remonty dróg

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

remonty dróg

Post by Bruner »

Widzę że władze gminy mają beton zamiast mózgu, ulica skrajna jest rzekomo remontowana raz na miesiąc, takich ulic jest więcej ale posłużyłem się Skrajną jako przykładem. Powiem tak, to gówno co nawożą na drogi to się nadaje do zasypania szamba, a nie na remont drogi. Ja sam z własnych środków, zrobiłem remont drogi, część Podleśnej, i stosowałem najpierw gruby tłuczeń, następnie ubijarka, potem średni, a na końcu drobny kamień. Zagęściłem maszynami, ubiłem, pożyczałem maszyny między innymi od pana Kidawy, i droga jest już kilka lat, podczas budowy mojego domu przyjechały tu samochody ważące 40 ton, gruszki z betonem, pompa do betonu, i nic się nie uszkodziło. Nie wspomnę o ciężarówkach które przywoziły materiał, czy 40 wywrotek ziemi, cztero osiowa wywrotka o DMC 42 tony. Czyli się da zrobić coś raz, a nie ubijać gumiakiem dziury, które po jednym deszczu powstają na nowo. Taka robota jest to praca Syzyfa, szkoda przede wszystkim kasy na bezsensowne remonty, które i tak niczego nie załatwiają, tylko zrobić raz a dobrze. Wydać pieniądze to mądrze.
Post Reply