Tu mieszkam, tu zmieniam

santander tabliczka

Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku zdobyła dla placówki grant w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dzięki temu jeszcze w tym roku powstanie w szkole „Odpoczywalnia”.

Tegoroczna edycja konkursu grantowego Fundacji Santander Bank Polska „Tu mieszkam, tu zmieniam” szukała inicjatyw mających na celu zmianę najbliższego otoczenia. Każdy pomysł, który coś zmieniał, poprawiał lub tworzył i prowadził do konkretnej zmiany w przestrzeni wspólnej danej społeczności miał szansę otrzymać darowiznę. Na ogłoszony pod koniec września 2018 r. konkurs wpłynęły łącznie 774 wnioski z całej Polski, spośród których 121 zostało nagrodzonych grantem w trzech różnych wysokościach. 
Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się również szkoła z naszej gminy.

santander dyplom duzy

Z inicjatywy rodziców powstał pomysł stworzenia w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku tzw. „Odpoczywalni”, czyli miejsca, gdzie uczniowie będą mogli złapać oddech podczas przerw między lekcjami. Ma to być miejsce szczególne, które zachęci je do wspólnego spędzenia czasu w twórczy sposób, bez agresji i nudy. Jak będzie wyglądać? Na razie to tajemnica, która ma być wspaniałą niespodzianką dla uczniów wracających do szkoły po feriach zimowych.

santander Screenshot

Tydzień temu pomysłodawczyni „Odpoczywalni” oraz autorka wniosku grantowego Jolanta Lisowskawraz z dyrektor SP w Żarkach Letnisku Justyną Krauze-Cieślińską udały się do oddziału Santander Bank w Częstochowie, by podpisać i odebrać umowę darowizny. Na jej podstawie nastąpi wypłata środków, które pomogą w realizacji całego przedsięwzięcia.

logo UG Projekt „Odpoczywalni” będzie realizowany w okresie ferii zimowych. O jego postępach oraz efekcie końcowym będziemy informować po zakończeniu wszystkich prac.

Napisali o nas

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. 
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto. W Polsce obchodzimy je od ponad 50 lat. 

Galeria TUTAJ

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby na ul. Wiejskiej funkcjonowało piesze przejście przez tory kolejowe ( oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa)

Wirtualny spacer

spacer