III miejsce: Szalona Piątka "Alle porte del sole"

Szalona Piatka Plus 2016 1

Zespół wokalny „Szalona Piątka Plus”,  działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju, kolejny raz muzycznie „zaszalał”, tym razem po włosku. Nasz gminny reprezentant odniósł duży sukces na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Włoskiej w Krakowie, zajmując miejsce na podium.

W dniach 23-25 września 2016 roku w Krakowie odbywał się I Międzynarodowy Festiwal Piosenki Włoskiej, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Krakowie. Koncert galowy, który prezentuje najlepszych piosenkarzy z wielu krajów, wyłonionych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, odbywa się zawsze w Filharmonii Krakowskiej. W tym roku wielką niespodzianką okazała się druga część tego koncertu - wykonywane piosenki zabrzmiały w języku rodem ze słonecznej Italii.

logo UG W piątek 23 września, w późnych godzinach popołudniowych, zespół „Szalona Piątka Plus” w składzie: Elżbieta JatulewiczMaria Magdalena GurbałaDanuta Służałek-JaworskaJoanna Dobosz oraz Katarzyna Olszewska wzięły udział w przesłuchaniach festiwalowych. Zaśpiewały dwie piosenki w języku włoskim - wielkie przeboje Gilioli Chinquetti: „Non ho l’ eta” oraz „Alle porte del sole”. Ich wykonanie zostało bardzo wysoko ocenione przez jury, które przyznało naszym reprezentantkom III miejsce.

Szalona Piatka Plus 2016

Znaleźliśmy się obok wielkiej gwiazdy, pani Leslie Deskeuvre, która jest zawodową piosenkarką, a która w tym roku zdobyła w konkursie piosenki włoskiej drugą nagrodę. Jesteśmy dumne i szczęśliwe i chce nam się dalej śpiewać – zakończyła swoją wypowiedź leaderka zespołu Elżbieta Jatulewicz.

Tym samym podczas niedzielnego finału I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej, odbywającego się właśnie w Filharmonii Krakowskiej, „Szalona Piątka Plus” zaśpiewała swoje włoskie przeboje w towarzystwie profesjonalnej orkiestry.

Jest to bez wątpienia jeden z największych sukcesów „Szalonej Piątki Plus”, która jak widać stając w wokalne szranki, doskonale radzi sobie nawet z profesjonalistami. Wierzę, że to wyróżnienie doda „Szalonej Piątce” wiary we własne możliwości i będzie siłą napędową do dalszej pracy - mówi dyrektor GOK Poraj Magdalena Ryziuk-Wilk.

Napisali o nas

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. Policjant z ruchu drogowego ostatnio złożył wizytę przedszkolakom z Koziegłów i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. W czasie spotkań z mundurowym, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń.

Więcej…

Seniorzy

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer