Pani Weronika Stachurska skończyła 100 lat

Weronika Stachurska 1

Mieszkanie w domu w Żarkach Letnisku z trudem pomieściło tych wszystkich, którzy przybyli w środę 7 marca do pani Weroniki Stachurskiej, by złożyć jej urodzinowe życzenia. Jubilatka skończyła 100 lat. O jej dostojnym jubileuszu pamiętali przedstawiciele władz samorządowych Gminy Poraj.

Tego dnia w domu pani Weroniki były kwiaty, urodzinowy poczęstunek, chwile radości i wzruszenia. 

logo UG W długiej kolejce z najlepszymi powinszowaniami dla stulatki ustawili się m.in.: wójt Łukasz Stachera, przewodniczący Rady Andrzej Pawłowski, wiceprzewodniczący Mariusz Karkocha, wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, sekretarz Maria Magdalena Gurbała i kierownik Andrzej Kozłowski. Zaproszeni goście złożyli jubilatce serdeczne życzenia. Pani Weronika otrzymała bukiet kwiatów, okolicznościowy list oraz pamiątkowy grawer. Jubilatka otrzymała także list od Premiera RP.

Pani Weronika Stachurska przyszła na świat 5 marca 1918 r. w Sygontce koło Złotego Potoku w rodzinie Franciszki i Stanisława Siwek, jako najmłodsza córka spośród 4 sióstr. Szacowna jubilatka przez większość swego życia zajmowała się pracą w domu i w gospodarstwie. Po przeprowadzce do Myszkowa zajęła się modnym w tamtym czasie chałupnictwem. Wraz z mężem Cyprianem Stchurskim doczekali się 2 córek, które z kolei obdarzyły ich gromadką potomków w postaci wnuczki, 2 wnuków oraz 2 prawnuków. Od 1992 roku pani Weronika jest wdową. Mąż Cyprian był inżynierem włókiennictwa, całe swoje zawodowe życie spędził w Bielsku-Białej i Myszkowie.

Pani Weronika z Zarek LetniskaJubilatka obecnie mieszka w Żarkach Letnisku u córki Anny. Zachowuje dobrą świadomość, rozwiązuje krzyżówki, ogląda telewizję, najchętniej polskie seriale i teleturnieje, przy tym stroni od bieżących wiadomości. Zawsze lubiła ludzi i nadal chętnie przyjmuje gości, nie krytykuje nikogo i stara się być dobra dla wszystkich, gdyż jak sama uważa: „dobra energia powraca”. Jest otwarta na świat i zawsze zachowuje pogodę ducha. Tajemnicą jej długowieczności są geny - jak mawia sama Jubilatka „Długowieczność to geny. Moja babcia żyła aż 103 lata”.

Z okazji tak wspaniałego jubileuszu 
życzymy pani Weronice 
dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, 
rodzinnego szczęścia, wielu wspaniałych spotkań, 
uśmiechu oraz wszystkiego, co najlepsze!

Napisali o nas

WOŚP w tym roku zebrała w Poraj ponad 38 tysięcy złotych!

wosp 2018 Poraj
W piątek, 8 marca, prezes WOŚP Jerzy Owsiak podał do publicznej wiadomości kwotę, jaką zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej…

Konkurs Piosenki Angielskiej

ZL szkola
W „My Favourite Song” najlepsze uczennice z Żarek Letniska i Poraja. W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „My Favourite Song” organizowany przez szkołę Podstawową Nr 3 w Myszkowie.
Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy Gmina może sprzedawać tereny w Żarkach Letnisku, pod budownictwo indywidualne?

Wirtualny spacer

spacer