Dni Gminy Poraj 2016

       1 dzien gminy poraj piatek       2 dzien gminy poraj sobota       3 dzien gminy poraj niedziela

Przed nami wielkie święto Gminy Poraj. 24-26 czerwca to będzie weekend pełen wrażeń. Koncerty, występy gwiazd, kabaret, szantowisko, imprezy sportowe, pokaz sztucznych ogni, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Już teraz warto rezerwować wolny czas.

 

Dni Gminy Poraj otworzą wydarzenia na Ośrodku Żeglarskim Marina Poraj w Jastrzębiu. To właśnie tuw piątek 24 czerwca odbędzie się Dzień Otwarty oraz Szantowisko. Z koncertami wystąpią: „Jurajski Oddział Bluesowy”, Jarek „Kraken” Jura, „Banana Boat” oraz gość specjalny „Mechanicy Shanty”. Ponadto na wszystkich czekać będą liczne atrakcje, bezpłatne pływanie na sprzęcie wodnym, gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy.

logo UG

W sobotę 25 czerwca imprezy przenoszą się do Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Jastrzębiu. To tu, na scenie w malowniczej scenerii Zalewu Porajskiego, zaprezentują swe umiejętności zespoły i soliści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Ponadto odbędzie się pokaz taneczny Szkoły Tańca „Dobrowolscy” z Częstochowy, koncert „Szalonej Piątki Plus”, Sylwii Majchrzak, Any Andrzejewskiej oraz zespołu „Set The Point”. Zgromadzoną publiczność z pewnością rozbawi Kabaret Cezary Żak i Artur Barciś. Gwiazdą Wieczoru będzie zaś zespół Bayer Full i Zakopower. A na koniec wszyscy obejrzą wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Ostatni Dzień Dni Gminy Poraj, czyli niedziela 26 czerwca, upłynie pod znakiem VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Zgromadzeni widzowie będą świadkami Koncertu Laureatów oraz wspaniałego Koncertu Gwiazd, który poprowadzi Ryszard Rembiszewski. W samo południe zaś odbędzie się II Porajskie Wodowanie.

Zapraszamy wszystkich do Gminy Poraj. Ostatni weekend czerwca będzie pełen atrakcji i przeżyć. Po prostu trzeba tu być!

Napisali o nas

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk kontynuuje zbieranie podpisów pod wnioskiem o reaktywację województwa, a do gmin, które chcą się w nim znaleźć w czwartek dołączył Poraj w powiecie myszkowskim. Podczas XXIV sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się w czwartek 27 października, radni jednogłośnie poparli ideę utworzenia nowego województwa.

Więcej…

UCHWAŁA w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Żarki Letnisko

ulica Poranna

**********************************

Seniorzy

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer