Jurajska Noc Kabaretowa

Zarki Letniako kabareton

W minioną sobotę 15 lipca po raz pierwszy w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku odbyła się Jurajska Noc Kabaretowa. To wyjątkowe show stworzyły trzy wyśmienite kabarety: „Weźrzesz”, DNO i Konrad KONY Czarkowski.

Organizatorem przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera. Na widowni przed Amfiteatrem w Żarkach Letnisku zasiadła zróżnicowana pod względem wieku publiczność, co świadczy o szerokiej grupie odbiorców, do których było adresowane to kabaretowe przedsięwzięcie.

W rolę prowadzących tego wieczoru wcielili się członkowie Kabaretu „Weźrzesz”, czyli Aneta KwapiszJarek Pająk, którzy zainaugurowali Jurajską Noc Kabaretową.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Konrad „Kony Puppets” Czarkowski, finalista polskiej edycji „Mam Talent” oraz półfinalista edycji brytyjskiej tego telewizyjnego show. Prezentując własnoręcznie wykonane lalki naturalnych rozmiarów w doskonały sposób parodiował światowe gwiazdy muzyki pop. W trakcie Jurajskiej Nocy Kabaretowej licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć KONY’ego aż w trzech odsłonach.

Kolejną gwiazdą, która rozbawiła publiczność był Kabaret „Weźrzesz”. Jest on jedną z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni na najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach kabaretowych, finaliści Paki oraz zdobywcy wielu innych nagród.

Ostatnim wykonawcą, który przejął władanie nad widownią był doskonale znany Kabaret DNO, który w Gminie Poraj gościł już nie po raz pierwszy. Formacja powstała w 1996 roku w Dąbrowie Górniczej i od samego początku mocno wyróżnia się na tle innych kabaretów. DNO na scenie zaskakuje wyszukanym pomysłem i nietuzinkowymi rozwiązaniami scenicznymi, a przede wszystkim formą popartą rekwizytem, kostiumem i zawsze bogatą ścieżką dźwiękową. Nazwa kabaretu to wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom skrót, który został zaczerpnięty od pierwszych liter słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni. I właśnie tak zaprezentował się na scenie Jurajskiej Nocy Kabaretowej.

logo UG Każdy z występujących na scenie artystów otrzymał z rąk dyrektor GOK Magdaleny Ryziuk-Wilk pamiątkowe statuetki. „Weźrzesz” i Konrad KONY Czarkowski otrzymali od wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery tytuł „Przyjaciela Gminy Poraj”, a DNO, jako że „Przyjacielem Gminy Poraj” jest już od roku 2012, otrzymało wyjątkowe podziękowania za uświetnienie swoim rewelacyjnym występem Jurajskiej Nocy Kabaretowej.

- Mam niewątpliwą przyjemność wręczyć te specjalne wyróżnienia i podziękowania w imieniu wszystkich mieszkańców naszej Gminy, którzy w ten sposób pragną zostać w życzliwej pamięci występujących u nas artystów, a także w nadziei na kontynuację naszej współpracy w latach następnych - mówiła ze sceny dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk.

Ponoć z kabaretów nie potrafią się śmiać tylko pesymiści… My jednak mamy pewność, że w sobotni wieczór w Żarkach Letnisku bawili się z nami sami optymiści, którym dziękujemy za obecność. Siła i wyjątkowość Jurajskiej Nocy Kabaretowej została zapamiętana poprzez niezwykły, bezpośredni kontakt artystów z publicznością oraz wspólne oklaskiwanie przejeżdżających pociągów (sic!).

Dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk składa podziękowania sponsorom tego przedsięwzięcia: Hotelowi „Kinga” z Żarek Letniska, Firmie „Drutx - Okna Toruński” z Żarek Letniska , Spółce PORECO z Poraja, Firmie SOKPOL z Myszkowa, Firmie „Termoklima” z Żarek Letniska, Przedsiębiorstwu MONOLIT z Myszkowa, Firmie „GAMA” – Monika Nowosadko z Myszkowa oraz Pizzerii „Zosieńka 1935” z Żarek Letniska.

- Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy Poraj i Centrum Integracji Społecznej za pomoc podczas organizacji Jurajskiej Nocy Kabaretowej, a Ochotniczej Straży Pożarnej z Żarek Letniska za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy - mówi dyrektor Magdalena Ryziuk-Wilk.

Dziękujemy także patronom medialnym: Gazecie Myszkowskiej, Kurierowi Zawierciańskiemu, Telewizji Orion, Dziennikowi Zachodniemu, Gazecie Częstochowskiej, iTV Region, Kurierowi Porajskiemu oraz Radiu Jura.

Napisali o nas

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk kontynuuje zbieranie podpisów pod wnioskiem o reaktywację województwa, a do gmin, które chcą się w nim znaleźć w czwartek dołączył Poraj w powiecie myszkowskim. Podczas XXIV sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się w czwartek 27 października, radni jednogłośnie poparli ideę utworzenia nowego województwa.

Więcej…

UCHWAŁA w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Żarki Letnisko

ulica Poranna

**********************************

Seniorzy

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Żarki Letnisko maj 2017

Zareki Letnisko maj 2017

W ostatnim tygodniu maja Seniorzy udali się na majówkę . Po krótkiej modlitwie przy przydrożnej kapliczce udali się na nieopodal położoną polanę gdzie w miejscu dozwolonym piekli na ognisku kiełbaski.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer