SZKOŁA SUKCESU

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

SZKOŁA SUKCESU

Post by BARBARA »

Szkoła sukcesu w nomenklaturze oświatowej to szkoła, której uczniowie uzyskują w egzaminach średnią znacznie przewyższającą średnią krajową. Taką szkołą po ostatnich egzaminach stało się nasze Gimnazjum, kierowane przez panią Mariole Karpowicz. W jęz. niemieckim, przedmiotach przyrodniczych i jęz. angielskim ta średnia była wyższa aż o 10 punktów.
To wielka frajda móc przekazać mieszkańcom Żarek Letniska taką informację.
Serdeczne podziękowania i gratulacje dla uczniów, nauczycieli i Dyrektora Szkoły Sukcesu.
Przewodnicząca Komisji oświaty spraw społecznych Rady Gminy Poraj
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

a ja gratuluję dzieciaczkom, dyrekcji ,nauczycielom i RODZICOM :lol:
bo na sukcesy pracuje wiele osób 8)
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

GRATULACJE :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

WRESZCIE będą SPOKOJNE WAKACJE , bo p.BARBARA nie umieści NOWEJ sondy o pracy placówek oświatowych
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Przepraszam, a co jest złego w zadawaniu pytań mieszkańcom i poznawaniu ich zdania? Kiedy mówię, w swoim imieniu spotykam się z zarzutem, że nie biorę pod uwagę zdania mieszkańców (patrz posta HaGa), kiedy chcę to zdanie poznać, przynajmniej zdanie internautów, też jest źle chociaż nie wiem dlaczego. Dlaczego pytanie o najpopularniejsze sklepy nie jest tendencyjne, a pytanie o ocenę szkoły ma już tendencyjny charakter. Niedługo będą pytania o ocenę radnych, czy to też będzie tendencyjne?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

te sondaże są do BANI , bo ciągle klikają te same osoby (nawet kilka razy dziennie) w archiwum da się sprawdzić i porównać naszych złośliwych klikaczy :lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Masz rację Zdzichu, nasze sondy to nie badanie grupy socjologicznie reprezentatywnej, pewne tendencje jednak można z nich odczytać. Jeżeli ktoś z uporem maniaka wielokrotnie klika na TAK, w innej sondzie na ŃIE, to przecież tez o czymś świadczy.Dla mnie te sondaże mają przede wszystkim ten pozytywny aspekt, że zwiększają zainteresowanie sprawami publicznymi.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Możliwość głosowania w sondzie powinna się pojawiać dopiero po zalogowaniu. W ten sposób można by głosować tylko raz z jednego konta, co znacznie ograniczyłoby "klikaczy".
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

brawo ślimaczku :lol: masz rację 8)
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

O proszę pojawiła się przewodnicząca komisji oświaty by pochwalić się sukcesem dzieci , rodziców i dyrekcji.
Jakie zasługi przypisuje sobie w tym temacie Radna Barbara?
Jak widać "sukces ma wielu ojców a klęska jest zawsze sierotą"
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

Post by nowa2011 »

Zdecydowanie jest to sukces kilkorga bardzo zdolnych dzieci,które uczęszczały na korepetycje,głównie językowe,za sprawą rodziców.A że w Żarkach L. aktualnie mieliśmy zdolne dzieci,zarówno w podstawówce,jak i w gimnazjum to i w rankingach szkoły wypadają lepiej.Bywa ,że jedno zdolne dziecko rozsławi małą ,wiejską szkołę......i ma z tego tylko satysfakcję...Chwała takim dzieciom i ich rodzicom.Od lat wiadomo,niestety,że poziom nauczania języków w gimnazjum jest bardzo niski,nad czym można tylko ubolewać.O wymianach międzynarodowych w ogóle nie ma mowy.No,ale nauczycielom musi się chcieć lub też mogą mieć "odgórny"nakaz ,aby coś takiego doszło do skutku.Proszę zainteresować się jak to wygląda w innych gimnazjach w okolicy bliższej i dalszej.Polecam zainteresowanie tą sprawą członkom komisji oświaty z naszej miejscowości.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Nowa 2011
W 100% popieram twoją wypowiedż.
Dodam więcej ten nacisk odgórny powinien iść od dyrektora szkoły.
A może także od komisji oświaty, od wójta gminy.
I dlaczego tak nie jest ? Przecież to wielka strata dla dzieci i dla szkoły.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widzu.....dlaczego postów w sprawie edukacji nie podpisujesz swoim nazwiskiem ? tak bardzo boisz sie przed wyborami narazic nauczycielom ? i tak wiedza ze zawsze zadasz zmniejszenia pieniedzy na edukacje ....
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

nie obarczaj winą tylko WIDZA, bo wszyscy radni w tej sprawie są jednomyślni . Zrobiliście dużo innych inwestycji , to na oświatę BRAKUJE. Cekawe co zrobicie z nami po wyborach , ile szkół zamkniecie .Tylko jedna jedyna radna ma odwagę głośno o tym mówić, a reszta oczywiście udaje ,że będzie OK. :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Franio zupełnie niepotrzebnie snujesz takie "czarnowidztwo oświatowe"Jeżeli nie wiesz to jeszcze raz napiszę, że nasza gmina do tzw. subwencji oświatowej czyli środków, które dostajemy na oświatę z budżetu państwa dokłada z własnego budżetu prawie 10 mln zł, czyli tyle ile wynosi subwencja.
Gdybyśmy mieli zamykać szkoły to zrobilibyśmy to już dawno i to nie szkoły tylko jedną szkołę i nie zamykać a ewentualnie powierzyć jej prowadzenie stowarzyszeniu tak jak to jest w Masłońskim. Na razie jednak zwiększa się ilość dzieci w Kiużnicy, bo o tę szkołę chodzi więc nikt nie będzie podejmował pochopnych decyzji. A i od samych szkół zależy czy rodzice będą posyłali dzieci do szkoły w swojej miejscowości, czy też wozili do innych. Zapewniam cię też, że to wydatki na oświatę ograniczają nasze możliwości inwestycyjne, a nie inwestycje ograniczają nakłady na oświatę. I jeszcze jedno jest taka szkoła w gminie, na prowadzenie której wystarczy przypadająca na nią subwencja oświatowa. Czyli można.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

OK :lol: Bardzo mnie to cieszy. :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio .....a te emotki "mówia " co innego !
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

No cóż , KTOŚ już tu napisał ,że WIARA CZYNI CUDA , mnie też tylko pozostało wierzyć w ROZUMNEGO WÓJTA ......młody on , ale ROZUM SWÓJ MA :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

P. Barbara napisała: " Wiesz zapewne dobrze, że do subwencji oświatowej, którą dostaje gmina z budżetu państwa dopłacamy rocznie ogromne kwoty, w tym roku prawie 8 milionów zł i to nie licząc inwestycji i remontów. Dzieje się tak kosztem inwestycji gminnych czemu wielu radnych jest przeciwnych i przy każdej uchwale budżetowej składają wniosek o ograniczenie wydatków na oświatę. Tylko jedna szkoła, podstawówka w Poraju ma koszty działania na poziomie subwencji. Gdybyśmy jednak ograniczyli ilość szkół podstawowych w naszej gminie z 6 di 3, ilość dzieci w klasach byłaby na poziomie norm ministerialnych,a warunki finansowe szkół zdecydowanie lepsze. Tylko, że wtedy pracę straciłoby 50% nauczycieli." 8)
NO TO było 8 mln , a już jest 10 mln :shock: a kiedy WAKACYJNY DODATEK WYPŁACICIE :roll: WSZYSTKIE SZKOŁY W POWIECIE DOSTAŁY kasę NA WAKACJE W CZERWCU , A U NAS JAK ZWYKLE BIDA 8)
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

no nie przesadzajcie z tym dokładaniem do oświaty , ja słyszałam ,że UG dokłada około 7 mln :roll: ciekawe skąd już się wzięło 10 mln :?:
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

wy kobiety to piszecie chyba tylko po to zeby, pisać bo ani czytać ze zrozumieniem nie potraficie ani liczyć, bo jak sie do 7 czy 8 mln doda chociąż by budowe żareckiego przedszkola to już jest ponad 10 mln. A budżet gminy nie jest żadną sprawą tajną, jest publikowany na BIPie i każdy cyfry może sobie z niego poczytać. Mnie tam nikt kasy na wakacje nie daje, przecież pensje za wakacje dostajecie chociaż nie pracujecie i o co ten krzyk.
:shock:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

a ileż to razy do tego przedszkola dokładacie :shock: wcześniej był WYPADEK , a teraz PRZEDSZKOLEM się pani RADNA ZARADNA WYKRĘCA :roll:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ktoś tu zapomniał , jak w oświacie pracował i teraz FAJNĄ emeryturkę dostaje i do tego dodać dietę radnej :lol: :lol:
a jezeli chodzi o dodatki to nikt nam łaski nie robi :roll:

Karta Nauczyciela
Stan prawny: czerwiec 2014r.
Tekst jednolity karty nauczyciela

Linki sponsorowane
?>
Uprawnienia socjalne i urlopy
Art. 53.

1. Dla nauczycieli dokonuje się corocznie odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości ustalanej jako iloczyn planowanej, przeciętnej w danym roku kalendarzowym, liczby nauczycieli zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze zajęć (po przeliczeniu na pełny wymiar zajęć) skorygowanej w końcu roku do faktycznej przeciętnej liczby zatrudnionych nauczycieli (po przeliczeniu na pełny wymiar zajęć) i 110% kwoty bazowej, o której mowa w art. 30 ust. 3, obowiązującej w dniu 1 stycznia danego roku.

1a. Z odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, o którym mowa w ust. 1, wypłacane jest nauczycielowi do końca sierpnia każdego roku świadczenie urlopowe w wysokości odpisu podstawowego, o którym mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym.
JAK MÓWIĘ ,ŻE W GMINIE BIDA ,TO BIDA - wszystkie szkoły w powiecie już dostały , tylko WY czekacie do końca sierpnia i oczywiście z wielką łaską wypłacicie pieniądze po WAKACJACH
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

a po co sprawdzać na BIP.. raz p. BARBARA pisze 8 mln, a innym razem 10 mln :roll: NO COŚ JEST TU CHYBA NIE TAK
pieniądze na budowę przedszkola były rozłożone na kilka lat :?:
no tak dla niektórych 2 mln w prawo czy w lewo nie robi zadnej róznicy 8) ciemnotę ludziom zawsze mozna wciskać , bo i tak nie będą wiedzieli o co chodzi :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

malwinka , ma racje , wszystkim dawno pozabierano swiadczenia dodatkowe i jest dobrze ,a nauczyciele pracuja w ciagu roku 8 miesiecy , płacone maja za 12 a jeszcze dopomonaja sie realizacji kart nauczyciela !!!! dawno powinni wam ja zlikwidowac !!
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

u mojej córki w pracy , też nie ma KARTY NAUCZYCIELA , ale fundusz socjany i urlopowy jest JAK W KAŻDYM CYWILIZOWANYM PAŃSTWIE, a my jak zwykle dążymy do tego żeby było 100 lat za .........
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

JESZCZE KARTY N-LA NIE ZLIKWIDOWALI :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

czy wy nie przesadzacie :roll:
http://wyborcza.pl/1,75478,14920340,Ile ... _euro.html
JA TAM JESTEM SKROMNA




:roll: mnie wystarczy tyle samo ile zarabiają n-le w luksemburgu :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NIC GORSZEGO W ZYCIU SPOTKAĆ MNIE NIE MOGŁO :cry: żona i w dodatku nauczycielka :cry: te ogóry będę zbierał do końca życia :lol: a ten ZACHŁANNY BABSZTYL CHCE PENSJĘ JAK W LUKSEMBURGU :roll:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:shock: :shock:
AGATA
Gość
Posts: 10
Joined: 03 Feb 2014, 19:39

SZKOŁA SUKCESU

Post by AGATA »

spajdermen wrote:malwinka , ma racje , wszystkim dawno pozabierano swiadczenia dodatkowe i jest dobrze ,a nauczyciele pracuja w ciagu roku 8 miesiecy , płacone maja za 12 a jeszcze dopomonaja sie realizacji kart nauczyciela !!!! dawno powinni wam ja zlikwidowac !!
Zależy jacy nauczyciele, ja mam 35 dni urlopu w roku i z chęcią wykorzystałabym go w miesiącach "tańszych", ale niestety nie mogę.
Proszę nie wkładać wszystkich do jednego worka
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

no to jedziemy na TAŃSZE wczasy we wrześniu 8) UG wreszcie wypłaci nam urlopowe i POSZALEJEMY :roll: oczywiście za takie marne grosze TO TYLKO nad ZALEWEM W PORAJU :oops:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A JA BĘDĘ ZŁOŚLIWY I ŻYCZĘ WSZYSTKIM ŻONY NAUCZYCIELKI 8)
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio ..... we wrzesniu nauczyciele juz pracuja , wiec nici w wczasów....
ZDZICHU ....NIE WSZYSTKIE ZYCZENIA SIE SPEŁNIAJA .....
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

AGATA ..... a cóż to za szkoła , która nie ma ferii zimowych , wiosennych i wakacji ? a moze szkoła ma , tylko Ty jestes taki "pracus"
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

he, he to chyba przedszolanka :lol: MOJA ZOŁZA TROCHĘ SPRYTNIEJSZA -pracuje w szkole :lol: :lol: :lol:
AGATA
Gość
Posts: 10
Joined: 03 Feb 2014, 19:39

Post by AGATA »

spajdermen wrote:AGATA ..... a cóż to za szkoła , która nie ma ferii zimowych , wiosennych i wakacji ? a moze szkoła ma , tylko Ty jestes taki "pracus"

ZDZICHU ma rację, jestem nauczycielem przedszkola, więc stąd ta prośba, abyś nie wrzucał wszystkich do jednego wora. W przedszkolu nie ma ferii zimowych i wiosennych, a kwalifikacje i wynagrodzenie mamy takie same. Oczywiście, nie pomyśl, że narzekam, lubię swoją pracę i nie zamieniłabym na żadną inną. Co do pracusia - oceniają mnie dzieciaki - ich uśmiech i radość jest najważniejsza, więc czasami warto popracować, żeby to zobaczyć.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

i dlatego narzekam , bo moja żona to tylko pracuje i pracuje : RANO: jedna kawa, druga kawa , trzecia kawa :shock: potem leci do szkoły np. 5 godz - lekcje z dzieciakami. , ale co ona robi od 7.30- 14 czsami 15 czy nawet dłuzej :?: tego powiedzieć nie chce :roll: TWIERDZI ,ŻE SZKODA MOJEGO ZDROWIA 8) LEDWO ZJE OBIAD I ZAŚ PRACUJE : ciągle coś sprawdza jak nie kartkówki to zeszyty, a ostatnio siedzi nawet po nocach WYMYŚLILI IM JAKIES KURSY KOMPUTEROWE :twisted: I TAK SIĘ MĘCZĘ JUŻ 30 LAT :cry: I DO KOGO MAM MIEĆ PRETENSJE :?: OCZYWIŚCIE ,ŻE DO MOJEJ BABY, bo ja jej mówię ,że za 2 etaty to podwójna pensja , a ona na to nie narzekaj NIE NOSIŁEŚ TECZKI , TO ZBIERAJ OGÓRECZKI :shock:
Post Reply