Nowe kursy autobusów w ramach programu "Jedźmy Razem"

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Nowe kursy autobusów w ramach programu "Jedźmy Razem"

Post by Zdzisława Polak »

Od 01.01.2023 mamy nowe połączenie autobusowe nr 05 z Myszkowa do Żarek Letnisko przez Nową Wieś i Dzierżno. Chyba nie wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą więc informuje aby korzystać w razie potrzeby z tych kursów autobusowych. https://www.powiatmyszkowski.pl/.../powiatowy-rozklad...
Wprawdzie zabiegałam o połączenie autobusowe Gminy Poraj (w tym Masłońskiego i Żarek Letniska) z Żarkami - miasto, ale póki co mamy na razie połączenie autobusowe z Żarek Letniska do Myszkowa. Może uda się wprowadzić korekty do tych połączeń.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nowe kursy autobusów w ramach programu "Jedźmy Razem"

Post by Byly »

Ciekawe ilu chętnych będzie na takie połączenie? Wydaję mi się że będzie to blisko "0" :wink: Połaczenie autobusowe, czy busowe do Żarek w środy i w soboty, to miałoby jakiś sens ale do Myszkowa, czy do Poraja z Żarek Letniska, to raczej nie jest potrzebne. Zobaczymy, może jestem w błędzie :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Nowe kursy autobusów w ramach programu "Jedźmy Razem"

Post by zg »

Przydało by się jakiekolwiek połączenie do Koziegłów, bo mieszkańcy ŻL są tam wzywani na komisariat policji, nie wiedzieć czemu nie do Myszkowa.
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Nowe kursy autobusów w ramach programu "Jedźmy Razem"

Post by Arkowski1981 »

Autobus bezpośrednio do Żarek zapewne też ułatwiłby transport młodzieży do szkoły średniej. Teraz albo samopomoc rodzicielska i tygodniowe dyżury albo podróż z przesiadką przez Myszków.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nowe kursy autobusów w ramach programu "Jedźmy Razem"

Post by Zdzisława Polak »

Taki właśnie był mój zamiar i wniosek złożony do programu "Jedźmy Razem" aby skomunikować Zarki Letnisko z Żarkami miasto. Kursy do Żarek dałyby możliwość dojazdu młodzieży do szkół średnich, które czekają na młodzież z licznymi propozycjami nauczania w bardzo atrakcyjnych i różnorodnych kierunkach zawodów. Ponadto nasi mieszkańcy mogliby dojeżdżać na targ do Żarkach i robić tam zakupy. ( Takie są oczekiwania mieszkańców).
Obecne kursy autobusów linii Nr 05 z Żarek Letniska do Myszkowa przez Dzierżno są na razie nowością i niewiele osób o tym wie dlatego mało osób z tych kursów korzysta. Brak jest też informacji gdzie są przystanki autobusów i ich oznakowań a także brak rozkładów jazdy na tychże przystankach.
Mam nadzieję, że wszystko niebawem zostanie uzupełnione i dograne. Dodać należy, że cena biletów jest bardzo atrakcyjna dla pasażerów dlatego warto korzystać z tych przejazdów.
Post Reply