Bełkot wojewody w sprawie przejścia pod torami

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Bełkot wojewody w sprawie przejścia pod torami

Post by Zdzisława Polak »

Były - Dlaczego zaraz zatytułowałeś " Bełkot"? To jest normalna informacja przekazana w imieniu Wojewody i dobrze, że się pojawiła bo można się od niej odwołać. Poczytaj te pisma dokładnie to zrozumiesz ich sens.
Bardzo dziękuję za udostępnienie tego linku z obwieszczeniem Wojewody. Jak się okazuje to decyzja o zmianach w projekcie przejścia podziemnego w Żarkach Letnisku o likwidacji zadaszeń podjęta była w październiku 2019r a obwieszczenie podano do naszej wiadomości dopiero we wrześniu 2021 r czyli 2 lata później i to jest skandal, bo jak po 2 latach można wnieść uwagi czy zastrzeżenia do tak złej decyzji? Jakie to jest przestrzeganie procedur?.
Informuję mieszkańców, że nie odpuszczam tego. I już jestem po rozmowie z przedstawicielką Urzędu Wojewódzkiego z Panią Grażyną Drozd, która właśnie prowadziła i prowadzi tą sprawę.
Uzyskałam od tej Pani wyjaśnienia, że to właśnie inwestor czyli PLK zgłosił powyższe zmiany do projektu ( wymienione w tym obwieszczeniu) w tym usunięcie z projektu zadaszeń. Projektant zakwestionował te zmiany w Urzędzie Wojewódzkim dlatego spór ten musiał rozstrzygnąć Wojewoda ( lub ktoś inny w imieniu wojewody). I Jak widać niewłaściwą, bezzasadną, tajną (bo nie opublikowaną) i bardzo niezadawalającą decyzję wydała (w imieniu Wojewody)- Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego Pani Bożena Goldamer- Kapała. Nikt tej decyzji nie opublikował w obowiązującym terminie, a powinien i dopiero dwa lata później od decyzji, czyli dzisiaj społeczeństwo może zapoznać się z decyzją a kiedy będzie można ją oprotestować, wnieść uwagi i dokonać zmian?. Widać tu jawne naruszenie procedur prawnych i administracyjnych.
To tyle informacji na szybko a teraz będę pisać pisma i do Pana Wojewody J. Wieczorka jak również do Dyrektora PLK - Pana Mądrego w tej sprawie.
Mam nadzieję, że Pani Wójt Gminy Poraj przy pomocy prawników też wystąpi do właściwych instytucji w naszym imieniu, o co gorąco proszę.
Zdzisława Polak
Last edited by Zdzisława Polak on 22 Sep 2021, 12:16, edited 1 time in total.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Bełkot wojewody w sprawie przejścia pod torami

Post by Zdzisława Polak »

Informuję zainteresowanych, że wysłałam dzisiaj drogą mailową kolejne pisma w/s zadaszeń nad schodami i udrożnienie odpływów wody z przejścia podziemnego w Żarkach L. Jedno pismo do PLK, na które już mam odpowiedź i to pozytywną, w której mamy zapewnienia, że budowa zadaszeń rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zaś udrożnienie odwodnienia- odpływów z przejścia podziemnego zostało wykonane.
Drugie pismo o uchylenie Decyzji wojewody z dnia 11 października 2019 r napisałam i wysłałam do Wojewody Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka.
Jak otrzymam odpowiedź poinformuje mieszkańców Żarek L.
Mam nadzieję, że Pani Wójt Gminy Poraj też przygotowała i wysłała już do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie ( za pośrednictwem Wojewody Śląskiego) Odwołanie od Decyzji Wojewody Nr 27/Z/B-B/19 z dnia 11 października 2019 r o zmianie poprzedniej decyzji Wojewody Nr 14/Z/B-B/19 z dnia 23.04.2019r.
Z Polak
Post Reply