Śmieci

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Śmieci

Post by Bruner »

Muszę poruszyć temat śmieci, a rącze brak wykonania usługi przez firmę, która ma obowiązek zabrania tych że worków ze śmieciami, zgodnie z umową z gminą. Otóż nagminnie firma nie odbiera śmieci w danym dniu, chodzi o tworzywa sztuczne czyli tzw worki, z pojemnikiem problemu nie ma, ponieważ po to przyjeżdża inna ekipa. Już trzeci raz brat interweniuje w gminie, bez skutku, co prawda przyjeżdżają dwa trzy dni później, ale gdyby nie interwencja, to by nie przyjechali. Mieszkam tu 16 lat, i przetrwałem różne firmy od wywozu śmieci, ale takich cyrków nie było, żadna nie powiedziała mi że jest za dużo śniegu, oni nie wjadą. Droga jest gminna w zarządcą drogi jest gmina, i jest odśnieżana, i nie ma problemu z wjazdem, skoro sam wjeżdżam autem osobowym, które jest niskie, to tym bardziej pojazd ciężarowy da sobie radę. Tym bardziej że przyjeżdża do mnie zarówno pan szambiarką, bez kłopotów wjeżdża, czy dostawcy węgla i inni, tylko problem mają lenie z firmy, która odpowiada za wywóz śmieci. Nie wiem kto podpisał kontrakt, i na jakich zasadach odbył się przetarg, ale wnoszę o zmianę wykonawcy usługi, gdyż ten nie wywiązuję się ze swoich zobowiązań, nie wspominając już że stawki za śmieci mamy wyższe niż w np Sosnowcu, czy Zawierciu, Dąbrowie Górniczej, więc wymagam. Jeżeli gmina nie zrobi nic z tym fantem, oznacza to korupcję, gdyż ktoś wziął łapówkę, śmiem podejrzewać. Poraj słynie z dziadostwa, więc może by nasłać na gminę CBA, może coś znajda w papierach. Zapewne nie jedno by się znalazło, machlojki w tym urzędzie to codzienność.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Śmieci

Post by Byly »

Dziwne :cry: Ja nigdy nie mam problemu z odbiorem śmieci? Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek pominięto u mnie odbiór czy to worki, czy BIO, czy kosz :)
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Śmieci

Post by Bruner »

Na Podleśnej zapominają. A mieszka tu trochę ludzi. Gdyby wszytko było ok, nie pisałbym i tym.
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Śmieci

Post by Arkowski1981 »

Dzień dobry
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą gdyż na Kąpielowej ostatnio tez nie zajrzeli.
Fakt ze śniegu było dość dużo ale skoro osobówki dają radę to wysokie i dobrze dociążone auto tym bardziej.
Niestety nieodebrane śmieci trafią potem do pieca a później naszych płuc co czuć szczególnie po zmroku, kiedy sinoczarny dym z kominów już tak nie rzuca się w oczy (w mniemaniu spalającego).
Kolejnym problemem jest coraz większa liczba błąkających się psów, które potrafią rozerwać worek i rozwłóczyć śmieci pozostawione ale nie odebrane.
Psy raczej nie są bezpańskie bo mają obroże i wyglądają na dobrze odkarmione.
Dobrze by było, gdyby gmina pochyliła się nad tymi zagadnieniami.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Śmieci

Post by Marcin »

edit
Last edited by Marcin on 01 Sep 2022, 11:34, edited 1 time in total.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Śmieci

Post by kobek »

Arkowski1981 wrote:
11 Feb 2021, 07:31
Dzień dobry
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą gdyż na Kąpielowej ostatnio tez nie zajrzeli.
Fakt ze śniegu było dość dużo ale skoro osobówki dają radę to wysokie i dobrze dociążone auto tym bardziej.
Niestety nieodebrane śmieci trafią potem do pieca a później naszych płuc co czuć szczególnie po zmroku, kiedy sinoczarny dym z kominów już tak nie rzuca się w oczy (w mniemaniu spalającego).
Kolejnym problemem jest coraz większa liczba błąkających się psów, które potrafią rozerwać worek i rozwłóczyć śmieci pozostawione ale nie odebrane.
Psy raczej nie są bezpańskie bo mają obroże i wyglądają na dobrze odkarmione.
Dobrze by było, gdyby gmina pochyliła się nad tymi zagadnieniami.
Na Kąpielowej odbierają.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Śmieci

Post by Igor »

U jednych odbierają u innych zdarza się, że nie, a opłaty mamy horendalne wszyscy, podobno dlatego ze Żarki Letnisko ogromną ilością bio odpadów podwyższają koszty wywozu, nikt jednak radnym nie przedstawił żadnych kalkulacji, kiedy ostatnio zatwierdzali stawki ustalone przez urząd. Myślę tak jak Bruner, że ktoś nieżle bierze w łapę.
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Śmieci

Post by widz »

nikt się mieszkańców nie zapytał, czy nas stać aż tyle płacić za śmieci tylko nakazano płacić i już. Jak Rząd wyciągnął rękę po podatki od bogatych mediów to nawet marszałek Senatu wygłosił orędzie do narodu a w nim swój sprzeciw bo bogatym robi się krzywdę ? Dlaczego nie obroni nas mieszkańców przed tymi wielkimi opłatami za śmieci? Komu więc służy Marszałek Senatu?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Śmieci

Post by Byly »

:lol: :lol: :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Śmieci

Post by Byly »

Pewnie u nas też płacimy za nieuczciwych mieszkańców, Ten sposób opłat pewnie jest sprawiedliwy w miastach a u nas jak by to wyszło? Pewnie niekorzystnie bo większość podlewa trawniki ogródki, ale mając trawniki produkujemy więcej bioodpadów. To może byłoby to sprawiedliwe?
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... dy/v24xg7v
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Śmieci

Post by Arkowski1981 »

kobek wrote:
12 Feb 2021, 09:02
Arkowski1981 wrote:
11 Feb 2021, 07:31
Dzień dobry
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą gdyż na Kąpielowej ostatnio tez nie zajrzeli.
Fakt ze śniegu było dość dużo ale skoro osobówki dają radę to wysokie i dobrze dociążone auto tym bardziej.
Niestety nieodebrane śmieci trafią potem do pieca a później naszych płuc co czuć szczególnie po zmroku, kiedy sinoczarny dym z kominów już tak nie rzuca się w oczy (w mniemaniu spalającego).
Kolejnym problemem jest coraz większa liczba błąkających się psów, które potrafią rozerwać worek i rozwłóczyć śmieci pozostawione ale nie odebrane.
Psy raczej nie są bezpańskie bo mają obroże i wyglądają na dobrze odkarmione.
Dobrze by było, gdyby gmina pochyliła się nad tymi zagadnieniami.
Na Kąpielowej odbierają.
Niestety nie na całej, bo do mnie i do sąsiadów nie zajechali a worki stały i czekały od dnia wcześniejszego. Jeśli się obawiali zakopania wozu to mogli podejść pieszo albo poinformować by wystawić worki do drogi głównej.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Śmieci

Post by Igor »

Widzu, można się zastanowić komu ty SŁUŻYSZ tymi postami, zwłaszcza, że powszechni9e wiadomo, kto ukrywa się pod tym nickiem. W/g ciebie to marszałek senatu powinien interweniować w gminie w sprawie wysokości opłat za śmieci, bo durni radni zatwierdzają wszystko co niekompetentny pan Zaczkowski im podsunie.
memento
Post Reply