Zapraszam do głosowania na naszego sportowca Karola Siołe

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zapraszam do głosowania na naszego sportowca Karola Siołe

Post by Zdzisława Polak »

Serdecznie zapraszam do oddania głosu na Sportowca Roku - naszego mieszkańca Żarek Letnisko - Karola Siołę. W pełni na to zasługuje.
W załączeniu link : https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci ... pId=101963

Sportowiec Roku - Mężczyźni - aktualne wyniki głosowania - PLEBISCYT SPORTOWY 2021 (dziennikzachodni.pl)
żeby zagłosować, trzeba wysłać SMS o treści KWM.155 na numer: 72355

Warto przeczytać o jego sukcesach i zagłosować.

Ten tekst , Karol pisał do szkolnej gazetki w LO o swoich osiągnięciach.


"Jujitsu zacząłem trenować w pierwszej klasie podstawowej, wspólnie z rówieśnikami uczęszczaliśmy na treningi, które prowadzi do tej pory trener Krystian Pakuła. Ju-Jitsu polega na walce w trzech płaszczyznach: walce w stójce-czyli zadawanie uderzeń i kopnięć, następnie przechodzimy do judo: czyli stosowanie wszelakich rzutów i obaleń oraz parter - czyli walka tocząca się gdy obaj zawodnicy znajdują się na podłożu, zwykle stosując dźwignie i duszenia. Przez okres szkoły podstawowej i gimnazjum, uczestniczyłem w wielu ligach sportowych, Mistrzostwach Śląska, Pucharach/Mistrzostwach Polski, a nawet udało mi się wystartować w Mistrzostwach Świata kadetów w Banja Luce, gdzie zająłem 7 miejsce. W swoim dorobku na chwilę obecną (2020r.) mam ponad 200 medali i wiele pucharów. Przez okres nauki w naszym Liceum 2017-2020r. wywalczyłem: - 7 Pucharów Polski, - 4 razy tytuł Mistrza Polski , - w Turniejach Open m.in. (Węgry,Holandia,Austria) kończyłem zawody na najwyższym miejscu podium. Przejdźmy do najważniejszych osiągnięć w moim życiu , a mianowicie w 2018 roku. we Włoskiej Bolonii brałem udział w Mistrzostwach Europy Juniorów (kat.U18 -81kg.) , gdzie zdobyłem srebrny medal , ulegając w finale zawodnikowi z Rosji ~ do przyszłego roku był to mój zdecydowanie największy sukces , lecz w 2019 roku swoich sił spróbowałem na Greckiej Krecie w mieście Heraklion , gdzie po 5 bardzo wyczerpujących pojedynkach wywalczyłem 3 miejsce ~ startując w kategorii U21 -85kg , uważam że było to dla mnie cenniejsze osiągnięcie niż zeszłoroczny medal, ponieważ w walce o 3 miejsce albo wychodzi się wygranym z medalem albo bez niczego z niedosytem, co jest najgorsze w sporcie, dwa tygodnie później odbyły się Mistrzostwa Świata w stolicy Emiratów Arabskich - Abu-Dhabi, na te zawody również zostałem powołany w kategorii U21 w kat do 85kg , stoczyłem tam walki m.in. z zawodnikiem z Rumunii , Słowenii i Belgii , z wszystkich walk wyszedłem zwycięsko co pozwoliło mi na zdobycie tytułu Mistrza Świata ~ nigdy nie zapomnę tej chwili, coś pięknego gdy ponad 5000km od domu możesz usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Przyjechała tam sama czołówka światowa, naprawdę było o co walczyć.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zapraszam do głosowania na naszego sportowca Karola Siołe

Post by Zdzisława Polak »

Jeszcze raz zapraszam do głosowania na naszego Mistrza Świata.
Post Reply