Bardzo krótki termin do składania ofert

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by Zdzisława Polak »

Oto link https://poraj.bip.net.pl/?a=6788 do ogłoszenia Wójta Gminy Poraj dotyczący możliwości składania ofert na utrzymanie porządku w Gminie Poraj w roku 2021. Proszę zwrócić uwagę na:
- zbyt krótki termin składania ofert 19.05.2021 r ogłoszono a termin składania ofert tylko do 28.05.2021r. do godz. 12:00
- i jest tam warunek , że oferty mogą składać tylko spółdzielnie socjalne.
Czyli już dzisiaj wiemy kto wygra
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by Byly »

To kto wygra? Może jakieś zakłady?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by Zdzisława Polak »

Spółdzielnia Socjalna Poractive Poraj z Panem Prezesem Zaczkowkim?
max
Posts: 5
Joined: 18 Apr 2021, 08:48

Re: Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by max »

Jak mawiał klasyk: "Krótko, zwięźle i na temat."
A sprzątać i tak będziemy sami.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by Byly »

Nie jestem w temacie? Oczywiście poczekamy na rozstrzygniecie przetargu. Czy ta Spółdzielnia jest powiązana z gmina, czy to spółdzielnia Pana Zaczkowskiego? Jeżeli dochody idą prywatnie do pana Zaczkowskiego to jest naganne, natomiast, jeżeli przychody spółdzielni kontroluje Gmina to myślę, że nie ma tragedii. Czytałem warunki tego przetargu, to wyjątkowy przetarg. Jak upilnować, jak rozliczyć zewnętrzną firmę ile godzin np. zamiatała chodniki, czy inne place? Zasadzenie kwiatków, czy drzewek to są jakieś normy i można rozliczyć.
Nie bronię tutaj tej brygady, bo chyba o niej myślę, to nieroby, obiboki, jakby żywcem ich wzięli z epoki socjalistycznej. Widziałem ich roboty i podejście do roboty. Ale chyba i tak większa jest możliwość kontrolowania tych ludzi, niż zewnętrznej firmy, przy tak dziwnych zlecanych pracach przez gminę?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by zg »

Założycielem Spółdzielni Socjalnej Poractive jest Gmina Poraj.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Bardzo krótki termin do składania ofert

Post by Igor »

Nie wiem po co Urząd ogłasza jakiś przetarg, ograniczając jego uczestników tylko do spółdzielni socjalnych. Pewnie wynika to jak zwykle z jakiś głupich przepisów, tak jak wydatki na sport muszą być poprzedzone konkursem ofert, który w naszej gminie wygrywa Polonia bo tylko ona składa ofertę. A na spółdzielnie socjalne nie ma co narzekać, bo jest to jakaś próba wyciągnięcia z dołka różnych nieszczęśników. Szkoda tylko, że kierownictwo jest takie nieudolne i kiepsko realizuję tę resocjalizację.
memento
Post Reply