Kolejna akcja sprzątania Żarek Letnisko

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zg
VIP
Posts: 540
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Kolejna akcja sprzątania Żarek Letnisko

Post by zg »

W środę 24 go kwietnia TPŻL wraz z uczniami i opiekunami ze Szkoły Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie przeprowadziło kolejne coroczne sprzątanie naszej miejscowości. Sprzątane były park i okolice, ul. Jasna i hr. Raczyńskiej, ul. Letniskowa, oraz tereny przyległe. W tym roku nacisk był położony na oczyszczenie koryta rzeczki Czarki od opusty do tzw wodospadu.
Poniżej przedstawiamy kilka fotek z tej akcji .
Przed sprzątaniem:
Image

Image

w trakcie :

Image

Image


Image

i po sprzątaniu:

Image

Image

Image

Image


Image

Z uwagi na trudność, nakład pracy i zaangażowanie sprzątających prosimy o nie wrzucanie smieci do rzeczki. Dziekujemy!
Arkowski1981
Mieszkaniec
Posts: 30
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Kolejna akcja sprzątania Żarek Letnisko

Post by Arkowski1981 »

Brawo za inicjatywę!

Przy okazji chciałbym podziękować za zajęcie się zgłoszoną w ubiegłym roku do p. Sołtysa prośbą o oczyszczenie ścieżki prowadzącej od lasu do mostku przy Zosieńce. Firma skierowana przez Gminę zebrala ziemię, przycięła krzaki i postawiła nawet dodatkowy kosz na śmieci.
Jednak do pełni brakuje moim zdaniem jeszcze przycięcia kilku drzew zasłaniających mocno latarnie przy mostku - ta od strony amfiteatru jest schowana za dwoma gęstymi drzewami co skutecznie obniża jej wartość, natomiast na słupie za mostkiem nie ma latarnii i robi się spora plama cienia.
Image
W czasie wieczorno-nocnym (szczególnie jesienią i zimą) ciężko jest tam przejść beż dodatkowego wsparcia latarki choćby z telefonu.
Dodatkowo firma sprzątająca nie udrożniła odpływu zgromadzonej wody przy mostku od strony lasu gdzie jest zrobiony specjalny spływ wody do Czarki.

Dziękuję za ewentualne przekazanie do osób decyzyjnych może uda się zorganizować jeszcze jedną wizytę.
Pozdrawiam
Arkowski
Post Reply