Poprawi się dostęp do internetu

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Poprawi się dostęp do internetu

Post by BARBARA »

Nasza gmina zakwalifikowała się do konkursowego programu unijnego E-WYKLUCZENI. Program skład się z dwóch częśoi, budowy urządzeń technicznych zapewniających odbiór internetu w całej gminie oraz części społecznej - zapewnienie urządzeń do odbioru internetu i przeszkolenie tych, których na korzystanie z internetu nie stać. W bieżącym roku na realizację tego programu, gmina otrzymała prawie 2 mln zł.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Jak to praktycznie wygląda dla mieszkańców? Jaki warunki trzeba spełnić żeby z tego programu skorzystać?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Program dla mieszkańców to praktycznie pełny dostęp do internetu na terenie całej gminy. Natomiast w sprawie zaopatrzenia w sprzęt, to decydują tu względy socjalne. Programem objęci są ci co mają dzieci w wieku szkolnym i określony bardzo niski poziom dochodu. Osoby do objęcia programem kwalifikowały szkoły i Ośrodek Pomocy Społecznej.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

To juz z tego nic nie rozumiem....pisze Pani "Osoby do objęcia programem kwalifikowały szkoły i Ośrodek Pomocy Społecznej."

to był już ten program czy dopiero będzie, prosze o więcej informacji.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Program e-wykluczeni ma wiele etapow, typowanie osób i placówek oświatowych które otrzymają sprzet komputerowy jest już chyba zakończone
mała byc jeszcze wyjaśniana sprawa rodzin, które spełniają kryteria socjalne i w których są dzieci uczące się w szkołach ponadpodstawowych, zwróciłam uwagę na komisji, że ta grupa nie została objęta programem. Następny etap programu do budowa infrastruktury poprawiającej dostęp do internetu na terenie gminy, podpisywanie umów i szkolenia osób objętch programem i przydział sprzętu. W Urzędzie Gminy za realizacje programu odpowiada pan Adam Zaczkowski, u niego więc uzyskasz pełne informacje.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

W 1 poście napisała Pani " Nasza gmina zakwalifikowała się" czyli czyli tak jakby ten program miał się dopiero rozpocząć, teraz Pani pisze, że już jakiś tam etap się zakończył.....szkoda, że tej informacji nie podała Pani przed rozpoczęciem tego programu bo moja córka właśnie skończyła podstawówkę.....a wcześniej o tym programie nie wiedziałem ...bo i skąd? ale liczą choć na tzw infrastrukturę, która umożliwi dostęp do dobrego internetu za realne pieniądze...za podłączenie neo strady policzono mi tysiąc kilkaset złotych a modemowe łącza mobilne może w miarę działają w dużych miastach....tu w lesie to dramat ....
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zg nasza gmina składa bardzo dużo wniosków aplikacyjnych w różnych programach unijnych i rządowych, gdybym chciała pisać o wszystkich to zapełniłabym tymi informacjami całe forum., dlatego podaje te które dotyczą wszystkich mieszkańców i w momencie zakwalifikowania wniosku do dofinansowania. Natomiast przy opracowywaniu wniosku już trzeba w jego założeniach podać tzw. beneficjentów projektu. Kryteria doboru podane były już w założeniach programu i były bardzo wyśróbowane, dlatego do otrzymania darmowych komputerów zakwalifikowano niewiele osób. Znacznie więcej sprzętu dostaną placówki oświatowe.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

P. Barbaro ....w poprzednim poscie podała pani , kto w gminie zajmuje sie ta sprawa , nie wiem czemu zg z uporem naciska , by to pani tłumaczyła .A wystarczyłby jeden telefon .....
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Pani Barbaro
Czy to prawda, że dostała pani z Urzędu gminy dofinansowanie do kupna pieca na gaz? Czy to prawda? Dlaczego nie napisała Pani nic o tym programie? Może bym się też załapał.
Napsać proszę kto dostał dofinansowanie z Urzędu gminy Poraj na zakup tych ekologicznych pieców .Jeżli można prosić to proszę podać kwotę dofinansowania które Pani otrzymała. A czy inni gminni radni też skorzystali z tego do finansowania ? , czy tylko Pani?
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widzu ..... co ma piernik do wiatraka a internet do pieca ? myslałem ze jestes bardziej rozgarniety !!!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

zapewne ten nowy PIEC jest skomputeryzowany i oto w ten sposób p. BARBARA w sezonie grzewczym ma dwa w jednym :roll: i dzięki temu NOWOCZESNEMU WYNALAZKOWI już dawno nie jest w grupie E -WYKLUCZONYCH 8)
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ha,ha ja też chcę taki piec i jeszcze frytki poproszę i całą zimę mogę ślęczeć w piwnicy 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Spajdermrn wyobraź sobie, że jednak ty,m razem piernik trochę się ma do wiatraka, bo obydwa programy realizowane są z dużym udziałem środków pozabudżetowych. O programie niskiej emisji obszerniej pisałam w maju 2012 r. Jak dotychczas wszyscy którzy, spełniają warunki i składają w naszej gminie wnioski otrzymują dofinansowanie, ale wniosków nie jest zbyt dużo bo dofinansowanie wynosi tylko 40%. Informacje o otrzymanym dofinansowaniu umieściłam w swoim oświadczeniu majątkowym.
Zdzichu nie jestem e-wykluczona przez cały rok nie tylko w sezonie grzewczym bo mam telefon stacjonarny i neostradę.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

no to witaj w klubie :lol:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Kolego spidermanie, na na nikogo nie naciskam tylko wyrażam zdziwienie, że
informuję się społeczność o rozpoczęciu nowego programu a za chwilę okazuje się, że " karty już zostały rozdane"....
i jest musztarda po objedzie....a może jest więcej osób w Żarkach chętnych do udziału w takim projekcie...nie każdy ma neostradę...
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

BARBARA ......w dalszym ciagu nie rozumiem ....co ma "program niskiej emisji " do internetu ....(a o tym tu pisano ).....a widz .... chciał wiedziec konkrety !!! bo ogólników nie rozumie .....
ola .... jak posiedzisz cała zime z frytkami w piwnicy , przy tym piecu , to nie wyobrazam sobie o ile kilogramów przytyjesz .... no ale pozniej jest całe lato na odchudzanie ...ha ha ha
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

dzięki za dobrą radę :cry: a już się cieszyłam ,żę będę miała i piec i frytki :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

nie ma sprawy ...ola ... to tak z troski o dobre samopoczucie ...
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wyszło kolejne kłamstwo Radnej Barbary.
Napisała,że..." dochód z tej dotacji do pieca c.o. umieściła w Oświadczeniu
Majątkowym Radnej". Po sprawdzeniu w/w Oświadczenia za rok 2012 i za 2013 okazuje się, że w żadnym z tych oświadczeń nie ma dochodu z dotacji na piec. /Można to sprawdzić na BIP-ie Urzędu Gminy Poraj./
A jak jest z innymi radnymi? nie odpowiedziała Pani czy dostali również
te dotacje z programu Niskiej Emisji na zakup pieca i solarów.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

" no i jest afera, najpierw Barbara pływała w gminnym domku czy też łódce po Poraju a teraz ma internet z pieca albo piec z internetu. Oj widzu przydał by ci się niegdysiejszy staż w inspekcji robotniczo-chłopskiej,a i jabłuszko niedaleko jabłonki spadło. A ja tam idę na zabawę w sobotę bo jak Barbara organizuje to zawsze jest na sto dwa.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

a kiełbaski będą :lol: :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

no nic więcej do szczęścia nie trzeba..CHĘTNIE POSŁUCHAM ROMECZKA :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ale jazda :lol: dawno nie miałam takiej POLEWKI :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Spajdermen
Jesteś mistrzem w odwracaniu uwagi i zmiany tematu.
Albo wytrzeżwiej bo wszystko pomieszałeś. Piszesz byle pisać.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widzu..... to ty mieszasz tematy ,w tym jestes mistrzem ! a ja tylko smieje sie z twoich ciagłych konkretów , nie rozumiesz wyjasnien ogólnych to chyba ty powinienes wytrzezwiec ..... !!!!
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

a pisali ,że przed wyborami będzie ciekawie
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Już taka walka przed wyborami, podpowie ktoś ile zarabia radny? Może warto pomyśleć, chociaż mam małe szanse, bo wystartowałbym z tego okręgu co BARBARA i DZIDZIA :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

słyszałem ,że ok 1000 zł miesięcznie :lol: mieli tez ekstra wycieczkę do Warszawy 8) wtedy była CISZA na forum , bo obie p. radne były na wycieczce :shock: no to może dlatego tak się kłócą ...pewnie zaś chcą jechać na integracyjną WYCIECZKĘ 8)
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

zielony ....na BIP są wszystkie oświadczenia majątkowe naszych radnych .
Najwięcej ma przewodnicząca ( nauczycielka) . Bardzo mnie to dziwi ,że n-le narzekają , mając taką radną powinni mieć wszysko. A TU OKAZUJE SIĘ , ŻE CIĄGLE JEST ŹLE i w dodatku najbardziej oszczędzają na oświacie.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ..... gdyby oszczedzali to juz dawno zamkneliby 3 szkoły w tym wsze gimnazjum i pusciliby z torbami 50% nauczycieli , a wy za to mielibyscie kanalizacje i dobre drogi i super amfiteatr z czego napewno zadowolona byłaby wiekszosc mieszkanców.......
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

te plotki o zamykaniu czy tez przekazywaniu szkół stowarzyszeniom krążą od dłuższego czasu :roll: może nie będzie tak źle , ale jedno jest pewne,że pieniędzy przy takim zadłużeniu nie przybędzie. No cóż co ma być to będzie .
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Jak zwykle Spajdermen podpuszcza i oczywiście odprowadza od tematu dofinansowania do pieca.
A Pani Radna Barbara milczy jak zaklęta.Inni nasi radni również nabrali wody w usta.
Z tematem oświaty należy wskoczyć na stronę Edukacji
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widzu..... ja nie odchodze od tematu , moze gdybys uwazniej czytał posty , to bys wiedział ze Barbara wyjasniła dosc obszernie , a teraz piszemy na temat dofinansowania szkół..... ogarnij sie ! i przestan sie czepiac !
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

z tego co ja widze , to BARBARA jest dosc aktywna .....
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

JEZELI TEN PROGRAM JEST JESZCZE AKTUALNY to o dofinansowanie do pieca wszyscy mogą złozyć wniosek . dlatego nie widzę problemu :roll: przecież radni tez mogą korzystać z takiego dofinansowania.... ..tylko są odpowiednie warunki do spełnienia. 2 lata temu pytałam w UG o to dofinansowanie . WTEDY WSZYSCY ZAINTERESOWANI MOGLI SKORZYSTAC Z TEGO DOFINANSOWANIA....... nie pamiętam w którym pokoju w UG .ale był to parter...widzu jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem to zgłoś się do UG ,a tam udzielą Ci bardzo dokładnych informacji :lol:
Post Reply