sokpol niesmiec

Spotkanie Rady Sołeckiej, Pani Wójt w sprawach mieszkańców Żarek Letniska

Zebranie Zarki Letnisko

Środowy wieczór listopada, upłynął pod znakiem rozmów o najważniejszych sprawach dla mieszkańców Żarek Letniska. Wójt Katarzyna Kaźmierczak przekazała bieżące informacje z podejmowanych przez Urząd działań na rzecz sołectwa. Nie zabrakło rozmów o sprawach istotnych dla całej gminy.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie rady sołeckiej i organizacji pozarządowych. Sprawa następstwa wypadku komunikacyjnego sprzed 12 lat, planowana emisja obligacji gminnych, kwestie związane z realizacją planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości, konieczność wprowadzenia podwyżek za odbiór odpadów komunalnych, kwestia basenu kąpielowego, stan realizacji inwestycji w zakresie kanalizacji czy przebudowa amfiteatru – to główne sprawy, które poruszone zostały na środowym, bilateralnym spotkaniu władz gminy i przedstawicieli lokalnej społeczności Żarek Letniska. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wójt Katarzyna Kaźmierczak, kierownik gospodarki komunalnej Adam Zaczkowski, radna powiatowa Zdzisława Polak, wiceprzewodniczący Rady Krzysztof Klimek, radna Jolanta Chmura, sołtys Mirosław Kozieł, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska Ilona Mrowiec, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i i Inwalidów Józef Zimoląg, przedstawiciele organizacji pozarządowych i rady sołeckiej. „Dziękuję wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za jego merytoryczny przebieg i umożliwienie przekazania przedstawicielom różnych środowisk sołectwa informacji o najistotniejszych dla mieszkańców sprawach.” – podkreśla Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj. Dzięki spotkaniu możliwe było bezpośrednie zaprezentowanie aktualnych działań Urzędu Gminy i Rady Gminy na terenie sołectwa Żarek Letniska.

Napisali o nas

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer