Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by TUBYLEC »

Mam Pytanie do radnych.
Dlaczego Basen nie jest jeszcze sprzątany przed sezonem, czy to prawda, że Strażacy chcieli spuścić wodę i posprzątać basen
ale Pani która ma stawy (przed ujściem Czarki do Warty) i zrobiła sobie zaporę na rzecze Czarce nie zgadza się na spuszczenie wody z basenu
Zagrodziła cały teren, tak że brak dostępu do rzeczki.
Może nasi radni mogą coś na ten temat powiedzieć.
Co na to Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Byly »

Nie znam sprawy ale problem z panią ze stawami to plotka:) Nikt nie ma prawa ingerować w bieg rzeki. Jeżeli jakaś pani zagrodziła dojście do Czarki, to trzeba zgłosić to do odpowiednich instytucji.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

W sprawie rzeki Czarki tzn. jej zanieczyszczenia i zagradzania napisałam w dniu 14.04.2023 dwa pisma: jedno do WIOŚ i drugie do PGW Wody Polskie. Z WIOŚ-iu otrzymałam odpowiedź, że przekierowali moje pismo do Wójta Gminy Poraj w celu zajęcia się sprawą. Zaś Wody Polskie poinformowały mnie pismem z dnia 18.04.2023 , że przekierowały moje pismo w tej sprawie do Pani Bogumiły Nowak -Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. I czekam co będzie dalej?
Vice-przewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie.
PS
Odpowiedź z WIOŚ przesłałam do wiadomości do TPŻL Żarki Letnisko.

Były jak widać nie znasz sprawy, więc zainteresuj się, sprawdź i nie podaj błędnych informacji - bo przecież dostęp do rzeki Czarki jest w kilku miejscach niemożliwy bo zagrodzony. Ponadto zobacz co się dzieje z rzeką Czarką na końcu ul. Jasnej ( w rejonie stawów Okularczyka) -koparką rozjeżdżone jest koryto rzeki ( zgłoszone to było do Urzędu Gmin do działu Ochrony Środowiska i pani obiecała sprawdzić oraz zgłosiłam to osobiście Rzecznikowi Urzędu Gminy p. Kozłowskiemu i do dziś nie mam odpowiedzi( rzecznik nie odbiera telefonu). Sprawdźcie zresztą sami, oto Jego nr telefonu- 886055655, może tylko ode mnie nie odbiera.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by TUBYLEC »

A co z basenem?
Może p.Polakowa zajęłaby się tą sprawą?
Przecież lato tuż tuż.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by TUBYLEC »

BYŁY.
Jeżeli nie znasz sprawy to dlaczego się wypowiadasz, że to plotka.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by TUBYLEC »

Zdzisława Polak wrote:
10 May 2023, 09:21
W sprawie rzeki Czarki tzn. jej zanieczyszczenia i zagradzania napisałam w dniu 14.04.2023 dwa pisma: jedno do WIOŚ i drugie do PGW Wody Polskie. Z WIOŚ-iu otrzymałam odpowiedź, że przekierowali moje pismo do Wójta Gminy Poraj w celu zajęcia się sprawą. Zaś Wody Polskie poinformowały mnie pismem z dnia 18.04.2023 , że przekierowały moje pismo w tej sprawie do Pani Bogumiły Nowak -Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. I czekam co będzie dalej?
Vice-przewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie.
PS
Odpowiedź z WIOŚ przesłałam do wiadomości do TPŻL Żarki Letnisko.

Były jak widać nie znasz sprawy, więc zainteresuj się, sprawdź i nie podaj błędnych informacji - bo przecież dostęp do rzeki Czarki jest w kilku miejscach niemożliwy bo zagrodzony. Ponadto zobacz co się dzieje z rzeką Czarką na końcu ul. Jasnej ( w rejonie stawów Okularczyka) -koparką rozjeżdżone jest koryto rzeki ( zgłoszone to było do Urzędu Gmin do działu Ochrony Środowiska i pani obiecała sprawdzić oraz zgłosiłam to osobiście Rzecznikowi Urzędu Gminy p. Kozłowskiemu i do dziś nie mam odpowiedzi( rzecznik nie odbiera telefonu). Sprawdźcie zresztą sami, oto Jego nr telefonu- 886055655, może tylko ode mnie nie odbiera.
Pani Zdzisławo!
W wątku chodzi o problem spuszczenia wody i oczyszczenie basenu.
Zagrodzona Czarka i zanieczyszczenie jej to sprawa która istnieje długie lata, nie mniej również b.ważna. Gmina wie o tym już dawno i nic z tym nie robi.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Tak zgadzam się, że władze naszej Gminy wiedzą od dawna o tym problemie zanieczyszczania wód rzeki i basenu, oraz o zagradzaniu dostępu do rzeki Czarki i nic z tym nie zrobiły i nie robią, mimo tego, że to jest obowiązek wójta Gminy Poraj.
Ale proszę się zastanowić co to da oczyszczenie basenu bez zlikwidowania dopływów ścieków do rzeki? Ktoś się narobi poniesie pewne koszty a woda w basenie nadal będzie zanieczyszczona i nieprzydatna do kąpieli.
Jeśli chodzi o upoważnieniu mnie do zajęcia się sprawą basenu to powiem tak, że jest mi miło, że liczycie na mnie.
Ja w tej sprawie zrobiłam już bardzo wiele i nadal nie odpuszczam, tylko walczę o ten nasz basen, gdzie się tylko da.
Jednak proszę o wsparcie moich starań i działań przez: Radnych gminnych, Radę Sołecką, Sołtysa Żarek L., TPŻL, Dyrekcję Szkoły i Przedszkola, Właścicieli barów, sklepów i aptek, hoteli, restauracji, prywatnych kwater, lodziarni itp. Wszyscy widzimy jak nasza urocza letniskowa miejscowość funkcjonowała gdy basen był czynny a jak funkcjonuje gdy basen jest zamknięty.
Brak funkcjonującego basenu kąpielowego spowodował, że nikt do nas nie przyjeżdża bo i po co? I z kurortu Żarki Letnisko zmieniły się w "zapadłą dziurę". Przecież wszyscy doskonale wiemy, że jak nie ma turystów to spadły dochody w sklepach, barach, lodziarniach, aptekach, hotelach itp, a to powoduje mniejsze podatki CIT i PIT, a więc mniejsze wpływy do kasy Urzędu Gminy, a potem nie mamy pieniędzy na drogi, amfiteatr, basen, szkołę, przedszkole, itp.
TUBYLEC - jeśli chcesz działać w naszej miejscowości o basen i inne sprawy to zapraszam. Ale najpierw przedstaw się imieniem i nazwiskiem , potem się spotkajmy ustalimy plan działania.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Marcin »

Zdzisława Polak wrote:
11 May 2023, 17:34
Przecież wszyscy doskonale wiemy, że jak nie ma turystów to spadły dochody w sklepach, barach, lodziarniach, aptekach, hotelach itp, a to powoduje mniejsze podatki CIT i PIT, a więc mniejsze wpływy do kasy Urzędu Gminy, a potem nie mamy pieniędzy na drogi, amfiteatr, basen, szkołę, przedszkole, itp.
Podatki z gofrów czy lodów są niczym przy tym na ile partia, którą pani reprezentuje ograbiła samorządy w związku z tzn. "Nowym Ładem". W tym jesteście mistrzami właśnie: najpierw doprowadzacie do kryzysu, a później sami go pozornie gasicie. Jak ten stereotypowy strażak co sam podpala lasy a później jeździ je gasić.

Tak było z węglem, tak było z pandemią, tak jest teraz z dopłatami dla rolników. Za każdy z tych kryzysów odpowiada pani partia, a jedyne co potraficie to manipulować i "naprawiać"...na koszt podatnika oczywiście.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by TUBYLEC »

Marcin czy ty musisz wszystko speowadzać do polityki.
Przypomnij sobie jak było za poprzedników, a w naszej gminie rządzi twoja jedynie słuszna partia.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Marcin »

TUBYLEC wrote:
12 May 2023, 09:28
Marcin czy ty musisz wszystko speowadzać do polityki.
Przypomnij sobie jak było za poprzedników, a w naszej gminie rządzi twoja jedynie słuszna partia.
Przecież sprawy gminy to wypadkowa polityki, a Z.P. jest przedstawicielem partii odpowiedzialnej za obecną sytuację.

Jakiej partii? Nie popieram żadnej partii.

Zastanówcie się ludzie co wy wypisujecie, zachowujecie się jak jacyś lunatycy. To tak jakby wpuścić złodzieja do domu a później lamentować, że ktoś was okradł. Brak środków budżecie gminy jest spowodowany GŁÓWNIE przez politykę władz centralnych w ostatnich latach (pandemia, Nowy Ład, sponsorowanie Ukraińców).
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Sami widzicie jak zachowuje się Marcin. Jego myśl przewodnia to krytyka osób, którzy mają poglądy prawicowe. To jest zwykły hejter tylko potrafi atakować , opluwać i skłócać ludzi, którzy chcą coś dobrego zrobić dla Żarek Letniska i całej gminy.
Przecież inwestycje w tym drogi, kanalizacja i basen itp nie mają żadnych barw partyjnych i korzystają z nich wszyscy mieszkańcy bez względu na poglądy polityczne.
Dobrze by było aby Macin przestał hejtować i zaczął współpracować z nami.
Szczerze mówiąc to nie mam zamiaru z takim kimś dyskutować i tłumaczyć mu, że nie jestem wielbłądem.
Tyle pieniędzy za obecnego Rządu wpłynęło do Gminy Poraj a jakiś pajac potrafi obwiniać "władze centralną" za złe zarządzanie naszą Gminą. To trzeba być umysłowo chorym.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Marcin »

Zdzisława Polak wrote:
12 May 2023, 18:56
Szczerze mówiąc to nie mam zamiaru z takim kimś dyskutować i tłumaczyć mu, że nie jestem wielbłądem.
Tyle pieniędzy za obecnego Rządu wpłynęło do Gminy Poraj a jakiś pajac potrafi obwiniać "władze centralną" za złe zarządzanie naszą Gminą. To trzeba być umysłowo chorym.
Poglądy mam prawicowe, a to pani reprezentuje partię socjalistyczną z zapędami komunistycznymi. Z prawicą nie macie nic wspólnego. Dla gminy robię wystarczająco wiele, tylko nie afiszuje się z tym publicznie aby podbudować własne ego. Osoby które mnie znają wiedzą o mojej działalności, jak również instytucje w Żarkach-Letnisko. Robiła to również moja rodzina w przeszłości, a takie jednostki jak pani im czyściły konie w stajni.

"Pajaca" nie będę komentował. Po raz kolejny pani udowadnia, że jest najgorszym typem zwykłej wiejskiej baby z gnojem na butach.
Zdzisława Polak wrote:
12 May 2023, 18:56
Tyle pieniędzy za obecnego Rządu wpłynęło do Gminy Poraj
I po raz kolejny dała pani nam wszystkim świadectwo jak płytką wiedzą pani operuje. Od kiedy to rząd przelewa pieniądze do gminy? :D Przecież pani myli podstawowe pojęcia, proszę skończyć ten festiwal żenady i zakupić sobie jakiś podstawowy podręcznik dla studentów o administracji publicznej. Jeżeli pani nie stać to ja wyłożę te 70 zł za panią.

Image
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

I jak łatwo zauważyć basen "wyczyszczony" został przez hrabiego Marcina.
I już można podziękować Marcinowi za jego kolejny sukces na rzecz Żarek Letnisko. Basen wyczyścił i można się kąpać od zaraz.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Marcin »

Dziękuję, polecam się. Jak i również w przyszłości, kiedy pisowskie szambo znów będzie wybijać.

Udanej niedzieli :twisted:
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by TUBYLEC »

Do hrabiego Marcina!
O Panie, my nie godni godni czyścić Ci buty,
ani dyskutować z Tobą.
Wybacz pospulstwu nasze nikczemne
zachowanie i dyskutowanie z Tobą.
Panie, obiecuję, że od tej pory będę
w milczeniu słuchał Twojej świętej racji,
nie ośmielając się podejmować z Tobą hrabio dyskusji.
Idę do stajni wyczyścić z łajna Twojego hrabio konia.
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by warcaby »

Akurat Marcin dobrze pisze, jak wczoraj usłyszałem co znowu rząd Nam proponuje to jest szok, znowu oberwiemy po kieszeniach za nierobów, wszystko rozumiem ale skąd kasa na to wszystko będzie, ja nie chce żadnego 800+ i żadnych leków za free, chcę normalnie spokojnie żyć.
Po drugie to ma być od stycznia 2024 a wybory na jesień 2023, żeby Was tylko wszystkich rząd nie wydymał :lol: :lol: :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Byly »

To ja też wrzucę kilka zdań :lol:
TUBYLEC chociaż z innej opcji to w powyższym poście mi zaimponował :wink: Brawo.
Basen - wg mnie nic z tego nie będzie. Wyczyścić to nie sztuka ale dopuścić do użytkowania to już problem. Nie wiem co mówią przepisy ale przecież można wyczyścić, napuścić wody i poinformować że basen jest niestrzeżony i każdy kto chciałby zanurzyć swoje ciało w tej wodzie, robi to na własną odpowiedzialność. Tak było od powstania Żarek Letniska i nawet nie było tablic ostrzegających i basen funkcjonował.
Warcaby: uważam, że 500+ powinno być waloryzowane o poziom inflacji od jego poczęcia. Dotychczas rząd oszukał wszystkich biorących te 500+ nie waloryzując co roku inflacji. Podobnie z dodatkami do emerytury. Po co jakieś dodatki 13 czy 14 za tydzień powiedzą 15, jak wystarczy waloryzować zgodnie z płacą średnią w Polsce. Po co oszukiwać emerytów, że znieśli podatek do emerytur? Przecież każdy emeryt powinien sobie przeliczyć swoją emeryturę i dojść do prawdy, że to kłamstwo :twisted:
Darmowe leki dla emerytów. Będzie tak jak dotychczas :oops: Kto w domu ma emeryta to wie jak funkcjonują darmowe leki. Darmowe leki to jak stomatologia na NFZ. Zęba 1 i 2 Jacek Dudało wam zrobi ale pozostałych już nie bo nie finansuje NFZ :lol: Może sam Pan stomatolog się wypowie być może się mylę?
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Marcin »

TUBYLEC wrote:
15 May 2023, 07:41
Do hrabiego Marcina!
O Panie, my nie godni godni czyścić Ci buty,
ani dyskutować z Tobą.
Wybacz pospulstwu nasze nikczemne
zachowanie i dyskutowanie z Tobą.
Panie, obiecuję, że od tej pory będę
w milczeniu słuchał Twojej świętej racji,
nie ośmielając się podejmować z Tobą hrabio dyskusji.
Idę do stajni wyczyścić z łajna Twojego hrabio konia.
Nawet śmieszne, ale żywię szczerą nadzieję, że czyszczenie koni idzie ci lepiej jak układanie rymów.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by widz »

I po co nam taki hejter jak Marcin na naszym forum? Tylko potrafi przyklejać łatki ludziom i wyśmiewać i skłócać. Prośba do administratora o zablokowanie tego kogoś. Bo każdą inicjatywę dusi w zarodku. Sam nic nie zrobi tylko opluwa i ośmiesza innych ludzi. Takich wichrzycieli nie potrzebujemy.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Marcin »

widz wrote:
16 May 2023, 11:27
I po co nam taki hejter jak Marcin na naszym forum? Tylko potrafi przyklejać łatki ludziom i wyśmiewać i skłócać. Prośba do administratora o zablokowanie tego kogoś. Bo każdą inicjatywę dusi w zarodku. Sam nic nie zrobi tylko opluwa i ośmiesza innych ludzi. Takich wichrzycieli nie potrzebujemy.
Kogo opluwam? Przykład proszę. To wielka Radna Niezaradna wyzwała mnie od chorych pajaców, za co przyjdzie mi ją jeszcze rozliczyć. Proszę o przykład kogo i gdzie "oplułem".

Zresztą ja cały czas mam wrażenie, że konto "widz" to albo nasza szanowna partyjniaczka, albo ktoś z rodziny :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Otrzymałam kolejna odpowiedz w sprawie basenu.
oto kopia:
" M:czestochowa@katowice.wios.gov.plT:+48 34 36 94 120Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w CzęstochowieW:https://www.gov.pl/web/wios-katowiceA:ul. Rząsawska24/2842-200 Częstochowa F:+48 34 36 04 280Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach Częstochowa 16 maja 2023 r.DCIN.7024.134.2023.RB

Pani Zdzisława Polak ul. Kąpielowa15 42-311Żarki Letnisko
W odpowiedzi na Pani pismo przesłane na adres poczty elektronicznej tut. Inspektoratu w dniu 20 kwietnia 2023r.informuję,że zgodnie z art. 19 oraz 20 ustawy z dnia 14 czerwca1960r. Kodeks postępowania administracyjnego(t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 775)organy administracji publicznej przestrzegają z urzędu swojej właściwości rzeczowej i miejscowej. Z kolei ich właściwość rzeczową ustalają przepisy o zakresie działania tych organów. Zakres działania organu Inspekcji Ochrony Środowiska określa ustawa z dnia 20 lipca1991r. o Inspekcji Ochrony Środowiska(t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 824), w szczególności jej art. 2 ust.1 pkt.1, zgodnie z którego brzmieniem, do organu IOŚ należy kontrola wyłącznie podmiotów korzystających ze środowiska oraz osób niebędących podmiotami, a korzystających ze środowiska w zakresie, w jakim to korzystanie wymaga ustalenia - w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska(t.j. Dz.U. z 2022r. poz. 2556 z późniejszym i zmianami). Natomiast zasady prawidłowego zagospodarowania nieczystości i o utrzymaniu porządku i czystości w gminach(t.j. Dz.U. z 2022r. poz. 2519), w szczególności jej art. 5 ust. 1 pkt.2, 3a, 3b oraz art. 6 ust. 1 a także Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Poraj, które pozostają zgodnie z właściwością rzeczową w kompetencji właściwego miejscowo organu administracji samorządowej, czyli Wójta Gminy Poraj. W związku z powyższym podtrzymuję stanowisko organu IOŚ zawarte w dnia 19 kwietnia 2023r. znak DCIN.7024.134.2023.RB. Informuję ponadto, że w dniu 10 maja 2023r. zostały pobrane przez Laboratorium Badawcze Oddział w Katowicach Pracownia w Częstochowie próbki wody rzeki Czarka w rejonie mostu przy ul. Słonecznej oraz mostu przy ul. Porajskiej w Żarkach Letnisko. Analiza otrzymanych wyników przeprowadzonych badań zostanie Pani przekazana w odrębnym piśmie po ich otrzymaniu. Z upoważnienia Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dr inż. Jarosław Reterski Kierownik Delegatury/podpisano elektronicznie/Do wiadomości :Wójt Gminy Poraj ul. Jasna 21 42-360 Poraj."


PS Teraz poczekamy na wyniki tych badań i zobaczmy co robić dalej
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Mamy wyniki z pobranych próbek wody z rzeki Czarki pod mostem przy ul Słonecznej i ul. Porajskiej.
Oto kopia pisma
"Pismo sformatowane w sposób pozwalający na odczytanie przez osoby o szczególnych potrzebach
M: czestochowa@katowice.wios.gov.pl T: +48 34 36 94 120Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu
Ochrony Środowiska
w Częstochowie
: ul. Rząsawska 24/28
42-200 Częstochowa F: +48 34 36 04 280
Wojewódzki Inspektorat Ochrony
Środowiska
w Katowicach
Częstochowa 29 maja 2023 r.
DCIN.7024.134.2023.RB

Pani Zdzisława Polak
ul. Kąpielowa 15
42-311 Żarki Letnisko
W nawiązaniu do pisma tut. Inspektoratu z dnia 16 maja 2023r. znak
DCIN.7024.134.2023.RB informuję, że organ IOŚ przeprowadził w dniu 10 maja br.
rozpoznanie zanieczyszczenia w terenie, w trakcie którego przedstawiciel Centralnego
Laboratorium Badawczego dokonał poboru próbek wód rzeki Czarka w Żarkach Letnisko w
rejonie mostu przy ul. Słonecznej oraz mostu przy ul. Porajskiej.
W oparciu o przeprowadzone badania stwierdzono, że tlen rozpuszczony klasyfikuje wody
rzeki w obu punktach w 2 -giej klasie jakości wód powierzchniowych, natomiast wskaźniki
zanieczyszczeń takie jak: BZT5, azot amonowy, azot ogólny, azot azotanowy, fosfor ogólny
oraz ogólny węgiel organiczny klasyfikują wody rzeki w obu punktach w 1-szej klasie jakości
wód powierzchniowych.
Ocenie poddane zostały wskaźniki zanieczyszczeń w zakresie wynikającym z
rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2021r. w sprawie klasyfikacji stanu
ekologicznego, potencjału ekologicznego i stanu chemicznego oraz sposobu klasyfikacji
stanu jednolitych części wód powierzchniowych, a także środowiskowych norm jakości dla
substancji priorytetowych (Dz.U. z 2021r. poz. 1475).
Z upoważnienia
Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora
Ochrony Środowiska
dr inż. Jarosław Reterski
Kierownik Delegatury
/podpisano elektronicznie/
Do wiadomości:
Wójt Gminy Poraj
ul. Jasna 21 42-360 Poraj
KLAUZULA INFORMACYJNA
dla klientów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska
w Katowicach
Katowicach, z siedzibą przy ul. Konstantego Damrota 16, 40-022"

Z pisma wynika, że woda jest w klasie I i II czyli zdatna do celów rekreacyjnych (do kąpieli) . Wniosek : basen kąpielowy można dopuścić do użytku.
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Czyszczenie basenu w Żarkach Letnisko

Post by warcaby »

Ohh Pani Radna, chroń Nas od Pani Boże
Post Reply