Pani Weronika Stachurska skończyła 100 lat

Weronika Stachurska 1

Mieszkanie w domu w Żarkach Letnisku z trudem pomieściło tych wszystkich, którzy przybyli w środę 7 marca do pani Weroniki Stachurskiej, by złożyć jej urodzinowe życzenia. Jubilatka skończyła 100 lat. O jej dostojnym jubileuszu pamiętali przedstawiciele władz samorządowych Gminy Poraj.

Tego dnia w domu pani Weroniki były kwiaty, urodzinowy poczęstunek, chwile radości i wzruszenia. 

logo UG W długiej kolejce z najlepszymi powinszowaniami dla stulatki ustawili się m.in.: wójt Łukasz Stachera, przewodniczący Rady Andrzej Pawłowski, wiceprzewodniczący Mariusz Karkocha, wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, sekretarz Maria Magdalena Gurbała i kierownik Andrzej Kozłowski. Zaproszeni goście złożyli jubilatce serdeczne życzenia. Pani Weronika otrzymała bukiet kwiatów, okolicznościowy list oraz pamiątkowy grawer. Jubilatka otrzymała także list od Premiera RP.

Pani Weronika Stachurska przyszła na świat 5 marca 1918 r. w Sygontce koło Złotego Potoku w rodzinie Franciszki i Stanisława Siwek, jako najmłodsza córka spośród 4 sióstr. Szacowna jubilatka przez większość swego życia zajmowała się pracą w domu i w gospodarstwie. Po przeprowadzce do Myszkowa zajęła się modnym w tamtym czasie chałupnictwem. Wraz z mężem Cyprianem Stchurskim doczekali się 2 córek, które z kolei obdarzyły ich gromadką potomków w postaci wnuczki, 2 wnuków oraz 2 prawnuków. Od 1992 roku pani Weronika jest wdową. Mąż Cyprian był inżynierem włókiennictwa, całe swoje zawodowe życie spędził w Bielsku-Białej i Myszkowie.

Pani Weronika z Zarek LetniskaJubilatka obecnie mieszka w Żarkach Letnisku u córki Anny. Zachowuje dobrą świadomość, rozwiązuje krzyżówki, ogląda telewizję, najchętniej polskie seriale i teleturnieje, przy tym stroni od bieżących wiadomości. Zawsze lubiła ludzi i nadal chętnie przyjmuje gości, nie krytykuje nikogo i stara się być dobra dla wszystkich, gdyż jak sama uważa: „dobra energia powraca”. Jest otwarta na świat i zawsze zachowuje pogodę ducha. Tajemnicą jej długowieczności są geny - jak mawia sama Jubilatka „Długowieczność to geny. Moja babcia żyła aż 103 lata”.

Z okazji tak wspaniałego jubileuszu 
życzymy pani Weronice 
dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, 
rodzinnego szczęścia, wielu wspaniałych spotkań, 
uśmiechu oraz wszystkiego, co najlepsze!

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. Policjant z ruchu drogowego ostatnio złożył wizytę przedszkolakom z Koziegłów i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. W czasie spotkań z mundurowym, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Seniorzy

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku. Życzenia zdrowia i pomyślności składali :

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Sonda

Co zrobić z aktualnymi wydarzeniami na forum?

Wirtualny spacer

spacer