Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Post by Marcin »

Dzień dobry,

chciałbym podziękować podmiotowi (TPŻL? sołectwo?), który rozwiesił oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu w Żarkach-Letnisko.

Nadaje to uroku naszej miejscowości :)

PS. Czy wiadomo jakie będą dalsze losy amfiteatru?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Post by Byly »

Wczoraj wieczorem zauważyłem też oświetlone skrzyżowanie drogi na Nowej Wsi Żarki - Koziegłowy. Też to ładnie wygląda i chyba powinno choć trochę zwiększyć bezpieczeństwo?
Amfiteatr, podobno projekt się nie podobał? Jeżeli miałby być robiony inny projekt, proponowałbym nawiązać stylem do dawnych i najstarszych willi przy torach, lub może do stylu alpejskiego w jakim zaprojektowano kościół? Nic nie mamy wspólnego z Alpami ale kościół już tyle lat stoi i pewnie będzie stał jeszcze więcej. Byłyby dwie budowle podobne, być może kiedyś powstanie inna, np. altanka w parku gdy już całkiem się rozleci???
A może kiedyś zamiast budek udających restauracje przy basenie jakiś inwestor wybuduje prawdziwą restaurację w stylu alpejskim :wink:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Post by zg »

Nowe lampki ( te jasne) zostały zawieszone z inicjatywy nowego sołtysa i rady sołeckiej.
Co do amfiteatru trwa procedura wyłonienia wykonawcy pierwszego etapu realizacji inwestycji.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Post by Zdzisława Polak »

A kto wyłania wykonawcę amfiteatru i w jakim trybie? Kasa na amfiteatr jest?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Post by Zdzisława Polak »

A propos oświetlenia na skrzyżowaniu to również informuję , że złożyłam interpelację do Pana przewodniczącego Rady Powiatu i Pana Starosty w/s zamontowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej - ul. Koziegłowskiej z drogą powiatową -ul Słowackiego w Nowej Wsi. Z uwagi na to, że dotyczy to drogi powiatowej i wojewódzkiej, równocześnie w tej samej sprawie wysłałam pismo do Dyrektora WZD w Katowicach i liczę na współprace w tej sprawie. Obecnie przejazd przez to skrzyżowanie jest bardzo trudny i niebezpieczny, a gdy zostanie wykonany wiadukt nad torami PKP w ul Koziegłowskiej to jeszcze będzie trudniej przyjeżdżać przez to skrzyżowanie. Dlatego sprawa jest pilna.
Z. Polak

W załączeniu treść mojej interpelacji:


Zdzisława Polak 29.12.2020 r
Żarki Letnisko
ul. Kąpielowa 15

Sz. Pan Przewodniczący Rady Powiatu -Wojciech Picheta
Sz. Pan Starosta Powiatu - Piotr Kołodziejczyk
w Myszkowie



INTERPELACJA

Dotycząca konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą wojewódzką Nr 789, zlokalizowanym na terenie miasta i Gminy Myszków.

Na podstawie art. 21 Statutu Powiatu Myszkowskiego składam poniższą interpelację, a mianowicie:
wnioskuję o zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic : Słowackiego, która jest drogą powiatową z ulicą Koziegłowską, która jest drogą wojewódzką nr 789, a także z ulicą gminną Gminy Myszków.
Powyższe uzasadniam tym, że w/w skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne z uwagi na słabą widoczność i bardzo duże natężenie ruchu na ul. Koziegłowskiej, co w efekcie powoduje dużą ilość wypadków i kolizji drogowych. Przejazd przez to skrzyżowanie wymaga zbyt długiego oczekiwania, a szczególnie przy wyjeździe od strony północnej skręcając na lewo w ulicę Koziegłowską, jak również jadąc na wprost na ul. Słowackiego- trzeba przejechać przez bardzo uczęszczaną ulicę Koziegłowską. Obecnie przejechanie przez to skrzyżowanie jest bardzo trudne, a w przyszłości czyli po wybudowaniu wiaduktu nad torami w tej drodze będzie wręcz niemożliwe, bez sygnalizacji świetlnej, z uwagi na to, że pędzących drogą wojewódzką samochodów już nie będzie zatrzymywał przejazd kolejowy.
W związku z tym, że inwestycja ta dotyczy zarówno Powiatu Myszkowskiego jak i Wojewódzkiego Zarządu Dróg, dlatego równolegle wysyłam pismo o podobnej treści do WZD w Katowicach i proszę o współpracę w tej sprawie.
Reasumując proszę o przeanalizowanie mojego wniosku i pozytywne załatwienie.

V-ce Przewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie

Zdzisława Polak



a poniżej treść mojego pisma wysłanego do WZD Katowice:


Dnia 29 grudnia 2020 15:40 zdzislawapolak <zdzislawapolak@o2.pl> napisał(a):

Zdzisława Polak 29.12.2020 r
42-311 Żarki Letnisko
ul. Kąpielowa 15

Dyrektor WZD Katowice
Sz. Pan Zbigniew Tabor



INTERPELACJA

Dotycząca konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą wojewódzką Nr 789, zlokalizowanym na terenie miasta i Gminy Myszków.

Zwracam się z wnioskiem o zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic : Słowackiego, która jest drogą powiatową z ulicą Koziegłowską, która jest drogą wojewódzką nr 789 lub zaprojektowanie i wykonanie ronda w tym miejscu w drodze wojewódzkiej 789.
Powyższe uzasadniam tym, że w/w skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne z uwagi na słabą widoczność i bardzo duże natężenie ruchu na ul. Koziegłowskiej, co w efekcie powoduje dużą ilość wypadków i kolizji drogowych. Przejazd przez to skrzyżowanie wymaga zbyt długiego oczekiwania, a szczególnie przy wyjeździe od strony północnej skręcając na lewo w ulicę Koziegłowską, jak również jadąc na wprost na ul. Słowackiego- trzeba przejechać przez bardzo uczęszczaną ulicę Koziegłowską. Obecnie przejechanie przez to skrzyżowanie jest bardzo utrudnione, a w przyszłości czyli po wybudowaniu wiaduktu nad torami w tej drodze będzie wręcz niemożliwe, bez sygnalizacji świetlnej lub ronda z uwagi na to, że pędzących drogą wojewódzką samochodów już nie będzie zatrzymywał przejazd kolejowy.
W związku z tym, że inwestycja ta dotyczy zarówno Powiatu Myszkowskiego jak i Wojewódzkiego Zarządu Dróg, dlatego równolegle wysyłałam już pismo o podobnej treści do Pana Starosty Powiatu Myszkowskiego i do Pana Przewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie i proszę o współpracę w tej sprawie.
Reasumując proszę o przeanalizowanie mojego wniosku i pozytywne załatwienie.

V-ce Przewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie

Zdzisława Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Oświetlenie przy głównym skrzyżowaniu

Post by Zdzisława Polak »

A tutaj jest odpowiedź na moją interpelację z dnia 29.12.2020r w/s zamontowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Koziegłowskiej z ulicą Słowackiego w Myszkowie Nowa Wieś złożoną do Przewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie i do Pana Starosty. Oto link do odpowiedzi
https://pismyszkow.pl/?p=1158
Post Reply