Przetarg odwołany

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Przetarg odwołany

Post by Byly »

Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przetarg odwołany

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest Były, odwołany został przetarg w sprawie sprzedaży działek gminnych położonych we Włodowicach. Zaś u nas w Poraju - w dniu 31.01.2022r o godz. 9:00 na Sesji Nadzwyczajnej będzie podejmowana uchwała Rady Gminy Poraj w sprawie sprzedaży działki nr 613/5 o powierzchni 3,7477 ha położonej w Żarkach Letnisku przy ul. Słonecznej. Były jak można zauważyć usiłował sprowadzić nas czytelników na "ślepy tor".
Oto link i sprawdzić można projekt uchwały w punkcie 3 https://poraj.bip.net.pl/?a=7170
W punkcie 4 będą wprowadzane zmiany do świeżo uchwalonego budżetu na 2022 r
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przetarg odwołany

Post by Byly »

Nie na ślepy tor, tylko jak czytam o jednym przetargu, to może należałoby napisać też o drugim, nie sądzisz?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przetarg odwołany

Post by Zdzisława Polak »

Były napisał "Nie sądzisz? więc odpowiadam nie sądzę. Napisałam o sprawach, które są aktualne, przed nami i będą rozpatrywane jutro tj. 31.01.2022 na Sesji NADZWYCZAJNEJ Rady Gminy Poraj, o których społeczeństwo Gminy Poraj a w szczególności mieszkańcy Żarek Letniska powinni wiedzieć bo planuje się sprzedaż majątku położonego w naszej miejscowości.
Dziwi mnie również fakt, dlaczego sesje dotyczące sprzedaży majątku trwałego gminy ( nieruchomości ziemskich) organizowane są w trybie sesji Nadzwyczajnych, czyli w sposób bardzo szybki (natychmiastowy) bez możliwości omówienia tego na komisjach i bez konsultacji społecznych?
Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego taki pośpiech? I czemu to ma służyć?
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Przetarg odwołany

Post by Igor »

Ten teren już dawno powinien być prywatny i zagospodarowany przez prywatnych użytkowników. Zniknie wreszcie publiczny wywóz odpadów, a ulica zyska bardziej zwartą zabudowę. Ulica oświetlona, z chodnikiem, ma wszystkie media, tylko budować.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przetarg odwołany

Post by Zdzisława Polak »

Ja bym miała inną propozycję. Moim skromnym zdaniem Gmina Poraj powinna zrezygnować z zamiaru zakupu działki nr 330/2 o pow. 1,8 ha w Masłońskim za kwotę 1.000.000 zł (milion złotych) i urządzić piękne boisko sportowe właśnie na działce gminnej nr 613/5 o pow. 3,7 ha położonej w Żarkach Letnisku przy ul. Słonecznej.
Jutro na sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Poraj (punkt 5 porządku obrad) będzie rozważany projekt uchwały o sprzedaży właśnie tej działki o nr 613/5 położonej w Żarkach Letnisku przy ul Słonecznej. Los tej działki jest w rękach Radnych albo przegłosują uchwałę o sprzedaży lub będą przeciw i zaproponują urządzenie tam boiska sportowego.
Tak więc czekamy do jutra do godz. 9:00 na Sesje i wynik głosowania nad tą uchwałą.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Przetarg odwołany

Post by Igor »

A na cholerę nam drugie boisko?
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przetarg odwołany

Post by Zdzisława Polak »

Igor a jakie mamy pierwsze boisko?
Tu jest link do dzisiejszej transmisji z Sesji Nadzwyczajnej Rady Gminy Poraj https://poraj.bip.net.pl/?a=7125 31.01.2022r godz 9:00 można oglądać.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przetarg odwołany

Post by Zdzisława Polak »

Sesja nadzwyczajna w Poraju już dobiegła końca.
Cieszy mnie fakt, że Radni zadawali pytania, dyskutowali i prosili o wyjaśnienia w sprawie sprzedaży ok 4 ha z Żarek Letniska. Uchwała w/s sprzedaży została przegłosowana 9 głosami za, przy 5 głosach przeciwnych i 1 wstrzymującego.
Martwi mnie jednak, że nie było żadnej dyskusji przy projekcie uchwały w/s zmian w budżecie na 2022 r. Nikt nie zapytał jakie to zmiany wprowadzono i dlaczego. Dodam, że przed sesją nadzwyczajną nie ma możliwości omówienia projektów uchwał gdyż nie ma komisji.
Ciekawa też jestem dlaczego uchwały w tak ważnych sprawach, jak sprzedaż działek w Żarkach L. i zmiany w budżecie podejmowane są na Sesji Nadzwyczajnej? Dlaczego jest taki pośpiech?
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Przetarg odwołany

Post by krotosz »

Ciekaw jestem jakie argumenty mieli ci co głosowali przeciw. Ale najbardziej genialny był pomysł by wyciąć drzewa na 4 hektarach i zrobić boisko. ZP) przestała być ekologiczna?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przetarg odwołany

Post by Zdzisława Polak »

A kto ci krotosz powiedział, że boisko byłoby na 4 ha? Dodam, że w tym miejscu było kiedyś boisko.
Post Reply