Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Od czasu ukończenia modernizacji stacji kolejowej w Żarkach Letnisku minęło już sporo czasu. Sukcesem zakończyła się batalia o zadaszenie schodów do przejścia pod torami. Ale wykonawca modernizacji zostawił po sobie niezasypane dziury, studzienki nie pokryte wiekiem tylko prowizorycznie przykryte paletami.
Image
Drewno w końcu przegnije i znowu ktoś się obudzi kiedy dojdzie do wypadku.

Kolejna sprawa. Na ul. Brzozowej kilku mieszkańców pokryło sobie ulicę asfaltem. Wykonującemu usługę zostało w maszynie część surowca. Co w tej sytuacji robi się w Polsce? Jedzie się ulice dalej i wywala się na drogę co zostało nie bacząc na nic.

Image

Czy mieszkańcy i wyborcy mamy dawać przyzwolenie na taka partaninę? Co robi Rada Sołecka i włodarze gminy w tej sytuacji?
Last edited by zg on 29 Jan 2023, 09:45, edited 1 time in total.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Jak? :wink: Tak źle, czy tak dobrze? To wszystko zależy którą telewizje oglądasz :lol:
Jeżeli chciałeś o to zapytać to ja Ci odpowiem, że mnie w ostatnich latach żyje się gorzej. Nie znaczy to, że przymieram głodem, czy musze marznąć, ale zacząłem żyć oszczędniej. A rachunki za media zaczną przychodzić za ten rok już niedługo, to na pewno nie będzie przyjemne :roll:
Razem pisaliśmy te posty i dopiero teraz widzę, że miałeś na myśli co innego. Studzienka przykryta paletą to raczej już ktoś zabezpieczył dziurę a pokrywę ukradli i sprzedali na złom?
Wysypywanie na drogi nieutwardzone różnego rodzaju żużla, popiołów, gliny to wg mnie przestępstwo. Niestety jest przyzwolenie mieszkańców ulic, że pozwalają na takie coś z nadzieją, że to im poprawi jakość ulicy. Przykładowa ulica Podleśna. Dawno nie jechałem ulicą Wesołą ale jak raz jechałem to nie było mi wesoło. Zawsze podobała mi się ulica Miła, tam nikt nie próbował naprawiać ulicy żużlem i szlaką i jeździło się, czy chodziło bardzo fajnie.
Last edited by Byly on 29 Jan 2023, 09:59, edited 1 time in total.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Ja mam na myśli to, że gdy pracowałem w kilku prywatnych firmach ( nie mogę podać ze względu na RODO )jako wykonawcy zlecenia po jego zakończeniu zostawialiśmy miejsce tak jak je zastaliśmy. A tzw państwowe firmy są jak święte krowy. Zostawiają po sobie bajzel i nic z tego powodu im się nie dzieje. Tyle teraz w mediach szumu o czysta Polskę, czyste powietrze, a tu ktoś wywala bryłę asfaltu w centru miejscowości i odjeżdza sobie w najlepsze.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

To raczej nie wina firmy, czy państwowa, czy prywatna, to wina inspektora nadzoru i na końcu odbiorcy wykonanej roboty, czyli inwestora.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

ZG- gdyby Pani wójt Gminy Poraj złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Dróg o dotacje na wykonanie nawierzchni ulicy np. Podleśnej, czy Wesołej, Widnej, Lipowej, Brzozowej lub Długiej lub jakiejkolwiek ulicy w Żarkach Letnisku to nie byłoby potrzeby łatać dziur resztkami asfaltu.
Jak mi wiadomo ostatnio został złożony taki wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o środki finansowe na wykonanie drogi na peryferiach Choronia w kierunku gminy Olsztyn. I Gmina Poraj otrzymała na ten cel środki w kwocie 1,2 mln zł. Ciekawi mnie jak ten wniosek był uzasadniony ponieważ jest to droga:
- na peryferiach naszej gminy,
- mało uczęszczana,
- brak domów przy tej drodze.
- itp
Dlaczego nie złożono wniosku o środki finansowe na drogę gminną położoną bardziej w centrum miejscowości, przy której jest dużo domostw, która jest wyboista, pokryta kałużami po deszczu i z której korzysta dużo użytkowników?
Czym kierowała się nasza władza lokalna aby złożyć wniosek na tą właśnie drogę? Ciekawi mnie również czy wniosek był konsultowany z mieszkańcami Gminy lub Radnymi Gminy Poraj?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Ten rząd zmienił zasady finansowania dróg i innych inwestycji w całej Polsce. Gdyby nie te zmiany to Gminy by wiedziały ile maja pieniędzy i same by decydowały co należy wykonać w pierwszej kolejności. Teraz należy pisać wniosek do ministra od dróg by pomógł wyremontować drogę Podleśną. A minister od dróg ma ulicę Podleśną w Zarkach Letnisku w du**e i po sprawie. Takiego ministra sobie wybraliśmy to tak mamy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

To co Były napisał to zwykła hipokryzja. Pani wójt wybrała drogę najbardziej "pilną i potrzebną" w Gminie Poraj i Rząd dał około 1, 2 mln zł i jest jeszcze źle? Były - Nie pajacuj.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Mówisz, że to hipokryzja, to udowodnij to:) Po co rząd zabrał podatki które wpływały do Gminy? Po to żeby teraz prosić rząd o dotacje. Tak jak wczoraj chwalili się że obniżą ceny za przejazd pociągami:) Najpierw podnieśli ceny na okres ferii a teraz po feriach wrócą do cen sprzed podwyżki, to gdzie tutaj jest obniżka cen biletów? I tak cały czas oszukują ludzi i te 18% ludności wierzy im w te kłamstwa
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Igor »

Szanowna Pani Polak, czy ja mam rozumieć, że TERAZ , żeby wyremontować ulicę w Żarkach Letnisku np.ulicę Podleśną to trzeba pisać do KRAJOWEGO Zarządu Dróg ? A pani ma tylko pretensję do Wójciny, że wybrała drogę w Choroniu, tylko to jest NIENORMALNE? Niedługo będzie pani pisała do powiatu(bo jest rządowy) gdy zechce pani zamieść swoje podwórko Nic pani nie rozumie z idei samorządności!
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

Z Byłym i Igorem nie da się w ogóle dyskutować wyciągają jakieś bezsensowne bzdury o faktach nie chcą rozmawiać.
Rząd przecież nie zabrał gminom podatków bo to jest niemożliwe. Zaś gmina występuje o środki finansowe do różnych programów rządowych, ponieważ w uchwalonym budżecie jest niewiele środków na remont i budowę dróg gminnych. I dlatego proszą o zewnętrzna dofinansowanie. Ale ja pytałam dlaczego wytypowano właśnie tą drogę na peryferiach gminy a nie jakąś inną drogę gminną , która jest w tragicznym stanie.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Zdzicha, rząd zabrał gminom i samorządom podatki. Poczytaj inne media, nie tylko pisowskie, wyjdź z tej bańki informacyjnej TVP, nie daj sobą manipulować.
Natomiast czemu gmina wybrała drogę do naprawy w Choroniu a nie ulicę Podleśną w Żarkach Letnisku, to ja tego nie wiem? To powinni wiedzieć urzędnicy w Gminie i oczywiście radni nasi, nasz sołtys i Ty jako radna powiatowa też powinnaś wiedzieć. Ty powinnaś nas tutaj informować a nie pytać.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Może nie dokładnie to napisałem w poprzednim poście, raczej powinno być tak: rząd zabrał gminom i samorządom znaczną ilość podatków jakie dotychczas wpływały do samorządów.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Igor »

Nie tylko zabrał sporą część dochodów, które dotychczas miały gminy Ale ograniczając dotacje na zadania, które powinien finansować( vide OŚWIATA ) zmusza samorządy do ich finansowania, żeby Czarnek mógł fundować wille swoim przyjaciołom. Pani Polak RZĄDOWE PROGRAMY to powinny obejmować to co jest PONADLOKALNE, autostrady, lotniska a nie ulicę w Choroniu, czy Żarkach Letnisku. Ale cieszmy się tym co mamy bo jak PiS wygra wybory to tak jak napisałem będziemy do Rządowych samorządów występować o zgodę i środki ( np.zakup grabi ) na posprzątanie własnego podwórka. Oczywiście będą konkursy, a kto wygra? WIADOMO.
memento
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Szanowni forumowicze...zakładając ten wątek zamiarem moim było zwrócenie uwagi na ważny problem niechlujstwa wykonawców robót w naszej pięknej miejscowości i zagrożeń z tym związanych. Niestety dyskusja znowu zboczyła na politykę. Być może poprzednie zdjęcie niebezpiecznej studzienki nie oddaje skali problemu więc daje kilka nowych zdjęć.

Image

stare przegnite deski palety leżącej tam od wielu miesięcy nie zabezpieczają niebezpiecznej studzienki.

Image
Image

Co będzie jeśli nie daj boże wpadnie tam dziecko lub zwierzę? Będzie mądry Polak po szkodzie? Teren w tym miejscu jest nieoświetlony. A przy peronach jest nasilony ruch pieszych i pojazdów.
Skoro kilkanaście metrów dalej można było wykonać należycie studzienkę to co stanęło tu na przeszkodzie?

Image

Zgubili pokrywę, zniszczyli czy po prostu ktoś zapomniał...komuś się nie chciało sprawdzić roboty po jej wykonaniu????
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Ja bym to zgłosił jakiejś instytucji ale nie wiem jakiej? Może PKP lub Zarządowi Dróg? Tylko od czego mamy sołtysa i radnych? Problem jest zgłoszony przez "zg" i dalej powinni zając się przedstawiciele wybrani przez nas w wyborach. Tylko gdzie oni są? Widziałem ich na plakatach przed wyborami. Jedyna Zdzisława która tutaj jest oficjalnie, może Zdzisławo Ty zgłosisz ten temat odpowiednim instytucjom, zanim ktoś tam wpadnie?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Doskonale postawione pytane ? Kto i komu to zgłosić? Może Radny Krzysiek Klimek , przecież pracuje na PKP , choć to " teren " Joli Chmury...
Zdzisławo podejmij ten temat jako Radna Powiatowa...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

ZG i Były
Życzenia naszych mieszkańców są dla mnie rozkazem. Oczywiście jutro się tym zajmie - napiszę pismo i wyślę mailem do PKP. Namiary dokładne mam bo zajmowałam się sprawą wykonania odwodnienia przejścia podziemnego i zadaszenia nad schodami na przystanku PKP i nie tylko. Doprowadziłam sprawę do pomyślnego zakończenia, wszystko zostało wykonane jak należy. Przykro mi jednak było jak Pani Radna na Zebraniu Wiejskim stwierdziła publicznie, że przypisuję sobie zbyt dużo zasług w/s tego przejścia podziemnego, w innym zaś przypadku tzn. na wyjazdowej Komisji Rady wszystkie zasługi w tej sprawie przypisała innemu panu radnemu. To może faktycznie nie powinnam wychodzić przed orkiestrę tylko zaczekać aż nasi radni gminni załatwią sprawę.
Ja mimo wszystko obiecuję, że jutro stosowne pismo zredaguję i wyślę pod właściwy adres do PKP bo jest to pilne i konieczne. PKP może nawet nie wie, że ktoś ukradł dekiel od studzienki.
Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

Informuję , że pismo napisałam i wysłałam mailem do PKP do Pani Sylwii S. Jutro raniutko będzie już na biurku u kompetentnej Pani, która rozwiązała już wiele problemów na dworcu PKP w Żarkach L.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Dziękuję bardzo Zdzisławo w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców, którym na sercu leży dobro naszej miejscowości.
Informuję też, że wczoraj skontaktowała się ze mną Radna Jola Chmura i poinformowała mnie, że również interweniowała w tej sprawie jak i innych np. dewastacja budynku na basenie. Jest jeszcze sporo nieskończonych tematów: naprawa dziur w ziemi po ulewach, zepsutej furtki i bramy na basen od strony Rogalika, czy choćby sprawa spalonego baru Americanos.

Image
Image

Czy ktoś się musi w końcu nabić na te druty żeby gospodarz obiektu to naprawił?

Image

A tu ktoś musi nogę złamać aby się tą dziurą zainteresować?
Czy w w/w przypadkach nie stanowi to zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców? Może sprawą powinny się organy ścigania za niedopełnienie obowiązków służbowych???
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni mieszkańcy
Mam już odpowiedź na moje pismo w/s brakującego przykrycia studzienki - od PKP PLK SA -Centrum Realizacji Inwestycji.
Treść odpowiedzi brzmi" Interwencja została przekazana w dniu dzisiejszym do Wykonawcy robót".
Z mojej strony podziękowałam za szybką reakcje a teraz czekamy na realizację zadania.
Z. Polak

Zaś sprawę zajęcia się basenem kąpielowym zostawmy naszym radnym gminnym ponieważ mają bezpośredni wpływ na właściciela i zarządcę basenu.
Przypomnę jeszcze jeden fakt - kiedy w ubiegłym roku przybyła do Żarek Letnisko wyjazdowa Komisja Rady Gminy Poraj wraz z Panią Wójt Gminy, to zaproponowałam Szanownej Komisji aby zamiast wizytować inwestycje PKP zwizytowali basen kąpielowy i zajęli się poprawą jego stanu i otoczenia. W odpowiedzi na moją propozycję usłyszałam falę krytyki pod moim adresem od kilku radnych. Najbardziej przykre dla mnie było to, że to nasi żareccy radni najbardziej naskoczyli na mnie. Jest to dla mnie niezrozumiałe, bo przecież my mieszkańcy ŻL mamy wspólny cel - doprowadzenie basenu do używalności i w tej sprawie powinniśmy się wspierać a nie naskakiwać na siebie. Komisja Radnych( bez Pani Wójt) na moją prośbę udała się na basen i obejrzała jego stan bez podjęcia żadnych wniosków i ustaleń.
Przydałby się tutaj protokół z tej komisji wyjazdowej- bo jak pamiętam wtedy nikt nie protokołował. Jeśli jest protokół z tej Komisji Rady( bo powinien być) to proszę przewodniczącego tej komisji o jego udostępnienie. Zobaczymy co ustalono w/s basenu.
Z. Polak
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Dzwonił do mnie wczoraj Sołtys Michał Drzewiecki z informacją, że też zgłaszał sprawę studzienki. Jak widać "zmasowany atak" :) ze strony Żarek Letniska przyniósł efekt, choć połowiczny bo przegnita paleta została zastąpiona betonową pokrywą, która jest lepsza, ale w mojej ocenie powinna to być metalowa pokrywa zlicowana z poziomem gruntu. Pokrywa betonowa wystaje kilkanaście cm ponad poziom gruntu a wszak to jest ulica i odbywa się tam ruch pieszych i pojazdów. Oby po ciemku nikt nie najechał na pokrywę.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

ZG- jak można łatwo zauważyć , że "sukces ma wielu ojców". Pozdrawiam
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Marcin »

Zdzisława Polak wrote:
10 Feb 2023, 21:53
Rząd przecież nie zabrał gminom podatków bo to jest niemożliwe.
Proszę nie kłamać, bo to jest obrzydliwe co pani robi. Nie wiem czy z głupoty, czy z poczucia wypełniania obowiązków wobec legitymacji partyjej, łże pani tak, że aż kwiatki więdną.

Dokładnie opisałem w innym wątku jak PiS za pomocą Nowego Ładu pozbawił gminy bezpośrednich wpływów podatkowych. Jak została pani wywołana do tablicy to nastała grobowa cisza. Wchodzę po jakimś czasie na forum a pani znów to samo, jak katarynka.

Co więcej, PiS wyprowadził poza budżet (czyli poza kontrolę parlamentu i NIK-u) ponad 600 miliardów złotych (więcej tutaj https://www.money.pl/pieniadze/tym-sie- ... 8144a.html).

To że Polską rządzi zorganizowana grupa przestępcza to już nawet przedszkolaki wiedzą. I o ile my - zwykli obywatele - nie mamy za bardzo wpływu na władze centralne, o tyle pani swoją twarzą i nazwiskiem niejako podpisuje się pod tymi działaniami tutaj lokalnie. Proszę mieć to na uwadze, bo (miejmy nadzieję) nastanie taki czas kiedy wymiar sprawiedliwości wystawi wam za to rachunek.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Zdzisława Polak »

Nie da się czytać tych bezzasadnych oskarżeń mnie i Rządu. Marcin posunął się jak widać do pomówień i kłamstw, bo brakło mu argumentów.
Chcę tylko przypomnieć, że tu lokalnie, czyli naszą Gminą Poraj zarządza nie Pis lecz PO, PSL i SLD, dlaczegóż więc pretensje do PIS i Rządu Polski?.
Pozwolę sobie przekazać poniższe informacje (nie Marcinowi) lecz mieszkańcom naszej Gminy Poraj kwoty środków finansowych , które to właśnie ten Rząd przekazał w tej kadencji tylko dla Gminy Poraj.
Proszę zobaczyć jak są to ogromne kwoty wsparcia w ramach poniższych Programów Rządowych ,
i tak :
Rządowy Fundusz Polski Ład 11.400.000 zł,
Uzupełn. Subw. Ogólnej Jedn.Sam.Teryt. 2.152.567 zł,
Rządowy Program Rozwoju Dróg 1.148.695 zł,
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych 573.695 zł .
Maluch + 55.200 zł,
Świadczenie Dobry Start 1.336.850 zł ,
Świadczenie wychowawcze 42.186.024 zł,
Rodzinny kapitał opiekuńczy 352.500 zł,
Świadczenie 13 emerytura 15.072.087 zł,
Świadczenie 14 emerytura 3.286.311 zł,
Bon turystyczny 1.478.169 zł,
Różnica podatku PIT i CIT 14.408.282 zł,
Razem 93.450.180 zł

Czy tak rządzi "zorganizowana grupa przestępcza" ? puknij się Marcin w ten pusty łeb?
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Marcin »

Pani tak na poważnie? Piszę o władzach centralnych, a pani wszystko sprowadza do tabelki ile to rząd nie dał gminie. Zapytam więc ponownie: SKĄD POCHODZĄ TE PIENIĄDZE na 14, 15 i całą paletę innych zasiłków socjalnych skierowanych głównie do emerytów i patologii (czyli docelowych grup wyborczych PiS).

Oczywiście do 600 miliardów poza budżetem się pani nie odniosła.

Do krytego partyjnym parasolem przemytnika nielegalnej broni - Komendanta Policji - też się pani pewnie nie odniesie.

Do okradania i okłamywania ludzi co do cen paliw przez okrągłe 9 miesięcy - pewnie też nie.

Do 40 miliardów złotych przekazanych dla wrogiego nam społeczeństwa ukraińskiego - też pewnie nie.

A może pomówimy o korupcji podczas covidu (respiratory, maseczki, Bóg wie co jeszcze), gdzie wyparowało z budżetu ponad 500mln złotych?

70mln poszło na wybory kopertowe, winnych nie ma. 10mln które wyparowało z CBA też to pewnie nie problem.

Ceny energii i gazu na rynku są obecnie niższe niż przed rozpoczęciem wojny. Rachunki wszyscy płacą po kilkaset procent wyższe. Społeczeństwo jest golone na niespotykaną skalę, a lokalne szczekaczki pokroju pani osoby mają za zadanie to wszystko kolorować na różowo. I proszę nie cwaniakować z tekstami o pustym łbie, bo słoma pani z butów wystaje przy każdej wypowiedzi i za chwilę zacznę tu panią punktować tak, że faktycznie trzeba będzie wrócić kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.

Partyjniacy za komuny mieli więcej kindersztuby niż pani posiada.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Nie będę politykował ale odniosę się do rachunku za gaz:
Za luty dostałem fakturę za gaz, tak dużą, że jeszcze nigdy tyle w życiu nie zapłaciłem. A faktycznie ceny gazu na świecie spadły do, czy nawet poniżej cen sprzed wybuchu wojny. Styczeń też wcale nie był taki mroźny więc skąd taka wysoka faktura, wyższa o ponad 100% od moich dotychczasowych faktur? Skoro cena gazu na świecie jest porównywalna do cen sprzed roku, to rachunki za gaz tez powinny być porównywalne. Skąd ta różnica ponad 100%. Dzida wyjaśnij mi prostemu człowiekowi, Ty przecież jesteś ekonomistka?
Rachunki za prąd też droższe ale nie tak drastycznie.
Rachunki za wodę na przyzwoitym poziomie.
Podatki gruntowe jeszcze nie widziałem
Ceny benzyny sztucznie zawyżone, ale bardzo mało jeżdżę więc nie będę się użalał.
Ceny w sklepach każdy widzi
Ceny na kolei obniżyli, które sami podnieśli przed feriami, po feriach obniżyli. Dziękujemy ci pisie za obniżkę cen biletów kolejowych:(
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by zg »

Mam Państwu do przekazania kolejną wiadomość pozytywną - brama i furtka na basen od strony Rogalika została naprawiona! Szkoda tylko, że trwało to kilka lat. Ale wspólnie odnieśliśmy kolejny sukces. Czekamy na naprawę rynien i okna w budynku socjalnym na basenie.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Byly »

Brawo zg
Proponuję przy wyborach kandydaturę ZG na sołtysa. ZG chyba byłby lepszym sołtysem niż radnym dla dobra mieszkańców Żarek Letniska. Nie znamy się ale z aktywności na forum tak wnioskuję :wink:
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Czy w Polsce zawsze tak musi być?

Post by Marcin »

Byly wrote:
04 Mar 2023, 10:08
Nie będę politykował ale odniosę się do rachunku za gaz:
Za luty dostałem fakturę za gaz, tak dużą, że jeszcze nigdy tyle w życiu nie zapłaciłem. A faktycznie ceny gazu na świecie spadły do, czy nawet poniżej cen sprzed wybuchu wojny. Styczeń też wcale nie był taki mroźny więc skąd taka wysoka faktura, wyższa o ponad 100% od moich dotychczasowych faktur? Skoro cena gazu na świecie jest porównywalna do cen sprzed roku, to rachunki za gaz tez powinny być porównywalne. Skąd ta różnica ponad 100%. Dzida wyjaśnij mi prostemu człowiekowi, Ty przecież jesteś ekonomistka?
Rachunki za prąd też droższe ale nie tak drastycznie.
Rachunki za wodę na przyzwoitym poziomie.
Podatki gruntowe jeszcze nie widziałem
Ceny benzyny sztucznie zawyżone, ale bardzo mało jeżdżę więc nie będę się użalał.
Ceny w sklepach każdy widzi
Ceny na kolei obniżyli, które sami podnieśli przed feriami, po feriach obniżyli. Dziękujemy ci pisie za obniżkę cen biletów kolejowych:(
Głowna argumentacja koncernów energetycznych (i polityków) jest taka, że w każdej chwili ceny rynkowe mogą podskoczyć i chcą sobie to uśredniać. Co jest oczywiście bzdurą i pożywką dla plebsu.

Ceny są takie jakie są, ponieważ:

a. u władzy jest zorganizowana grupa przestępcza i w perspektywie nadchodzących wyborów (które zapewne przegrają) doją ile się tylko da i wyprowadzają pieniądze poprzez rozmaite fundacje, agencje czy fundusze

b. ceny są jakie są bo sponsorujemy "braci i przyjaciół" z Ukrainy

Ostatnia rafineria na Ukrainie przestała funkcjonować w czerwcu. Od tego czasu 90% paliw, które tam trafia pochodzi z Płocka. Nie podano do wiadomości publicznej na jakich zasadach się to odbywa, ale z pierwszej ręki wiem, że Ukraina nie ma czym płacić za te dostawy. Rok golenia ludzi przez Orlen na stacjach to w gruncie rzeczy było sponsorowanie paliw dla sił zbrojnych Ukrainy oraz zwykłych obywateli w całym ich kraju.

Najpierw doił Orlen, od nowego roku doją spółki energetyczne. Za jedynmi i drugimi stoją ci sami bandyci.
Post Reply