Wybraliśmy nowego Wójta

Katarzyna Kazmierczak

Nowym Wójtem Gminy Poraj została Pani Katarzyna Każmierczak

Pani Katarzyna Kaźmierczak zdobyła 2561 głosów, natomiast Pani Danuta Służałek - Jaworska  2346  głosów

Na radnych  w Żarkach Letnisku wybralismy:

Okręg wyborczy - 13 - Makuch Marcin Sebastian

Okręg wyborczy - 14 - Klimek Krzysztof Henryk

Okręg wyborczy - 15 - Chmura Jolanta Maria

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy.

W Radzie Gminy ugrupowanie Katarzyny Kaźmierczak zdobyło 8 z 15 mandatów.

Skład Rady: 

Leszek Lach,
Grzegorz Bojanek,
Edyta Superson - Kosztyla,
Barbara Caban,
Łukasz Adamczyk,
Patryk Frendowski,
Waldemar Sitek,
Sylwester Sawicki,
Lukasz Boron,
Krzysztof Klimek,
Marcin Makuch,
Jolanta Chmura,
Andrzej Tkacz,

Wyniki wyborów do Rady Powiatu

LASECKI Dariusz Dominik
RUCIŃSKI Sebastian Grzegorz
OŚMIAŁOWSKI Tomasz Paweł
ROMANIUK Janusz
WIŚNIEWSKA Marlena Krystyna
JASTRZĘBSKI Andrzej
PICHETA Wojciech Zbigniew
KĘPSKI Rafał Tadeusz
KOŁODZIEJCZYK Piotr Jerzy
KOLASA Mateusz Paweł
KAIM-HAGAR Dorota Iwona
MORAWIEC Mariusz Stefan
SOCHA-KORENDO Anna Marta
KARKOCHA Mariusz Rafał
POLAK Zdzisława Anna
SKALEC Jadwiga Stanisława
KORAL Jolanta Stefania
GRABOWSKI Jakub Alojzy
KUMOR Jarosław Stanisław


Napisali o nas

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji. By dobrze poznać możliwości szybkiego i bezpiecznego opuszczenia budynku, pracownicy zakładów pracy czy uczniowie szkół muszą przechodzić ewakuacje próbne.

Więcej…

Ważne inwestycje kolejowe

pociag PKP
Przejścia podziemne pod torami w Poraju i w Żarkach Letnisku, zmodernizowane, podwyższone perony, wiaty, ławki, oświetlenie, monitoring i system informacji pasażerskiej na stacjach w Żarkach Letnisku i Masłońskim. 
Więcej…

Gucio u naszych przedszkolaków

Gucio z przeczkola 1

Niesamowitą bajkową przygodę przeżyły przedszkolaki z Żarek Letniska. We wtorek 8 października uczestniczyły kolejny raz w spotkaniu z teatrem. Tym razem przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" ze sztuką "Gucio Zaczarowany".

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisku

Przedszkole Zarki Letnisko 2019
W Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisku odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli. 
Więcej…

Modernizacja sali w remizie.

Sala OSP 00

Przed paroma laty przeprowadzono termomodernizację remizy w Żarkach Letnisku. Jednak sala bankietowa wymagała niezbędnego remontu. Właśnie kończy się jej gruntowna modernizacja wraz z klatką schodową.

Więcej…

Zwycięstwa i medale „Shoguna”

Shogun Katowice 1

W Katowicach odbył się II Silesian Open- Międzynarodowy Turniej w Ju-Jistu sportowym. Wzięło w nim udział 40 klubów i niemalże 300 zawodników z Europy. Nie zabrakło reprezentantów naszego Klubu Sztuk i Sportów Walki „Shogun” Żarki Letnisko.

Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Konkurs Piosenki Angielskiej

ZL szkola
W „My Favourite Song” najlepsze uczennice z Żarek Letniska i Poraja. W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „My Favourite Song” organizowany przez szkołę Podstawową Nr 3 w Myszkowie.

Seniorzy

Wielkanoc w Klubie Seniora

Wielkanoc seniorzy 2019

W sobotę 27.04.2019 r. w klubie „Czarka” spotkali się seniorzy na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Sonda

Jak oceniasz obecnego naszego wójta?

Wirtualny spacer

spacer