Wszędzie dobrze, ale w Polsce najpiękniej

SP Zarki Letnisko I 2020

Polska to piękny kraj! Wiedzą o tym najlepiej uczniowie naszego powiatu z klas IV-VI. Oni to właśnie z wielką ochotą wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Żarkach Letnisku Powiatowym Konkursie Literackim „Wszędzie dobrze, ale w Polsce najpiękniej”. W formie listu opisywali cudowne zakątki naszej ojczyzny , miejsca swoich wakacyjnych wojaży udowadniając, że Polskę warto zwiedzać i odwiedzać, że można w naszym kraju bezpiecznie i ciekawie odpoczywać zarówno w mieście jak i na „łonie natury”.

Galeria TUTAJ

Patronat nad konkursem sprawowała wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Konkurs zadziwiająco szybko stał się bardzo popularny. Co prawda jest to dopiero jego druga edycja, ale napłynęło 26 uczniowskich prac i jury miało „pełne ręce roboty” starając się wybrać te najlepsze. Zadanie okazało się niezwykle trudne. "Wszystkie prace reprezentowały bowiem bardzo wyrównany, wysoki poziom" - podsumowuje Mariola Karpowicz, dyrektor Szkoły.  Jury oceniając listy skoncentrowało się przede wszystkim na: realizacji i ciekawym ujęciu tematu, kompozycji pracy i stylistyce wypowiedzi, ukazaniu własnych przeżyć i refleksji związanych z danym miejscem oraz bogactwie słownictwa, w tym zastosowaniu różnych środków językowych. Biorąc pod uwagę te wartości nadesłanych prac przyznano:

I miejsce- Włodarski Dawid kl. VIa Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie
II miejsce- Białas Dominika kl. VIa Szkoła Podstawowa nr 1im. Adama Mickiewicza w Myszkowie
III miejsce- Noskowicz Jan kl. VIa Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie
Wyróżnienia:
Kidawa Zuzanna kl. Vb Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
Gocyła Patrycja kl. Vb Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
Gajecka Kamila kl. V Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Żarkach
Machura Konrad kl. Vc Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Myszkowie.

"Laureatom bardzo gorąco gratulujemy osiągniętych sukcesów. Nauczycielom, opiekunom uczniów życzymy dużo satysfakcji z pracy zawodowej . Wszystkim zaś uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie licząc, że za rok znowu będziemy wspólnie zachwycać się urokliwymi miejscami opisywanymi w uczniowskich listach o Polsce" - dodaje Mariola Karpowicz.

Materiał SP Żarki Letnisko

Napisali o nas

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek. W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

 
Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. 
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. Cudze chwalicie, swego nie znacie - warsztaty dla nauczycieli.
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto. W Polsce obchodzimy je od ponad 50 lat. 

Galeria TUTAJ

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby na ul. Wiejskiej funkcjonowało piesze przejście przez tory kolejowe ( oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa)

Wirtualny spacer

spacer