Napisali o nas

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty teatralne

logo UG
Przełamywanie nieśmiałości, odkrywanie własnego ja, zachęcenie dzieci do śmiałego wyrażania swoich emocji, pobudzanie kreatywności, odkrywanie ukrytych talentów – takie między innymi były cele warsztatów teatralnych przeprowadzonych w Szkole Podstawowej im Pokoju w Żarkach Letnisku w dniach 24 – 25 listopada br.
 Teatr w Zarkach Letnisku 1
Więcej…

W Poraju odbył się turniej siatkówki mikst

logo UG

W środę 18 listopada, w hali Gimnazjum w Poraju, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mikstów Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. W turniejowe szranki stanęły szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Poraj. Wyniki spotkań: SP Poraj – SP Żarki Letnisko 2:0, Jastrząb – Choroń 2:0, Poraj – Kuźnica Stara 2:0, Żarki Letnisko – Jastrząb 2:1, Choroń – Kuźnica 2:0, Poraj – Jastrząb 2:1, Żarki Letnisko – Choroń 0:2, Jastrząb- Kuźnica 2:0, Poraj – Choroń 2:1, Żarki Letnisko – Kuźnica 2:0. Ostateczna kolejność: 1. Poraj, 2. Żarki Letnisko, 3. Choroń, 4. Żarki Letnisko, 5. Kuźnica Stara.

Poraj mikst Fot. Pawel Krzyczmonik 1

Więcej…

Maraton przedszkolaków z Żarek Letniska

logo UG
16 listopada 2015 wszystkie dzieci z Przedszkola z Żarek Letniska, wzięły udział w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.
Dzieci po przydzieleniu numerów startowych i krótkiej rozgrzewce, wystartowały z linii startu, aby przebiec wyznaczoną trasę liczącą 2 km. Przedszkolaki bardzo dzielnie pokonały ten dystans. Do mety dobiegli wszyscy. Każdy uczestnik „maratonu” został uhonorowany medalem, jak również otrzymał dyplom. Dzieci troszeczkę zmęczone, ale z wielką radością i dobrą energią wróciły do przedszkola. 

przedszkolaki mini

OSP zaprasza...

... na zabawę andrzejkową !

 

Więcej…

Policyjne działania „Trzeźwe przewozy”

policja logo
Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania „Trzeźwe przewozy”. Mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary.
Więcej…

Urzędnicy – nie ludzie

logo 1(tytuł pochodzi od redakcji)
25 października poszłam z psami na spacer. Była godzina 19. Przy drodze w Żarkach Letnisku na ulicy Wesołej, zauważyłam leżącą młodziutką, ale niestety martwą sarenkę. Jak przystało na człowieka dzwonię na policję, niestety dyżurny mówi mi, że ma już trzecie zgłoszenie w tej sprawie. Pytam dlaczego nikt nie zadziałał - jest wieczór, jest dużo zwierząt, rozszarpią, a jeśli np. sarna była wściekła, to zrobi się problem. Policjant mówi, że zawiadomił kogo trzeba, nawet nieopatrznie
Więcej…

Seniorzy

Seniorzy z Żarek Letniska uczcili swoje święto

zabawa seniorow Zarki Letnisko 2015

Seniorzy uczcili swoje święto bawiąc się w sali miejscowej OSP. Dostojnym 80-dziesięciolatkom składali życzenia zdrowia i pomyślności: Genowefa Lasecka-Przewodnicząca Koła powiatowego ZERiI w Myszkowie, Łukasz Stachera-wójt gminy Poraj, Krzysztof Klimek-radny powiatu, Piotr Pawliszyn-prezes OSP i Zarząd Koła Terenowego nr 2 ZERiI, który całą imprezę przygotował pod kierownictwem przewodniczącego Józefa Zimoląga.

R.Kulikowski

Dla seniora

logo policja

Wśród wielu zdarzeń z jakimi spotykają się w swojej pracy śląscy policjanci i strażacy, szczególną uwagę zwracają te, w których ofiarami stali się najsłabsi członkowie naszego społeczeństwa: dzieci, inwalidzi czy osoby starsze. Są to osoby o szczególnych predyspozycjach psychicznych: ufne, życzliwe, otwarte, często nie posiadające dostatecznej wiedzy pozwalającej na właściwą ochronę przed zagrożeniami. Jak pokazuje praktyka to właśnie predyspozycje psychofizyczne tych osób niejednokrotnie zdecydowały o tym,
Więcej…

Chcemy się bawić

Jeżeli lubisz się bawić to przyjdź i zapisz się na zabawę, która odbędzie się z okazji Dnia Seniora dnia 21.11.2015 r. Zapisać się można w Klubie Seniora w każdy poniedziałek i czwartek w godz.10-12.

zabawa

R. Kulikowski

12.09.2015 seniorzy zamknęli kapsułę czasu.

zamkniecie kapsuly 1      zamkniecie kapsuly 2

W minioną sobotę 12.09.2015 zamknęliśmy kapsułę czasu. W obecności księdza proboszcza Macieja Klekowskiego , wójta gminy Poraj Łukasza Stachery, radnych, sponsorów , gości zaproszonych i mieszkańców włożyliśmy do kapsuły przygotowane materiały o naszej miejscowości , które chcieliśmy przekazać potomnym. W tej uroczystości wzięły udział również grupy dzieci i najmłodszych strażaków. Po przewiezieniu kapsuły do parku odczytano list erekcyjny, „ List emerytów do emerytów”, „List dla Potomnych” wiersze autorki Anny Zagroby .Po wygłoszeniu przemówień przez starostę powiatu myszkowskiego Dariusza Laseckiego i innych zaproszonych gości ks. proboszcz odprawił okolicznościową modlitwę, została ona zamknięta przez najmłodsze pokolenie –bliźniaki Olę i Maćka Selwet (lat 8). Anna Socha-Korendo - v-ce starosta i Łukasza Stachera -wójt wpuścili kapsułę do wcześniej przygotowanej i wkopanej obudowy (kręgu betonowego). R.Kulikowski

Seniorzy w Wieliczce

Wieliczka

W ostatni poniedziałek czerwca dzięki dotacji Urzędu Gminy Poraj seniorzy zwiedzali zabytkową kopalnię soli w Wieliczce. Podzieleni na dwie grupy prowadzone przez przewodników sprawnie przemaszerowaliśmy podziemnymi korytarzami ponad 4 km i pokonaliśmy ponad 400 schodów.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer

Sonda

Czy zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych będzie też oznaczało zmiany dla Żarek Letniska?