Złote Gody w Gminie Poraj

Zlote Gody 2017

24 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. 19 par z Gminy Poraj, które przeżyły wspólnie pół wieku i więcej, zostało z tej wyjątkowej okazji uhonorowanych specjalnymi medalami. W Gminie Poraj w tym roku dziewiętnaście par obchodziło Złote Gody. Z tej okazji Urząd Stanu Cywilnego zorganizował dla Jubilatów wspaniałą uroczystość.

Po oficjalnych powitaniach i przemówieniu wójta Łukasza Stachery, pary odnowiły złożoną sobie 50 lat temu przysięgę małżeńską. Tekst podziękowań dla małżonka powtarzali za słowami zastępcy kierownika USC Ilony Hadzińskiej. Następnie z rąk wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery wszystkie pary odebrały pamiątkowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

logo UG Jak podkreślał wójt Łukasz Stachera„Pięćdziesiąta rocznica wspólnie przeżytych lat, to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka”.

Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznej lampki szampana, gromkiego toastu „Sto lat” za zdrowie Jubilatów, a także pysznego tortu oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkie pary otrzymały także pamiątkowe dyplomy, kosze kwiatów oraz drobne upominki, które wręczali również: zastępca wójta Katarzyna Kaźmierczak, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pawłowski, skarbnik Gminy Jadwiga Zasik, sekretarz Gminy Poraj Maria Magdalena Gurbała, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji Andrzej Kozłowski oraz inspektor w USC Patrycja Kluza.

Miłe słowa, podkreślające wagę miłości, szacunku i wzajemnego zaufania we wspólnym życiu, przekazał Jubilatom obecny również na uroczystości proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju 
ks. Zdzisław Zgrzebny.

Tegoroczni Jubilaci Złotych Godów w Gminie Poraj to:

 • Bogusława i Lucjan Bętkowscy
 • Krystyna i Zenon Cesarz
 • Irena i Maciej Chwastek
 • Elżbieta i Andrzej Góralscy
 • Zofia i Maciej Kałuzińscy
 • Daniela i Zygmunt Kasprzyk
 • Krystyna i Stanisław Klimek
 • Wanda i Adam Kukla
 • Marianna i Kazimierz Ludwik
 • Zdzisława i Witold Morawscy
 • Jadwiga i Marian Nietresta
 • Anna i Marian Pala
 • Halina i Stanisław Siemińscy
 • Krystyna i Czesław Słabosz
 • Janina i Ireneusz Śledzikowscy
 • Leokadia i Edmund Widawscy
 • Halina i Władysław Wojtyla
 • Helena i Antoni Wrzosowscy
 • Alina i Tadeusz Zasik

W imieniu wszystkich Jubilatów swoimi przemyśleniami podzielił się jeden z aktywnych uczestników uroczystości Maciej Chwastek, dziękując władzom Gminy za organizację Jubileuszu.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zasiedli do wspólnego stołu, by razem powspominać minione lata oraz przypomnieć sobie zalety, a czasem też i drobne mankamenty długoletniego związku małżeńskiego. Czas upłynął błyskawicznie, w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu „Plus Minus”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Na zakończenie wójt Łukasz Stachera zapowiedział jeszcze jedną niespodziankę dla wszystkich par – pamiątkowe, wspólne zdjęcie z minionej uroczystości, które przypomni małżonkom odnowioną przysięgę i będzie pięknym dowodem na wspólnie spędzone 50 lat.

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu,
zgodzie i wzajemnej miłości!

Napisali o nas

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. 

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer