczeć? Nawet jeżeli ktoś inny będzie nam "wójtował" to tym bardziej!

Pan analizuje a ja tworze i buduję stąd też różnica w naszych pewnych spojrzeniach.

"W końcu, mimo różnic, łączy nas wspólny cel: dobro naszego otoczenia i jego mieszkańców..." - to kwintesencja mojego i Pana celu!
Na tym więc poprzestajemy wymianę zdań w tym wątku. Na żywo będzie łatwiej omówić wspólny cel.
Anna Słabosz-Ożga
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jok »

Dzięki temu tematowi wiem na kogo nie głosować.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

Panie Kocur(nomen omen) kimkolwiek pan jest jeżeli ocenia pan działania sołtysa pozytywnie bo przywóżł panu worki do śmieci, to gratuluję, ale ja oceniam pana Drzewieckiego jakjo sołtysa zupełnie inaczej.
1.Zamknięcie się na kontakty z ludźmi, zaniechanie organizacji zebrań wiejskich, gdyby nie ustawowy obowiązek uchwalania przez zebranie w iejskie przeznaczenia fuduszu sołeckiego, zebrań wieskich nie byłoby wcale.
2.Chybione inwestycje z tego funduszu, montaż nikomu niepotrzebnj drugiej siłowni, zamiast doposażenia ubogiego placu zabaw dla dzieci i istniejącej juz siłowni, zamiast modernizacji parku przred Lewiatanem-wymiana okien w remizie.
3,Brak jakichkolwiek działań na rzecz poprawy esteytyki w centrum, jak w jednym roku ozdobiono centrum na święta to instalecja wisiała, aż do lata i komletnej dewastacji, więc w ubiegłym roku nie było jej wcale.
4.Zaśmiecone ulice i chodniki, zaniedbana zieleń w centrum i do niedawna rozlatujące sie zardzewiałe kosze na śmieciw centrum bo, poza ścisłym centrum koszy w ogóle nie ma, to też siadczy o gospodarzu bo tym powinien być sołtrysd na wsi.

A poza tym, nauczyciel w szkole gminnej nigdy nie będzie niezależnym, samodzielnie myślącym radnym, bo szkoła w której pracuje zależy od wójta.
I dlaczego pan Sołtys nie startuje w oikręgu, w którym mieszka? Dobrze go znają sąsiedzi?
memento
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Pani Ożga,

nie byłbym sobą, gdybym się nie odniósł w paru punktach :). W zasadzie to Pani wypowiedź stała się dla mnie inspiracją do podjęcia działań, za co jestem bardzo wdzięczny !
Musi Pan też czytać ze zrozumieniem i czasem wyjść poza swoją strefę komfortu Pana schematów wypowiedzi (punktowanie, podkreślanie, wytłuszczanie, linkowanie). Wówczas łatwiej poznać drugą stronę. Wie Pan, że ludzie są różni i każdy ma prawo do odmiennego zdania i też należy to uszanować.
Odbieram tę wypowiedź jako próbę załagodzenia napięcia i podkreślenie różnic w podejściu do dyskusji. Wydaje się, że stara się Pani wskazać na wartość różnorodności perspektyw i podkreślić swoje prawo do posiadania odmiennych opinii. Rozumiem, że podjęła Pani pewne zobowiązania i nie zamierza Pani zmieniać zdania, przynajmniej do kwietnia. Z mojej strony obiecuję nie eskalować emocji i unikać dalszych uszczypliwości.
Raz jeszcze podkreślam, że nie muszę się Panu z niczego tłumaczyć. A oceniać może tylko ktoś, kto sam pisze poprawnie, używa poprawnie znaków interpunkcyjnych (o zgrozo gdyż pozwoliłam wrzucić Pana tekst do analizy), składni i logiki. Tak więc kim Pan jest, że punktuje innych!? Ale rozumiem, że to w odwecie za nierozróżnianie kształtu od treści
Tak, to pewnie z odwetu za uszczypliwości z Pani strony. Przepraszam.
Jednak geneza mojej kandydatury wzięła się z negatywnego stosunku do działań władz w wykonywaniu pewnych dróg za publiczne pieniądze.
Pani wójt mi sama zaproponowała kandydowanie a skoro wcale nie byłam aż taką jej zwolenniczką i wie, że na celu mam Żarki Letnisko, to czemu nie? Mam narzekać i milczeć? Nawet jeżeli ktoś inny będzie nam "wójtował" to tym bardziej!
Bez urazy, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewne sprzeczności w Pani argumentacji. Z jednej strony podkreśla Pani brak zobowiązania do uzasadniania swoich działań, co jest zrozumiałe. Jednakże, przybliżając motywy swojej kandydatury, napotykam (znowu) na wewnętrzną sprzeczność: początkowo wyrażony negatywny stosunek do obecnej administracji, a następnie akceptacja propozycji od osoby, którą się wcześniej krytykowało. Dodatkowo, obserwacja nagłego zmniejszenia się liczby wiernych współpracowników obecnej władzy (z 15 do zaledwie 2) rzuca nowe światło na kwestię liderstwa i zaufania. To prowokuje do zastanowienia, co takie sytuacje mogą mówić o charakterze i sposobie zarządzania, gdy większość współpracowników decyduje się odejść. Znów, bez urazy, lecz te spostrzeżenia są nie tylko ciekawe, ale także istotne dla zrozumienia pełnego obrazu sytuacji.
Co do merytoryki przekazywania argumentów - znów Pan odnosi się do obecnej Pani wójt. Ja jej nie bronię i nie wychwalam gdyż sama mam uwagi do lat 2010-2024 (mieszkam tu od 1987r. a Pan się "sprowadził w 2017r." stąd pytanie skąd Pan zna stan sprzed tego okresu?).
Nie trzeba mieszkać w danej miejscowości żeby znać sytuację. Pani też zapewne nie mieszkała w Polsce w latach '40, ale jakiś pogląd na ówczesną sytuację ma. Ważne jest, aby pamiętać, że lata 2010-2018, podczas gdy obecna Wójt pełniła funkcje przewodniczącej Rady Gminy i zastępcy wójta, były okresem, w którym doszło do pewnych nieprawidłowości, które odczuwamy do dzisiaj. To tak jakby strażak podpalił stodołę, by potem ją bohatersko gasić.
Pan analizuje a ja tworze i buduję stąd też różnica w naszych pewnych spojrzeniach.
Tak. W mojej działalności zawodowej kieruję się przede wszystkim analizą danych liczbowych, często bardzo dużych zbiorów. Po analizie lat 2018-2023 wiem, że pewne aspekty zarządzania gminą pozostały niezmienione
Jest Pan bardzo dobry w analizowaniu więc może Pan za niebawem dojdzie do tego czemu tak podkreślam, że mam pełną zgodę właścicielki :)
Tak jak wyżej. Kwestie powiązań rodzinnych i osobistych są poza obszarem mojego zainteresowania.

Podsumowując, zgadzamy się, że nie będziemy eskalować napięcia i będziemy unikać wszelkich uszczypliwości. Cenię to porozumienie i liczę na dalszą merytoryczną wymianę zdań. Z uwagą zapoznałem się z kluczowymi aktami prawnymi, które Pani sugerowała, gotowy jestem teraz do głębszej dyskusji.
Proszę przeanalizować ustawę o drogach publicznych i prawo zamówień publicznych. Wówczas możemy merytorycznie porozmawiać. Wiedzieli byście także kto za co odpowiada i do kogo o co się zwracać.
Z zaciekawieniem oczekuję na Pani argumenty, które przemawiają za powierzeniem obecnej Wójt kolejnej kadencji. Być może moglibyśmy omówić te kwestie w dedykowanym wątku na temat 'Dokonań władzy 2018-2023/2024'. Niestety, moje próby dyskusji z przedstawicielami Dobrego Poraja zostały przerwane przez "hurtowe" zgłoszenie mojego profilu na FB, co utrudnia otwartą i konstruktywną wymianę poglądów. Mam nadzieję, że nasza rozmowa będzie mogła odbywać się w bardziej otwartym i szanującym różnorodność opinii środowisku.

Pozdrawiam,
Krystian Brymora
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

(nie byłbym sobą, gdybym się nie odniósł w paru punktach :).

Widać że z natury jest Pan wstrętnie uszczypliwym człowiekiem. Bardzo mi pana żal!
Myśli Pan że pańskie wypociny czyta cała gmina Poraj 😁

Skoro Pan taki mądry to dlaczego nie kandyduje na radnego tylko zazdrości tym którzy dostali taką szansę.
Musi być Pan bardzo rozgoryczony i z tego też powodu punktuje kandydatke z okręgu.
Takie wypracowania Pan pisze a to forum czyta tylko kilka osób wzajemnej adoracji 🤣
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Dziękuję za poświęcony czas, aby wyrazić swoje przemyślenia, szczególnie że jest Pan tu nowy :)

Rozumiem, że mój post mógł zostać odebrany inaczej, niż było to przeze mnie zamierzone. Oczywiście wstęp "o punktowaniu" był żartem w odpowiedzi na takie zarzuty. Myślałem, że zostanie zrozumiany jeśli zostawię na końcu uśmiechniętą buźkę taką jak ta :).
Widać że z natury jest Pan wstrętnie uszczypliwym człowiekiem. Bardzo mi pana żal!
Chyba Pan mnie nie zna, bo ja Pana też nie. Proszę nie oceniać.
Myśli Pan że pańskie wypociny czyta cała gmina Poraj
Moje komentarze były próbą konstruktywnej krytyki, która w moim przekonaniu mogłaby przyczynić się do lepszego zrozumienia omawianych kwestii. Nie chodziło o uszczypliwość, a o podzielenie się perspektywą, która mogłaby być pomocna w szerszej dyskusji.
Skoro Pan taki mądry to dlaczego nie kandyduje na radnego tylko zazdrości tym którzy dostali taką szansę.
Uważam, że zaangażowanie społeczne może przybierać różne formy, niekoniecznie poprzez pełnienie funkcji publicznych. Każdy z nas ma inne sposoby na przyczynianie się do dobra wspólnego, a mój wybór padł na aktywny udział w dyskusjach i dzielenie się wiedzą. Niekoniecznie mam też czas na dodatkowy etat radnego. A na to trzeba mieć duuuużo wolnego czasu. Trzeba się zastanowić, czy obecni kandydaci go mają ?
Musi być Pan bardzo rozgoryczony i z tego też powodu punktuje kandydatke z okręgu.
Nie o zazdrość tutaj chodzi. Moim zamiarem było podniesienie standardów debaty publicznej i zwrócenie uwagi na ważne, moim zdaniem, aspekty, które mogą wpłynąć na naszą wspólną przyszłość.
Takie wypracowania Pan pisze a to forum czyta tylko kilka osób wzajemnej adoracji
Ostatecznie, jeśli chodzi o czytelników tego forum, cieszę się z każdej osoby, która znajduje czas i zainteresowanie, aby tutaj zaglądać. Każda wymiana opinii jest wartościowa, niezależnie od jej zasięgu. Proszę zauważyć, że to nie ja wywołałem ten temat. Zostałem sprowokowany przez informacje "z zasłyszenia", których byłem czynnym uczestnikiem i chciałem sprostować. Wyraziłem również swoje zdanie, poparte analizą danych, odnośnie stanu gminy Poraj po kadencji 2018-2023/2024 czy szerzej od 2010 roku. Zapraszam do dyskusji w nowym temacie :)

Pozdrawiam,
KB
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

Jakub Kocur wrote:
27 Mar 2024, 19:13
(nie byłbym sobą, gdybym się nie odniósł w paru punktach :).

Widać że z natury jest Pan wstrętnie uszczypliwym człowiekiem. Bardzo mi pana żal!
Myśli Pan że pańskie wypociny czyta cała gmina Poraj 😁

Skoro Pan taki mądry to dlaczego nie kandyduje na radnego tylko zazdrości tym którzy dostali taką szansę.
Musi być Pan bardzo rozgoryczony i z tego też powodu punktuje kandydatke z okręgu.
Takie wypracowania Pan pisze a to forum czyta tylko kilka osób wzajemnej adoracji 🤣
I po tylu latach mieszkania w Naszej miejscowości taki aktywny się Pan stał? Dopiero przed wyborami dowiedział się Pan o Naszym forum :lol: :lol: :lol:
Żenada
Brawo dla troli obecnej wladzy
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Ja pytałam o Pana Tomasza Brymorę, A Pan Krystiana Brymorę to łączy jakieś pokrewieństwo z Panem Tomaszem ?
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

fruzia wrote:
28 Mar 2024, 13:23
Ja pytałam o Pana Tomasza Brymorę, A Pan Krystiana Brymorę to łączy jakieś pokrewieństwo z Panem Tomaszem ?
Tak, wielokrotnie o tym pisałem np. tu:
Dodatkowo jako kuzyn kandydata Tomasza Brymory, staram się również wspierać jego inicjatywy. Jednak moim zamiarem nie jest pełnienie roli "rzecznika kampanii", a jedynie podzielenie się dostępnymi informacjami
Pozdrawiam,
KB
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

j Kocurku, Kocurku ja się spodziewałem jakiejś rzeczowej polemiki o faktach a ty oceniasz mój charakter. A ja nie jestem rozgorycvzony i nieżyczliwy tylko krytyczny. Osobiście nawet lubię pana Michała bo to sympatyczny człowiek, ale to nie wystarczy by być sołtysem, ani radnym.Do tego trzeba społcznikowskiej pasji i sporo wolnego czasu. Tak jak nie każdy może być tancerką to też nie każdy może być sołtysem, czy radnym.
I tego też chyba nie wiesz, że żeby kandydować w wyborach nikt nikomu nie musi dawać szansy. Każdy, nie pozbawiony praw wyborczych obywatel, spełniając określone przepisami warunki może utworzyć komitet wyborczy i zarejestriwać go w PKW. Tak np. zrobiła w naszej miejscowości pani Lisowska, "d.ając szansę" swojemu mężowi
memento
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Ja odniosłem się do wypowiedzi Pana Krystiana a odpisuje Igor. To na tym forum jedna i ta sama osoba :?:
Chciałem tutaj wyrazić swoją opinię a posądzono mnie że jestem czyimś trollem.
Rozumiem że jeśli ktoś tutaj wypowie się nie po jego myśli to od razu jest atakowany.
Nie jestem żadnym trollem i nikogo tutaj nie zamierzam bronić. Wyraziłem swój pogląd i przekonanie o kandydacie i zwróciłem też uwagę na uszczypliwosc jednego komentatora.
Moim kandydatem będzie Pan sołtys bo ma pojęcie i doświadczenie. Reszty osób niestety nie znam. A skoro nie słychać o innych i nic nie zrobili dla tej miejscowości tylko - BO " CHCEM I JUŻ"- to absolutnie mojego poparcia mieć nie będzie.
Ja stawiam na doświadczenie i życzliwość człowieka do drugiego człowieka. Te wartości są najważniejsze.
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Igor wrote:
27 Mar 2024, 13:23
Panie Kocur(nomen omen) kimkolwiek pan jest jeżeli ocenia pan działania sołtysa pozytywnie bo przywóżł panu worki do śmieci, to gratuluję, ale ja oceniam pana Drzewieckiego jakjo sołtysa zupełnie inaczej.
1.Zamknięcie się na kontakty z ludźmi, zaniechanie organizacji zebrań wiejskich, gdyby nie ustawowy obowiązek uchwalania przez zebranie w iejskie przeznaczenia fuduszu sołeckiego, zebrań wieskich nie byłoby wcale.
2.Chybione inwestycje z tego funduszu, montaż nikomu niepotrzebnj drugiej siłowni, zamiast doposażenia ubogiego placu zabaw dla dzieci i istniejącej juz siłowni, zamiast modernizacji parku przred Lewiatanem-wymiana okien w remizie.
3,Brak jakichkolwiek działań na rzecz poprawy esteytyki w centrum, jak w jednym roku ozdobiono centrum na święta to instalecja wisiała, aż do lata i komletnej dewastacji, więc w ubiegłym roku nie było jej wcale.
4.Zaśmiecone ulice i chodniki, zaniedbana zieleń w centrum i do niedawna rozlatujące sie zardzewiałe kosze na śmieciw centrum bo, poza ścisłym centrum koszy w ogóle nie ma, to też siadczy o gospodarzu bo tym powinien być sołtrysd na wsi.

A poza tym, nauczyciel w szkole gminnej nigdy nie będzie niezależnym, samodzielnie myślącym radnym, bo szkoła w której pracuje zależy od wójta.
I dlaczego pan Sołtys nie startuje w oikręgu, w którym mieszka? Dobrze go znają sąsiedzi?

Otóż takie kompetencje jak remont Centrum i poprawa estetyki , nowe kosze na śmieci należą właśnie do Radnych.
Soltys ma pomagac mieszkancom, przywozić worki, dokumenty z urzędu i zebrać ode mnie podatek. Dodatkowo pań Michał zirganiziwal z mieszkańcami akcje sprzątania wsi i basenu. Sam byłem i pomagałem.
Natomiast fndusz Solecki wybierają mieszkańcy , nie sołtys. Sołtys ma takie zebranie przeprowadzić.
Jeśli by pan uczestniczył choć w jednym takim zebraniu to by Pan wiedział jak to przebiega.
Ależ widać jak pan nie ma pojęcia o funkcjach publicznych i myli kompetencje radnych z soltysowaniem. Sołtys nawet nie ma prawa głosować na sesjach rady gminy.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Prawdopodobnie Pana Jakuba Kocura skojarzono ze mną. Jednak nie znamy się. Ja się też nie bawię w podszywanie się pod innych.
Niemniej jednak, dziękuję Panu Jakubowi za dobre słowo.
Anna Słabosz-Ożga
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Pani Aniu macie bardzo dobrą kampanię.
Czas na młodych ludzi i wykształconych.
A Pan Michał jest moim kandydatem bardzo pomocny czlowiek.
Cala ta wasza czwórka powinna być razem w nowej kadencji.
A Pani to nam tutaj dopilnuje dróg. Słyszałem że jest Pani inżynierem od budowy dróg.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

:lol: :lol: :lol:
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Jakub Kocur wrote:
28 Mar 2024, 21:33
Pani Aniu macie bardzo dobrą kampanię.
Czas na młodych ludzi i wykształconych.
A Pan Michał jest moim kandydatem bardzo pomocny czlowiek.
Cala ta wasza czwórka powinna być razem w nowej kadencji.
A Pani to nam tutaj dopilnuje dróg. Słyszałem że jest Pani inżynierem od budowy dróg.
Pani Aniu życzę powodzenia !!!!!
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Inżynier budownictwa wnosi do pracy samorządu terytorialnego cenne kompetencje techniczne i praktyczną wiedzę z zakresu budownictwa i infrastruktury.
Z pewnością, inżynier budownictwa wnosi do pracy samorządu terytorialnego cenne kompetencje techniczne i praktyczną wiedzę z zakresu budownictwa, infrastruktury oraz planowania przestrzennego. Jednakże, moim zdaniem, głównym problemem naszej gminy jest brak specjalistów ds. finansów publicznych, którzy zajmowaliby się planowaniem budżetu, kontrolą wydatków, a także poszukiwaniem źródeł finansowania dla projektów samorządowych. Tych dobiera wójtowa do pracy w administracji. Tymczasem ostatnie 4 rekrutacje tylko w 2024 roku dotyczyły m.in. takich stanowisk jak referent ds. nieczystości stałych czy płynnych :)

Prawdopodobnie mamy do czynienia z ostatnią dużą perspektywą środków unijnych na lata 2021-2027. Niestety, dwie poprzednie perspektywy zostały zmarnowane przez niekompetencję władz, co doprowadziło do nadmiernego zadłużenia i konieczności wprowadzenia programu naprawczego. Wystarczy spojrzeć na rozwój sąsiednich samorządów, które skutecznie wykorzystują fundusze na rozwój infrastruktury, programy OZE, czy kulturę, by zobaczyć różnicę. Nasza gmina również mogłaby skorzystać na podobnych inicjatywach, gdyby tylko skupiła się na przyciągnięciu i wykorzystaniu kompetencji odpowiednich specjalistów finansowych. W mojej opinii kadencja 2018-2023/2024 niewiele różniła się od dwóch poprzednich w niektórych aspektach zarządzania. Przywołałem choćby kreatywne planowanie dochodów ze sprzedaży mienia (działek, etc.) po to by dostać pozytywną opinię RIO. Poniżej jeszcze raz, czy widzicie różnicę ? Niestety bez zmiany Wójt, nie zmienią się kadry i jakość zarządzania, bo "ryba psuje się od głowy"...
https://ibb.co/fv2BKxp

Pozdrawiam,
KB
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Dlatego te trzy osoby
Pan Michał Drzewiecki, Pani Ania Ożga i Ilona Makuch-Siwek to najlepszy wybór dla naszej miejscowości. Młodzi, wykształceni z ogromnym potencjałem mogą wiele zdziałać razem. A chyba wszystkim nam zależy na tym by żyło nam się tutaj lepiej.
Wierzę że ludzie będą kierować się rozsądkiem a nie znajomościami czy rodzinnymi powiązaniami.
Takich radnych nam tutaj właśnie potrzeba!!!
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Dziękuję Panie Jakubie!
Jednocześnie zgadzam się z Panem Krystianem - najważniejsze teraz to skupienie się na skutecznym pozyskiwaniu funduszy bo bez tego ja też dużo nie zdziałam.
Fakt też jest taki, że skład gminy ma teraz szansę na zmianę to i może łatwiej będzie się przyjrzeć tym zepsutym organom.
Anna Słabosz-Ożga
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

Wszędzie trole🤣🤣🤣
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

Kocurze, jeżeli ludzie będą kierować się rozsądkiem to na pewno nie zagłosują na pana Michała, a że mam rację przeczytaj sobie post w zakładce SOŁECTWO, nie wszyscy od sołtysa oczekują tylko tego by im przywoził worki na śmieci.
memento
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

To bardziej efekt brak wspólnej pracy trzech obecnie działających radnych.

Czas na zmianę!
Michał Drzewiecki
Ilona Makuch-Siwek
Anna Słabosz- Ożga
Młodzi będą działać razem i wierzę że będą bardziej zdeterminowani na rzecz całej miejscowości.
Razem z Panią Kazimierczak przy tak dobrych relacjach naprawią centrum. Bo chodzi o to by razem współpracować a nie jak było do tej pory, brak współpracy i dogadania się i takie mamy efekty.
Obecni Radni nie działają w ogóle razem. Pokazują się tylko kiedy jest czas wyborów. Takie jest moje zdanie i wielu innych osób.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

:lol: :lol: :lol: tak jak i Pan sie pokazał, z nikąd się gość pojawil na forum i agitacja😉 a z Pana Michała to taki mały diabełek jest :lol:
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Byly »

Popieram Kocura.
Radni, którzy nie są skłóceni ze sobą i współpracują z Panią Wójt, mogą dokonać bardzo wiele dla naszych Żarek.
Nie potrafię wymienić sukcesów dotychczasowych radnych. Nie potrafię też wymienić sukcesów radnych do Starostwa? Nie wiem czy coś zrobił pozytywnego dla nas Pan Karkocha? Pani Polak to tylko mi się kojarzy, ze podarowała Myszkowowi nasze srebro rodowe, czyli basen z dużą działką. Czy to jest sukces, wątpię?
cicha woda
Posts: 4
Joined: 24 May 2014, 22:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by cicha woda »

Piękni i młodzi... brzmi jak nazwa zespołu z gatunku disco polo i hasło w wyborach na miss lub mistera, a nie wyborach samorządowych.
Pani Aniu "syty głodnego nie zrozumie", podobnie jak osoba, która tylko czasem przejeżdża ulicami 13 okręgu wyborczego, a nie mieszka tu na stałe.
Ja codziennie od kilku lat dojeżdżam do pracy do Myszkowa, dwa razy dziennie przejeżdżam tymi samymi ulicami pewnej dzielnicy, ale nie miałabym odwagi powiedzieć, że znam i rozumiem problemy osób, które tam mieszkają.
Jestem mieszkanką Żarek Letniska od dawna, moje dzieci chodzą do "naszej" podstawówki, mieszka tu także moja rodzina. Codziennie przeklinam drogę, po której jeżdżę i niszczę mój samochód, kilka razy dziennie przymusowo zażywam kąpieli w lokalnym stawie na ulicy Letniskowej, na spacerach po okolicy podziwiam piękne okazy śmieci, które z powodu braku koszy umilają nam widoki. Brak chodnika w ciągu ulicy Letniskowej i widok spacerujących poboczem dzieci zawsze sprowadza na mnie czarne myśli. Lubię thrillery, ale tylko w TV.
Niestety nie zrozumie Pani mojego zdenerwowania, gdy z okien obserwuję nowe ogrodzenie mojego domu nurzające się w ulicznym błocie. Trudno też dzieciom dotrzeć do szkoły, gdy droga do szkoły przypomina raczej trasę runmaggedonu niż gminną ulicę.
Na pewno na Panią nie zagłosuję, bo tak szybko jak Pani sobie o nas przypomniała tak samo szybko o nas zapomni i o naszych potrzebach.
Ps. Nasza cudowna gmina na czele z superboheterką Panią Wójt Kazimierczak już dawno mogli coś zrobić w temacie chodnika, ulicznych dziur i stawu tylko zwyczajnie o nas zapomnieli, bo zapomniał też o nas obecny radny, na którego także nie zagłosuję!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Zdzisława Polak »

Były- I dobre masz skojarzenia ze mną. Faktycznie nie mogłam już patrzeć na ten nieczynny basen kąpielowy w Żarkach Letnisku i stojące tam tabliczki z napisem "ZAKAZ KĄPIELI". Moim nieustannym marzeniem jest piękny, czynny basen kąpielowy, a tym samym powrót Żarek Letnisko do dawnej swojej świetności i miana kurortu, jak było przed laty. Dlatego robiłam wszystko, co tylko było możliwe, aby ten basen przywrócić do życia. Wiadomym mi było i jest, że zadłużona Gmina Poraj nie jest w stanie wyremontować basenu z powodu braku środków finansowych. Zdecydowaliśmy więc przejąć ten basen na majątek Powiatu Myszkowskiego, ponieważ niedopuszczalnym byłoby inwestowanie w obce środki trwałe, gdyż spowodowałoby to naruszenie dyscypliny finansów publicznych, a do tego nie możemy dopuścić. Dlatego przejęcie basenu na własność Powiatu było jedynym sposobem i warunkiem koniecznym na sfinansowanie jego remontu i modernizację. I tak się stało basen jest własnością Powiatu Myszkowskiego. Na mój wniosek zostały zabezpieczone w budżecie i w WPF środki finansowe na jego modernizację na lata 2024 i 2025. Na dzień dzisiejszy mamy już gotowe 2 dokumenty: Koncepcje i Wizualizacje Obiektu Basenu Kąpielowego w Żarkach Letnisku. Niebawem będzie wybrany wykonawca projektu i wykonanie projektu basenu w ramach "Programu Zaprojektuj i Wybuduj".
Może nie powinnam, ale nie potrafię tego faktu zataić przed Państwem, że dwoje z obecnych Radnych Powiatowych z naszej Gminy Poraj ( jedna pretendująca do roli wójta Gminy Poraj i drugi do funkcji Radnego do Powiatu) nie poparli w głosowaniu tegoż budżetu Powiatu Myszkowskiego na rok 2024, w którym zapisane są środki na modernizację basenu kąpielowego w Żarkach L.
Były mam jeszcze wiele innych zasług w tej kadencji Rady Powiatu np. Pozyskanie terenu Skarbu Państwa położonego w centrum Żarek Letnisko obok Amfiteatru na rzecz Gminy Poraj, a w szczególności na potrzeby kulturalno- rozrywkowe naszych mieszkańców, oraz uruchomienie linii autobusowej nr 005 od Myszkowa do Żarek Letniska.. Na terenie naszej Gminy Poraj w tej kadencji wykonaliśmy wiele remontów dróg powiatowych, chodników i ścieżek pieszo-rowerowych oraz przebudowaliśmy most na rzece Warcie w ciągu ul. Jastrzębskiej w Poraju. Więcej dowiesz się z mojej ulotki wyborczej.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Pani "Cicha Woda" ja o nikim sobie nie przypomniałam. Mieszkam przy ul. Jodłowej. Minimum 2x dziennie przejeżdżam przez ten armagedon kanalizacyjny. Na Wesołą kręciłam się już kilka lat wstecz gdyż prowadzę też budowy domów. Kąpielisko lub też lodowisko przy Letniskowej to cyrk nie do pomyślenia. Ten remont Słonecznej i Letniskowej, czyli jednyna (nienadzorowana) inwestycja drogowa w przeciągu kilku lat dla ŻL, też wykonana niechlujnie. Tylko Pani przytaknę bo i tam chodnika brak a i przy szkole brak. Dokładnie jak Pani pisze - zgroza i przeklinanie naszej rzeczywistości. Ale skoro na nikogo liczyć nie można to samemu trzeba coś zmienić. I to moje przesłanie bo i moje spotkanie z wójtową zaczęło się właśnie od punktowania.
Dziękuję za szczerość! Oby ktoś wreszcie coś zrobił a nie tylko obiecywał!
Anna Słabosz-Ożga
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory tuż,tuż

Post by widz »

Tak właśnie jest jak opisują powyżej osoby Cichawoda i Anna. I jaki z tego wniosek? Przecież wiemy kto obecnie rządzi gminą Poraj i jak wyrządzili w Żarkach Letnisku. A Pani Anna wraz z Sołtysem i jeszcze jakąś nieznaną osobą wpisali się w ten Komitet i nie zmienią sposobu zarządzania gminą?.
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

Z wypowiedzi Ani wynika, że ona kompletnie nie rozumie tego, że kandydując z komitetu obecnego wójta popiera też jego kandydaturę,jego styl zarządzania, gospodarnośc i stosunek do mieszkańców, oraz to wszystko czego dokonała pani Wójt w Żarkach Letnisku przez 5 lat.A o tym jak pani Wójt współpracuje z radymi świadczy fakt, że prawie wszyscy dotychczasowi radni odmówili startowania z jej komitetu.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Jest 3 kandydatów na stanowisko wójta: Pan biznesmen, pani podpierająca byłego wójta Łukasza oraz pani, która się jemu przeciwstawiła mówiąc, że "nie jest jego marionetką" za co w efekcie koleżanka postanowiła zostać jej kontrkandydatką a z nią poszła część radnych.
Jest kandydat idealny? - absolutnie nie!
Jestem mieszkanką Żarek Letniska od zawsze. Pamiętam czasy Pana Stachery. Pani Korendo też wystawia dużo dużych banerów (które są obecnie drogie), rozdaje cukierki pod Biedronką, piszę o sobie gazetki, że m. In. "wybuduje drogi i chodniki" - nie chce powrotu do przeszłości. My mamy potężny dług, nie ma już mydlenia oczu. Ludzie umieją czytać, liczyć i szacować. Poza tym - nie poparła wniosku rewitalizacji naszego basenu jako Radna powiatowa z naszej gminy.
Pan Tomasz - pomysł na zaprezentowanie siebie ma dobry, nawet osobiście jeździł po domach ale jednak jest ten jego nieudany biznes więc jest obawa, że z zadłużoną gminą ciężko będzie jeszcze coś dla nas uzyskać. No i jako Radny gminny był przeciw wybudowaniu przedszkola i żłobka w Żarkach Letnisku.
Chyba odpowiedź jest prosta... Ja nikogo po plecach klepać nie będę. Startuje z komitetu Katarzyny Kaźmierczak gdyż sama mi to zaproponowała a jej przychylna nie byłam. Skoro więc szukała ludzi, którzy coś mogą wnieść a nie są jej psiapsiami to chyba warto coś zrobić aniżeli narzekać i punktować!? Lepiej się kłócić i obrażać aniżeli współpracować? Mi naprawdę nie zależy na pokazaniu się i każdy kto mnie zna wie o tym doskonale. Jest jeden cel - Żarki Letnisko jako nasze lepsze miejsce do życia i te... drogi! Lotniska buduję a na własne podwórkowe ciężko dojechać...
Każdy zagłosuje na kogo uważa i do tego zachęcam - żeby w ogóle pójść na wybory! :)
Anna Słabosz-Ożga
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Startuje z komitetu Katarzyny Kaźmierczak gdyż sama mi to zaproponowała a jej przychylna nie byłam. Skoro więc szukała ludzi, którzy coś mogą wnieść a nie są jej psiapsiami to chyba warto coś zrobić aniżeli narzekać i punktować!?
Bez urazy, ale Pani Wójt nie miała żadnej "ławki". 9/15 obecnych radnych jest w drużynie Sochy-Korendo w tym 3/3 z Ż-L (u boku Kaźmierczak zostało tylko 2), choć jeszcze we wrześniu 2023 gratulowali jej statuetki "Super Wójta" ze słowami ".... dziękuje jak wspaniale rządzisz i żebyś jak najdłużej z nami została".
https://files.fm/u/tae7aemeg6
Natomiast jeszcze w grudniu 2023 Socha- Korendo- podwładna Kaźmierczak, dyrektorka ZEAS, oficjalnie zaprzeczała startu w wyborach w Gazecie Myszkowskiej.
https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul ... cie-humoru

Co można o tym powiedzieć ? IMO jest tu pewien "układ", który trwa od 2010 roku. Układ skupiony wokół Pana Stachery. I pani Kaźmierczak jest częścią tego "układu", bo jak nazwać nagłe przejście tylu radnych do ASK, skoro jeszcze we wrześniu'23 stali za nią murem ? Po prostu, w mojej opinii, otoczenie Stachery uznało, że pani Kaźmierczak, po blamażu ostatniej kadencji, nie rokuje, nie ma szans na reelekcję i wystawia sobie pewne ubezpieczenie w formie ASK. Bo na pewno któraś z nich wejdzie do II tury. Ot co, cała historia....

A jaki to był blamaż 2018-2023/2024 opisałem już w tym i dedykowanym wątku, a także na FB. Najwyższe opłaty w regionie (śmieci +35% vs średnia w gminach okolicznych), podatki od nieruchomości 20% wyższe od średniej, kompletny brak inwestycji, szczególnie w infrastrukturę drogową) . I powiecie, no przecież mieliśmy program naprawczy. Owszem. Program naprawczy cofnął gminę o 3 lata. W tym czasie kiedy wydatki inwestycyjne samorządów były rekordowe my wydawaliśmy najmniej w historii, nie korzystaliśmy z środków zewnętrznych. Konsekwencją jest 1482 miejsce Gminy Poraj na 1513 gmin w Polsce pod względem inwestycji na mieszkańca (3 miejsc... od końca w woj. śląskim)
https://ibb.co/b2F90Gh

Jest pewien sukces, że Gminę udało się wyprowadzić z tego programu naprawczego. Jednakże, moje wcześniejsze uwagi koncentrowały się na kwestii, która wykracza poza ten sukces. Mam na myśli zaangażowanie Pani Wójt w okresie kadencji 2010-2018, które, jak podnoszę, miało znaczący wpływ na zbliżenie gminy Poraj do stanu praktycznego bankructwa w roku 2017. To właśnie ten aspekt historii naszej wspólnoty leży u podstaw mojej wcześniejszej wypowiedzi i jest kluczowy dla zrozumienia mojej perspektywy na obecną sytuację. 07.04.2024 mieszkańcy zdecydują czy sa za kontynuacja tej polityki....

Pozdrawiam
KB
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Panie Krystianie - konsekwencją naszego dialogu jest przyznanie sobie racji.
Zgadzam się z powyższym. Mamy inne podejście ale cel wspólny - Żarki Letnisko. I dokładnie racja, że nasze Żarki Letnisko są jednak pomijane a ten układ od 2010r. (dlatego chciałam poczytać Pański punkt widzenia) nic nam nie wniósł.
Dalej jednak nie chcę by to tak trwało bez konsekwencji.
Pani Katarzyna miała zostać odsunięta przez wysunięcie kandydatury Pani Anny przez to, że powiedziała Panu Łukaszowi, że "nie jest jego marionetką". A faktycznie Pani Anna zarzekała się chwilę wcześniej, że nie wystartuje....
Jednak Pani Katarzyna znalazła ludzi niepowiązanych z tym układem (na pewno my z Żarek Letniska przeciwstawiamy się polityce Pana Łukasza i jakimkolwiek układom!).
Dlatego też napisałam jak postrzegam te 3 kandydatury, innych opcji nie ma a ktoś wygrać jednak musi.
Dalej najważniejsze są nasze Żarki i działanie tutaj. Bez tych chorych powiązań! Ja wiem, że żeby żyć trzeba pracować gdyż nie ma nic za darmo i tą zasadą kieruję się w życiu.
Plotki głoszą, że były wójt wykupił swego czasu nieruchomości za bezcen i prowadzi wycinki. Jednak to niesprawdzone info a też trzeba to sprawdzić. Bo na takie coś żadnej zgody nie ma. I bez konsekwencji obejść się nie może.
Anna Słabosz-Ożga
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Barbara1 »

Pani Anno szczerze pani życzę żeby została pani wybrana , a także by nie doznała pani zbyt dużego rozczarowania.Zarządzanie gmina w tej sytuacji finansowej nie będzie łatwe dla nikogo, ąle Socha-Korendo to szansa na nowe rozdanie, a Kaźmierczak-stagnacja, arogancja i IGNORANCJA.. Powodzenia.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Dziękuje Pani Barbaro! Jest Pani doświadczona więc wie, że to nie będzie łatwe ale musimy coś dla nas zrobić!
Anna Słabosz-Ożga
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Krystian Brymora »

Gratulacje dla Pani Anny Słabosz-Ożga za zdobycie mandatu ! Chociaż nie popierałem Pani kandydatury, szanuję wolę wyborców i życzę Pani owocnej pracy w Radzie. Mam nadzieję, że podczas swojej kadencji będzie Pani kierować się dobrem ogółu mieszkańców i podejmować decyzje, które będą sprzyjać rozwojowi naszej społeczności. Liczę na to, że będzie Pani otwarta na dialog i uwzględni Pani głosy wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich poglądów.

Z ogromnym zadowoleniem przyjąłem wyniki wyborów w Ż-L, gdzie wynik Pani Kaźmierczak, oscylujący w granicach zaledwie 300 głosów, nie pozwolił jej na wyprzedzenie konkurencji. Co równie istotne, mieszkańcy nie okazali ponownego zaufania żadnemu z trzech dotychczasowych radnych Ż-L – Klimka, Chmury i Makucha. Jest to wyraźny sygnał niezadowolenia z dotychczasowych działań samorządu, który przez ostatnie sześć lat nie dostrzegał potrzeb Ż-L, a radni nie potrafili znaleźć wspólnego języka w kwestiach istotnych dla społeczności.

Pragnę wyrazić moją wdzięczność mieszkańcom Ż-L, którzy - podobnie jak wyborcy z Kuźnicy, będącego jednym z dwóch okręgów wyborczych naszej Gminy - wyrazili wyraźny sprzeciw wobec dotychczasowej polityki samorządowej. Jest to dowód na to, że społeczność lokalna ma świadomość swoich potrzeb i oczekuje realnych zmian, które w przyszłości przyniosą korzyści dla całej społeczności.

Będziemy się z tego miejsca przyglądać tej pracy !

Pozdrawiam,
KB
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Marcin »

Wybory i po wyborach. Teraz bardzo proszę po sobie ładnie posprzątać, bo człowiekowi się już niedobrze robiło od oglądania tych waszych mord na każdym rogu.

Ustawa jest do zmiany, nie może być tak, że ludzie z księżyca bez żadnego programu nawet mogą sobie obwieszać płoty, słupy i drzewa jak cygańska księżniczka biżuterę z tombaku na sobie.

Każdy śmieć wyborczy pozostawiony przez kandydatów powinien lądować na ich własnej posesji.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

I cóż cię tak rozzłościko Marcinie, przecież wyniki wyborów to nie ordynacja wyborcza tylko decyzje wyborców, a ze są one zdumiewające!!! Kiedyś wybieraliśmy Tymińskiego, bo bogaty, bo z Ameryki, teraz Bączyńskiego bo nie z Żarek Letniska. Zdumiewająco duże poparcie w naszej miejscowości dla obecnej Wójciny. która podejmuje decyzje, a "wycięcie" jej radnych, którzy niewiele mieli do powiedzenia w ubiegłej kadencji.Gdzie tu sens i logika.Ja nie jestem dumny z dokonanych wyborów mieszkańców Żarek Letniska, jeżeli tak bardzo podobają się im "dokonania" pani Kaźmierczak w naszej miejscowości !!!
memento
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Byly »

Przegrali wszyscy radni którzy pełnili dotychczasowe funkcje. Byłem radnym już dziękujemy. Nowym Radnym gratulujemy i czekamy na spełnienie swoich obietnic. Za 2 tygodnie będzie dogrywka na Wójta Gminy pomiędzy kandydującymi paniami. Będzie ciekawie:)
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

Dziękuję Panie Krystianie!
Dziękuję wyborcom, głosującym, mieszkańcom, znajomym - bez różnicy czy na mnie oddali głos. Ważne, że frekwencja była wysoka a kampanie prowadzone fair.
Cieszę się, że Mieszkańcy chcą zmian.
Teraz działamy a przygodę zaczynamy od posprzątania basenu w ramach odreagowania tego cyrku.
P. S. Swoje banery na pewno posprzątamy! :)
Anna Słabosz-Ożga
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Marcin »

Ania wrote:
08 Apr 2024, 17:27
P. S. Swoje banery na pewno posprzątamy! :)
Dziękuję, powodzenia.
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Byly »

Ciekawa sytuacja do Rady Powiatu: dwóch kandydatów z listy 5 uzyskało 380 głosów a weszła tylko jedna pani Masłoń a pan Bąk nie wszedł? Jak komisja to zrobiła, było losowanie?
https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/r ... g/240900/3
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

A co się stanie z tymi banerami?
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Czekam na rezultaty pracy radnego Pana Bączyńskiego, będę oglądać sesje rady gminy.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Igor »

Fruzia banery powiększą tony plastikowych śmieci, a pan Bączyński, który mieszka w Częstochowie na sesje do Poraja pewnie dojedzie bo by nie dostał diety, a co on wie o problemach naszej miejscowości???
memento
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Jakub Kocur »

Igor wrote:
09 Apr 2024, 18:33
Fruzia banery powiększą tony plastikowych śmieci, a pan Bączyński, który mieszka w Częstochowie na sesje do Poraja pewnie dojedzie bo by nie dostał diety, a co on wie o problemach naszej miejscowości???
Też mnie dziwi taki wybór. Może teraz będzie częściej "bywać" w Żarkach Letnisko. Dieta radnego na benzynę zejdzie.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Wybory tuż,tuż

Post by warcaby »

Jakub Kocur wrote:
09 Apr 2024, 21:54
Igor wrote:
09 Apr 2024, 18:33
Fruzia banery powiększą tony plastikowych śmieci, a pan Bączyński, który mieszka w Częstochowie na sesje do Poraja pewnie dojedzie bo by nie dostał diety, a co on wie o problemach naszej miejscowości???
Też mnie dziwi taki wybór. Może teraz będzie częściej "bywać" w Żarkach Letnisko. Dieta radnego na benzynę zejdzie.
Bączyński przynajmniej nie z jednej kliki, pasowałoby wszystkich prześwietlić czy tak kolorowo jest.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Wybory tuż,tuż

Post by Ania »

fruzia wrote:
09 Apr 2024, 16:23
A co się stanie z tymi banerami?
Swoje oddamy do schroniska (ochrona klatek od wiatru) - takie też było nasze założenie, skoro musiały być te banery...
Anna Słabosz-Ożga
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Dziękuję Aniu za odpowiedź i sugeruję to pozostałym kandydatom bo jeszcze trochę i wiatr je zerwie.A co do pana Bączyńskiego to wielki znak zapytania.
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory tuż,tuż

Post by fruzia »

Mam pytanie kiedy znikną banery Pana Brymory , Karkochy,Pani z listy 13 koło Apteki i Pana do sejmiku koło mostu na Słonecznej( wczoraj po południu jeszcze były) przecież oni są już po wyborach.
Post Reply