III miejsce: Szalona Piątka "Alle porte del sole"

Szalona Piatka Plus 2016 1

Zespół wokalny „Szalona Piątka Plus”,  działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju, kolejny raz muzycznie „zaszalał”, tym razem po włosku. Nasz gminny reprezentant odniósł duży sukces na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Włoskiej w Krakowie, zajmując miejsce na podium.

W dniach 23-25 września 2016 roku w Krakowie odbywał się I Międzynarodowy Festiwal Piosenki Włoskiej, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Krakowie. Koncert galowy, który prezentuje najlepszych piosenkarzy z wielu krajów, wyłonionych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, odbywa się zawsze w Filharmonii Krakowskiej. W tym roku wielką niespodzianką okazała się druga część tego koncertu - wykonywane piosenki zabrzmiały w języku rodem ze słonecznej Italii.

logo UG W piątek 23 września, w późnych godzinach popołudniowych, zespół „Szalona Piątka Plus” w składzie: Elżbieta JatulewiczMaria Magdalena GurbałaDanuta Służałek-JaworskaJoanna Dobosz oraz Katarzyna Olszewska wzięły udział w przesłuchaniach festiwalowych. Zaśpiewały dwie piosenki w języku włoskim - wielkie przeboje Gilioli Chinquetti: „Non ho l’ eta” oraz „Alle porte del sole”. Ich wykonanie zostało bardzo wysoko ocenione przez jury, które przyznało naszym reprezentantkom III miejsce.

Szalona Piatka Plus 2016

Znaleźliśmy się obok wielkiej gwiazdy, pani Leslie Deskeuvre, która jest zawodową piosenkarką, a która w tym roku zdobyła w konkursie piosenki włoskiej drugą nagrodę. Jesteśmy dumne i szczęśliwe i chce nam się dalej śpiewać – zakończyła swoją wypowiedź leaderka zespołu Elżbieta Jatulewicz.

Tym samym podczas niedzielnego finału I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej, odbywającego się właśnie w Filharmonii Krakowskiej, „Szalona Piątka Plus” zaśpiewała swoje włoskie przeboje w towarzystwie profesjonalnej orkiestry.

Jest to bez wątpienia jeden z największych sukcesów „Szalonej Piątki Plus”, która jak widać stając w wokalne szranki, doskonale radzi sobie nawet z profesjonalistami. Wierzę, że to wyróżnienie doda „Szalonej Piątce” wiary we własne możliwości i będzie siłą napędową do dalszej pracy - mówi dyrektor GOK Poraj Magdalena Ryziuk-Wilk.

Napisali o nas

WOŚP w tym roku zebrała w Poraj ponad 38 tysięcy złotych!

wosp 2018 Poraj
W piątek, 8 marca, prezes WOŚP Jerzy Owsiak podał do publicznej wiadomości kwotę, jaką zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej…

Konkurs Piosenki Angielskiej

ZL szkola
W „My Favourite Song” najlepsze uczennice z Żarek Letniska i Poraja. W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „My Favourite Song” organizowany przez szkołę Podstawową Nr 3 w Myszkowie.
Więcej…

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy Gmina może sprzedawać tereny w Żarkach Letnisku, pod budownictwo indywidualne?

Wirtualny spacer

spacer