Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Jestem Państwu winna informację na temat realizacji Programu "Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu" w Gminie Poraj a szczególnie w Żarkach Letnisku.
Nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się ten program i zachęcałam wielu
naszych mieszkańców do udziału w nim jak również dostarczałam wymagane wnioski. Około 50 osób z naszej miejscowości po przejściu pewnej procedury (w tym kryterium dochodowego) zakwalifikowało się do bezpłatnego otrzymania sprzętu komputerowego i podłączenia do sieci internetowej.
Jakież było zdziwienie i rozczarowanie tych osób i moje również kiedy dowiedziałam się , że nikt z mieszkańców Żarek Letnisko nie otrzymał
i nie otrzyma tego obiecanego wyposażenia.
Zapytałam dlaczego? Usłyszałam odpowiedż od Pana Kierownika Adama Żaczkowskiego , że w Żarkach Letnisku nikt nie otrzyma sprzętu ponieważ ten zaproponowany przez Firmę wykonawczą rodzaj połączeń internetu jest niemożliwy do zastosowania z uwagi na rosnące u nas drzewa.
Jeżeli tak to po co robiono ludziom nadzieję? Przecież od lat wiemy,
że Żarki L. to miejscowość leśna.
Osoby te poczuły się teraz jeszcze bardziej wykluczone.
Jak widać nie potrzebnie traciły czas na wypełnianie dokumentów i
dostarczanie zaświadczeń ,traciły czs i pieniądze na dojazdy i itp.
Ciekawa jestem dlaczego żadna lokalna gazeta o tym nie napisała?
Czytamy tylko jak ten program nie wypalił w Myszkowie,Koziegłowach a o Poraju cicho.
Zachęcam do napisania artykułu gdyż wartość tego Programu w gminie Poraj to kwota 2.239.528zł .
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani Zdzisławo..... nabili ns w butelkę...... nie pierwszy raz ...cóż Ż-L to specyficzna miejsowość , ale czemu jest traktowana .....po macoszemu !!! dziwne :(
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

W ogóle rozdawanie komputerów seniorom jak przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu to jest mydlenie oczu. Wilekiej róznicy te pare komputerów nie zrobi. Ale tak jest najprosciej, zerżnąc wniosek z innej gminy i po kłopocie.

A nikt sie nie zastanowił czy moze położenie światłowodu, tak żeby obrzeża wioski też mogły sie podłaczyć, nie przeciwdziała lepiej wykluczeniu niż kilka laptopów rzuconych z łaską.
Brak szybkiego stabilnego łacza internetowego to jest wykluczenie - i nie mówie o tym że sobie nie moge szybko muzyki z internetu sciagac. Chodzi o to że bez tego żadna firma nie zdecyduje sie zeby cos tu odworzyć, nie mozna pracować zdalnie przy uzyciu wideokonferencji itd. No i krecimy sie w kółko - nie ma pracy, to młodzi wybywają, zostaja dziadkowie, których władza zaczyna ignorować.
To jest wykluczenie, a nie brak laptopa. Takie "cacko" za 1200 zł mozna sobie samemu kupic, ale co znim robic jak nie ma internetu, bo drzewa rosną.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Nie wiem czy te programu unijne są tak źle konstruowane, czy tylko ich realizacja w gminach szwankuje. Bardzo dobrze pamiętam, że swojego czasu komisja kultury poświęciła wiele uwagi temu programowi, kiedy gmina Poraj miała do niego przystąpić. Osobiście, zwracałam uwagę panu Zaczkowskiemu na dwie kwestie, właśnie braku zasięgu na dużym obszarze naszej gminy oraz na nieuwzględnienie w kryteriach przydziału sprzętu rodzinom o niskich dochodach, których dzieci chodzą do szkół ponadpodstawowych. Założenia programu uwzględniały tylko rodziny z dziećmi w szkołach podstawowych. Usłyszałam wówczas od pana Zaczkowskiego, który wówczas był specjalistą od pozyskiwania środków unijnych, że program obejmuje budowę na terenie gminy urządzeń, które zagwarantują możliwość odbioru na terenie całej gminy. Bo tak jak pisze Lee,to właśnie wyklucza ludzi z korzystania z internetu Przecież wartość projektu w naszej gminie ponad 2 mln zł, czy tyle będzie kosztowało kilkadziesiąt darmowych komputerów? Mam nieodparte wrażenie, że ten program podzieli los programu "Wiosek internetowych", który rozpoczął się i zakończył montażem komputerów w świetlicach i nic ponad to się nie działo.
Chciałabym wiedzieć, kto tak naprawdę jest beneficjentem tego programu i jaka to firma dostarcza komputery?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

LEE
Żle mnie zrozumiałeś. Tu nie chodzi o emerytów.
W pozostałych sołectwach gminy Poraj program podobno wdrożono w naszym sołectwie nie.
A światłowody położone są od Koziegłów przez Jastrząb do Poraja i dalej na Choroń. A Żarki Letnisko zostały pominięte.
Jeżeli u nas nie można wprowadzać internetu na zasadzie fal radiowych bo rosną drzewa to dlaczego nie poprowadzono światłowodów?
Takie też pytanie zadłam na Komisji P.Kierownikowi i nic.
pozdrawiam
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

RODO
Last edited by michalsluzalek on 26 May 2018, 14:59, edited 1 time in total.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

P.Michale
Dobrze by było gdyby jakiś fachowiec-informatyk zajął się tą sprawą i pomógł wprowadzić ten program dla naszych e-wykluczonych mieszkańców. Może Pan lub ktoś inny polecony przez Pana.
Może porozmawiajmy o tym na zbliżającym się Zebraniu Wiejskim(08.10.2015r godz 17 Remiza OSP).
pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ja mam odczucie, że ŻL po ostatnich wyborach samorządowych zostały nie tylko wykluczone cyfrowo z życia gminy. Tu się nie opłaca żadna inwestycja a pieniądze są przekazywane na inne cele do innych sołectw, na budowę chodników czy zakup wozów strażackich.
Nie "kupuję" wyjaśnień Pana Kierownika Adama Żaczkowskiego , że
"
w Żarkach Letnisku nikt nie otrzyma sprzętu ponieważ ten zaproponowany przez Firmę wykonawczą rodzaj połączeń internetu jest niemożliwy do zastosowania z uwagi na rosnące u nas drzewa. "

Czy to wykonawca ma dyktować mieszkańcom warunki i sposób podłączenia do sieci?
Przecież dzisiejsza technika pozwala na przesył internetu na bezludna wyspę.
Skoro można położyć rury kanalizacyjne to co stoi na przeszkodzie aby położyć światłowód?
Jeśli w grę wchodzi przesył radiowy to logiczne jest , że maszty muszą być wyższe niż drzewa i zabudowania a dalej można rozdzielić sygnał w rozmaity sposób.

Do Lee, Pani Basia zadała dobre pytanie:
Chciałabym wiedzieć, kto tak naprawdę jest beneficjentem tego programu i jaka to firma dostarcza komputery?
bo kwota 1200 zł jak piszesz nie dla każdego jest taka mała...a kwota do rozdziału ogromna. Jestem pewien, że przy tak dużym projekcie można wynegocjować odpowiednie ceny i warunki tym bardziej, że do internetu wystarczy netbook typu EeePC , czy nawet chiński odpowiednik max zintegrowany beznapędowiec oparty na androidzie, które kosztują od 50 dolców z 7- calową matrycą.
Co prawda koszt komputerów chyba jest najmniejszy w tym projekcie, a i pewnie dziś w każdym domostwie znajdzie się jakiś stary pecet, można wiec wyposażyć ludzi w modemy 3G i każdy sobie zamówi kartę z Aero2.
Albo taka opcja jak pisze Pan Micha ł.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest ZG
Mój znajomy mieszkający w Żarkach L. wsród drzew powiedział, że został u niego podłączony internet przez ORANGE.
On również potwierdza Twoją wersję, że można w Żarkach L. zainstalować te komputery do internetu.
Która to firma wykonuje to zadanie należy zapytać P. Kierownika Żaczkowskiego lub P.Wójta.
Trzeba temat poruszyć na Zebraniu Wiejskim (najbliższy czwartek).
pozdrawiam
Last edited by Zdzisława Polak on 06 Oct 2015, 16:37, edited 2 times in total.
Stanislaw_KK
Posts: 6
Joined: 28 Mar 2015, 21:01

Post by Stanislaw_KK »

Orange to nie drogą radiową a na tej samej zasadzie na której pracują zwykłe telefony komórkowe.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Stanisław KK- może i tak. Dobrze ,że się Pan na tym zna. Proszę napisać czy możliwe jest zrealizowanie tego programu w Żarkach Letnisku.
Może jeszcze da się uratować te komputery dla naszych mieszkańców.
pozdrawiam i z góry dziękuję za wsparcie.
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

RODO
Last edited by michalsluzalek on 26 May 2018, 14:59, edited 1 time in total.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Panie Michale czemu Pan nalega na Orange?

Do Pani Polak:

Jeśli w ZL problemem są drzew to właśnie gmina powinna szczególnie w tej miejscowości zrobić wszystko aby pomóc mieszkańcom w wykluczeniu cyfrowemu. Na początek sprawiedliwie rozdzielając te 200 zestawów komputerowych , jak już ktoś będzie miał sprzęt to ja pomogę podłączyć go do darmowego internetu Aero2. Jego prędkość 512 kbps jest taka jak dolna granica w w/w programie. Maszt stoi na Nadwarciu więc obejmuje zasięgiem ZL.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG
Informację od Pana mogę przekazać do Urzędu Gminy.
Ale proszę o kontak telefoniczny lub osobisty ze mną lub z U.Gminy Poraj ponieważ występuje Pan na Forum anonimowo więc nie mogę się z Panem skontaktować. A chętnie skorzystamy z Pana oferty.
Dzisiaj na Zebraniu Wiejskim P.Stanisław B. pytał P.Wójta dlaczego Żarki Letnisko zostało wykluczone z tego Programu?. Niestety odpowiedzi nie uzyskał na zadane pytanie.
Jutro można będzie przeczytać na ten temat w Dzienniku Zachodnim.
pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Faktycznie w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego czyli dzisiaj można przeczytać o złej realizacji Programu przeciw wykluczeniu cyfrowemu nie tylko w Myszkowie ale i w Gminie Poraj a szczególnie w Żarkach Letnisku. Natomiast druga nasza lokalna Gazeta nadal pisze obszernie tylko o Myszkowie a nawet informuje kto ściągnął kontrolę
w/s tego programu do Myszkowa i kto został przez Burmistrza ukarany.
Na temat realizacji tego Programu w naszej Gminie milczą. Dlaczego?
Być może nie wiedzą?
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

RODO
Last edited by michalsluzalek on 26 May 2018, 14:59, edited 1 time in total.
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

W tej chwili LTE z Orange to jedyna z tego co wiem opcja w Żarkach Letnisko na internet bez zbędnej budowy infrastruktury ziemnej.
Ja osobiście korzystam z Neti, bo mam już kabel w ziemi, w innym wypadku pewnie zainteresowałbym się LTE Orange.
Netia to w mojej okolicy ok. 8 Mbs, Orange LTE u znajomego to 6 - 8 Mbs, wspomniane wcześniej Areo to 512kbs, czyli prehistoria. Jeśli ktoś korzystał z Areo to wie jak wygląda wczytywanie stron o pobieraniu plików nie wspomnę. To prędkość co najmniej 12 razy mniejsza od Orange LTE. Nie dajmy ludziom rozwiązań z epoki prezydentury Wałęsy.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Panie Michale podałem przykład Aero2 dlatego, że:
-sprzęt ma trafiać do niezamożnych osób a Aero2 jest darmowe,
-ma to byc dostęp do internetu a nie plikostrada,
- przyjęte w projekcie 2 mega to niewiele wiecej:

PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY
w zakresie realizacji zadań inwestycyjnych
w ramach projektu pn.
„Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Poraj”

1. Ogólne wymagania w zakresie usług i dostępności sieci
Zamawiający oczekuje, iż zrealizowany i uruchomiony system spełni następujące wymagania
jakościowe i funkcjonalne:

 Szybkość łącza Internetowego do użytkownika indywidualnego min: 2Mb/s
 Szybkość łącza Internetowego od użytkownika indywidualnego min: 512kbps

poza tym ze sciagniem filmów p2p ,torrenty itp mozna sie pozegnac, strona startowa pewnie bedzie Gmimy Poraj a to dlatego . ze jest poniżej kolejny zapis:

" Możliwość ustawienia strony www uruchamianej po zalogowaniu do systemu
 Możliwość blokowania wybranych stron www
 Możliwość blokady wybranych portów i usług (np. usług wymiany plików)

,,,,a jak to było powiedziane w kultowym filmie...?

permanentna Inwigilacja......:)

to juz lepsze by faktycznie było to LTE z Orange jesli Gmina by płaciła za łącze.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ktoś na Forum pytał, która firma realizuje ten Program.
Sprawdziłam więc informuje : STIMO Niedzielski Sp.J. Krosno ul.Sikorskiego 11
pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pani Zdzisławo ... ja nie chce się narzucać....ja osobiście nic takiego ważnego nie oferuję...
darmowy internet Aero2 może mieć każdy, ja jedynie , jeśli ktoś w ZL otrzymał by sprzęt w ramach programu a z powodów w/w nie ZL nie będą miały dostępu do netu w ramach programu to pomogę załatwić formalności i skonfigurować sprzęt i połączenie dla chętnych podłączyć się do Aero2.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG
Super ,że bezinteresownie oferowana jest pomoc. Ale dlaczego wybrana firma wykonawcza nie potrafi sobie z tym problemem poradzić?
Być może są jeszcze jakieś inne przyczyny ?
Będę jeszcze o to pytać jutro w UG.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Jeśli chodzi o sygnał radiowy to w lesie można zapomnieć , nawet zasięg sieci GSM jest bardzo kiepski. Jedyny mądry wybór to światłowody , z tego co wiem firma INTER-SAT otrzyma dotację unijną na rozwój internetu w Żarkach Letnisko. Ja obecnie używam neostrady z Telekomunikacji a obecnie to już Orange , prędkość którą tu uzyskuje to góra 12-13 Mb/s za to upload jest niski. W sieciach światłowodowych upload jest zazwyczaj taki sam jak download .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Niestety, nie mogłam wczoraj zapytać Pana Wójta bo Go nie było w Urzędzie Gminy. Był ponoć na dwudniowym szkoleniu w Szczyrku.
Pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Jeśli już powstał taki program jak "Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu" w Gminie Poraj to chyba UG nie wczoraj się dowiedział, że ZL to miejscowość położona w lasach i tak należało należało przedstawić warunki przetargu aby oferty zawierały technologię rozwiązującą ten problem , szczególnie w Żarkach Letnisku.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Ble Ble Ble , i tak nic nie wskóracie , dla kilku ludzi nikt dupy nie ruszy , jak to mówią licz na siebie
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zg program "Przeciwdziałanie... nie jest programem gminnym, tylko ogólnopolskim, do którego gminy mogły tylko przystąpić, bądź nie, akceptując jego warunki. Jak już pisałam wcześniej, osobiście w czasie komisji rady gminy przy omawianiu tego programu zwracałam uwagę panu Zaczkowskiemu, że część naszej gminy, bo nie dotyczy to tylko Żarek Letniska jest "cyfrowo wykluczona" nie z przyczyn ekonomicznych, tylko z powodu braku zasięgu.Ale ten problem jak wyjaśniał wówczas pan Zaczkowski, "Program... miał również rozwiązać. Warto byłoby więc wyjaśnić czy ówczesne informacje były nieścisłe, czy też coś w założeniach "Programu... się zmieniło i ma on tylko charakter socjalny.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Tak , należy to wyjaśnić. To do roboty i wyjaśnić.
Last edited by widz on 28 Dec 2015, 11:49, edited 1 time in total.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Bruner wrote:Jeśli chodzi o sygnał radiowy to w lesie można zapomnieć , nawet zasięg sieci GSM jest bardzo kiepski. Jedyny mądry wybór to światłowody , z tego co wiem firma INTER-SAT otrzyma dotację unijną na rozwój internetu w Żarkach Letnisko. Ja obecnie używam neostrady z Telekomunikacji a obecnie to już Orange , prędkość którą tu uzyskuje to góra 12-13 Mb/s za to upload jest niski. W sieciach światłowodowych upload jest zazwyczaj taki sam jak download .
Bruner i tak jesteś szczęściarzem ja osiągam prędkość do 6Mb/s :)
Wiesz coś więcej na temat tej firmy Inter-sat, kiedy będą te światłowody zakładać ? Kiedy można spodziewać się polepszenia sytuacji ?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Światłowody to prowadzą ale przez Jastrząb , Poraj, Choroń i Myszków.
Ale nie przez Żarki Letnisko.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Tak wiem, już dopytałem firmę Inter-Sat i jej odpowiedź brzmi :
"Niestety ale na chwilę obecną nie będziemy w tamtym kierunku rozwijać sieci."
A szkoda ...
Pozostają tylko przestarzałe łącza telekomunikacyjne, na których nie poszalejemy.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Przecież aktualnie kopią w Nowej Wsi, to co Żarki Letnisko ominą? Czy to jakieś inne światłowody? Zakopują trzy kable czerwony, żółty i chyba niebieski?
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Widocznie ominą.
Może ktoś ma jakieś inne informacje na ten temat ??
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

no właśnie , przecież w Dzierżnie ponoć ( jeszcze?????????????) mieszka burmistrz ....mogliby się dogadać i pociągnąć kabelki do Ż .L 8)
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Małgosiu, czemu napisałaś, że w Dzierżnie ponoć (jeszcze??????????) mieszka burmistrz? Chodzi mi o to jeszcze :lol: Też coś słyszałaś
8)
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

He,he,....ja też słyszałam :roll: szkoda chłopiny, nawet go lubię :cry:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

a Ty , to się tak nie lituj..nawarzył piwa, to musi je teraz wypić :evil:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zostawcie burmistrza w spokoju. Ani to miejsce ani tytuł do takiej dyskusji.
Nie można wchodzić z butami w czyjeś osobiste życie.
Chyba , że jest to z premedytacją wrzucony temat zastępczy w dyskusję o wykluczeniu. Przecież zakładanie sieci światłowodów w Żarkach Letnisku
to zadanie tylko i wyłącznie dla Wójta gminy Poraj.
Pozdrawiam
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Ma pani rację, no to wracamy do wykluczenia Ż.L. :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Majeczka ma rację...skoro można było dostarczyć w ZL do domostw prąd, wodę, telefon i gaz ..a w przyszłości kanalizację to dlaczego nie można tu podłączyć internetu światłowodaem???
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Można, wystarczy tylko CHCIEC .... w Nadwarciu też zakładają, ......ciągną kable w kierunku Nowej Wsi. Z każdej strony Ż.L. będą światłowody, tylko Żarki są ZŁOŚLIWIE pominęte :cry:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Już czuję się wykluczony ...
Ciekawe kto decyduje o tym gdzie są kładzione światłowody i dlaczego akurat u nas ma ich nie być ?
Zna ktoś odpowiedź na to pytanie ?
Może ktoś z naszych radnych się odezwie, może Pan Klimek, on robi coś w ogóle na rzecz naszej miejscowości ? Mógłby chociaż udzielić informacji.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Ślimaczku....wydaje mi się , że odpowiedź zna wójt 8)
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

No cóż w naszej gminie, jak w sejmie...i co ta biedna OPOZYCJA może????????? :lol: :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Majeczko
"Biedna opozycja" może i nie może...? Ale jest radny z koalicji wójtowej to może on coś może i coś powie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ślimaku
Ja chętnie odpowiem na Twoje pytanie jak tylko coś więcej się dowiem.
Oczekuję bowiem odpowiedzi od Pana Wójta na zadane w tej spawie pytania na Sesji Rady Gminy w listopadzie 2015.
Ustawowy czas udzielenia odpowiedzi na piśmie już minął i nic.
Jeszcze trochę zaczekajmy.
Pozdrawiam
ZP
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Oczywiście dziękuję Pani Zdzisławo, tylko szkoda że pozostali radni nie potrafią się odezwać.
Czy rzeczywiście tak jak mówią radni są bezradni w każdej sprawie dotyczącej naszej miejscowości ?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

a w Poraju jakieś okablowanie kładą...
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

i na ul. Koziegłowskiej , po stronie należącej do naszej gminy też ciągną światłowody . Będą przyłączeni mieszkańcy Nowej Wsi. :?:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

no tak...bo przecież Żarki są wykluczone cyfrowo...
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Bo w Żarkach dużo się gada ...... a nic nie robi !!! same informacje bieżące os pani radnej to mało ....chociaż i to dobre ! Szkoda że ze strony radnych nie widac żadnych konkretnych działań :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym tj. 26.01.2016r na Komisji d/s budżetu i inwestycji
znowu pytałam Pana Kierownika Działu Gospodarki Komunalnej
dlaczego i za jaką karę Zarki Letnisko zostały wykluczone zarówno z programu o przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu oraz nie objęte zostały siecią światłowodów , które są prowadzone przez wszystkie miejscowości obok Żarek Letniska. Odpowiedzi nie uzyskałam, obiecano mi odpowiedż pisemną. Więc czekamy.
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Otrzymałam pisemną odpowiedż z Urzędu Gminy Poraj.
(pismo Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków z dnia 28.01.2016r.)
Pan kierownik A. Zaczkowski poinformował ,że z programu skorzystało:
-200 gospodarstw domowych,
-14 jednostek podległych(w tym Gminna Boblioteka Publiczna i dwie jej filie-16 obiektów),
-Łącznie zostało rozdysponowanych 276 zestawów komputerowych wraz z drukarkami oraz dostępem do internetu.

Tabela beneficjentów:
Poraj 89
Zarki Letnisko 5
Choroń 37
Jastrząb 37
Masłońskie 20
Kużnica Stara 14
Gęzyn 14
Razem 216
W odpowiedzi tej jest także napisane ".. Ze względu na bardzo trudne warunki topograficzne oraz bardzo duże zalesienie Zarek Letniska nie ma możliwości zapewnienia dostępu do budowanej infrastruktury."..
.."Przedstawiona wyżej liczba beneficjentów jest ostateczna i nie planuje się jej zwiększenia.."
Zauważyłam tu pewną niezgodnoś rachunkową
Na początku pisma podana jest liczba 276 rozdysponowanych zestawów komputerowych a z tabelki wynika że tylko 216 ( brakuje 60 sztuk).
Samo uzasadnienie też jest dla mnie lakoniczne. O światłowodach nie ma ani słowa.
Proszę oceńce Państwo sami.
ZP
Last edited by Zdzisława Polak on 08 Feb 2016, 21:51, edited 1 time in total.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

60 sztuk to dużo zginęło, 60 X 2000,00 PLN = 120 000,00 PLN :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Może to tylko błąd w piśmie?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Liczby mówią same za siebie....Poraj 89! a reszta sołectw? o 60% mniej
tak samo zalesione jak Żarki Let. - Masłońskie " załapały" się na 20 komputerów, biblioteki także....choć budynek GBP otaczają wielkie drzewa....
a jednak okazało się, że 5 beneficjentów mieszka w ŻL....
widać tylko 5 osób z Żarek ma znajomości w UG.....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Beneficjenci w Żarkach Letnisku (5) to podobno
-szkoła,
- przedszkole,
- remiza OSP,
- rodzinny dom dziecka(budynek obok remizy OSP).
- jak widać jeszcze jakiś jeden ale ja nie wiem kto to.(muszę dopytać)
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Przecież te obiekty są położone w samym centrum Żarek, i co w tym przypadku drzewa nie przeszkadzają?
Program był niby skierowany do ludzi wykluczonych cyfrowo..a szkoła , przedszkole , remiza mają komputery i są podłączone do internetu......
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

No i się nie dowiedzieliśmy o co chodzi ze światłowodami ...
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Pani radna jak zwykle odpowiada z właściwym sobie "profesjonalizmem" czyli na okrągło i nie na temat zupełnie jak pan wójt z Poraja.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Zagadkowa sprawa z tymi światłowodami.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

po pierwsze...brakuje kasy , a po drugie za pisanie głupot na forum kara musi być !!!!!!
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Tylko czemu mnie ta kara dotyka? Chociaż powiem, że moja neostrada śmiga 10 Mb i mi to wystarcza. Przeglądam tylko strony, wysyłam i odbieram maile, pewnie gdybym ściągał filmy to może byłoby za mało?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

nie rozumiem spajdermanie dlaczego tak krytykujesz Panią Radną , nie wiem co robią dla społeczności pozostali Radni bo nie udzielają się na forum, a Pani Radna Polak "coś robi" i informuje o tym na forum, dzięki jej interwencji wisi znowu zegar na stacji i działa poczekalnia.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Rzeczywiście zg aktywność obecnych radnych jest doprawdy porażająca, oczywiście z wyjątkiem pani Polak, której lista dokonań na rzecz naszej miejscowości jest w istocie imponująca, nie musisz więc przypisywać jej kolejowego zegara bo tę sprawę z całą pewnością załatwiła poprzednia rada sołecka, o czym świadczą konkretne pisma.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ja nie wiem kto ostatecznie załatwił sprawę zegara na stacji kolejowej. Sugerowałem sie postem Pani Radnej Polak z 28 marca 2014 roku. cytuję :

"Szanowni Państwo
Po przeczytaniu Waszych postów w sprawie zegara a raczej jego braku na stacji PKP postanowiłam zadziałać.
Dzisiaj na Sesji Rady Gminy zwróciłam się publicznie do Gminnych Władz z prośbą o interwencję w tej sprawie.
Jest obietnica od P.Wójta ,że będzie interweniował na PKP.
Jest więc nadzieja,że zegar będzie wisiał na starym miejscu.
Pozdrawiam
ZP"

Za pewnie inni Radni też dużo robią dla swojej społeczności...szkoda tylko, że nie dzielą się informacjami o tych dokonaniach na tak wygodnym medium jakim jest to forum...
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

zastanawiam się, czy dwaj Panowie radni nie potrafią posługiwać się komputerem, czy nie chcą uczestniczyć na tym forum? Przecież ich obowiązkiem jest informować wyborców co robią dla nas?
Zostali wybrani, kasę pobierają a resztę mają w d***, nas wyborców też :evil:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

a po co mają pisać i tak im d..... obsmarujecie . Wam zawsze jest źle. Żarczanie są roszczeniowi , ciągle narzekają , wiecznie im mało !!!!!!!!!!!!!!!
Tym swoim narzekaniem i opisywaniem na forum wszystkich spławiacie. Wszyscy , którzy mieli zapał do społecznej pracy , już dawno doszli do wniosku ,że nie warto robić NIC, Jedna jedyna radna , nie przejmuje się niczym i robi swoje , ale i tak macie do niej pretensje .
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Amelka ma rację, ale tak się dzieje na wszystkich forach. Co do naszej radnej to faktycznie jest odporna, "gruboskórna" idealnie nadawałaby się do wielkiej polityki. Ja ciągle ją widzę w Sejmie razem z innymi posłankami PiS, "dałaby radę" :lol: :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest Były, zegar wisi, poczekalnia wyremontowana i nawet ogrzewana przy pomocy solarów. Przydałaby się jeszcze możliwość zapowiadania pociągów albo przez dróżnika PKP albo umożliwienie słyszalności zapowiadanych pociągów ze stacji Myszków i Poraj.
Byłoby świetnie.
pozdrawiam
ZP
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w Gminie Poraj

Post by slimak »

Wie ktoś coś na temat firmy i jej oferty, która wieszała kable od strony Myszkowa przez Dzierżno w stronę centrum ? Co to za firma i czy już to działa ? Domyślam się, że chodzi o internet.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w Gminie Poraj

Post by Byly »

Chyba to ta firma, światłowód podobno działa?
http://www.inter-sat.pl
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w Gminie Poraj

Post by kobek »

slimak wrote:Wie ktoś coś na temat firmy i jej oferty, która wieszała kable od strony Myszkowa przez Dzierżno w stronę centrum ? Co to za firma i czy już to działa ? Domyślam się, że chodzi o internet.
Posiadam internet tej firmy, światłowód doprowadzony do wskazanego pomieszczenia szybko sprawnie i profesjonalnie.
W końcu jakiś profesjonalny link z internetem a nie to badziewie po miedzi z Orange.

Polecam dla wymagających użytkowników internetu i nie tylko.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Firma to Intersat z Myszkowa
Post Reply