Tu mieszkam, tu zmieniam

santander tabliczka

Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku zdobyła dla placówki grant w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dzięki temu jeszcze w tym roku powstanie w szkole „Odpoczywalnia”.

Tegoroczna edycja konkursu grantowego Fundacji Santander Bank Polska „Tu mieszkam, tu zmieniam” szukała inicjatyw mających na celu zmianę najbliższego otoczenia. Każdy pomysł, który coś zmieniał, poprawiał lub tworzył i prowadził do konkretnej zmiany w przestrzeni wspólnej danej społeczności miał szansę otrzymać darowiznę. Na ogłoszony pod koniec września 2018 r. konkurs wpłynęły łącznie 774 wnioski z całej Polski, spośród których 121 zostało nagrodzonych grantem w trzech różnych wysokościach. 
Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się również szkoła z naszej gminy.

santander dyplom duzy

Z inicjatywy rodziców powstał pomysł stworzenia w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku tzw. „Odpoczywalni”, czyli miejsca, gdzie uczniowie będą mogli złapać oddech podczas przerw między lekcjami. Ma to być miejsce szczególne, które zachęci je do wspólnego spędzenia czasu w twórczy sposób, bez agresji i nudy. Jak będzie wyglądać? Na razie to tajemnica, która ma być wspaniałą niespodzianką dla uczniów wracających do szkoły po feriach zimowych.

santander Screenshot

Tydzień temu pomysłodawczyni „Odpoczywalni” oraz autorka wniosku grantowego Jolanta Lisowskawraz z dyrektor SP w Żarkach Letnisku Justyną Krauze-Cieślińską udały się do oddziału Santander Bank w Częstochowie, by podpisać i odebrać umowę darowizny. Na jej podstawie nastąpi wypłata środków, które pomogą w realizacji całego przedsięwzięcia.

logo UG Projekt „Odpoczywalni” będzie realizowany w okresie ferii zimowych. O jego postępach oraz efekcie końcowym będziemy informować po zakończeniu wszystkich prac.

Napisali o nas

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. 
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy. Nie zabrakło reprezentantów naszego Klubu Sztuk i Sportów Walki „Shogun” Żarki Letnisko.

Więcej…

WOŚP w tym roku zebrała w Poraj ponad 38 tysięcy złotych!

wosp 2018 Poraj
W piątek, 8 marca, prezes WOŚP Jerzy Owsiak podał do publicznej wiadomości kwotę, jaką zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest rekordowa i co do grosza wynosi: 175 938 717,56 zł. To blisko 50 mln zł więcej niż podczas zeszłorocznych zbiórek i licytacji. Wynik Sztabu w Poraju to 38.310,49 zł!
Więcej…

Seniorzy

Wielkanoc w Klubie Seniora

Wielkanoc seniorzy 2019

W sobotę 27.04.2019 r. w klubie „Czarka” spotkali się seniorzy na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Sonda

Czy Gmina może sprzedawać tereny w Żarkach Letnisku, pod budownictwo indywidualne?

Wirtualny spacer

spacer