A GDZIE OŚWIATA??????????

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

A GDZIE OŚWIATA??????????

Post by majeczka »

A O OŚWIACIE CHYBA ZAPOMNIELI 8)
http://www.ugporaj.pl/news.php?ItemId=1205
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Majka z KONIA spadłaś :lol: w oświatę chcesz inwestowć 8)
przecież CZYM CIEMNIEJ TYM PRZYJEMNIEJ :roll:
inwestuje się tak ,żeby LUDZIE MIELI O CZYM MÓWIĆ :shock:
np. DNI PORAJA .....................................
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

8) inwestycje w oświacie są :
np. przedszkole bez KUCHNI ...
nowe boisko w Kuźnicy Starej ( dzieci nie ma , ale boisko jest )
I TO SIĘ NAZYWA INWESTOWANIE Z PRZYSZOŚCIĄ :roll:
Sympat
Gość
Posts: 13
Joined: 09 Jul 2014, 21:33

Post by Sympat »

W innych gminach dzieci dostają jakieś stypendia,nagrody od burmistrzów i wójtów za naukę,np. w Żarkach.
Last edited by Sympat on 16 Feb 2015, 17:17, edited 2 times in total.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

W Kuźnicy Starej nie ma dzieci? Przejeżdżałem kiedyś przez Kuźnicę i widziałem dzieci.
Franio KŁAMCZUCH :twisted: :twisted: :twisted:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Są , ale uczęszczają do innych szkół :?: W roku szkolnym szkoła jest PRAWIE pusta 8) dlaczego uciekają do innych szkół :?: JA inwestowałabym tam , gdzie są dzieci , a nie gdzie świecą PUSTE KORYTARZE :roll: SĄ WAKACJE . TO KORZYSTAJĄ WSZYSCY MIESZKAŃCY :lol: w roku szolnym zaś będzie PUSTO :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

Sympat....nagrody dla najlepszych uczniów BYŁY ..są również nagrody za osiągnięcia w KONKURSACH... oczywiście zabrakło pieniędzy na NAGRODY DLA NAUCZYCIELI ( chyba byli niegrzeczni i nie ZASŁUŻYLI ) no cóż na KIMŚ trzeba oszczędzać ....ale na wyjazdy służbowym samochodem i KIEROWCĘ KASA BYŁA ...I TAK MOŻNA WYLICZAĆ ŻALE W NIESKOŃCZONOŚĆ :lol: :lol: :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: słyszałam ,że w Kuźnicy Starej jest dużo dzieci , bo z programu e-wykluczeni szkoła dostanie najwięcej komputerów , a inne szkoły nie dostaną wogóle :?: JEŻELI TO JEST TAKA PUSTA SZKOŁA BEZ DZIECI , TO PO CO TE INWESTYCJE :shock:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

uwielbiam DYSKUSJE o OŚWIACIE .....to taki WRZÓD NA ............ każdego samorządu... TEMAT RZEKA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sympat
Gość
Posts: 13
Joined: 09 Jul 2014, 21:33

Post by Sympat »

[quote="majeczka"]Sympat....nagrody dla najlepszych uczniów BYŁY ..są również nagrody za osiągnięcia w KONKURSACH... oczywiście zabrakło pieniędzy na NAGRODY DLA NAUCZYCIELI.

Nie wiem o jakich nagrodach piszesz,bo mi chodzi o np. stypendia dla dzieci,tak,jak to jest w kraju w innych gminach,miastach,o promowanie nauki ,wiedzy,osiągnięć naukowych.Wtedy i wyniki naszych szkół byłyby lepsze.Nauczyciele dostają nagrody (prezenty) od dzieci na koniec roku i inne okazje...Takie nagrody,jak książka na koniec roku i uścisk dłoni,nie są zbyt motywujące.A jakie nagrody były z budżetu gminy za osiągnięcia w konkursach?
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Były nagrody WÓJTA dla uczniów z najwyższą średnią oraz tradycyjne książki z pieniędzy RADY RODZICÓW ...w konkursach również były nagrody ufundowane z budżetu gminy ( i tu bywa bardzo różnie ) ale za poprzedniego WÓJTA nie było NIC ...MAŁYMI KROCZKAMI zrobione są postępy do PRZODU , doceniani są również WYBITNI UCZNIOWIE np. dziewczynka z Gimn Ż.L. http://www.ugporaj.pl/news.php?ItemId=1159
(o stypendiach nie słyszałam ) są nagradzani uczniowie za osiągnięcia w sporcie. .......uważam i CHWALĘ , że jest to duży PLUS dla naszego WÓJTA
natomiast mamy BARDZO DOBRYCH NAUCZYCIELI i tu jest DUŻY MINUS , bo z okazji DNIA NAUCZYCIELA nie było żadnych NAGRÓD ( mimo iż jest fundusz nagród ) PREZENTY na koniec roku wręczane przez uczniów czy rodziców są WRĘCZ ZAKAZANE ..rozumiem kwiaty ale PREZENT :evil: :evil: :evil:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ups 8)
Sympat
Gość
Posts: 13
Joined: 09 Jul 2014, 21:33

Post by Sympat »

Franio -tak,ta dziewczynka jest raczej z podstawówki.Prezenty dla nauczycieli są zawsze-szczególnie na zakończenie a to 3 klasy,a to 6 itp.Nawet na zakończenie przedszkola wychowawcy dostają prezenty.Mam informację można to nazwać z 1 ręki,bo dziecko do szkoły chodzi.A wy w pracy dostajecie kwiaty i nagrody?
Last edited by Sympat on 29 Oct 2014, 12:07, edited 3 times in total.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

słyszałam o tych STYPENDIACH ( czasami rodzice pytają), w naszej gminie raczej nie ma . Wracając do prezentów uważam , że tylko w niektórych szkołach tak jest .RODZICE niepotrzebnie zbierają pieniądze na ten CEL ..fajnie jest jeśli kupują pomoce naukowe dla dzieciaków . Korzyść jest podwójna , bo nauczyciel jest bardzo zadowolony , a dzieciaki korzystają z takiego prezentu na lekcjach przez kilka lat. Ja nie mam takiego problemu , mam wspaniałych rodziców , którzy dużo robią dla szkoły i klasy z myślą o swoich pociechach. Dla mnie najwspanialszym prezentem jest zwykła laurka zrobiona przez uczniów , taki prezent można przetrzymywać wiele lat i ciągle będą WSPOMNIENIA :roll: moi rodzice i uczniowie o tym wiedzą i nie robią mi TAKICH PRZYKRYCH NIESPODZIANEK JAKIM JEST NIECHCIANY PREZENT NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO :twisted: :twisted:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

bo twoi RODZICE po prostu Cię SZANUJĄ i nie sprawiają dodatkowych PROBLEMÓW I KŁOPOTÓW :roll:
Post Reply