Jednostka OSP Żarki Letnisko usuwała zaniedbania włodarzy Gminy

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Jednostka OSP Żarki Letnisko usuwała zaniedbania włodarzy Gminy

Post by Zdzisława Polak »

Przez kilkanaście lat wnioskowałam jako radna gminna aby przywrócić do funkcjonowania przydrożny rów wzdłuż ul. Letniskowej w Żarkach Letnisku i wykonać kanał odpływowy pod tą ulicą w celu umożliwienia odpływu wody z tej ulicy. Niestety kończyło się na obiecankach. I teraz przy każdych opadach zbiera się woda na znacznym odcinku tej drogi tworząc wielkie rozlewisko, które stanowi zagrożenie dla użytkowników tej ulicy i osób mieszkających przy tej ulicy. Dokąd jeszcze nasi druhowie będą musieli wykonywać taką syzyfową pracę ? Dlaczego Wójt Gminy Poraj nie chce zauważyć tego trudnego i uciążliwego problemu?
Nadal proszę w imieniu mieszkańców o wykonanie tam niezbędnych prac i regulacji w tym rejonie drogi.
Z Polak
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Jednostka OSP Żarki Letnisko usuwała zaniedbania włodarzy Gminy

Post by Byly »

Tam chyba nie ma przepustu pod asfaltem? Po drugiej stronie jest rów biegnący w stronę Warty, przynajmniej był kilka lat temu. Pewnie zapomniano o takim przepuście gdy wyasfaltowano drogę? Teraz, żeby Gmina zrobiła przepust to projekty, wykonawca i inne koszty pewnie nie zamkną się w 100 tysiącach złotych? Ja zrobiłbym to w inny sposób. Można zrobić przewiert pod ulicą nie pytając nikogo. Przewiert pod ulica np. rura 160 mm, kosztowała kilka lat temu 160 złotych za metr bieżący na gotowo. Wykonanie takiego przewiertu to około 3-4 godziny.
Właściciel Sokpolu nie doczekała się posprzątania ulicy, posprzątał sam. Oczywiście jego jest stać na to. Tutaj gdyby mieszkańcy tego okręgu zrobili zarzutkę, to tez zbytnio nie uszczupliłoby ich kieszeni. Wiem, ze to jest nienormalne ale w takich czasach żyjemy.
Ja też niedawno miałem dolegliwości zdrowotne i nikt mi nie pomógł ze służby zdrowia, znalazłem pomoc prywatnie i dzięki temu problem ustąpił. Dwa miesiące temu razem z sąsiadem naprawiliśmy drogę, przez którą prawie już nie można było przejechać. Przyszło nam żyć w takich popieprzonych czasach, trzeba sobie jakoś radzić.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Jednostka OSP Żarki Letnisko usuwała zaniedbania włodarzy Gminy

Post by Zdzisława Polak »

Były -zgadzam się z I częścią Twojej wypowiedzi gdzie dajesz pomysł jak ten problem rozwiązać. Nie zgadzam się z II częścią Twojej wypowiedzi, że to dzieło powinni sfinansować mieszkańcy tego okręgu. Idąc za Twoimi tokiem rozumowania, żeby remonty dróg gminnych, wykonywanie rowów i odwodnień finansowali mieszkańcy - to nasuwa się pytanie po co nam gmina? A poza tym mieszkańcy nie mają prawa robić samowolnie przekopu pod gminną drogą. Kto weźmie za to odpowiedzialność?
Post Reply