Mirosław Kozieł nowym sołtysem w Żarkach Letnisku

Miroslaw KozielNowym sołtysem Żarek Letniska został wybrany Mirosław Kozieł, społecznik, członek Rady Sołeckiej, uczestniczący w wielu działaniach w miejscowości, zaangażowany w sprawy mieszkańców. Wybory odbyły się w czwartek 21 lutego. Z dalszego ubiegania się funkcję sołtysa zrezygnował Andrzej Kamiński. Wybory władz sołectwa Żarki Letnisko odbyły się w czwartek 21 lutego, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. O funkcję sołtysa ubiegało się czworo kandydatów.

Zwycięsko z rywalizacji wyszedł Mirosław Kozieł, który uzyskał 77 głosów, wygrywając z Elżbietą Jatulewicz (41 głosów), Jolantą Holi (19 głosów) i Zbigniewem Wieczorkiem (17 głosów). Z ubiegania się ponownie o funkcję sołtysa zrezygnował Andrzej Kamiński, który sołtysem był od 2015 roku.

Zebranie solectwa

Mieszkańcy zdecydowali o składzie rady sołeckiej, do której wybrani zostali: Barbara NowakUrszula GwaraIzabela DoboszElżbieta Jatulewicz i Zdzisława Polak. Zebranie poprowadził wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Klimek. Udział w zebraniu wzięli m.in. radni powiatowi Zdzisława Polak i Mariusz Karkocha, przewodniczący Rady Gminy Sylwester Sawicki, radni Marcin MakuchŁukasz Adamczyk i Łukasz Boroń oraz sekretarz Gminy Anna Trąbska.

logo UG

Identycznie jak podczas wszystkich zebrań, wójt Katarzyna Kaźmierczak i kierownik gospodarki komunalnej Adam Zaczkowski odpowiadali na pytania mieszkańców w sprawach inwestycji w miejscowości i bieżących działań.

Napisali o nas

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

 

aresztowany
Policjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek. W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.
Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy. W gminie Poraj zebrana została rekordowa kwota blisko 43 tys. zł.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. 
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. Cudze chwalicie, swego nie znacie - warsztaty dla nauczycieli.
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto. W Polsce obchodzimy je od ponad 50 lat. 

Galeria TUTAJ

Więcej…

Sonda

Czy przebywając w Żarkach Letnisku jako mieszkaniec, lub turysta czujesz się bezpiecznie?

Wirtualny spacer

spacer