Wywóz śmieci problemy po zmianie firmy odbierającej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Wywóz śmieci problemy po zmianie firmy odbierającej

Post by Arkowski1981 »

Dzień dobry

Chciałbym zapytać czy wśród Forumowiczów są również osoby, które tak jak ja i moi sąsiedzi zza płotu, mają problem z nieodbieraniem śmieci od kiedy zmieniła się firma wywożąca odpady? Od stycznia na 6 terminów tylko jeden raz śmieci zostały odebrane zgodnie z grafikiem.
Za każdym razem sprawa zostaje zgłoszona do UG Poraj (3 razy nawet ktoś z Urzędu przyjechał i zrobił zdjecia), który przekazuje sprawę do REKO, panowie przyjeżdżają za jakiś czas, nawet zdarzyło się, że śmieci komunalne odebrano samochodem zbierającym śmieci segregowane, a przy kolejnym terminie sprawa się powtarza. Zgłoszenia bezpośrednio do REKO również nic nie zmieniają.
Jeśli byłoby nas więcej to może warto byłoby sprawą zainteresować jakieś media?
Uprzedzając ewentualne pytania i zarzuty dopowiem, że nie zalegamy z opłatami za wywóz śmieci :)

Dziękuję za komentarze, odpowiedzi i ewentualne sugestie gdzie jeszcze zgłosić ten problem, pozdrawiam weekendowo
Arek
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Wywóz śmieci problemy po zmianie firmy odbierającej

Post by Barbara 1 »

Jest problem z odbiorem, np. w piątek nie odebrano worków. Są też inne problemy, nie dają właściwej ilości i koloru worków i najważniejsze ... nie segregują, wrzucają do jednego samochodu wszystkie worki i zawartość kosza. W poniedziałek zgłaszam to do urzędu.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wywóz śmieci problemy po zmianie firmy odbierającej

Post by Byly »

U mnie wszystko w porządku, nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie maja worków żółtych ale zostałem poinformowany, że w zastępstwie dają zielone i tam mam ładować plastiki aż uporają się z ich brakiem. Jak oni segregują to nie interesuje się, bo każda sortownia śmieci ma swój system segregacji. To zależy od maszyn sortujących jakie posiadają. Jedni ładują metal z papierem, inni plastik z metalem ale to maszyny, sita, woda i ludzie kontrolują w jakiś sposób przebiega segregacja. Nie nasza broszka :wink: Proszę mi wierzyć, w sortowniach śmieci jest ciągła kontrola z całodziennym monitoringiem.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wywóz śmieci problemy po zmianie firmy odbierającej

Post by Byly »

Barbara 1 wrote:
19 Feb 2022, 10:25
Jest problem z odbiorem, np. w piątek nie odebrano worków. Są też inne problemy, nie dają właściwej ilości i koloru worków i najważniejsze ... nie segregują, wrzucają do jednego samochodu wszystkie worki i zawartość kosza. W poniedziałek zgłaszam to do urzędu.
Barbaro przed pochopnym działaniem sprawdź w harmonogramie czy aby na pewno mieli zabrać worki? Ja sprawdziłem i na żadnej ulicy nie było zbierania worków, tylko kosze :lol:
Post Reply